Johanka (Milla Jovovich) byla malou holčičkou, když jí během přepadení její rodné vesnice vojáci anglické armády před očima znásilnili a zavraždili sestru. Od té doby se staly víra a modlitby její jedinou útěchou. Když Johanka dospěla, začala být přesvědčena, že k ní hovoří sám Bůh (Dustin Hoffman) a že jí vyzývá k tomu, aby se postavila do čela armády, která vyžene vetřelce a přinese její zemi mír. Johančino nezlomné odhodlání překonává původní nedůvěru jejích přátel i rodiny. (Magic Box)

Terva

CITÁT - Francie prochází nejtemnějším obdobím svých dějin. Zachránit ji může jediná věc: Zázrak........... Tak co, bylo to UFO na začátku? Byl to mimozemský únos? Kde to ta Joana vlastně byla? Kdo ji schoval někde v čase a pak ji vyplivnul i z mečem v ruce? Zajímavý příběh, povedený hudební doprovod a skvěle herecky obsazené. Milla Jovovich jako Johanka z Arku je démonická. CITÁT - Mluvím s ním. Je krásný. Myslíte, že pochází z nebe?............. Od té doby, co věřím v Boha jako v Mimozemšťana, je lehké za tím vším vidět nějakou kosmickou sílu. Johance prostě pomáhají nějaké bytosti z jiné sféry nebo dimenze. CITÁT - Bůh? Tak na toho jsem málem zapomněl........... Je to smutné drama, ale má to i veselé chvilky. Například ty okolo 80 minuty. Fanatická Joana dokáže udělat peklo a kdo tvrdí, že zázraky neexistují, nemá pravdu. Musím pochválit i velmi povedený Český dabing. Táňa Vilhelmová krásně nadabovala Millu Jovovich. CITÁT - Toto je poselství od Boha: JDĚTE DOMŮ!!!! Johanka z Arku byla upálena roku 1431 a o pět set let později je prohlášena církví za Svatou. ()

Shakers

Besson a Milla boli lepší v Piatom elemente, teda Milla to ťahala v pred aj tu, nikdy som ju nepovažoval za dobrú herečku, ale tu ma presvedčila viac ako Bessonová réžia. Prišlo mi to podané nejaké vlažne, bez emócii a tento príbeh mal určite naviac. Na druhu stranu bolo to pekne akčné, výprava, kostýmy, to všetko stojí za to, ale stačí to iba lepší priemer. 65% - 3* ()

draggo

Téma Johanky z Arku bylo vždycky problematické. Luc Besson se jí zde rozhodl pojmout zejména jako náboženskou fanatičku než schopnou vojevůdkyni. Bohužel tohle pojetí by vyžadovalo trochu jiný přístup a výsledkem tedy je rozpačitý film, který osciluje na hranici mezi historiským blockbusterem a cestou do hlubin bláznovy duše. Ze začátku to sice vypadá poměrně slušně, Johančiny představy o setkání s Bohem působí zajímavě a její přijetí na dvoře krále nepostrádá emoce. Ale jak to pokračuje, vše se rapidně zhoršuje. Milla Jovovich je moje velká oblíbenkyně, ale nejlépe jí jdou drsné akční role - tady značně přehrává a místo nábožensky zapálené dívky většinu času působí jako naprostý blázen. Ale s mečem jí to jde o poznání lépe než s růžencem, takže při bitevních scénách i zvedám palec nahoru. Bohužel, čím více film postupuje, dostavuje se otupělost nad přepálenou stopáží. Ke konci se film neuvěřitelně vleče a při upalování divák ani nelituje ubohé Johanky, ale spíš je rád že už je konec a nehrozí mu další proleženiny. /50% a 3*/ ()

Anderton

Besson asi usúdil, že po Braveheart alebo Rob Royovi je celkom v móde historická látka plná odboju a mučeníctva a tak prináša svoju verziu už veľakrát sfilmovaného príbehu. Urobil ho po svojom, divácky atraktívne, osobne mi sem sedela aj kritizovaná Mila, a obstáli aj ostatní herci. I keď väčšinou pôsobilo osadenstvo okolo Johanky ako by malo priemer IQ cca 70. Ako historický veľkofilm Johanka slušne obstojí, bitky sú náležite krvavé a autentické. Menej zaujmú tým správnym spôsobom už niektoré rozpačité dialógy, ale to súvisí už so spomínanou výčitkou. Dunaway pôsobí ako mimozemšťan, Malkovich ako nejaký úchyl z Pasoliniho filmov, čo bol asi ďalší divákmi nepochopený zámer tvorcu. 70% ()

Spiker01

Vyloženě průšvih to podle mě není, je to pouze takové mdlé, dlouhé a historicky nepřesné až nad rámec magična. Milla Jovovich je duchem nepřítomná a posedlá božskou mocí a vypadá jako naprostý pomatenec. Otázka jestli to vážně tak mizerně hraje nebo je prostě tak toporná jako vždy. Kdysi jsem to měl na VHS a nejspíš jsem těch 150 minut nikdy nedokoukal, to až teď jsem se odvážil a nikdy víc už to vidět nepotřebuji...50% ()

• Film se mimo jiné natáčel i v okolí přehrady Slezká Harta, kde vyrostly kulisy Orleánu. Filmaři bohužel po natáčení všechny rozebrali a tak po nich dnes není ani stopy. (Czernozub)
  • Kathryn Bigelow odmítla snímek režírovat poté, co Luc Besson prosadil do hlavní role svou tehdejší manželku Millu Jovovich. (Karlos80)
  • Hned první den natáčení se smrtelně zranil osvětlovač Pierre Jouan Loyc. S motorovou šestikolkou narazil do stromu, přičemž utrpěl zranění, kterým následně v bruntálské nemocnici podlehl. (Mr.Hudson)

Zemřela herečka Olympia Dukakis

Zemřela herečka Olympia Dukakis