ali-n

Fakultu som si prosto obľúbil. Je viac než len SCI-FI obmenou na 100-krát prehrávanú klasiku "partia študentov vs masový vrah". A partička je to teda pekne vyfarbená, vyniká najmä Zik v podaní Josha Hartnetta. Nejaká tá náplň jeho prepisovačiek sa postará aj o vtipné scény. Veľmi príjemne napínavá záležitosť. MOJE NAJ - „Jak víš, že Spielberga nebo Lucase nenavštívili mimozemštani?" (no veď práve ... ja som si tým napríklad istý - akože som Portugalka :-) ) ()

janyss

Film, který je spíš než horror, chytrá hororová parodie vás zaujme nejen skvělým obsazením (Josh Harnett je tu fakt cool), ale také dávkou humoru a napětí. ()

vejfukCZ

Naprosto nabušený béčko s áčkovými hvězdami. Skvěle zahraný, Salma Hayek je jako učitelka k nakousnutí a Josh Hartnett je se 70' GTO vážné frajer. A mimozemskej alien je úplnej nářez. Pokud béčko tak tohle. ()

Cechyno4

Jeden z těch prvních "hororů" které jsem viděl. Proto je mé hodnocení takové jaké je. V dnešní době by možná bylo jiné. Byla to docela slušná podívaná a hodnocení umocňují i sympatičtí herci... ()

Aywes

Jak se z Elijah Wooda - outsidera stal hrdina aneb The thing pro teenagery. Příjemný soundtrack v kombinaci s atmosférou je ve výsledku pěkná záležitost.Originalita je na tom hůř. Kradou všecko. Hlavně The thing, ale co jsem ještě neviděl tak tento film si prostě na nic nehraje. Sám přiznává, že kopíruje, avšak má proto skvělé vysvětlené. Co kdyby se to opravdu stalo? Šikovné a pozorné. Elijah Wood je prostě super. Do role se hodí a celkově herecké obsazení je fajn. Není to nic extra s nečekaným dějem a závěrem, ale na oddych paráda. ()

honzic

Takový menší Pán Prstenů s Frodo Pytlíkem a dalšími hobity na střední škole, příšerky atd. Nic originálního. Hodnocení: 55 % ()

kubilov

Zajímavý sci-fi horor z typického prostředí americké highschool s herci, jejichž kvality byly povětšinou před natáčením neznámé. Rodriguez se rozhodl natočit znovu trochu netradiční snímek s béčkovou zápletkou, avšak v áčkovém provedení s rozhodně áčkovými herci. Nejsem zrovna fanda sci-fi výplachů, ale Fakulta docela ušla. ()

elanista1

Už po prológu bolo jasné, že toto normálny film nebude a čím skôr na to prídete, tým viac sa budete baviť. Ja som sa bavil náramne, mne sa v tomto filme zdalo vtipné skoro všetko...ale zas, miestami to bolo aj vážne desivé, a aj napätia nebolo málo /nechýba parafráza na slávnu scénu z VECi/. Herecký ansábel bol parádny, kopa známych ksichtov a k tomu tri kočky Jordana Brewster, Famke Janssen a Salma Hayek. No musím povedať, že 100% času som bol očami prilepený na obrazovke, tlieskam. ()

Víteček

Berte drogy, zachráníte svět. Trošku moc vykrádačka starších kousků (film se tím ani netají, spíš to hrdě dává na odiv), ale pořád slušná podívaná. Když od toho člověk nic moc víc nečeká, tak dostane své. Trošku béčkovější podívanou, nadprůměrně zpracovanou a podanou, která ani nemá ambice být velkofilmem. 67 % je odpovídající známka. ()

Goodlooker

Pohodový teenagerský horor, který Rodriguez přiblížil kultovnímu Od Soumraku do úsvitu. Ač občas mírně přitažené za vlasy, místy napínavé a strhující... Upoutávky ve stylu "Parta mladých lidí musí zachránit svět před invazí z vesmíru" byly naštěstí pouze zarážející a ne pravdivé. Celý film je pojat v klidném duchu a vyzdvihnut herckými výkony DuVall, Wood, Hartnett. V malých roličkách nijak nepřekvapí Salma Hayerk a Robert Patrick. 75% ()