Zdánlivě běžná noční krádež v lékárně se změní v krvavou přestřelku. Nikita (Anne Parillaud) je uvězněna a odsouzena k doživotí za vraždu. Dostane však šanci k vykoupení. Musí uzavřít nevypověditelnou smlouvu s vládou. Po třech letech intenzivního tvrdého výcviku, vedeného sadistickým mentorem Bobem (Tcheky Karyo) se z Nikity, nyní již pod novou identitou „Josephine", stává vládou placený a brutálně efektivní nájemný zabiják. Luc Besson vytvořil tímto filmem zcela nový koncept „la femme fatale". (Magic Box)

agassi68

Besson ešte v starom dobrom vydaní. To, že tento film mal viacero následníkov, vrátane seriálu len svedčí o jeho kvalite. Viktor čistič v podaní Rena sa stal legendou. Zlaté dobré porevolučné časy. Ach jaj.. ()

Heroine odpad!

Já fakt nevím. Má to být jako o čem? O proměně z čehosi do čehosi? Má to být jako napínavé, nebo psychologické, nebo co? Mě přišla hlavní herečka tak odporná, že jsem měla problém se do postavy jakkoli vcítit. I když, ono by to asi nešlo ani s jinou představitelkou. Protože na začátku to byla strašně nesympatická, bláznivá, agresivní, hysterická, vychrtlá vražedkyně - a celý film se vůbec nezměnila. Ještě nikdy mi snad nebylo TAK ukradené, co se hlavní hrdince stane. V celém filmu mne nezaujalo nic, přišel mi hloupý, nudný, a podle mně má otřesnou hudbu. ()

merigieren

možná to bude tím, že sem to viděl až po remaku, ale postavičky mi k srdci nepřirostly, holka divně ječí, děj byl skoro jak přes kopírák s tím co natočili později :-) holka, střelí poldu, vězení, výuka, zkouška a další akce, jen na tu poslední kde vymlátí půl velvyslanectví sem si moc nevzpomínal. Koukat se na to dá, o zázrak nejde ()

Raziel_cz

Romantický film pro chlapy. Samotná Nikita mi přišla trochu otravná, ale vedlejší postavy jsou super, hlavně tedy předchůdce Leona Victor The Cleaner. A samozřejmě, tehdejší Bessonův styl je naprosto famózní. Jenom jsem do toho šel s tím, že to bude akční thriller a nebylo to pořádně ani jedno. Ale nenudí to, hezky si to plyne a dobře se na to kouká. Nejlepší na tom ovšem je, že díky tomu máme toho Leona. ()

helloween93

Docela drsná kriminálka, která se chvilkami tváří jako psychologické drama, aby to bylo vystřídáno pořádnou řezničinou (úvodní masakr v lékárně nebo na ambasádě). Postava Nikity je nejspíš životní role Anne Parillaud. A čistič Viktor byl opravdu chladnokrevný profesionál, který musel všechno vyčistit. 5* ()

levente

Besson. Pomalinký rozjezd, aby se pak vše rozběhlo na plné obrátky. Scény s Renem, kdy uklidňuje ruskou ochranku, klid, nic se neděje, nebo nezapomenutelná scéna se stahovacím okénkem a čelem ruského vojáka, taky je skvělá a dost napínavá scéna z Benátek, co může být klasičtějšího. Eric Serra, dvorní Bessonův skladatel se vyřádil, výjimečný film. ()

patroklos

Moc dobrý film se zajímavým nápadem, Anne Parillaudová v hlavní roli exceluje, ostatní herci zdatně přikládají ruku k dílu... škoda amerických remaků, jsou zbytečné, pokud člověk zná originál.. Taky bych upozornil na malou roličku Jeana Reno, který hraje zabijáka Viktora Čističe, docela jsme se v jeho případě s přítelkyní pobavili :-) ()

Joeey

Jednoduchý scénář, což je ale (nejen) v tomto případě pozitivní. Aspoň se nedočkáme nesmyslů á la Pátý element. Co se týče postav... ujde to. Sice o nich v podstatě nic nevíme, ale u tohoto filmu to vůbec nevadí. Je mi ale záhadou, co všichni vidí na tom Viktoru Čističovi... (?) ()

Kingjiri

Asi jsem jinej, ale Nikita mě nechává uplně klidnym, natož abych o ní řek, že je to fakt brutální snímek. Pro mě nevýraznej thriller s rukopisem Bessona, což se projevilo v pár lehce crazy scénách. Příběh nudnej, děj bez většího spádu hodně drhnul. Postava Niktiy v podání Anne Parilaudový nesympatická, s akcí se dost šetřilo. Dějová linka věnovaná rozvíjení vztahu Nikity a agenta by se mohla uplně vynechat. Holt asi Bessonova tvorba neni pro mě, což dokazuje i Léon, ze kterýho jsem nebyl taky unešenej. Za Jeana Reno a pár světlejšíh chvilek dvě hězdy. ()

Iriquindae

Ačkoliv Leon je jeden z mých úplně nejoblíbenějších filmů, tato záležitost mě vyloženě zklamala. První třetinu filmu jsem nemohl snést úplně šíleně protivnou a blbou Nikitu, druhá byla mnohem zajímavější, místy dokonce dobrá (zazářil tu i pan Jean Reno), ale zpět to zase vrátil konec, o kterém radši ani mluvit nebudu. Netvrdím, že ten film je špatný, ale není pro mě - příliš málo příběhu (který je ale postaven zajímavě), divná akce a nesympatická hlavní hrdinka. Uvítal bych větší také zaměření na Nikitino nitro (věřím, že by pak byla i snesitelnější, potenciál tu byl). ()

Torgal

Toto veľmi nezaujalo. Už kedysi dávno som Nikitu videl a okrem spomienok na päť minút slávy legendárneho Viktora Čističa mi nič zapamätania hodné v hlave neuviazlo. A opakované zhliadnutie na tomto nič nemení. Akcie veľa nie je, o tú ale režisérovi ani tak nejde, problém je, že šedivá je aj postava samotnej titulnej hrdinky. Pod kožu sa mi rozhodne nedostala. Možno je to aj tým, že scenár už začal byť bessonovsky hlúpy - minimálne ohľadom motivácii vlády urobiť z tuctovej feťáčky, čo chladnokrvne zabila policajta a je nezvládnuteľná elitnú agentku. Kvôli Viktorovi a kúpeľňovej scéne z Benátok sa ale na Nikitu pozrieť oplatí. 6+/10 ()

Stefan_M odpad!

Spatne prehodnocujem - je to blud. Uplne nelogicke spravanie sa predstavitelov. No a skoda, ze vacsi priestor nedostal Viktor - cistic. ()

Razzor_82

Kultovní syrový thriller s na tu dobu fantastickým vizuálem. Poctivá filmařina Luca Bessona. Skvěle vystavěný a citlivý příběh o ženě, která dostane druhou životní šanci. Stylový kontrast, kdy se akční linka doplňuje s jemnější romantikou. Strhující napětí, kdy všechno šlape jako hodinky.  Maximální herecké nasazení Anne Parillaud.  Výtečná menší role pro Jeana Reno.... „Já jsem Viktor - čistič.” 9/10 ()

NorseSword24

Akože sorry ale, ona že je brutálna?! Skôr uplakaná Nikita. Videl som to už dávno a jedine čo si pamätám je ako plače ako decko ktorému nekúpite hračku ktorú chce. Žiadne brutálne scény si nepamätám. Ale, Viktor čistič je celkom kultovná záležitosť. ()

Soderbergh, špióni a bojová umění

Soderbergh, špióni a bojová umění