Bridgertonovi

• USA Bridgerton
USA, (2020–2024), 24 h 39 min (Minutáž: 54–73 min)

Tvůrci:

Chris Van Dusen

Předloha:

Julia Quinn (kniha)

Hudba:

Kris Bowers

Phoebe Dynevor, Regé-Jean Page, Jonathan Bailey, Sabrina Bartlett, Harriet Cains, Bessie Carter, Adjoa Andoh, Florence Hunt, Ben Miller, Luke Thompson (více)

Série(3) / Epizody(24)

Seriál inspirovaný knižním bestsellerem sleduje příběhy osmi nerozlučných sourozenců z mocné rodiny Bridgertonových a jejich touhu po lásce. (Netflix)

applause

Moc takový styl nemusím, ale stalo se. I když sama nevím jak.😁 A překvapivě jsem se bavila, spíše tedy u 2.série. Za 1.sérii dávám 3* za druhou 4*. Doporučuji. ()

M.i.k.e

je to svým způsobem hloupé,naivní a v jádru je to červená knihovna jako prase,ale potom co jsem se asi po třech dílech rozkoukal a jednotlivé postavy mi přestaly splývat se z toho vyklubal solidní gulity pleasure.Vlastně je to asi nejlepší GP letošního roku.Trochu mi to sice kazilo,že hlavní "hrdinka" je blbá pizda a úplně sem nechápal proč jí všichni mají za úžasnou,ale co už.Toliko probírané obsazení mi tentokrát vůbec nevadilo,vzhledem k tomu že jde o historickou fikci,která si nehraje na žádnou historickou věrnost...70% ()

Vyhy

1. série - 2. série - 60 % Nejsem cílovka, takže asi žánr nedokážu ocenit, ale kostýmy a vizuálem zajímavé, příběhově prosté, přesto dokáže zaujmout. Nebudu si nic nalhávat, je to dobře natočené. Pokud tedy hledáte romantiku, zde budeme maximálně spokojený. Jestli hledáte historický příběh, no, to už budete lehce zklamaní. Ale i já, coby chlap, který se na to začal dívat s manželkou, dokážu ocenit, že to je fajn seriál a rád si dám další série. ()

Elyssea

První epizody se neskutečně vlečou a seriál je hrozná nuda. Vztah ústřední dvojice je navíc založený jen na neustálém zdůrazňování jejich "předstíraní", a to do takové míry, že o ničem jiném ani nemluví. Jejich zamilovanost pak spočívá v pohledech a fantaziích. O komunikaci se za celou dobu nenaučili vůbec nic. Ze všech těch postav mi byly dlouhou dobu nejsympatičtější matky Bridgertonová a Featheringtonová. Což je na romanci teda dost bída. ()

Sammya

Je strašně vtipné, jak jsou černoši lidem trnem v oku :D Tohle není dokument, ani to tak není myšlené, je to telenovela využívající skutečného historického pozadí, ale tolik věcí je tam tak, jak by se nikdy nestaly, takže to, že jsou tam obsazeni lidi různé pleti, už fakt ničemu nemůže vadit. Mě to bavilo, postavy jsem si oblíbila pro jejich vlastnosti. Jediné, co jsem nečekala, bylo množství sexuálních aktivit. ()

nineweh

Doufám, že ti, kdo tu tak strašně brojí proti "přepisování historie", byli podobně vytočení i u Tarantina, různých filmů z devadesátek, kde hraje amerického prezidenta černoch, a asi všech zpracování muzikálu Jesus Christ Superstar. Není to podle skutečných událostí, není to dokumentární film, je to FIKCE. A zatraceně zábavná, ideální eskapismus na jednodenní binge. Pokud vás (jako mě) vždycky zajímalo, jak by vypadala díla Jane Austenové, kdyby v nich bylo o hodně víc sexu, budete (jako já) nadšení. A herecké obsazení je prostě skvělé. ()

kocik1

Hyperkorektnost a gender v přímém přenosu nám předvádí šlechtice či královny tmavé pleti stejně jako kdyby Hitlera hrál blonďáček bez paruky. Už jen z tohohle důvodu nelze brát seriál vážně. Ale ono je to vlastně jedno, protože i celý příběh je jen trapná levná točená limonáda. Viděna 1. série a nemám v úmyslu se vracet k další. ()

honza7 odpad!

Doufal jsem že poté co je britský aristokrat černoch tak to bude komedie... nebyla! Nejsem rasista ale přece kdyby byl takto černý plantážník v británii v té době tak by se ho báli, nebo by to byl otrok v řetězech a ne šlechtic! Běžte s moderníma filmama které lezou menšinám do prdele třeba do hajzlu!!! ()

hanagi

Hlodala ve mně zvědavost, takže jsem se musela kouknout na ten nejnovější romantický cirkus. A byl to na konec ještě větší průšvih než jsem očekávala, ve vší své kontroverznosti vlastně neskutečně předvídatelné a nudné. ()

Pavlínka9

Dobře :D Po prvním dílu jsem pochopila, proč o tom lidi tolik melou :D Bylo to všude. Pořád se to zjevovalo na Netflixu. Pořád se o tom někdo zmiňoval, když mluvil o Netflixu. Stále se mě někdo ptal, zdali jsem to již na tom Netflixu viděla :D A tak jsem si jeden den řekla, že už to tedy po těch několika měsících zapnu :D A brutálně jsem se pobavila :D A ano, patřím do té skupinky, která o tom neustále mlela :D Jen já o tom nemelu a ty lidi nevědí, že jsem to celé už před týdnem dokoukala :D Dokud se mě na to znovu nezeptají, ani to říkat nehodlám :D Seriál pro mě byl svižný, citlivý, sem tam i dost soukromí a nějak mě to extrémně vtáhlo a dá se i říci chytilo za srdce....Můj tajný tip na autorku místního nového drbacího plátku se POTVRDIL :) A těším se rozhodně na další díly :) ()

Natabar

Naprosto nepobírám ten hype, který se kolem tohoto seriálu vzedmul. Dlouho jsem se srovnával s (z principu naprosto debilní ideou) rasové hyperkorektnosti a to, že půlka britské šlechty z roku XY je černá. Až jsem si v hlavě nasadil premisu "budu se to snažit přehlédnout a dělat, že nic", dal jsem Bridgertonovým šanci. A bylo to horší než jsem v nejhorších snech mohl očekávat. Tak hloupý scénář, nelogické jednání postav a feministickou propagandu (9 z 10 ženských postav jsou umělým roubováním tužeb a představ novodobých amazonek z počátku 21. století na kulisy 19. století) jsem v této lize neviděl snad 10 let. Místy až bolestivě nekoukatelné. ()

Jaro.Krafcik

Ak je Bridgerton ozaj to najsledovanejšie na netflixe tak služba dosiahla svoje dno. Taká romantická telenovela, ktorú človek aspoň cez dabing pretrpí, lebo chce vedieť prečo to ľudia majú tak radi. Inak by som to určite nepozeral. A ani neodporúčam nikomu kto nemá rád to obdobie v ktorom sa seriál celý čas odohráva. A miestami fakt pripomína 50 odtieňov čiernej. 2* ()

kklepkaa

Tahle Austenová alá 50 Odstínů byla kupodivu i celkem koukatelná. Když člověk zkousne současný americký nešvar nacpat černochy někam, kam historicky absolutně nepatří, tak jako seriál při žehlení dobrý :-) ()

andalin

Pokud přijmete fakt, že se jedná o straight-up červenou knihovnu a ne žádný historický zápis, tak se vám to bude líbit. Kostýmy byly skvělý a ta smyčcová hudba aka moderní pojetí třeba Bad Guy od Billie Eilish. :D Love it. Je to typ takových těch "guilty pleasure" seriálů, které shlédnete za jedno odpoledne. Hodně vážně teď uvažuju nad tím, že se vrhnu na jednu z knížek z této série, která pojednává o mém oblíbeném vedlejším "páru". Přece nebudu čekat do další sezóny! ()

pavcas

Tahle novinka Netflixu mi nejvíc svojí formou připomíná oblíbený seriál Gossip girl, který jsem svýho času milovala. Celým příběhem provází tajemná drbna, Mrs Whistledown, vydavatelka místního plátku, která ví všechno o všech a neváhá to použít, aniž by do poslední chvíle odkryla svoji identitu.. Seriál má neotřelé a zajímavé herecké obsazení, v jehož čele je sexy herec Rege - Jean (neznala jsem,ale propadla jsem jeho kouzlu od první chvíle). Je to červená knihovna jak vyšitá, ale je to o lásce, intrikách a musím říct, že je to zábavná jednohubka na jeden zátah. Bonusem seriálu je využití největších aktuálních hitů poslední doby a jejich přizpůsobení době, ve které se příběh odehrává. Jediné negativum vidím ve velmi nesympatické mladé herečce, hrající hlavní roli, ta mi fakt nesedla, i když chemie s hlavním hrdinou celkem fungovala. Jako bavilo mně to, dala bych i druhou serii. ()

upson odpad!

Úžasně prostoduché zvratky, které si užívají současný HYPe. V úvodu můžeme vidět černého gentlemana do nějž je zavěšená bílá dámička. Společně se zdvořile pozdraví s jiným párem. Rok 1831. Někdo zapomněl do kolonky žánr připsat SCI-FI !!! Dneska by ty přihlouplý děcka věřili i tomu, že to tak skutečně bylo! 😀😀 Samozřejmě chápu, že se jedná o naznačení sociální a rasové rovnosti jednadvacátého století a že i muž může být pod ženou, pracovně i sexuálně. Ať si klidně klasického Hamleta hraje černoch, Romea asiat, Julii eskymačka. Tím pádem by si ale doktora Martina Luthera Kinga mohl zahrát bílý Švéd a Black Panthera korejský raper. Pak je to fér ke všem. Jenže pak si přečtete článek, jak je americká komunita pobouřena, protože v pixarovce Duše, je ryze černošská postava namluvená bělochem. Ať žije rasismus naruby. 😀😀😀👍🏻 ()

LuciusWlk

Zaráží mě, jak je každý pohoršen tím, že si někdo dovolil natočit historický seriál plný černochů. A co? Tohle není dokument. Tohle nejsou reálie a nikdo netvrdí že ano. Nikdo nic nepokřivuje. Je to seriál, fikce, zábava,kterou někdo vymyslel, napsal a bravůrně natočil. Ale tady je tooolik světových kritiků, kteří jsou taaaaaaaak důležití!! :) ()

Rousse

Vážený čtenáři, vzhledem k tomu, že autorka patří mezi ten typ lidí, kteří přečtou i "hajzlpapír", tak se jí kdysi dávno do rukou dostala i série o sourozencích Bridgertonových. A neboť jde knihy typu klasické červené knihovny, byla více než velmi překvapena, když pochopila, že ten slovutný a opěvovaný seriál Netflixu Bridgerton, je podle této knižní předlohy. Autorka, co by milovnice historie a historických snímků, byla nadšena z práce kostymérů i prostor, ve kterých se natáčelo. Čtenář si určitě všimne, že tam se penězi nešetřilo. Zda se šetřilo na poli scénáristů nemůže autorka říci, ale určitě se v této stránce šetřilo vtipem, protože ten se oproti knižní předloze někam vytratil. Odhlédněme prosím od historické korektnosti a smiřme se s tím, že žijeme v dobách politické korektnosti - proto část vysoce postavené anglické šlechty musí být tmavé pleti. Můžeme už pouze čekat, který vévoda vystoupí s žádostí o oslovování ve 3. osobě. Atmosféra však umocněná výbornou hudbou autorku ovanula, tudíž si ocenění nepochybně zaslouží. Seriál nijak ze škatulky červené knihovny nevybočuje, je navíc okořeněn o spoustu scén "mládeži nepřístupno", tudíž - pokud si, milý čtenáři, chcete večer odpočinout u něčeho nenáročného a "dopřát si trochu erotiky jako zdravý projev ženské sexuality" (aby autorka citovala klasiku:-), Bridgertonovi jsou dobrá volba. Autorka je do budoucna velmi zvědavá, zda se filmové verze dočká příběh Colina a Eloise, které se ji s Daphne a Anthonym líbily nejvíc. Vaše lady Rousse ()

Jurské město nabírá další obsazení

Jurské město nabírá další obsazení

17.04.2024

Sedmý film dinosauří série se hýbe kupředu raptořím tempem. Mnoho času totiž nezbývá, premiéra filmu, jehož údajný název má být Jurské město, je pořád stanovena na klasický letní blockbusterový slot… (více)

Nový Svatý se hýbe kupředu

Nový Svatý se hýbe kupředu

23.11.2023

Překonalo Prime Video od Amazonu Netflix?

Překonalo Prime Video od Amazonu Netflix?

04.12.2022

Dahmer zavraždil Bridgertonovi