Rod Draka

• USA House of the Dragon
USA, (2022–2024), 18 h 4 min (Minutáž: 51–67 min)

Předloha:

George R.R. Martin (kniha)

Hudba:

Ramin Djawadi

Série(2) / Epizody(18)

Seriál, odehrávající se 200 let před událostmi Hry o trůny, zachycuje Targaryeny vládnoucí Sedmi královstvím, ale také vlastní rod na pokraji občanské války. Ještě před narozením syna šokuje král Viserys celou říši prohlášením, že jeho dcera Rhaenyra se stane nástupcem trůnu. Jakmile se narodí zdravý syn, události rychle naberou nový směr a mnozí spřádají plány, které by princezně znemožnily usednout na Železný trůn. S intrikami na obou stranách a říší na hraně zániku zažijete vzestup a pád Rodu Draka. (Magic Box)

Recenze uživatele AndrewNewman k tomuto seriálu (6)

Rod Draka (2022)

Brutálne sklamanie. Nečakal som, že sa mi nebude chcieť pozerať ani posledné dve epizódy prvej série, ale snáď sa k tomu dokopem. Prvé epizódy ma ale naopak dobre navnadili, najhorší bol ale ten rýchly prechod o niekoľko rokov + výmena hlavnej herečky. Emma D'Arcy je pre mňa maximálne nesympatická herečka, pričom Milly Alcock je jej presný opak. Ale ani to nie je hlavným kameňom úrazu. Je to skrátka nudné!!! Čakal som a čakal, kým sa začne diať niečo poriadne a nebyť skvelého Matta Smitha v úlohe Daemona, bolo by to ešte o hviezdu menej. HBO by sa mohlo zobudiť a dať tomu poriadne grády, pretože s GoT sa to nedá ani porovnať. A dokonca ani s 8. sériou! ()

Druhý svého jména (2022) (S01E03)

Akcia na konci skutočne úžasná. A Daemon si s nami robí čo chce a napriek tomu mu všetci fandíme. Na počudovanie to je možno ešte väčší hajzel, ako bola Cersei. Zrejme v tom viazne charizma Matta Smitha. Celkovo je to ale najsympatickejšia záporná postava v doterajšom príbehu. ()

Král Úzkého moře (2022) (S01E04)

Rhaenyra trochu zvlhla, tak sa rozhodla trochu experimentovať. Najprv ju pripravil strýko a dokončil osobný strážca a musím dodať, že aj jednému aj druhému som k*rva závidel. Zase od tvorcov kvalitka, len tú kráľovnú by mohol niekto pretiahnuť tak, aby pritom len neležala ako mŕtva ryba. ()

Osvítíme cestu (2022) (S01E05)

Nudný kráľ ide do p*če, Daemon je stále najväčší hajzel (a môj najväčší favorit, nech robí čokoľvek) a z kráľovnej sa určite nestane Rhaenyryn spojenec. Sklamala ma len jedna vec, že sa tá urážlivá a uštipačná kurv*čka Criston nakoniec neprebodol. Inak ale super a oproti Prsteňom moci je to záživné, svieže, prepracovaná a postavy bavia dostatočne. Už mi tam chýba zrejme naozaj len väčší počet Starkovcov. ()

Princezna a královna (2022) (S01E06)

2 prehnane natočené pôrody (tie zvuky si mohli odpustiť) 1 zbytočná a bezpredmetná samovražda a pár politických kecov, ktoré nikoho nezaujímajú. Preobsadenie hlavnej postavy tvorcom zatiaľ nevychádza, rovnako ako to, že ten nudný kráľ je stále nažive. Zatiaľ jednoznačne najslabšia epizóda. ()

Pán přílivů (2022) (S01E08)

Ak by takto vyzerala prvá séria GoT, zrejme by sa tej ďalšej nedožila. Netvrdím, že to bolo zlé. Niektoré scénky boli aj pekne vyhrotené. Ale tvorcovia to zbytočne naťahujú a postave, ktorá si to ani nezaslúži doprajú emotívnu a zdĺhavú smrť. Pričom každý divák vie, že práve to odštartuje poriadne "hádky" o železný trón. A že v tej akože rodinke sú poriadne vypäté vzťahy. Posledné slová nudného Viserysa ma však potešili. Zdá sa, že sa konečne pozrieme aj na Zimohrad. ()

HBO plánuje další dračí spinoff o Aegonovi

28.09.2023

Rod draka pokračuje v produkci

Rod draka pokračuje v produkci

24.07.2023

Spisovatel G. R. R. Martin přidal na svůj blog nový příspěvek, v němž zazněly dvě důležité informace, které by měly potěšit fanoušky Hry o trůny i Rodu draka. Tou první je, že 74letý autor pomalu ale… (více)