Reklama

Reklama

Rod Draka

(seriál)
  • USA House of the Dragon
Trailer 3
Akční / Fantasy / Drama / Dobrodružný
USA, (2022–2023), 20 h 4 min (Minutáž: 51–67 min)

Předloha:

George R.R. Martin (kniha)

Hudba:

Ramin Djawadi

Hrají:

Paddy Considine, Olivia Cooke, Emma D'Arcy, Matt Smith, Steve Toussaint, Eve Best, Rhys Ifans, Sonoja Mizuno, Fabien Frankel, Milly Alcock (více)
(další profese)

Série(2) / Epizody(20)

Epický seriál Rod Draka se odehrává dvě stě let před událostmi ze Hry o trůny a vypráví strhující příběh rodu Targaryenů. (HBO Max)

Videa (20)

Trailer 3

Recenze (132)

berg.12 

všechny recenze uživatele

Hra o trůny měla politiku, mystérium, všechny třídy, rozmanité lokace, draky a občas i humor. Targaryanská sága jsou jen mocenské šachy na pozadí disfunkční rodiny. Popřípadě disfunkční rodina na pozadí mocenských šachů, podle toho, čemu jste více nakloněni. Od jiných rodových ság ji dělí občas nějaký ten drak. A stejná znělka jako GoT, seriously? ()

Malarkey 

všechny recenze uživatele

Nepochyboval jsem o tom, že by si HBO pokazilo reputaci na jejich největší značce. Už z kraje bylo patrné, že na hercích patřičně zapracovali a nachystali zde přední britské herce a přidali k tomu pár zajímavých překvapení. Tedy tak, jak se k tomu postavili v původní Hře o trůny. Pak už záleželo, jak se s tím poperou scénáristi a ti se naštěstí poprali poměrně se ctí. Osobně jsem tu nezažil žádný vysloveně ultra epický moment, který by mě oddělal natolik, že bych bez seriálu nemohl žít (až na závěr). Hra o trůny mě ostatně ovládla až na druhou (třetí) sérii. Nicméně základ udělali hodně solidní. Teď už jenom, jakým směrem se to bude vyvíjet. Nejzajímavější herci v první sérii jednoznačně Paddy Considine, Olivia Cooke, Milly Alcock, Matt Smith a Rhys Ifans. Uvidíme, co přijde dál... ()

Reklama

EvilPhoEniX 

všechny recenze uživatele

Skvělý návrat do světa Game of Thrones!! House of Dragon je povedenou náhradou za náš milovaný seriál, který sice až moc spěchá a oblíbených postav tu zatím nemáme tolik, věřím, že s přibývajícími sériemi se nadšení bude jen zvedat. Z ranku Fantasy jde bez debat o top notch záležitost, kde peníze jdou vidět a tohle je v tomhle žánru u mne hodně důležité. Vzhled draků je luxusní a výprava je poutavá. Opět hlavním tahounem je politikaření a intriky, v tomhle je seriál bezkonkurenční, byť to zatím není tak úderné jak bylo v GOT. Nejlepší postavou první série je Daemon- sice sebestředný hajzl, ale rve si všechny scény pro sebe. Dále král Viserys- jeho finální nástup na trůn za doprovodu Djawadiho rozemlel nejspíš všechny, vyloženě ikonická scéna. Bavila mě i princezna Rhaenyra, která je sice Khaleesi z Wishe, ale ztvárnila silný ženský charakter a hodně mě baví i Aemond, ten hraje slizkého hada fakt perfektně a jeho finální scéna s drakem je over the top. Avšak nejsem úplně bez výhrad, pár věcí mi zde vadilo. Třeba přehnané skoky v čase, kde půlku postav museli přeobsadit a hromada nových dětí, kde jsem měl problém se vyznat, kdo jak se jmenuje a kdo je čí dítě. Taky je to docela dost komorní a odehrává se převázně na maximálně 2 místech. V GOT mě bavilo střídání lokací, nové prostředí, hrady, města, názvy, tady k tomu snad dojde v dalších sériích, uvidíme. A taky rozhodně ubylo Gore i Sexu, čímž se GOT proslavilo, s tímhle House of Dragon překvapivě dost šetří. Na epické bitvy dojde určitě později, ale aspoň 1 za sérii by byla vítána. To jsou spíše menší výtky, které mi brání k maximální spokojenosti, zábava je to výtečná i inteligentní. 8/10. ()

3DD!3 

všechny recenze uživatele

Konečně se to začne rozjíždět a konec. Rod draka hraje natahovanou, naštěstí má na své straně vynikajícího Matta Smitha, který když si to napochoduje na scénu tak si krade celou show pro sebe. Milly Alcock je fantastická a první půlka seriálu bavila díky ní o chlup víc. Paddy Constantine předvedl nejpomalejší umírání co jsem zatím viděl naprosto bravurně. Škoda tedy jde roztažených intrik a keců bez valného významu. Končit se mělo pořádným konfliktem ne těsně před ním. ()

verbal 

všechny recenze uživatele

Zmlsán GOŤáky musím konstatovat, že největší chybou nového "tvůrčího" týmu patrně bylo přizvání Marťase, aby do toho mohl kafrat po všech stránkách, včetně realizace. Je zřetelně vidět, že ten hned svou až psychotickou grafomanii plynule přetavil v psychotickou vizuálmanii a kompletně procpal každý svůj knižní prd až před kameru. Výsledkem jsou sáhodlouhými vatoscénami děsivě natahovavané trampoty jedné degenerace škaredých albínských downů a narychlo progresivně vypěstované kvótové rasy blonďatých negrů, o níž předtím dozajista neslyšel ani sám Marťas, během jejichž působení se kromě pár unylých telenovelových intrik de fuckto nic zvláštního, šokantního, epického ani extra zábavného nestalo. Soudný scénárista by tohle dění - nedění celé první řady s přehledem shrnul maximálně do dvou epizod a začal rovnou tou desátou, která alespoň trochu vykazovala nějakou tu aktivitu s přísliby snad záživnější a svižnější druhé řady. Pokud ale nechají toho nesoudného, egoistického tlusťocha nadále rozhodovat, nebo jej řádně nenapajcují nějakými účinnými zesvižňotiky, obávám se, že tři čtvrtiny hrací doby následujícího děje budou ti incestní melaninoví retardéři zase jen tak nekonečně čumět z útesů do mlhy, žvanit o nepodstatných pičovinách, nudně se piplat ve 3D modelech Západozemí a s gustem se v jednom kuse se účastnit nějakých úmorně protahovaných pohřbů, svateb a korunovací, až prostě opět vymřou nudou. Ale určitě rádoby epicky! ()

Galerie (672)

Zajímavosti (19)

  • Meč Daemona Targaryena (Matt Smith) byl pro účely natáčení vyroben speciálně norským zbrojířem, který umí velmi dobře lisovat ocel. (raininface)
  • Fanouškům Hry o trůny (od r. 2011) může Lord Jason (Jefferson Hall) spolu se svým dvojčetem Tylandem (Jefferson Hall) připadat povědomě. Je to dáno tím, že herec Jefferson Hall se objevil jako Ser Hugh z Vale ve dvou epizodách 1. série Hry o trůny. (Veskoslav)
  • Marketingová kampaň na sociálních sítích k seriálu začala v dubnu 2021 během „Železného výročí“ – oficiální oslavy 10 let seriálu Hra o trůny (od r. 2011) na HBO. V té době také začalo natáčení seriálu. (LUKICKK)

Související novinky

Kevin Costner kraluje televizním ratingům

Kevin Costner kraluje televizním ratingům

19.11.2022

Rod draka? Obi-Wan Kenobi? Nebo snad Pán prstenů? Kdepak. O největší americkou televizní premiéru letošního roku se nakonec postaral Kevin Costner a seriál Yellowstone scenáristy a showrunnera…

Finále Rodu draka zbořilo rekordy

Finále Rodu draka zbořilo rekordy

25.10.2022

Více než 9 milionů lidí si v neděli naladilo HBO, aby se podívalo na poslední epizodu první řady seriálu Rod draka. Pro stanici se tak jedná o nejsledovanější finále od konce seriálu Hra o trůny v…

Porážejí Prsteny moci Rod draka?

Porážejí Prsteny moci Rod draka?

02.10.2022

Pán prstenů: Prsteny moci od Amazonu a Rod draka od HBO jsou velice odlišné seriály, mnoho prvků ale mají společných, počínaje žánrem a konče cílovým publikem. Jelikož navíc vyšly ve stejnou dobu,…

Tvůrci Rodu draka promluvili o první řadě

Tvůrci Rodu draka promluvili o první řadě

26.09.2022

Seriál Rod draka od HBO měl nelehký úkol adaptovat knihu George R. R. Martina Oheň a krev hned ze dvou důvodů. Zaprvé masivní popularita původního seriálu Hra o trůny a s tím spojená vysoká očekávání…

Reklama

Reklama