Reklama

Reklama

Rod Draka

(seriál)
  • USA House of the Dragon
Trailer 3
USA, (2022–2024), 18 h 4 min (Minutáž: 51–67 min)

Předloha:

George R.R. Martin (kniha)

Hudba:

Ramin Djawadi

Hrají:

Paddy Considine, Olivia Cooke, Emma D'Arcy, Matt Smith, Steve Toussaint, Eve Best, Rhys Ifans, Sonoja Mizuno, Fabien Frankel, Milly Alcock, Emily Carey (více)
(další profese)

VOD (1)

Série(2) / Epizody(18)

Seriál, odehrávající se 200 let před událostmi Hry o trůny, zachycuje Targaryeny vládnoucí Sedmi královstvím, ale také vlastní rod na pokraji občanské války. Ještě před narozením syna šokuje král Viserys celou říši prohlášením, že jeho dcera Rhaenyra se stane nástupcem trůnu. Jakmile se narodí zdravý syn, události rychle naberou nový směr a mnozí spřádají plány, které by princezně znemožnily usednout na Železný trůn. S intrikami na obou stranách a říší na hraně zániku zažijete vzestup a pád Rodu Draka. (Magic Box)

(více)

Videa (25)

Trailer 3

Recenze (192)

Stanislaus 

všechny recenze uživatele

Nikdy jsem neviděl ani jeden díl Hry o trůny, i tak jsem byl ale díky množství fanoušků z mého okolí vždy v obraze. Jelikož se Rod Draka odehrává před událostmi Hry o trůny, nebylo třeba nakoukávat osm časově náročných sérií - a pouť do světa draků, znepřátelených rodů, politických intrik a láskyplných a nenávistných vztahů mohla započít. Vzhledem k "brutální pověsti" Hry o trůny jsem čekal, že bude Rod Draka krvavější, nicméně až na pár vyloženě explicitně drastických scén ("kebule na fašírku" / "hlava nehlava" / "drakobijec vejpůl") se tvůrci drželi celkem na uzdě a spíše se soustředili na rozehrávání (převážně nevraživých) vztahů mezi jednotlivými rody. Rozhodně se mi více líbila druhá polovina 1. série, v níž vedle všudypřítomného politikaření došlo i na dechberoucí akci. Tvůrcům bych vytkl místy až drastické skákání v čase a úplně jsem nepobíral, jakým způsobem přistupovali ke "zestaršování" postav - někoho necháme, někoho vyměníme (a je nám například fu(c)k, že představitele Allicent a Aegona dělí jen něco málo přes třináct měsíců). Ale budiž! Z audiovizuálního hlediska se podle očekávání (ale i obřího rozpočtu) jedná o kvalitně odvedenou práci - ať už šlo o úchvatný hudební doprovod, nádherné lokace (reálné i počítačové) - a pochvalu zaslouží i práce kostymérů a maskérů (zejména za líčení Viserise). Určitě se budu opakovat, když řeknu, že za nejpůsobivější scény považuji (a) potyčku mezi dětmi s následnou mrazivou konfrontací "oko za oko", (b) Viserisův příchod k Železnému trůnu s následnou rodinnou večeří a (c) "tanec draků". Rozhodně jsem zvědavý na další sérii (resp. série), protože tvůrci - potvory jedny - zakončili první řadu kolosálně lákavým cliffhangerem (mega)dračích rozměrů. Dracarys na ně! ()

DwayneJohnson 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Ze začátku mi dost vadila kolísavá kvalita jednotlivých dílů a také pár dalších detailů. ( Někteří zestárli moc, někteří skoro vůbec, třeba Daemon). Ale to dnes můžu směle sbalit do kuličky a hodit do koše. Pěkně za tři body. Pardon! Za lepší čtyři. Druhá půlka Rodu Draka byla totiž převážně strhující podívaná, která dala vzpomenout na nejlepší díly, či série z GOT. Napětí, vraždy, intriky, souboje a hlavně všudypřítomná touha po moci, která se line tímhle seriálem nepřetržitě až do konce. ()

Reklama

berg.12 

všechny recenze uživatele

Hra o trůny měla politiku, mystérium, všechny třídy, rozmanité lokace, draky a občas i humor. Targaryanská sága jsou jen mocenské šachy na pozadí disfunkční rodiny. Popřípadě disfunkční rodina na pozadí mocenských šachů, podle toho, čemu jste více nakloněni. Od jiných rodových ság ji dělí občas nějaký ten drak. A stejná znělka jako GoT, seriously? ()

Helo 

všechny recenze uživatele

Abych navázal na svojí zklamanou recenzi k Prstenům moci, Rod Draka je jejich naprostým opakem. HBO nám totiž na podnose, kterej sice není z ryzího zlata a už vůbec ne z valyrijský oceli, naservírovalo nikoli dračí exkrement, nýbrž tu nejchutnější omeletu z dračích vajec! Skvělej scénář a i parádně napsaný a zahraný postavy, kde každá scéna, každej pohyb, každej pohled i každý slovo má svoje přesný místo i účel, což se pak odráží v neskutečně vypjatých situacích, který dokážou naprosto přikovat ke křeslu a sotva se hnout a to si ani nikdo nemusí pořádně dávat po hubě - stačí ty neskutečný verbální i neverbální výměny názorů a emocí. Kostýmově i výpravou taky super, všechno sedí a působí jako skutečný a v praxi použitelný a snad jedině to slabší CGI (i oproti GoT) to malinko kazí. Plus podivný stárnutí postav, kdy u některých bylo z nějakýho důvodu potřeba každý dvě epizody měnit herce a jiný zase vypadaj 30 let furt stejně, ale nad tím se dá mávnout rukou. ()

Flaveus 

všechny recenze uživatele

Vyhnu se srovnání s Prsteny moci, neboť to podle mě není na místě, ikdyž se to tak může na první pohled zdát. Rodu Draka jsem se nemohl dočkat, protože rod Targaryenů a jejich draky jsem si nesmírně zamiloval. Toto temné období jejich dějin je ovšem ohromně komplikované a proto, kdo nečetl knižní předlohu může být dost zmatený. Když jsem zjistil, že mě čekají obrovské časové skoky a  výměny herců, dost jsem se obával, ale musím říct, že ikdyž bych byl raději, kdyby časové skoky nebyly tak velké a seriál byl delší, tak to tvůrci docela zvládli. Ale i přesto jsou věci, které bych vytkl, časové skoky a nepostaršování herců na úkor výměny jiných, stejně jako nelogické rozdíly oproti předloze (šílený Criston Cole, aj.) Na druhou stranu tvůrci objevili skvělé herce, zejména Milly Alcock, která byla fantastická a mladou Rhaenyru ztvárnila dokonale. Z toho důvodu jsem byl zklamán z její výměny, ale Emma hraje starší Rhaenyru skvěle, její mimika, hlas, tím si mě získala. Opět jsem se poučil, nedat na první dojem, když člověk vidí herečku v civilu. Atmosféra skvělá, draci úžasní, hlavně majestátní Vhagar ,ta opravdu budí respekt a dojem. Teď už se jen těším na další řadu a vzdušné souboje... ()

Galerie (692)

Zajímavosti (40)

  • Lyman Beesbury (Bill Paterson) říká: „Je mi šest a sedmdesát let“. To z něj dělá vzácný příklad postavy, která je v seriálu mladší, než ve zdrojovém materiálu. V knihách Beesburymu bylo 80 let, když zemřel. (mikki089)
  • Režisér Miguel Sapochnik, ktorý nakrútil prvú epizódu, knižnú predlohu nečítal, aby mu nebránila v tvorivom rozlete. Chcel mať rovnakú perspektívu ako diváci, ktorí román nečítali. (krasomama)
  • Název této epizody pochází ze vznešených slov rodu Hightowerů. (mikki089)

Související novinky

HBO plánuje další dračí spinoff o Aegonovi

HBO plánuje další dračí spinoff o Aegonovi

13.02.2024

Spinoffů, prequelů či přímých pokračování jsme se měli ze Západozemí dočkat už několik. V současnosti je jisté, že se letos v srpnu dočkáme druhé série Rodu draka. Dále pak s určitostí vzniká série A… (více)

Hollywood hodlá prioritizovat jistoty

Hollywood hodlá prioritizovat jistoty

28.09.2023

Stávka scenáristů oficiálně skončila, v následujících dnech a týdnech se musí ještě vyřešit stávka herců, pomalu ale jistě to už vypadá, že se Hollywood ještě před koncem roku vrátí naplno do práce.… (více)

Rod draka pokračuje v produkci

Rod draka pokračuje v produkci

24.07.2023

Spisovatel G. R. R. Martin přidal na svůj blog nový příspěvek, v němž zazněly dvě důležité informace, které by měly potěšit fanoušky Hry o trůny i Rodu draka. Tou první je, že 74letý autor pomalu ale… (více)

Reklama

Reklama