Reklama

Reklama

Rod Draka

(seriál)
  • USA House of the Dragon
Trailer 3
Akční / Fantasy / Drama / Dobrodružný
USA, (2022–2023), 20 h 4 min (Minutáž: 51–67 min)

Předloha:

George R.R. Martin (kniha)

Hudba:

Ramin Djawadi

Hrají:

Paddy Considine, Olivia Cooke, Emma D'Arcy, Matt Smith, Steve Toussaint, Eve Best, Rhys Ifans, Sonoja Mizuno, Fabien Frankel, Milly Alcock (více)
(další profese)

Série(2) / Epizody(20)

Epický seriál Rod Draka se odehrává dvě stě let před událostmi ze Hry o trůny a vypráví strhující příběh rodu Targaryenů. (HBO Max)

Videa (20)

Trailer 3

Recenze (155)

Fr 

všechny recenze uživatele

„Z MÉ KRVE POVSTANE PRINC, KTERÝ BYL PŘISLÍBEN A JEHO BUDE PÍSEŇ OHNĚ A LEDU…“   Vobčas drsný, krvavý a skoro furt dramatický…Ovšem proti novýmu „Pánovi prstenů“ je to mnohem zajímavější i hezčí kousek (asi i díky předloze). Ale bacha! Jde spíš o takový cvičení, jak se dělá politika, takže se většina děje odehrává „uvnitř“. Jistě, ocenil bych víc akce, ale já mám ty politický dramata celkem rád. Když maj vo čem vykládat….     /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Knihu „Oheň a krev“, kterou v roce 2018 napsal George R.R. Martin, neznám. 2.) Chci se stát odborníkem na „ošklivý“ hry.  /// Thx za titule „Petr Miklica“.                   PŘÍBĚH  ****  HUMOR  ne  AKCE  *  NAPĚTÍ  ** ()

EvilPhoEniX 

všechny recenze uživatele

Skvělý návrat do světa Game of Thrones!! House of Dragon je povedenou náhradou za náš milovaný seriál, který sice až moc spěchá a oblíbených postav tu zatím nemáme tolik, věřím, že s přibývajícími sériemi se nadšení bude jen zvedat. Z ranku Fantasy jde bez debat o top notch záležitost, kde peníze jdou vidět a tohle je v tomhle žánru u mne hodně důležité. Vzhled draků je luxusní a výprava je poutavá. Opět hlavním tahounem je politikaření a intriky, v tomhle je seriál bezkonkurenční, byť to zatím není tak úderné jak bylo v GOT. Nejlepší postavou první série je Daemon- sice sebestředný hajzl, ale rve si všechny scény pro sebe. Dále král Viserys- jeho finální nástup na trůn za doprovodu Djawadiho rozemlel nejspíš všechny, vyloženě ikonická scéna. Bavila mě i princezna Rhaenyra, která je sice Khaleesi z Wishe, ale ztvárnila silný ženský charakter a hodně mě baví i Aemond, ten hraje slizkého hada fakt perfektně a jeho finální scéna s drakem je over the top. Avšak nejsem úplně bez výhrad, pár věcí mi zde vadilo. Třeba přehnané skoky v čase, kde půlku postav museli přeobsadit a hromada nových dětí, kde jsem měl problém se vyznat, kdo jak se jmenuje a kdo je čí dítě. Taky je to docela dost komorní a odehrává se převázně na maximálně 2 místech. V GOT mě bavilo střídání lokací, nové prostředí, hrady, města, názvy, tady k tomu snad dojde v dalších sériích, uvidíme. A taky rozhodně ubylo Gore i Sexu, čímž se GOT proslavilo, s tímhle House of Dragon překvapivě dost šetří. Na epické bitvy dojde určitě později, ale aspoň 1 za sérii by byla vítána. To jsou spíše menší výtky, které mi brání k maximální spokojenosti, zábava je to výtečná i inteligentní. 8/10. ()

Reklama

Malarkey 

všechny recenze uživatele

Nepochyboval jsem o tom, že by si HBO pokazilo reputaci na jejich největší značce. Už z kraje bylo patrné, že na hercích patřičně zapracovali a nachystali zde přední britské herce a přidali k tomu pár zajímavých překvapení. Tedy tak, jak se k tomu postavili v původní Hře o trůny. Pak už záleželo, jak se s tím poperou scénáristi a ti se naštěstí poprali poměrně se ctí. Osobně jsem tu nezažil žádný vysloveně ultra epický moment, který by mě oddělal natolik, že bych bez seriálu nemohl žít (až na závěr). Hra o trůny mě ostatně ovládla až na druhou (třetí) sérii. Nicméně základ udělali hodně solidní. Teď už jenom, jakým směrem se to bude vyvíjet. Nejzajímavější herci v první sérii jednoznačně Paddy Considine, Olivia Cooke, Milly Alcock, Matt Smith a Rhys Ifans. Uvidíme, co přijde dál... ()

3DD!3 

všechny recenze uživatele

Konečně se to začne rozjíždět a konec. Rod draka hraje natahovanou, naštěstí má na své straně vynikajícího Matta Smitha, který když si to napochoduje na scénu tak si krade celou show pro sebe. Milly Alcock je fantastická a první půlka seriálu bavila díky ní o chlup víc. Paddy Constantine předvedl nejpomalejší umírání co jsem zatím viděl naprosto bravurně. Škoda tedy jde roztažených intrik a keců bez valného významu. Končit se mělo pořádným konfliktem ne těsně před ním. ()

verbal 

všechny recenze uživatele

Zmlsán GOŤáky musím konstatovat, že největší chybou nového "tvůrčího" týmu patrně bylo přizvání Marťase, aby do toho mohl kafrat po všech stránkách, včetně realizace. Je zřetelně vidět, že ten hned svou až psychotickou grafomanii plynule přetavil v psychotickou vizuálmanii a kompletně procpal každý svůj knižní prd až před kameru. Výsledkem jsou sáhodlouhými vatoscénami děsivě natahovavané trampoty jedné degenerace škaredých albínských downů a narychlo progresivně vypěstované kvótové rasy blonďatých negrů, o níž předtím dozajista neslyšel ani sám Marťas, během jejichž působení se kromě pár unylých telenovelových intrik de fuckto nic zvláštního, šokantního, epického ani extra zábavného nestalo. Soudný scénárista by tohle dění - nedění celé první řady s přehledem shrnul maximálně do dvou epizod a začal rovnou tou desátou, která alespoň trochu vykazovala nějakou tu aktivitu s přísliby snad záživnější a svižnější druhé řady. Pokud ale nechají toho nesoudného, egoistického tlusťocha nadále rozhodovat, nebo jej řádně nenapajcují nějakými účinnými zesvižňotiky, obávám se, že tři čtvrtiny hrací doby následujícího děje budou ti incestní melaninoví retardéři zase jen tak nekonečně čumět z útesů do mlhy, žvanit o nepodstatných pičovinách, nudně se piplat ve 3D modelech Západozemí a s gustem se v jednom kuse účastnit nějakých úmorně protahovaných pohřbů, svateb a korunovací, až prostě opět vymřou nudou. Ale určitě rádoby epicky! ()

Galerie (673)

Zajímavosti (20)

  • Začátek seriálu se odehrává 172 let před narozením Daenerys Targaryen. (NiWi)
  • Olivia Cook prozradila, že se původně ucházela o roli Rhaenyry, a to dokonce dvakrát. Že dostala roli Alicent se dozvěděla až 6 týdnů od posledního castingu. (NiWi)

Související novinky

The Last of Us se dočká druhé řady

The Last of Us se dočká druhé řady

včera

Je to oficiální, cesta Joela a Ellie bude pokračovat se druhou řadou seriálu The Last of Us. Stanice HBO to potvrdila před pár momenty, přičemž tvůrce hry a jeden ze showrunnerů Neil Druckmann uvedl,…

Zlaté glóby ovládly Víly z Inisherinu i Fabelmanovi

Zlaté glóby ovládly Víly z Inisherinu i Fabelmanovi

11.01.2023

V noci z 10. na 11. ledna byla udělena ocenění Zlatý glóbus, jimiž byly vyzdviženy výrazné snímky a tvůrčí výkony uplynulého roku 2022. Jubilejní 80. ročník předávání těchto cen se uskutečnil v…

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

29.12.2022

Opět se nám blíží konec roku, ale ještě před tím, než se všichni ČSFĎáci rozutečou do víru silvestrovských oslav, máme tu tradiční ohlédnutí za nejlepšími filmy a seriály roku podle nejoblíbenějších…

Jak je Amazon spokojený s Pánem prstenů?

Jak je Amazon spokojený s Pánem prstenů?

21.12.2022

Mezi nejlepšími seriálovými počiny byste ho nejspíš hledali marně, z hlediska očekávání a jednoznačně taky rozpočtu ovšem seriálový Pán prstenů: Prsteny moci patří mezi ty největší díla roku.…

Reklama

Reklama