Suburra

• Česko Krvavé předměstí (více)

Řím je město moci, kde zločin hledá co nejpřímější cestu, jak všem vnutit svůj vlastní zákon. Film Suburra je příběhem o velkých penězích roztočených kolem plánované výstavby, která má pobřeží v Ostii proměnit v italské Las Vegas. Tento projekt mají pomoci prosadit zkorumpovaný politik Filippo Malgradi, zapletený až po krk s podsvětím; mafián známý jako Číslo 8, který je hlavou mocné rodiny ovládající území Ostie, a především Samuraj, nejobávanější představitel římského podsvětí a zástupce mafie z jihu. Mechanismus dokonalého plánu se ale začíná rozpadat kvůli lidem, kteří žijí na okraji těchto mocenských her. Příběh o zločinu se odehrává ve velmi krátkém časovém úseku sedmi dní, během nichž se rozpoutá brutální válka, která nakonec do svého mlýnku na maso vtáhne vinné i nevinné, zločince, obyčejné lidi, zaprodané politiky i chamtivé kardinály. Poslední den pak nastává Apokalypsa. (Cinemart)

wick

Po dlouhé době výborné italské drama...kde se stýkají mafie, politici a samozřejmě církev. Dvě hodiny to šlape, až ten konec je hodně naivní. Ale rozhodně stojí za vidění. ()

FLVEKK

Skvělí herci, skvělá hudba. Skvělý scénář. Příběh do sebe krásně zapadá. Nemám co vytknout...ve filmu jsou všechny vlastnosti lidí. No a co dokáže ''zavinit'' jeden člověk ..:) ()

Sharkman

Jedno spatne rozhodnuti a jste bez vily, dalsi spatne rozhodnuti uz nemate pritelkyni a dalsi spatne rozhodnuti nasleduji. Po delsi dobe slusny film, nevzdaleny realite soucasnosti. ()

Rhod

Na taliansky film s témou mafie až výnimočne dobrý film. Od začiatku napätie, dostávame sa do deja z rôznych troch strán (politiky, cirkvi a mafie) a časom prídeme na to, ako každý každého ovláda, vydiera a pod. Je jasné, že film naráža na skutočné udalosti, ktoré sa v posledných rokoch v Taliansku odohrali, s ale väčšinovým domyslením si. Aj keď som hercov nejako nepoznal, páčili sa mi a bavilo ma to. Ak máte chuť na mafiánsku story, odporúčam. ()

Fajung

Perfektný mafiánsky film z večného mesta. Skvelé herecké výkony, a hudba robia zo Subbury originálne dielko. Kam sú až ochotní zájsť vplyvní ľudia pri honbe za peniazmi, vplyvom, prestížou, dobrým menom, ziskom ?! 85% /ps: k piatim hviezdiškám, chýbal len kúsok/ ()

argo.smile

Opat som tomu neprisiel na chut po druhom zhliadnuti tohoto nadhodnoteneho "filmoveho zazitku". Hudba fajn (M83) *, namet fajn*. Keby, ze to daju do 80 min. stopaze, kde by bez problemov zmestili to najhlavnejsie zo 134min. potom by to bol movie o skorumpovanych ludoch, mafii, pomste atd.... Zial, nemozem hodnotit inak, lebo by mi v opacnom pripade krstny tatko prehnal gulku hlavou ()

Optical

Nudná, místa až neskutečně otravná záležitost kde je vám osud postav naprosto ukradený. Suburra je tuctová kriminálka z mafiánského prostředí se vším tím balastem okolo. Najdeme zde zkorumpované politiky i propojení organizovaného zločinu s katolickou církví, mraky drog, mrtvou šlapku a další typická klišé. Atmosféru napětí se snímek rozhodl budovat převážně nočními pasážemi, ve kterých neustále prší. Jelikož dramatická stránka filmu je slabá a o thrilleru řeč být nemůže ani omylem. Suburra má ve výsledku kromě kamery a režije hodně málo co nabídnout. ()

kolly13

Nejlepší krimi thriller za posledních několik let. Jsem ohromen akcí, překvapivou syrovostí a scénářem. A co mě nejvíc dostalo, byly herecké výkony, jenž s podmanivou muzikou, jenž dodala poslední hvězdu, byly imponující. ()

O_Peki

Filmu by slušelo rychlejší tempo a trocha víc nerozdrobené akce. Námět je moc hezký, ale zpracování by mohlo trochu odsýpat. ()

Maraboy

Tak takle by asi chtěl Tomáš Zelenka natočit Hranaře ,nějak takhle by to mělo vypadat ,kvalitní politický thriller. Film navíc doprovází dobrý soundtrack. ()

axcris

Áno, patrí k filmom ktorých je len hŕstka. Áno, buďme radi, tak ako žijeme, lebo dej Suburry sa každým dňom deje a to nie len v Talianskom podzemí. Áno, oplatí sa Vám ho vidieť už len z toho dôvodu, prečo máte a prečo nie radi politiku. Motýlí efekt je neúprosný, nevyhnuteľný. Všetko to ale začína chuťou, ktorú si môžu tí vyšší dovoliť, lebo môžu. Taliansky film vyčnieva z radu amerických alebo britských. Vyčnieva silnou atmosférou, ktorá je ťažko nahraditeľná. Veríme všetkému čo sa v nej deje lebo chceme. Budete sa strácať medzi postavami tak ako obyčajný človek na politickom kresle. Pripravte sa na jazdu, jazdu v podsvetí medzi nabrúsenými žiletkami a kvapkami slaného dažďa. ()

jojto

Ale môže byť. Nehrá sa to na to čo nie je a poteší zápletka a vykreslenie osôb. Žiadne ťahanie soplov popod nos, moralizácia či nebodaj propaganda. Herci OK, dej fajn a feťáčka je odhodlaná. Filmík, ktorý zaujme nie akciou ale skôr skĺbením osudov zainteresovaných ľudí a originálnym námetom. ()

Kdo natočí Call of Duty?

Kdo natočí Call of Duty?