Bart Tare (John Dall) už od detstva miluje zbrane. Po odchode z armády sa s priateľmi vyberie na karneval, kde stretáva dokonalé dievča - Annie Laurie Starr (Peggy Cummins). Annie pracuje ako ostrostrelkyňa v karnevalových vystúpeniach.
Bart a Annie sa vezmú, no ona je nešťastná kvôli ich finančnej situácii. Preto sa dvojica rozhodne cestovať naprieč krajinou a robiť vykrádačky. (matriosa)

corpsy

Režijne brilantne zvládnutá kriminálka, ktorá ale nemá príbeh, ktorým by viac zaujala. Ide o klišé s nevyhnutným koncom. ()

ledzepfan

Jako celek nic moc extra, ale ta scéna vyloupení banky, snímaná v reálném čase ze zadní sedačky auta, je neuvěřitelně nadčasová a ve své uvolněnosti působí jako něco z americké nezávislé kinematografie 80.-90.let ()

GodComplex

Je zvlastni, ze jsou historicky vzato vsichni tak odvareni z podprumernych Bonnie & Clyde, kdyz Gun Crazy predvedlo to same, jen o 300% lepsi a o 20 let driv. Vyborny film o parecku desperadu. Na svou dobu nezvykle akcni, zabavne, nekompromisni. Velmi prijemne prekvapko. 8/10 ()

Freemind

Nálepka "noir" mi začíná připadat čím dál, tím víc matoucí. "Gun Crazy" je prostě vynikající kriminální drama, toť vše. Bonny a Clyde se skutečně mohou schovat (až na Faye, samozřejmě), Lewis natočil o 17 let dříve film, který dodnes překvapí některými neotřelými postupy. Nejvíc kouzlí kamera - one-shot scéna ze zadního sedadla je naprosto dokonale podmanivá, vynikající je také závěr v mlžném rákosí. K tomuhle dílku se ještě musím vrátit. ()

kaylin

Kdyby to bylo natočeno v dnešní době, možná to ještě bude lepší v tom smyslu, že to bude drsnější, což by snímku rozhodně nevadilo, na druhou stranu ono je to místy docela drsné i na svou dobu, což se tomu musí připočíst k dobru. Navíc představitelka hlavní role je prostě úchvatná, jak v herectví, tak i v tom, jak vypadá. Film, u kterého je jasné, že nemůže skončit dobře. Jen je škoda, že variací na Bonnie a Clyda je až moc. ()

Martin741

Moj prvy film od rezisera Josepha H. lewisa a hned vyborny film -noir. Ustredna dvojka hercov ako John Dall a Peggy Cummins divaka zaujme a nepusti pocas celeho filmu. Pribeh ma svoje tempo a obcas je aj strhujuci, takze nuda nehrozi. Plus realie USA okolo roku 1950 su maximalne zaujimave. Zaver bol noirovo spravne drsny, temny a depresivny. Pre mna je Gun Crazy dalsim vybornym filmom -noir. Takze kvalitna noirova jazda u mna stale pokracuje. 89 % ()

Topco

Posadnutosť zbraňami, zločinom... ženou. Kým svoju posadnutosť zbraňami ako-tak ukočíroval, rozhodne už neušoféroval divokú posadnutosť ňou: svojou prvou láskou, nekonečne posadnutou zločinom. Svižné a úderné od začiatku do konca. Hmatateľná vášeň a tiesnivosť, ktorú podčiarkuje na tú dobu naozaj dynamická kamera s neobvyklými rakurzami a nápaditou mizanscénou. Milenci na úteku neboli vo filme noir nikde tragickejší a viac sexi. ()

zette

Mozna chovani postav neni vzdy uplne dotazeno do konce, jinak se ale jedna o vyborne kriminalni drama, ktere ma vybornou kameru, tempo, atmosferu a akci. Zamilovana dvojice ma taky neco do sebe, John Dall vyborny. ()

Cushing

Velké malé téma, béčkové zpracování, na béčkové (tedy té správné) úrovni. Potěšení z filmu? Velké. Přesah filmu? Malý. No a co? Od začátku do konce je na co se dívat, moula je sympatický, člověk by mu dvacku dal na potknání, a ta jeho vražedkyně je fakt fatální. Co chtít od filmu víc? Je to jen film, přece. A má oblíbená hláška: "You´re the only thing there is, Laurie. The rest is a nightmare." (Nepřipomíná mi to Wild at Heart? Doufám, že ne.) ()

zigíš

Začátek navozuje dojem, psychologizující sondy, do mysle člověka, s obsesí na zbraně, stačí aby se na scéně objevila, osudová žena a element, co hlavního ´hrdinu´ ovládá, se mění. Škoda, že po takhle slibném úvodu, přijde standardní gaunerské schéma i když, s parádním závěrečným zúčtováním v bažinách, dlužno dodat. ()

vitekpe

Mne se zda ten John Dall docela dobrej...proc toho natocil tak malo??? Film je klasicky "Bonnie&Clyde" pribeh, ale je to udelane pekne a ciste, i kdyz mi to prislo o pul hodiny delsi, nez to ve skutecnosti bylo... ()

Babous

První polovina, kdy páchají loupeže a vychází jim to, mě hrozně bavila, ta druhá, kde jsou na beznadějném útěku už mě přímo deptala, protože jsem oběma hrdinům fandil. Takže rozporuplný průměr. ()

Han22

On je poctivý mladík se zálibou ve zbraních, ona rozmažilá holka, která neumí být hodná a když se bojí tak zabíjí. Je to z toho láska a brzy také série vykradených bank, pronásledování policií a samozřejmě tragický konec. Gun Crazy je zkrátka takový základ pro desítky podobných filmů a přestože má spád a je celkem akční, nenabízí pro mě nic navíc - výborné postavy, herecké výkony, cokoliv. Takže standartní pohodová kriminálka. ()

Zagros

Blázni do zbraní jsou prvním známějším filmovým pokusem volně ztvárnit příběh proslulých banditů z třicátých let dvacátého století Bonnie a Clydea. Děj má však alespoň zpočátku svou vlastní cestu. Bart od mládí miluje zbraně a po návratu z armády se bezhlavě zamiluje do cirkusačky Annie, která se živí jako famózní střelkyně. Annie je ovšem pravá femme fatale. Svým šarmem a přitažlivostí Barta doslova ovládne a přemluví ho, aby spolu provedli jednu malou loupež, že nezůstane u jedné loupeže a že se vše časem zvrtne, je asi každému hned jasné. Chemie mezi ústřední dvojkou je skvělá, stejně jako celková atmosféra snímku. Drobné výhrady nemám potřebu vypisovat a raději dám slušné čtyři hvězdy. ()

Scevola

Bonnie a Clyde v noirovom sate. Clovek si obidvoch hrdinov rychlo oblubi (najma sympataka Johna Dalla) a potom uz len drzi palce aby ich nechytili :) 7/10 ()

J.F.B.

"How can anybody get hurt if we don't hurt them?" Mám takový pocit, samozřejmě pravděpodobně zcela mylný, že soudobé superhrdinské/komiksové filmy typu Avengers: Endgame prostě nemohou přes svou nespornou technickou působivost v někom opravdu probudit touhu věnovat se filmu či ho "skutečně" milovat pro médium samotné. Nevím, ale alespoň ve mně zkrátka nedokáží probudit to, co tohle 71 let staré béčko. Které tak skvěle spojuje všechno, co mám na filmech rád, takže jsem si celých 80 minut jen rochnil blahem nad krásně odsýpajícím dějem, zábavnými dialogy a nápaditou kamerou... no, možná jsem se i chvílemi trochu hanbil nad tím, že jsem si před filmem a během prvních pár minut myslel, že se bude jednat jen o nějakou zcela průměrnou záležitost, ačkoli většina ohlasů hovořila o pravém opaku.  (solidní fanouškovská upoutávka) ()

Rozjimatel

[3,5*]     "Two people dead, just so we can live without working!"     Nadmieru vydarená kriminálna dráma inšpirovaná skutočnou dvojicou Bonnie a Clyde, zaradená do zoznamu 1001 filmov, ktoré musíte vidieť, než umriete. Film rozvíja tému ľudí ocitnuvších sa na okraji spoločnosti v ďobe hospodárskej krízy, pričom sú veľmi zručne vykreslené charaktery postáv, najmä vyšinutej femme fatale (vo výbornom podaní Peggy Cummins), ktorá keď sa bojí, tak zabíja. Výstižne je tu načrtnutá i tá povestná americká posadnutosť zbraňami. V kvalitnom scenári sa jasne odráža majstrovstvo Daltona Trumba a výborná je i kamera (Russell Harlan), ktorá dokáže vykúzliť množstvo pôsobivých a aj na svoju dobu nevšedných záberov (v tomto smere vyniká najmä to snímanie z vnútra auta).    "We go together, Annie. I don't know why. Maybe like guns and ammunition go together." ()

Petrus1

Zas jeden náhodný výběr ze složky Jeden z 1001 filmů, které musíte vidět, než umřete. Ten kluk má prostě rád zbraně už od dětství...někdo tahá kačera, někdo holuby z nosa a někdo tahá za kohoutek zbraně. Jeho vášeň je natolik silná, že ukradne zbraň z výlohy...ale moc se mu to nepovede, protože je chycen. Až bude něco podobnýho dělat příště, určitě mu to půjde líp. Co ho nenaučili v pasťáku a na vojně, ho jistě naučí jeho povedená manželka, cirkusová střelkyně. No není to krása, najít si partnera, s kterým máte společný koníčky? Jenže když není práce, nejsou "many". A když už nemáte ani na cibuli do hambáče, je to na prd. (Když sem ty hamburgery viděla, okamžitě mě popadla mlsná :-)) Ještě víc na prd je, když je vaše milovaná žena velmi náročná na prachy a chce si žít jak v bavlnce a furt si něco kupovat a vy víte, že poctivou prací na to rozhodně nevyděláte. Ale protože ji milujete, nezbude vám nic jinýho, než se dát na cestu zločinu. A jak už na ní jednou ste, není cesty zpět. Ale když vám po boku stojí žena a povzbuzuje vás k činům, do kterých se vám moc nechce, nakonec vám to ani nevadí. Špinavou práci ráda odvede za vás - má prostě ráda vzrůšo, akci, napětí...A dál už to znáte...inspirace příběhem Bonnie a Clydea je víc než jasná, takže konec si asi představíte sami...ale láska to byla velká! :-) "Na formální úrovni lze požadavek na výjimečné postavení snímku Gun Crazy v záplavě "béčkových" titulů lehce zdůvodnit uměleckým novátorstvím filmu v rámci přísných rozpočtových omezení - dlouhý jediný záběr bankovní loupeže, honička na jatkách - i jedinečným ztvárněním psychicky narušené femme fatale v podání Cummins." Poznámka: Nadčasové vyprávění o šílené lásce mělo velký vliv na klasický snímek francouzské nové vlny U konce s dechem Jeana-Luca Godarda. ()

phamphi

Lewis wanted a beautiful, innocent, loveble young lady who is a deamon, who is vicious and yet could charm you (Peggy Cummins). "Peggy, you are female dog in heat..." Only way this picture could succede was to have a lovestory. A lovestory that could never, never work out but yet have an audience rooting for them. That sense of romantic longing and obsession, and knowing that what you are doing is doomed and you can't stop from doing it. "You better kiss me goodbye, Bart, because I won't be here when you get back. Come on Bart, let's finish it the way we started it, on the level." Hustě ozvučená scéna (set-up) s cadillacem: B picture that has to look like A picture. The executives at the studios had to look and say "hey this guy is inovative as hell!" (2 miles without a cut). [American Cinema, Film Noir] ()

ad142

Ďalšie veľké prekvapenie! Aj napriek tomu, že tento film nachádzame v rebríčkoch filmu noir, v skutočnosti toho s týmto žánrom má tento pozoruhodný snímok spoločného len veľmi málo. Ako príklad môžu slúžiť tieto skutočnosti: drvivá väčšina scén sa odohráva počas slnečných dní a hlavný hrdina Bart Tare je jednoduchá osoba, ktorá má k hláškujúcim a charizmatickým detektívom s klasických noir filmov veľmi ďaleko. Bart je síce už detstva priam fanaticky zapálený do strelných zbraní, avšak násilím opovrhuje. Zlomový bod v jeho živote prichádza vo chvíli, kedy počas kočovnej estrády vzplanie láskou k ostrostrelkyni Annie, ktorá v tomto filme napĺňa úlohu negatívnej femme fatale. Annie je v podstate psychopatka, ktorá na rozdiel od Barta veľmi rada strieľa do ľudí a ešte viac miluje peniaze. Netrvá jej príliš dlho, aby v podstate dobráka Barta prehovorila na sériu veľkých lúpeží, ktoré časom nadobúdajú čoraz násilnejší charakter. Cesta do pekla tak pre oboch tak môže byť otvorená dokorán.... Je to predzvesťou kultového príbehu o mileneckej dvojke Bonnie a Clyde. Plné hodnotenie udeľujem za skvele odsýpajúci dej a viaceré výborne nakrútené scény. Z nich spomeniem aspoň tie, kedy sa počas lúpeží kamera nepohne od zadného sedadla alebo skvele nakrútený úplný záver, v ktorom obaja hlavný hrdinovia hľadajú posledné útočisko na maličkom ostrovčeku v zahmlených močiaroch. ()