Reklama

Reklama

VOD (1)

Obsahy(1)

Patricia Kramerová je obyčejná žena v domácnosti, která vychovává dvě malé děti. Její manžel pracuje v reklamě. Na večírku, kam Pat pozve všechny sousedy, si poprvé všimne podivné věci; připadá jí, že se zmenšuje. S obavami se svěří manželovi a společně začnou navštěvovat všechny možné specialisty. Ti nakonec dojdou k závěru, že se Patricia z jim neznámých důvodů skutečně zmenšuje. Na její nemoc zatím není žádný lék. Zatímco doma má od té chvíle Pat peklo – všude je nepořádek, děti neposlouchají, služebná Concepcion stále jen poslouchá taneční hudbu a nakrucuje se do rytmu – média a veřejnost se o stále menší Pat začínají intenzivně zajímat. Ve sci-fi komedii Joela Schumachera z roku 1981 hraje hlavní roli Lilly Tomlinová. (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (14)

lamps 

všechny recenze uživatele

Místy až doslovný přepis filmu The Incredible Shrinking Man, který se však vydává komediální cestou a z pohledu práce se zmenšující se hrdinkou v jejím přirozeném prostředí disponuje jedinou originální a vtipnou scénou. Většinou je to hrozná a zbytečná nuda, kterou aspoň částečně pozvedá sympatický Charles Grodin. Proč se sakra tak vábivým tématem jako zmenšování plýtvá na takových laciných groteskách? ()

honajz2 

všechny recenze uživatele

Tohle že je fakt Schumacherův debut? Ono to sice zní divně už z principu, udělat komediální verzi/parodii Incredible Shrinking Mana, ale ten námět se postupem času uchytli hlavně v komediích, tak jsem doufal, že Schumacher bude vědět co dělá. Jenže místo toho jsem dostal unylé a těžce nevtipné cosi, které se sice snaží být vtipné, ale tak urputně a skrze dost jednoduchý humor, že to fakt nefunguje. A ta gorila tomu zasadila hned několik hřebíčků do rakve. Takže je to celé spíš hlavně těžká nuda, ve kterých je funkčních vtipných scén jako šafránu a zajímavých nápadů zhruba taky tak. Úplná katastrofa to sice není, aspoň to nebylo trapné a založené jen na fekálním humoru (který tu je jen dvakrát a jsou to hned ty první dva gagy, co se tu objeví (!)) a nějaký zájem o osud Pam jsem taky měl, ale moc kladů v tom stejně nevidím. Na to je tahle komedie příliš mdlá. 2* ()

Reklama

Han22 

všechny recenze uživatele

Začátek Joela Schumachera a remake nesmrtelné klasiky z 50. let. Schumacher z původního filmu vychází a nemálo, akorát místo muže zde máme zmenšující se ženu. Kromě komických vložek je první půlka prakticky stejná - rozpad rodiny, testy u lékařů, zájem médií. Místo boje o život v druhé půlce přichází bohužel klasický osmdesátkový mišmaš. Zlotřilá organizace, který chce zmenšit svět, roztomilý opičák, groteskntí honičku (opravdu slupky od banánů?) střídá srdceryvné finále. A nad tím vším ekoagitka proti používání chemikálií. Celkově jsem se ale bavil, Lily Tomlinová je fantastická a efekty jsou slušné. Originál je ale samozřejmě mnohem lepší. EDIT 2024: Šíleně uječená a místy notně pitomá komedie, která je ale i po letech zábavná, skvěle technicky natočená a výborně zahraná hlavně Lily Tomlin. Originál je lepší, ale tohle je pěkná pocta s výborným pomrknutím na další díl. ()

corpsy 

všechny recenze uživatele

Ak by ste chceli zakopnúť o nejakú podarenú sci-fi komédiu, rozhodne prekročte tento film. Ak by ste chceli prežiť filmový zážitok, pri ktorom by ste žasli nad zlatými ručičkami filmových tvorcov ( výprava, triky, masky ) ste na správnom mieste. Avšak ako kombinácia týchto dvoch aspektov, tento hollywoodsky počin veľmi nefunguje. ()

WANDRWALL 

všechny recenze uživatele

Obyčejná žena, co má dvě obyčejné děti, a obyčejného chlápka co se mu říká manžel. Příběhy by zažívaly obyčejné, kdyby se nezačal u Patricie Kramerové projevovat proces zmenšování. Následuje kolotoč svěřování, divení, bezradnosti, jaké se děje u každého člověka, co se s ním něco děje, takže to už vybočuje z normy zvaná obyčejnost. Odborníci jsou na to stejně jako neobyčejná Patricie, protože odborníci jsou obyčejní odborníci, a nepřipavení na to řešit problémy neobyčejné. ***(2.10.2010) ()

Galerie (15)

Reklama

Reklama