poster

Malá, menší, ještě menší

 • USA

  The Incredible Shrinking Woman

Sci-Fi / Komedie / Fantasy

USA, 1981, 88 min

 • Han22
  ***

  Začátek Joela Schumachera a remake nesmrtelné klasiky z 50. let. Schumacher z původního filmu vychází a nemálo, akorát místo muže zde máme zmenšující se ženu. Kromě komických vložek je první půlka prakticky stejná - rozpad rodiny, testy u lékařů, zájem médií. Místo boje o život v druhé půlce přichází bohužel klasický osmdesátkový mišmaš. Zlotřilá organizace, který chce zmenšit svět, roztomilý opičák, groteskntí honičku (opravdu slupky od banánů?) střídá srdceryvné finále. A nad tím vším ekoagitka proti používání chemikálií. Celkově jsem se ale bavil, Lily Tomlinová je fantastická a efekty jsou slušné. Originál je ale samozřejmě mnohem lepší.(19.1.2016)

 • Stejšn
  ***

  Trošku hloupoučká rodinná komedie, která se snaží poukázat na nebezpečí přemíry používaných domácích chemikálií. Film vychází ze staršího snímku Incredible shrinking man, který se snaží částečně remakovat a částečně parodovat. Nehledejte v tom nějakou hlubokou zábavu ani herecké výkony, ale za jedno dvě shlédnutí určitě stojí. Obsahuje několik pěkných trikových scén a výbornou masku gorily Sydneyho, který hraje podstatnou úlohu v závěru filmu (téměř byste nepoznali že je to herec v kostýmu). Na dané téma stále považuji za nejlepší snímek Honey, I shrink the kids s výborným Rickem Morranisem.(20.5.2009)

 • corpsy
  ***

  Ak by ste chceli zakopnúť o nejakú podarenú sci-fi komédiu, rozhodne prekročte tento film. Ak by ste chceli prežiť filmový zážitok, pri ktorom by ste žasli nad zlatými ručičkami filmových tvorcov ( výprava, triky, masky ) ste na správnom mieste. Avšak ako kombinácia týchto dvoch aspektov, tento hollywoodsky počin veľmi nefunguje.(1.10.2015)

 • lamps
  **

  Místy až doslovný přepis filmu The Incredible Shrinking Man, který se však vydává komediální cestou a z pohledu práce se zmenšující se hrdinkou v jejím přirozeném prostředí disponuje jedinou originální a vtipnou scénou. Většinou je to hrozná a zbytečná nuda, kterou aspoň částečně pozvedá sympatický Charles Grodin. Proč se sakra tak vábivým tématem jako zmenšování plýtvá na takových laciných groteskách?(12.2.2020)

 • WANDRWALL
  *

  Obyčejná žena, co má dvě obyčejné děti, a obyčejného chlápka co se mu říká manžel. Příběhy by zažívaly obyčejné, kdyby se nezačal u Patricie Kramerové projevovat proces zmenšování. Následuje kolotoč svěřování, divení, bezradnosti, jaké se děje u každého člověka, co se s ním něco děje, takže to už vybočuje z normy zvaná obyčejnost. Odborníci jsou na to stejně jako neobyčejná Patricie, protože odborníci jsou obyčejní odborníci, a nepřipavení na to řešit problémy neobyčejné. ***(2.10.2010)(2.10.2010)