CheGuevara

Tolik napětí v jednom filmu jsem dlouho neviděl. Naprosto skvělá režie a ti herci, no mohu se jen rozplývat. Délka filmu byl asi ten nejgeniálnější tah režiséra, neboť snímek nikde neztrácel své pekelně rychlé tempo. Jen z toho překombinovaného konce mi bylo trochu divně. To jsme si nezasloužili. ()

EdaS

Slovem "geniální" bych sice neplýtval, jde spíš o příjemně adrenalinovou jízdu, než něco zásadního. Ale Farrel je super a Schumacher jakbysmet. ()

H34D

Největší možná koncentrace napětí, potu, úzkosti, strachu a zloby v 72 perfektně vydestilovaných minutách intenzity, jež nedají vydechnout ani na sekundu z nich. Telefonní budka je o harmonii originálního a ve své jednoduchosti geniálního námětu, brilantní akční režie (svěží a neúnavně rychlé vyprávění, kamerové překryvy) a samozřejmě i úžasného hlavního představitele. Colin Farrell své postavě skutečně dodal třetí rozměr, jehož odhalení obrazovkám celého světa, představuje asi nejlepší moment jeho i Schumacherovy kariéry... Jedna z mých nedokonalých srdcovek. 10/10 ()

xxmartinxx

Překvapivě dobré. Schumachera nesnáším za to, co udělal s Batmanem, ale je pravda, že točit očividně umí. Nevím, jestli je to tím, že podobný námět nemohl zklamat, ale vážně se povedlo navodit atmosféru. Nebýt moralizujícího podtextu, šel bych s hodnocením klidně výš. ()

BadoXXII

Není to divný? Slyšíš zvonit telefon, mohl by to být kdokoliv, ale zvonící telefon se musí zvednout, že ano?..... Dôkaz, že aj za málo peňazí môže byť veľa muziky. Originálny a napínavý film s dobrou myšlienkou. ()

Dadel

Výborný nápad! Takhle má vypadat správný scénář. Postavy nejsou černobílé, atmosféra houstne a z toho rozuzlení až mrazí v zádech. ()

Djoker

Na rovinu, po přečtení několika vět v TV programu jsem nevěřil, že děj filmu mě udrží celých 80 minut v pozoru. Oběť si povídá se sniperem v telefonní budce. To nebude fungovat. Chyba lávky. To jsem si uvědomil už po deseti minutách, kdy jsem nebyl schopen odklonit svůj zrak od obrazovky. Thriller, který nám ukaže rozklad suveréního mladíka na ustrašenou trosku, která si uvědomí všechny svoje chyby. Prostě skvělé a Collin? To je pan herec! ()

flanker.27

Scénář filmu sice obsahuje jeden logický zádrhel (že by se Policie tak babrala s jedním podezřelým, možná kdyby měl rukojmí), ale v tomto případě "Who cares". Atmosféra hutná, výkony skvělé, gradace famózní. Schumacher když chce, tak umí, a to velmi. ()

M.a.t.t.

Najlepší film Colina Farella, najlepší film Joela Schumachera a strhujúci konverzačný thriller nabitý napätím od úvodných až do záverečných titulkov, hoci väčšinu času prakticky neopustí prostredie telefónnej búdky a záporák Kiefera Sutherlanda si vystačí takmer výlučne s charizmatickým hlasovým prejavom. Malý veľký film. ()

Sarkastic

„Dám to nahlas, abys slyšel.“ - „To si snad děláš prdel!“ - „Stu, to nikdy nedělám...“ A přitom je se Stuartovým „psychologem“ taková švanda! Pravda, krapet šibeniční a jde při ní o holý život, ale když nemusíte jako hlavní hrdina, kterému se hroutí existence, stát přikovaný v budce, bavíte se. A jak jsem si možná po prvním zhlédnutí nebyl úplně jistý, tak teď už bezpečně vím, že rozhodně nejde o záležitost na pouze jedno podívání. Ano, přestože jsem už film viděl několikrát a dobře si pamatuju všechny dějové zvraty včetně (libového) konce, pořád si film užívám. Bez ohledu na kvalitu jiných režisérových snímků Telefonní budku Joel Schumacher zvládl prostě parádně. Už s tou délkou to trefil výsostně, ale i tempem, napětím, kamerou, střihem, zvukem, dialogy či herectvím (Farrell předvádí svůj životní výkon a „záporák“ si to zas s přehledem uhraje jen pomocí hlasu)…to vše tvoří takřka dokonalý celek za 5*. „Není to zajímavé? Slyšíte zvonit telefon a mohl by to být kdokoliv. Ale zvonící telefon se musí zvednout, že ano? ŽE ANO?“ ()

Gilmour93

Zatímco někteří lidé u psychiatra sedí nebo leží na gauči, PR agent Stu stojí a ještě k tomu v telefonní budce.. Originální nápad, přesvědčivý Farrell, přiměřená stopáž a Schumiho lepší režisérské Já. Nebylo by hezké, kdyby si každý jednou za život v rámci upřímnosti ke svým bližním postál se sluchátkem u ucha v prosklené zpovědnici s telefonním seznamem a na mušce v tu chvíli jediného Pána Boha Kiefera Sutherlanda učinil zpověď..? „Isn't it funny? You hear a phone ring and it could be anybody. But ringing phone has to be answered, doesn't it?“ ()

Hal_Moore

Schumachere, Schumachere. Když se chce, tak to jde. Perfektní thriller odehrávající se na metru čtverečním, s občasným výletem před budku. Colin Farrell ukázal, že je v současné době největší nadějí Hollywoodu. Takový přesvědčivý výkon a změnu hlavního představitele jsem ještě v žádném filmu neviděl. IMHO se Colin na roli připravoval telefonováním do budky před oknem a sledoval zděšené výrazy a projevy náhodně vybraných jedinců, kteří od té doby stejně jako Stu už nikdy nebudou zvedat cizí hovory. Jeho nejlepší film. Kdo neviděl, nechť napraví. Kdo viděl, nechť shédne po druhé. Kdo nechápe, pochopí. Kdo chápe, nezvedá cizí hovory a neodmítá darovanou pizzu. ()

TheDarKnig

Perfektní thriller. Co se všechno se dá natočit na jedné ulici a jak grandiozne se to dá pojat. Collin Farrel odvedl super výkon beznadějného chlapíka, kterému na drátě rozkazuje šílenec s odstřelovačkou. V některých místech přímo strašidelná bezmoc. Možná tomu prospěla i velmi krátká stopáž, nevím jestli by Schumacher vydržel natahovat napětí další půlhodinu.. (Kiefer Sutherland předvádí šílenství hodné Jokera..) btw. Joeli,Joeli jak to ty děláš, že jednou natočíš takovou zhovadilost jak Batman a Robin a jindy něco tak perfektního? 5 hvězd ()

Aluska88

Herecký koncert Colina Farrella a Kiefera Sutherlanda. Oba dva si ukradli celou tu krátkou stopáž zcela pro sebe, dokázali ji naprosto fantasticky odehrát a dotáhnout na vynikající finále. Kiefer je pro mě příkladem charismatického projevu, který se dá vyjádřit nejen herectvím, ale byť jen pouhým hlasovým projevem. Herecké excelence obohacuje skvělá kamera a hudba. Doporučuji vidět v originálním znění s titulkami. Jeden z těch filmů, u kterých by se za dabing měly dávat speciální filmové tresty. "Now doesn't that just torque your jaws? I love that. You know like in the movies just as the good guy is about to kill the bad guy, he cocks his gun. Now why didn't he have it cocked? Because that sound is scary. It's cool, isn't it?" ()

genetique

Schumacher opäť uzrel režisérske výslnie a to zaslúžene. Jeden z najkvalitnejších thrillerov na minimálnom priestore a s minimálnymi kulisami za minimum peňazí, to je, páni, umenie. So skvelým Farrellom a veľmi sa mi páčil a prekvapil Forest Whitaker, ktorého som si už predtým všimol v pár snímkoch. Navyše vďaka minutáži je všetko skvelo rýchle a neočakávané, ale vôbec nie prekombinované. Je len škoda, že u filmov podobných typov s podobným koncom sa asi pokračovania nedočkáme. Ale asi je to aj dobre. 100%. ()

3DD!3

Úžasný thriller, který mě položil na lopatky. Herecký koncert Colina Farrella a mrazivého hlasu Kiefera Sutherlanda mě už napoprvé přikoval k plátnu a nasázel do hlavy několik... ehm pouček. Tak třeba se mi od té doby špatně lže a už jsem přestal volat z telefoních budek. Opatrnosti nikdy není dost. ()

Arachneuss

Nedýchám a jen sleduji. Schumacher dokázal po sérii Batmana, že točit umí. A to kvalitně. Napínavý děj jako skoba a Sutherland, keterého po celý film pořádně neuvidíte. Klaním se tomuto dílku. ()

berg.12

Extrémně koncentrovaná a intenzivní dávka napětí. Podobná jako třeba u "Lola Rennt", ale čistší ve svém účinku. Nepamatuju si, že bych při sledování nějakého filmu měl tělo takhle strnulé a zaťaté prsty na rukou i nohou. ()

Režisér Batmana chystá nový horor

Režisér Batmana chystá nový horor