Bezstarostnému Ryanovi jednoho dne zazvoní telefon, v němž ho neznámá žena prosí o pomoc. Byla údajně unesena, jmenuje se Jessica a jen náhodou se jí podařilo zprovoznit rozbitý telefon. I když je nejdřív Ryan na pochybách, díky telefonu slyší, jak únosci Jessicu bijí. Chystají se zbít i jejího syna, a to se už Ryan rozhodne jednat. Na policii dojde ke rvačce a místní šerifové na něj nemají čas, a tak se rozhodne jednat sám. Sebere auto bezpečnostní služby a únosce pronásleduje. Kvůli baterii v telefonu je však ztratí. Podaří se mu ale zjistit, že únosci se vydali na letiště pro manžela Jessiky, a rozhodne se jejich plán dalšího únosu zmařit. Ryan navíc odhalí i další tajemství - záznam na videokameře, kde se policisté dopouštějí vraždy. Brzy tedy pochopí, že stojí proti zkorumpovaným strážcům zákona... (TV Nova)

KosiR_ksr

Při sledování filmu je potřeba odprostit se od nelogičností (a že jich bylo, nejen těch technických), potom dostanete akcí nabitou krimi, která má tah a občas pobaví nějakým vtipným nápadem. Chvílemi se mi nezdála příliš přesvědčivá postava Jessicy (ovšem opět to asi bylo příležitostnými nelogičnostmi v chování než hereckým výkonem protagonistky). Z absurdit ve film mi asi (vzhledem k mému technickému vzdělání) nejvíce vadily výkyvy postavy Ryana ve schopnosti používat svou Nokii 6600 (na našem trhu jeden z prvních chytrých telefonů) – hlasitý odposlech si ne a ne zapnout (na to není potřeba ani chytrý telefon); na druhou stranu v závěru přesvědčil, že svůj mobil ovládá skutečně dobře (líp než inženýři z Nokie). Naštěstí většina se dala skousnout a když nad tím přimhouřím (místy zavřu) oči, pak si Cellular zaslouží 70%. ()

Puol

Nelogické, ale všetko sa odohráva vo veľmi rýchlom tempe a svižne to je až do úplného konca. Mobily sú už teraz aj tak úplne všade, tal prečo nemožu hrať aj hlavnú úlohu vo filme? Tak 70%. ()

Va55ago

Ale jo, ja se docela pobavil... Dal sem si to jako oddechovej filmik po veceri a docela to splnilo ucel. Jak kazdej pise o tech nelogicnostech... asi sem byl fakt prezranej a nejak sem si jich ani nefsimal :D Pekne to odsejpalo, ja se bavil, co vic si muzu prat:-) Na **** to nejni, ale tech *** a 1/2 by to bejt mohlo. Prece jenom uz na to asi v zivote nekouknu ;-) ()

Dement

Je evidentní, že film byl sponzorován jistou značkou mobilních telefonů a jednou nejmenovanou německou automobilkou :-D. Tomu se říká Product Placement, jak má být. Jinak řežie - nula, scénář - nula. Herci - nic moc. Prostě taková akčnější reklama, která trva hodinu a půl. ()

Radek.SCH

Nevím, jestli to tvůrci mysleli vážně, nebo to měla být parodizující kritika tohohle žánru, ale to, co v Telefonní budce fungovalo, tady působilo trochu trapně a ohraně. A když se v hlavní roli objeví "herec" Chris Evans, který vystřídá HERCE Colina Farrella, tak to nemůže dobře dopadnout. A Kim Basinger je matka do nepohody ;-) Nebo mi chcete tvrdit, že by vaše máti taky uškrtila policajta, když by šlo do tuhého? ()

mala_kea

tak jsem viděl tento snímek.Byl to pokus o napedobenní filmu telefonní bohudka, ale nene, bohužel, nevedlo to na stejnou cestu. Musím sice říct, že to splňilo všechny kritéria, který režisér uváděl, dokonce to mělo i nějaké akční scény ale , některé scény mi připadaly přehnané, jiné zase nepřehledné a scénář mohl být taky trochu zajímavější, a možná i režie trochu propracovanější. Každopádně jsem se nenudil a bavil od začátku až do téměř samotného konce. ()

Hapretor

Lákadlo - Jason Statham. Tady ale neni vůbec výrazný a to je, podle mě, škoda. Jinak děj oproti podobným filmům nic moc. Nijak zvlášť strhující, ale zabaví. Chris Evans tomu dost pomoh. Normálka únos, no. P.S. Važte si svého mobilu! ()

John8

Výborný film, jednoduchý nápad, který využívá svůj potenciál do poslední kapky, navíc tento film mám spojený s úžasnou písni Sinnerman od Niny Simon ()

Heroine

Mě se tenhle film něčím líbí. A není to jenom fešák Chris Evans... Je to takovou cool atmosférou, kterou ten film má. Líbí se mi, že jsou všechny postavy tak nějak divné, nikdo není "super", nebo nemá nějakou mimořádnou schopnost. I když jsou jednotlivé situace dost nepravděpodobné, scénárista si s tím docela vyhrál, aby to všechno klapalo. Přeci jenom, muselo být docela těžké, natáhnout na hodinu a půl příběh, který mohl skončit po deseti minutách :-) ()

Elbarto08

Líbilo se mi to, na to, že jsem na to koukal v jednu ráno, vydržel jsem to celé. Chris Evans zbodoval, Kim zas tak moc nezabodovala na začátku, ale pak to bylo lepší ()

Gedes

Začátek byl dost tragický..., ale pak se to celkem rozjede, takže člověk odpustí i trapné dialogy, strojenost, nereálnost děje... je to prostě takový jednoduchý béčkový film pro odpočinek...Vůbec jsem nepochopila úlohu J. Biel...Manželka typu Kim B. by asi chtěl, kde jaký muž, jako paní učitelka bioložka se umí dobře prát a zná různé chvaty! Bojím, bojím... ()

MickeyStuma

Mladík Ryan obdrží hovor na mobilní telefon od starší ženy, která tvrdí, že byla unesena. Ryan samozřejmě tomu z počátku nevěří, ale netrvá dlouho a je přesvědčen o plné pravdivosti. A hon o čas může začít. Napínavý thriller nepostrádá nic na své žánrové zábavnosti. Příběh postavený na telefonním hovoru není žádnou novinkou, a však proč nevymyslet další rozličný příběh plný honiček, přestřelek, zoufalství, naděje a humoru na odlehčení? Debutující scénárista Chris Morgan si s námětem poradil dobře, čímž si otevřel dveře především pro sérii ´Rychle a zběsile´ od třetího snímku. Ryze popkornový filmový počin v plné parádě a podle toho je třeba k tomu přistupovat! Vážně ještě někdo v takových filmech hledá realitu? Už ve třetí minutě se vše patřičně rozjede a zastaví se až těsně před závěrečnými titulky. Napětí se drží po celou stopáž, což je hlavně vlivem faktu, že děj jedinkrát neodbočí jinam a nezdržuje dějovými zbytečnostmi. Snímek jednoduchý, ale divácky účinný. ()

kohut

Celkom aj zabavna reklama. Sice sa neda hovorit o ziadnom thrilleri (zapletky su take otrieskane, ze keby vam film stopli kazdych 10 minut, budete vediet povedat co sa bude diat dalej) ale ked som stravil trestuhodne nelogicke uvazovanie hlavnych hrdinov, tak som to dokukal v zdravi a stasti. ()

Fifipek

Poměrně svižná a napínavá reklama na Nokii! Jason Statham je fakt drsňák, Kim Basinger na svůj věk vypadá dobře a Jessica Biel taky!-:) ()