Bezstarostnému Ryanovi jednoho dne zazvoní telefon, v němž ho neznámá žena prosí o pomoc. Byla údajně unesena, jmenuje se Jessica a jen náhodou se jí podařilo zprovoznit rozbitý telefon. I když je nejdřív Ryan na pochybách, díky telefonu slyší, jak únosci Jessicu bijí. Chystají se zbít i jejího syna, a to se už Ryan rozhodne jednat. Na policii dojde ke rvačce a místní šerifové na něj nemají čas, a tak se rozhodne jednat sám. Sebere auto bezpečnostní služby a únosce pronásleduje. Kvůli baterii v telefonu je však ztratí. Podaří se mu ale zjistit, že únosci se vydali na letiště pro manžela Jessiky, a rozhodne se jejich plán dalšího únosu zmařit. Ryan navíc odhalí i další tajemství - záznam na videokameře, kde se policisté dopouštějí vraždy. Brzy tedy pochopí, že stojí proti zkorumpovaným strážcům zákona... (TV Nova)

Lacike

Thriller s celkom originálny námetom ale nedostatočne vyťaženým. Herci vyzerajú, že hrajú na pol plynu. Kim Basingerová sympatická, ale nestrhla ma natoľko, aby som sa o ňu fakt bál. Chris Evans skôr otravný a záporák Jason Statham absolútne nevyužitý. No a akcia sa sústredí na to, aby sa autá vyhli búračkám, čo riadne sklame. Výsledok je sterilný podpriemer. Rozhodne odporúčam HK remake, ktorý je v každom ohľade lepší. 4/10. ()

Dale

Po prvých 15 minútach to u mňa vyzeralo na čistý odpad! Otrepaný dej s nezmyslene konajúcimi postavami a stupídnymi dialógmi. No v ďalšom priebehu sa našlo pár napínavých a dramatických momentov (aj keď by sa dali spočítať na prstoch jednej ruky) a keď to ešte podporil charizmatický William H. Macy, prehuplo sa to tesne na 2 hviezdičky. Ale Kim bola dosť neznesiteľná, hlavne čo sa týka jej hysterických výlevov. Mal som chuť byť na Stathamovom mieste, aby som ju mohol navždy umlčať. ()

MoiJe

Niekto tu pisal "cert vem logiku". Vacsinou to pisem ja. Ale tento film je aj na mna privela. Basingerka dookola vykrikujuca "nie" a "prosim" (btw, asi polku filmu som bola v tom, ze aha, ta trapka sa trochu podoba Basinger)... no a vobec. Ta druha hviezdicka (prva za napad, aj ked hrozne spracovany) len lebo tak nejak predpokladam, ze ten usi rezuci dabing dielo uplne dokonal a povodne to zrejme bolo aspon trosku lepsie... a ak nie, radsej to nechcem vediet. ()

Agatha

Napínavý a hodně svižný snímek se zajímavou zápletkou, ale tak nějak narychlo (a možná poslepu) spíchnutým scénářem. Kim Basinger má sice hlavní roli, ale scénář z ní hlavně dělá hysterku a plačku. Postava Jessicy je vůbec špatně napsaná, jako klasická obět únosu ve vedlejší roli. Na hlavní roli ovšem chybí této postavě propracovanější charakter, prostě o ní nevíte nic, jen že má rodinu a je učitelkou. Řekl bych, že Kim dělala co mohla a nevěřím, že by z toho jiná herečka vytřískala víc. Ostatní herci jsou taky O.K., jen postava W. H. Macyho mi přišla trochu neurčitá a plná protikladů, v jednu chvíli blbeček a pak zase Colombo. Jinak bezva hudba a kamera. Hlavním tahákem je ale to nasazené tempo a stoprocentní absence nudy. Po první shlednutí si Cellular určitě zaslouží 4 *, ale při dalším podívání už na povrch vyplouvají menší čí větší nedostatky. Ale u toho napoprvé asi zůstanu... ()

Terva

V hlavní rolli baterie do mobilního telefonu. Ano mobilní telefon - malinká věcička, bez níž by se mnozí z nás už neobešli...... CITÁT - Dej mi svůj telefon, nebo ti rozbiju auto. ()

Ouwen

Zajímavej triller, kde Jason hraje parchanta. Má to svůj děj, jenom škoda, že nebyla akce, mohlo to být lepší. ()

JohnCZ

Našláplý akční snímek jak z minulého století. Statham konečně v roli, do jaké se naprosto hodí. Herecké výkony byly perfektní (zejména dvojka Basinger/Evans), jen ta logika občas trochu skřípala, ale to je detail. Na třetí shlédnutí jsem se opět skvěle bavil a těším se na další projekci. S tak jednoduchým scénářem vytvořit tak skvělý film je umění. Me wants moar! ()

svik

Velice překvapivý začátek a náhlý spád do akce z které se nedalo vakroutit, paráda, Kim Basinger zachraňovala utuchající atmosféru, což si zaslouží obdiv. Velice přesvědčivé drama. Hodí se do nudného odpoledne. ()

Torision

Mno jo, dá se tu mluvit o nevyužitým potenciálu a taky si myslím, že kdyby se tohodle filmu ujal takovej James Cameron, tak by byl z toho schopnej vytřískat dost slušnej thriller. Nicméně nuda to není, sled událostí je tu neskutečně rychlej a film má spád, kterýmu po celou dobu nedochází dech. Navíc super obsazení. Evans je sympatickej a podává slušnej výkon, Kim Besinger byla podle mě super a nevadila mi tam, Jason Statham je záporák jak vyšitej a William H. Macy jakožto stárnoucí policajt taky cool. Svižná a odlehčená záležitost, která mě pobavila i po druhým shlédnutí. ()

corpsy

Od začiatku do konca je film nabitý napínavým dejom a predsa režisér, ktorý sa v akcii vyzná ( pôvodne bol kaskadérom ) nedokázal snímok pretaviť v nervydrásajúci thriller. ()

ConanVJ

Pěkně natočený thriller se zajímavým obsazením. Statham jako záporák filmu sedl, i když zde nemá tolik akčních scén. Film pá celkem svižné tempo a příběh nenudí. Za mě 85% :) ()

agentmiky

Vzpomínáte na akční filmy z osmdesátých a devadesátých let, které byly tak zábavné, když jste je brali s odstupem a nepovažovali za nějaký vážný počin ? Tak přesně do této kolonky patří i Cellular, který vám nabídne zábavu na celých 94 minut. Je to film plný momentů přetékajících nelogičností, některé výkony herců jsou spíše k pousmání než zatleskání a je to doopravdy klišovité. Ale pokud vypnete mozek, tak jste narazili na zlatý důl. Příběh je docela obyčejný, i když nápad s telefonním hovorem, který probíhá po celý film není tak obvyklým sortimentem. Kim Basinger nezahrála špatně, ale možná bych zvolil jinou volbu. Chris Evans v roli svobodně žijícího mladíka zazářil, bavilo mě, jak se z něj na konci vyklubal rádoby akční hrdina. Když jsem již nakousl téma hrdinů, tak Macy v roli policisty sloužícího 27 let tomu nasadil korunku. Je ale pravda, že role mu byla šitá na míru. Statham si střihl záporáka, být já režisérem v Hollywoodu, tak bych mu ihned na roli nějakého zabijáka zavolal, jestli nemá zájem. Závěr byl spíše k popukání, ale nakonec jsem ho vstřebal. Za mě dávám 74 % P.S. Finové si museli mnout ručičky, protože taková reklama na Nokii jim musela zmnohonásobit prodej těchto nezapomenutelných mobilů. ()

mysiak

Dosť debilný nápad, ako skúsiť to čo sa dá urobiť kvalitne len raz (Telefónna Búdka) sa nevydaril, napínavosť nie je žiadna, predvídateľnosť úplná, poteší Statham ako záporák, ináč nikto... ()

numi

Logika musela jít do háje, protože jinak by Chris Evans koukl na číslo, které mu volá a napsal si ho. A podle čísla snadno zjistíte adresu a za čtvrt hoďky tam je celé zásahové komando. No, ale to by Cellular skončil po deseti minutách, takže na inteligentní jednání musí holt divák zapomenout. A bohužel se tak děje co pět minut, takže jsem se i já pokusil od tohoto zásadního problému oprostit a nechal jsem se jen unášet obrázky. A pak to fungovalo. Dynamický děj, který je čas od času odlehčen komickou situací, se valí ve zběsilém tempu, neustále se střídají zajímavé lokace a herecké obsazení je charismatické. Takže dám dva a půl a zaokrouhlím to nahoru. Nudit jsem se nenudil a o to by mělo jít především, ne? PS: Ještě se musím zastat Kim Basinger, která sice nezáří, ale kritiku si nezaslouží. Podává naprosto běžný průměrný výkon. Ostatně, asi jako všichni ostatní vyjma Jasona Stathama, který je famózní. [únor 2006] ()

Makky

Prekvapujúci a svieži thriller s celkom slušným hereckým obsadením. Tempo je výborné a rýchlo to ubehne, no vyššie hodnotenie je nemožné. ()

kaylin

Ale jo, tenhle film má ten správný drive, nenechá vás vydechnout, a to je přesně to, co chtěl udělat. Nechat vás sjet na vlně adrenalinu. Nakonec od Ellise bych ani nic moc jiného nečekal. Povedlo se mu udělat snímek správně klaustrofobní a rychlý. Evans do role docela sedí, sem tam zvládne i vtip, Kim Basinger je pro roli výborná. I když moc nehraje, vypadá to, že do toho dává všechno. William H. Macy je castingově naprosto výborně obsazený a dostane se mu docela akčních scén, což bych od něj také nečekal. Není to film roku 2004, ale jako popcornová zábava je to možná lepší než rozvleklé blockbustery. ()

YURAyura

Takto nejak si predstavuju solidni soucasny akcnak delajici jednak neuveritelnou reklamu jedne pru$erove mobilni firme, ale skytajici i dost zvratu, akci, honicek, napeti kolik bychom v bezne produkci hledali marne. ()