Bezstarostnému Ryanovi jednoho dne zazvoní telefon, v němž ho neznámá žena prosí o pomoc. Byla údajně unesena, jmenuje se Jessica a jen náhodou se jí podařilo zprovoznit rozbitý telefon. I když je nejdřív Ryan na pochybách, díky telefonu slyší, jak únosci Jessicu bijí. Chystají se zbít i jejího syna, a to se už Ryan rozhodne jednat. Na policii dojde ke rvačce a místní šerifové na něj nemají čas, a tak se rozhodne jednat sám. Sebere auto bezpečnostní služby a únosce pronásleduje. Kvůli baterii v telefonu je však ztratí. Podaří se mu ale zjistit, že únosci se vydali na letiště pro manžela Jessiky, a rozhodne se jejich plán dalšího únosu zmařit. Ryan navíc odhalí i další tajemství - záznam na videokameře, kde se policisté dopouštějí vraždy. Brzy tedy pochopí, že stojí proti zkorumpovaným strážcům zákona... (TV Nova)

Sir Ludvig

Podľa všetkého by toto mala byť blbosť nad blbosti....ona vlastne je, ale svižná réžia všetko zachraňuje. Moje vysoké hodnotenie samozrejme platí len pre prvé pozretie keď vonku svieti posledný krát na plné gule pred zimou slnko a človek je v dobrej náladičke.... ()

Tominni

Svižný film na rozhraní komedie a thrilleru, v hlavní roli ovšem Nokia (včetně titulků). Trochu chybí logika, ale překvapivě lehce film plyne. Ale to je asi vše.... ()

george82

Film neurazí, ale ani nenadchne. Taková tuctovka na večer, když nedávají nic v televizi, je to ovšem lepší, než Ordinace nebo jiné nesmysly. ()

macetoma

Průměrný akční film pro milovníky mobilních telefonů. Docela hvězdné obsazení. Akce slušná, občas mi to připadalo jako komedie. Například polda s pleťovou maskou z avokáda s hustým knírem vypadá dost směšně. Hlavní hrdina se stane hrdinou proti své vůli, nakonec všechno zvládne a nezastaví jej ani průstřel nohy. Dávám 3 hvězdy. ()

Lenii

Film je sice hvězdně obsazený, má i zajímavý děj a je napínavý. To jsou všechno plusy, ale našly by se i mínusy. Kim ve filmu až neuvěřitelně a nepřirozeně hysterčí. To, že se Chris dokáže všude dostat a zvládnout veškeré situace a přitom to je obyčejný kluk, to asi také není úplně reálné. Ale film si drží tempo a tím si mě získal. 65% ()

onixse

Rozhodně jeden z nejlepších thrillerů vůbec. Když jsem tento film viděl před několika lety poprvé, tak se mi hrozně líbil, ale nezapamatoval jsem si název. Na tento snímek jsem si vzpomněl nedávno a tak jsem si ho našel. Musím přiznat že i po tolika letech se mi film hrozně líbil, možná ještě více než tenkrát. Líbí se mi to, že se do děje jakoby náhodně přifaří hlavní postava Ryana, kterou ztvárnil skvělý Chris Evans. Ryanovi, jako náhodnému zavolá unesená žena, skvělé téma. Do toho všeho ještě policista, který tuší zradu. Závěrečné scény na molu jsou skvělé a plné akce. Na konci, příjemné setkání mezi unesenými a zachráncem. Ikdyž v celém filmu nebyl v podstatě žádný vtip, je to celé zakončené skvělou hláškou. Není nic, co bych vytknul a proto 5. ()

vlKousek

Hmm, no celkem slabota...všechno takový....no jak bych to řekl, asi nejvýstižnější bude trapně umělý....50% max. ()

Daryl.Dixon

Divím se, že ti profesionální únosci nenechali Kim na půdě kromě volného pohybu a telefonu ještě rotační kulomet aby to holka neměla tak složité. Také by mě zajímalo, co na škole učila, protože než přišla na to, že dveře a okna jsou zamčená, tak s nimi půl hodiny lomcovala, ale opravu telefonu měla spíchnutou ve vteřině. Jinak to mělo celkem tempo, jen kdyby Chris nechodil všude pozdě. Navíc film jsem viděl podruhé, což jsem zjistil až během sledování, takže průměr. Jo a nedá mi to a musím si ještě jednou rýpnout: Za to loupežné přepadení právníka, navíc se zbraní v ruce, nebo střelbu v plném obchodě by Chris od soudu jen s podmínkou asi neodešel. ()

subic

Někde vykopali 50iletou Kim Basinger a udělali z ní matku asi 10iletého kluka. Ale natočit na kameru, jak poldové někoho oberou a sejmou, to se nedělá. Zajímavý příběh, akorát vymizí brzy z paměti. Naštěstí to Jason Statham a Chris Evans spolu o rok později rozbalili daleko lépe ve snímku London. ()

mirkath1

Líbilo moc ačkoliv to byla reklama na nokii jako vyšitá :) Lačníte tu po logice, tak se vás ptám, cožpak je vůbec nějaký akční film logický??? hehe to těžko ()

Pitryx

Má to švih, má to břink, má to šťávu, má to vše co má akční film mít. Na logiku nesázejte. Prostě se bavte. ()

johnsnow

Podľa mňa celkom vydarený Thriler s občasnou akciou a humorom. HERCI: Basinger, Evans aj Macy sú super, v podstate oni sú tou hlavnou ťahacou silou, no dobre Macy možno trochu menej. Čo sa týka záporákov tak Statham bol dobrý ale do takýchto žánrov sa veľmi nehodí, ostatné postavy nemali nejak veľa priestoru. AKCIA: Tak v podstate okrem záverečnej dvadsaťminútovky je to iba jazda po L.A. a hľadanie lokácií. No ale rozhodne podarený film za 4*. ()

mrclTV

V prvých momentoch som si myslel, že je to je len rozsiahla reklama na najnovší mobil v čase, keď ešte stále nebola úplná samozrejmosť ho vlastniť (teda skôr v našich zemepisných šírkach). Nemám veľmi rád tieto ľahučké filmíky. Postavy sa nám predstavujú už v prvej minúte konfrontáciou a hňed vieme kto je kto - Ewans dostane zdrba, že je nezodpovedný a detinský, ak by to náhodou divák nevedel (a samozrejme, je to na filme, aby sa z plážového povaľača zmenil na osudového záchrancu), policajt nám v prvej vete povie, že je policat!, záporné postavy su nemé ozruty a samozrejme hlavného záporáka musí hrať Statham, veď toto hraje od cca roku 2002 iba v každom druhom filme (v každom prvom filme hraje klaďasa v rovnakých filmoch). Dej sa nám tiež priľahko odhaľuje a navyše niektoré repliky v rozhovoroch su doslova geniálne - "Je váš manžel bohatý?" "Nie, nie je. On je realitný agent..." :D Škoda, že je to tak generická jednohubka, dá sa na to pozerať, ale to je tak všetko. Tajne som dúfal, že to bude podobné (kvalitou) ako Phonebooth, ale tá je iná liga. Keby tu nehrala dobrá Kim Basinger, tak by to bolo ešte viac oničom. ()

PATWIST

Taká akčný krimi triler na pobavenie. Dá mi niekto tú posratú nabíjačku? Lepší film je Telefónna búdka (2002) ()

seba

Velmi, velmi příjemné překvapení. V rámci žánru thrilleru - určitě nadprůměr. Chce to prostě z 50ti procent vypnout mozek a užívat si film, který cca od třetí minuty nemá hluchá místa a nasazené tempo mu na krátkou stopáž vydrží. Velká pochvala režisérovi. Co se týká herců, tak to je horší. Hlavní hrdina Evans není charizmatický, Basingerová a Macy nic moc, takže zůstává úžasný záporný tvrďák Jasona Stathama. 100%ně doporučuji. ()

bigbadboy

Krom úvodu.... film nabere rychlý spád a dobře se na něj kouká... to že je celý film nadsazený, to už je věc druhá. ()