Smrt se nedá ošálit, a pokud se člověk jednou ocitne na seznamu, osud už se postará, aby byl dodržen. Jedním z mála lidí, kteří to poznali, je dívka Clear Rivers, poslední člověk, který přežil katastrofu letu 180. Díky vizi jejího spolužáka sice několik lidí uniklo smrti v troskách letadla, vzápětí však jeden po druhém zemřeli jako oběti bizarních nehod. Clear je poslední a ví, že tentokrát je na řadě ona. Snaží se být ve střehu, bizarní souhra náhod, na jejímž konci by byla její smrt, však stále nepřichází. Není divu, smrt má právě další problém. Středoškolačka Kimberly Corman si vyrazila se třemi kamarády na výlet. Těsně před nájezdem na dálnici má velmi sugestivní vizi hromadné havárie, při které zahyne ona, její přátelé a také řada dalších lidí. Přes protesty přátel se jí podaří vjezd na dálnici na chvíli zablokovat. K nehodě tak sice dojde, ale zahynou při ní jiní lidé. Kimberly samotnou zachrání před smrtí mladý policista Thomas Burke. Dívka poté vyhledá Clear, která ji upozorní na význam předtuch a vezme ji za cynickým znalcem smrti Bludworthem. Ten jim poradí, že naplnění seznamu smrti může přerušit pouze nový život... (TV Nova)

Kosmik 1

Nemohu si pomoct, ale pro mě je druhý díl o malinký chloupek lepší než jednička. Úvodní scéna na dálnici je majstršnik. Napětí mi nechybělo. Dále přibylo hodně humoru, zvlášť pak toho černého. A pokaždé jsem se nemohl dočkat, kdo bude další na řadě a jak dopadne v souboji se smrtí. Respektive jak si s ním smrt pohraje. :) 80% ()

KASUGI

Nejzábavnější díl. Propracovaná a efektní úmrtí, ke konci ale začíná překombinovávat. Každopádně úvodní bouračka na dálnici je naprostá lahůdka. ()

Jaro.Krafcik

Úvodná havárka má niečo do seba,je o dosť lepšia ako letová katastrofa v prvom filme. Ale potom sa celý film vlečie dosť pomaly a vrážd je pomerne málo. Ale aj tak pozerať sa na to dá. Ničím síce neprekvapí ale aj tak.. 3*. ()

stitch7

/// Ještě o kousek lepší než jednička, ale na pět to není. I když to dávalo smysl ve směru, jakým tvůrci chtěli příběh vyprávět, ale to šroubování na jedničku bylo zejména při povídání v autě dost na sílu. Jedna nehoda ke konci taky moc smysl nedávala, efektní ale byla dost. Příjemně překvapil návrat Clear, byť mohl být ve finále využit trochu smysluplněji. Smrt je ale ve dvojce ještě větší mrcha než v jedničce a brutalita mě několikrát až zaskočila! To už se nevidí. Takže spokojenost. Povede se panáčkům příště přijít na ten dyzajn? ()

Kroc

No jak to říct?Dlouho sem se u hororu nenasmála (příklad: konečná scéna: "Ten měl ale kliku..."), ale je pravda že místy mě to děsilo....Neviděla sem jedničku, takže nemůžu moc srovnávat, ale jako samostatný film docela dobrý... ()

pfa

Zajímavé, děsivé, brutální vize smrti... O kapku lepší pokračování zajímavého dobrého hororu. [9/1O] ()

Specs

Hlášky: Eugene Dix: - "Smrtko, ty buzerante!" & (Mluví o Clear.) Kimberly Cormanová: - "Počkejte, ona je nebezpečná?" ošetřovatelka: - "Ne, ale myslí, že vy ano." & Kimberly Cormanová: - "Vím, co mám dělat, abych nás zachránila. Musím umřít." ()

deckardx

Pro me prijemne prekvapeni.. Sympaticti herci,skvela akce... Uvodni scena s kladama je vynikajici a poustel sem si ji porad dokola... Trojka se mi sice libila trosku vic,ale kazdy dil ma neco do sebe... ()

jenik71

Smrt má opět svoje plány !!! Tentokrát vše začíná velkou hromadnou nehodou na dálnici (opravdu výborně natočenou). A znovu předtucha a znovu několik lidí, kteří díky varování při ní nezemřou. Pro ty si však zubatá stejně později přijde. A nemilosrdně tasí kosu dalšími rafinovanými způsoby. Tento díl je o malý chloupek horší než ten předchozí. Způsoby smrti jednotlivých postav mi ale přišly trošku více promyšlenější a efektnější. Je to ale stejná zábava jako jednička a proto tedy stejné hodnocení. ()

manonfire

Trumf nad jedničkou. Nápadité a cynicky sadistické. Scéna hromadné dopravní nehody výtečná. Tu snad trumfnul jen pád letadla v Knowing a tanec jéřábu v T3. 70% ()

Jello Biafra

Skvelé pokračovanie, ktoré si dokázalo udržať atmosféru predchádzajúceho dielu. Škoda že po tomto diele už išli jednotlivé dobrodružstvá už len nižšie a nižšie. Tie skony jednotlivých postáv sú fakt dobre spracované a úvodná nehoda na diaľnici mi fakt vyrazila dych svojím naturalistickým spracovaním. ()

Fox85

Trochu mi vadilo, že se snažili nastavit nějaká "pravidla" pro umírání, ale jinak to bylo docela v pohodě ()

Smileface

Final Destination 2 je klasický teen horror s opravdu slušně drsnýma záběrama,ala jak nejefektivněji zabít člověka.Konec je ale opravdu příšerně nepovedený (vyjma posledních 20 vteřin :-) a strhává z celkového hodnocení minimálně jednu hvězdičku. ()

sedm.1

Docela slušné navázání na výbornou jedničku,ikdyž právě ona originalita,jakožto největší trumf prvního masakrování,zde již samozřejmně nefunguje a filmu to dost ubírá,neboť se tak vše smrskne jen na způsob a kvalitu zprovoznění všech postaviček/obětí z tohoto světa.Naštěstí,ony způsoby jsou natolik originální a krvavé,že si dvojka svou pozornost hravě udrží po celou stopáž a hlavně úvodní nehoda/nenehoda je fakt impozantní.Celý film odsejpá jak švih kosou tetky Smrtky,takže nuda nepřichází v žádném případě,zkrátka velmi slušný horrorový standart. ()

Cejny

Začátek je opět parádní, potom už se to celé začíná propadat do průměrných béčkových vod. Přesto si to pořád drží svůj standard a spád, ale už to není tak originální, jako první díl. ()

Kejdlo

Akčnější, černější, stylovější a mnohem zábavnější než vážněji myšlená jednička. Nemám co bych vytknul. Tohle jsou přesně ty filmy, při kterých se moc nepřemýšlí a jen se hlasitě baví. Úvodní masakr a konec je úplná bomba. 8/10 ()

civrss

No ale nezlobte se na mě... tohle se vám opravdu líbilo? Vždyť je to do nebe volající trapárna. Nejenom že to nezkutečně okatě vykrádá první díl, ale... kde je atmosféra? Ta se asi vypařila, když to impotentní režisér natáčel. Většina smrtí je neskutečně vykonstruovaná, snad s výjimkou airbagu a elektrického plotu. Že jsou všichni nesympatičtí až hanba, vyčitat nikomu nebudu, je to u teenage hororů normální. Pokud člověk viděl jedničku, tohle je prostě průser. Ještě, že se ta Ali Carter obarvila, takhle ji to sluší mnohem víc. Snad jediné pozitivum. [2/10] ()

Forsberg11

Tri roky po úspešnom teenagerskom slasheri Final Destination prichádza sequel. A ako už spomenuli viacery, je to typická dvojka so všetkým čo k tomu patrí. Teda môžme sa tešiť na viac postáv, viac vrážd a zamotanejší dej. Bohužiaľ to najdôležitejšie z prvého dielu sa zachovať nepodarilo, atmosféru. Tá sa vytratila už zrejme pri úvodných titulkách a neobnovilo ju ani stretnutie s Tonym Toddom v krematóriu. No napriek tomu som sa bavil a film si dokonale užil. Vraždy už sú rafinovaniejšie, premakanejšie a krutejšie. Hlavný záporák "Smrť" je tentokrát ako keby ešte o stupeň cynickejšia a krvilačnejšia ako v prvej časti. Najlepšia scéna je jednoznačne úvodná búračka, ktorá má asi nikdy neomrzí. Pre mňa príjemná oddychovka, tak ako celá séria. 75 %! ()

Krvavá romance pro Kristen Stewart

Krvavá romance pro Kristen Stewart

22.11.2007

Dnes vám nechceme kazit náladu a tak se nebudeme rozepisovat o Nezvratném osudu 4, který bude pod dohledem režiséra dvojky Davida R. Ellise dál ždímat vstupné z krvelačných dorostenců, jimž nestačil… (více)