Policie v Beverly Hills čelí rozmáhajícím se loupežným přepadením, po kterých lupiči vždy zanechají dopis s označením písmena z abecedy a uvnitř obálky nějaká čísla. Policisté Andrew Bogomil, Billy Rosewood a John Taggart musí, kromě řešení případu, čelit i hlouposti svého nadřízeného Harolda Lutze. Lutz se chce velmi zalíbit starostovi města a to situaci poněkud komplikuje. Billy Rosewood má známého u federálů a požádá o pomoc. To má za následek, že Lutz Bogomila suspenduje a Rosewooda a Taggarta přeřadí k dopravní policii. Cestou domů je Bogomil těžce postřelen a na místě činu zločinci opět zanechávají dopis. Tuto zprávu se dozvídá Axel Foley, policista z Detroitu a Bogomilův přítel. Neváhá a pod záminkou řešení svého případu okamžitě odlétá za Bogomilem a hodlá zjistit, kdo to jeho příteli způsobil. Rosewood a Taggart mu budou pomáhat. Vzhledem k tomu, že ke zločinu byly použity naprosto neobvyklé náboje, Axel a jeho přátelé brzy zjišťují, kdo je vyrobil. Jejich kroky vedou do střeleckého klubu vlastněného Maxwellem Dentem, který má mnoho oblastí zájmu a mimo jiné je i naftovým magnátem. Manažer klubu Charles Cain přiznává, že náboj vyrobil, nicméně odmítá jakoukoli vinu na loupežích. Bogomilova dcera Jan pracuje v pojišťovně a zjišťuje, že Dent má finanční potíže. Neplatí pojistky kromě jediné, a tou je pojištění jeho závodiště koní. Axel v Bogomilových věcech nalézá důkazy, že Bogomil byl Dentovi na stopě, ale zatím neví, co Bogomil zjistil a kvůli čemu se ho pokusili zabít... (TV Prima)

Duoscop

Je to zvláštní. I když je tu víc akce než v předešlém díle, Eddie předvádí slušný výkon a jeho komando z Kalifornie tu dostalo více prostoru, tak mě to nějak nechytlo. Film má humor, akci a dobré hlášky, ale u mě to má za 2*. ()

JohnSmith

O trošku slabší pokračování,Axelova drzost je zase o něco větší,záporák sice nic moc,ale nohy Brigitte Nielsen jsou fakt něco.No a akce mnohem lépe natočená a je jí víc.Scott opravdu umí. ()

sskrblik

Podle mě dvojka neztratila své kouzlo! Murphy hraje opět senzačního poldu a dvojice detektivů z jedničky jen a jen napomáhá skvělému filmu. ()

VanTom

Druhá návštěva Axela Foleyho do Beverly Hills přinesla o něco výbušnější, byť lehce ledabyle nekoherentní akci, která si ovšem ne úplně vždy sedla s humornou stránkou věci. Některé Murphyho sólové improvizační verbální etudy už pro mě překročily hranici vtipnosti (směrem do otravnosti), naštěstí je po většinu času mírnila výborná parťácká chemie trojice detektivů ("Rambo" Billy a rozjíždějící se Taggart). Protentokrát nijak zvlášť nevzrušovala ani samotná zápletka případu, a že se o to předlouhé nohy Brigitte Nielsen pokoušely. ()

lykan9

Prakticky stejná kvalita jako v případě jedničky. Těch chyb, co se ve filmu objevilo, bylo však až moc. Například hned v úvodu. Blondýna přijede autem před klenotnictví zcela bez masky se skupinou maskovaných lupičů a vůbec jediné, čím se ospravedlňuje, že jí nikdo nepoznal a nenašel, tak je to tím, že takových blondýn jako ona je v Beverly Hills spousta. Už vidím, jak si někdo splete Brigitte Nielsen s někým jiným. Ale budiž asi jsou v Americe blbý. Co však překousnou nejde, je to, že na tom autě, kterým přijede je SPZ, na které je jméno jejího šéfa. To už není hloupé, ale idiotské. Přesto duch z jedničky nadále zůstal a pořád je sranda se na to dívat. ()

ghatos

Úspěšné pokračování akční komedie plné (z dnešního pohledu) nekoretního humoru. Velká pohoda za 75%. ()

Ravi

Dvojka je akčnější a neztrácí na humoru, přesto mi přijde, že příjemný balanc mezi tím, který u jedničky perfektně fungoval, byl tady trochu porušen. Ale to nemění nic na tom, že pokud se Vám líbila jednička, měli byste vidět dvojku, určitě nebudete rozčarovaní, spíš naopak. 65%=3/5 ()

Autogram

Strašná ukecanosť a vtipné hlášky sú fajn a nezostarnú ani po toľkých rokoch. Krimi časť je už trochu zastaralá a nudí, v tom by ho tromfli aj Dempsey a Makepeacová. -- Máš rád rap? Yo, yo, baby. -- Čoraz viac sa mi podobáte. O chvíľu budete mať afro-účesy a veľkých vtákov. ()

Jaro.Krafcik

Dalšie pokračovanie ktoré len opakuje dosť podarenú jednotku. Pozerať sa na to dá. Murphy celkom pobavil ale viac ako priemer si film nezaslúži možno ak by som na tomto vyrastal to sa však nestalo. Musím však podotknúť že soundtrack od Crazy Froga ozaj stál za to. 3* ()

ranp

Velice dobrý film, sice ne tak dobrý jako jednička, ale pořád je to minimálně na hodnocení 75%. Eddie si dovede poradit i se dvoumetrovou blondýnou ze střeleckého klubu :-) ()

Maynard.

Tak ti nevím, proč má tohle pokračování o poznání horší hodnocení než jednička. Mně to přijde snad ještě větší zábava... Je to hlavně tím, že už hlavní hrdiny známe z jedničky a tady se opět na plátně objevili uplně všici. Axel to šéfuje a okecává ještě daleko víc než v jedničce a i tý akce mi přijde, že je tady víc. Za mlada sem vůbec netušil, kdo je to režisér a ani kdo je to (kdo to byl :o( ) Tony Scott. A jako pár filmů se mu hodně povedlo a tenhle teda jeden z mých nej. Prostě černočerná kvalitka s bílejma zubama :o) ()

HiddenDragon

Pokracovani "policajta" jsou vpodstate pres kopirak. Vzhledem k tomu, ze Axel je z Detroitu, vzdy ho musi neco dostat zpatky do Beverly Hills :) Tentokrat postreli jeho znameho z prvniho dilu, policejniho sefa z LA, a tak se Axel vraci, aby vse zase vysetril na vlastni pest. A opet narazi na padoucha "z vyssich kruhu". Co mi vadi, ze ackoliv je to spise komedie, preci jen treba "Smrtonosna zbran" je jaksi uveritelnejsi. [spoilery!] Detektivni (policejni) prace, co predvadi Axel, je zde strasne okata. Najdou se nabojnice, bum - hned mu nahodi, ze musi omrknout strelecky klub, coz je padouchovo hlavni sidlo. Pak jdou cosi do toho klubu hledat, jak sami rikaji "jehlu v kupce sena" a bum - v dalsi vterine uz drzi papirek s cilem dalsiho utoku :) Vsechno je to az moc filmove pripravene a vse se dari na prvni pokus, takze to pusobi strasne jednoduse. Take nevim, zda to bylo nejakou chybou v dabingu, nebo spatnym scenarem ci jsem proste tak blbej, ale vlastne az v pulce jsem si uvedomil, ze ty zlociny jdou opravdu podle abecedy - viz kapitan Bogomil jako druhy; ale nejak si neuvedomuju, co bylo C. Jde zkratka o to, ze na to podle me neni kladen spravny duraz a pritom to, ze jsou to "zlociny podle abecedy" (mozna vzdalena inspirace Poirotem:), je pomerne dulezite. Take nektere radoby vtipne scenky (hlavne donaska na zvuk citlivych naboju) jsou trochu krecovite a nerealne, ale jinak to ma porad ten crazy Axeluv humor a pristup, takze se na to da koukat nekolikrat. ()

Loki_Six

"Goddamn, that's a big bitch." Lepsie ako jednotka podla mna. " Yo man, we gotta talk, seriously. Who do you think you are, Clint Eastwood? Dirty Rosewood? " ()

DocBrown

Znatelne horsi jak jednicka - mene vtipu a vice blbosti. Na co vsechno jsou schopni Foleymu skocit je zoufale. Ale par perlicek se tu najde, stihacka michackou a opet Billy, ktery neprestava prekvapovat. Jestlize u jednicky jsem chvalil dabing, tak zde se musim pozastavit nad jednou z nejvetsich prisernosti ceskeho dabingu, kdyz "Maybe the Pointer Sisters live here." bylo prelozeno jako "Mozna tu ziji Spice Girls" a to prosim u filmu z roku 87. Spousta let pred tim, nez tato hruza spatrila svetlo sveta. ()

Slimak

Pěkné,dobré slušné....zvláště to zařízení přechodného bydliště...to bylo dokonalé.Jedna hvězdice za Nielsenovou...mám slabost pro veliký ženský. ()

Zemřel herec Dean Stockwell

Zemřel herec Dean Stockwell

09.11.2021

R.I.P. Tony Scott (1944 – 2012)

R.I.P. Tony Scott (1944 – 2012)

20.08.2012