Pete Mitchell (Tom Cruise), odvážný mladý letec přezdívaný "Maverick", se začíná stávat nejlepším z nejlepších. Je vyslán na pětitýdenní kurz do kalifornského Miramaru na školu pro elitní vojenské piloty, které se říká Top Gun. Zde se vznětlivý pilot utká s těmi největšími esy v oboru a setká se nejen s vnadnou astrofyzičkou a leteckou instruktorkou Charlie (Kelly McGillisová), ale také s geniálním a velmi soutěživým spolustudentem "Icemanem" (Val Kilmer), s nímž od samého začátku svádí bezohledný boj o prvenství. Zatímco je však Maverick pronásledován záhadnou smrtí svého otce, bude schopen zkrotit svou divokou povahu a získat tak nejen prestižní trofej Top Gunu, ale i srdce milované dívky? (HBO GO)

Likan7

Až mě překvapilo, jak banální příběh Top Gun má. On tedy spíš žádný příběh nemá. On je frajírek, který přišel do nejlepší školy stíhačů, ona jedna z instruktorů. Hodinu a půl koukáme na trénink, aby se v posledních 20 minut stala nějaká katerze, kterou musí hlavní hrdina řešit. Samozřejmě se nakonec zbaví všech svých démonů, s největším konkurentem se stanou kamarádi a získá dívku svých snů. Propaganda jak svině :)) ()

Maximilianus

Taka jednoduchá, príjemná oddychovka. Určite by som netvrdil, že sa jedná o nejaký výnimočný film, ktorý si zaslúži status legendárny. Dej je jednoduchý, zápletka takmer žiadna, dialógy na priemernej úrovni. Vzdušné scény neprehľadné, takmer nikdy som kvôli maskám nevedel, kto je kto, nehovoriac o tom, že niektoré postavy boli predstavené až ku koncu filmu, hoci v ňom vystupovali takmer celý čas.Za nejakú zmienku stojí možno posledná letecká scéna a ešte fotografovanie z prvej scény. 7,2/10. ()

bearmeedek

Včera jsem poprvé v životě viděl TOP GUN. Jak je to možné? Nikdo neviděl všechno a v době kdy to byla asi pecka a ženy nezvykle vlhly, já jsem držel v jedné ruce paličky a ve druhé krýgl s pivem. A protože slibují dvojku, musel jsem to teď dohnat. V těch dávných dobách bych to i já považoval za napínavé a zámořsky úžasné. Ale jsme už někde jinde, takže film je neuvěřitelná Limonáda! Ale dá se na něj jen tak pohodově dívat. ()

Nix

Některé věci by se měli opakovat. Nebo spíš filmy. Ale tenhle film i při zopakování neudělal to, co bych očekával. Scény ve stíhačkách jsou super, ale zbytek prostě mne nudil. A prostě ta romantika v takových filmech, ne že bych nebyl romantik, ale když se dívám na Cruise a stíhačky, tak chci sakra akci a ne cicmání. No nic no, budu to muset skousnout a počkat si na dvojku. ()

Hellknight12

Dnešná premiéra. Tento film som chcel vydieť, keďže chcem ísť na pokračovanie do kina. Inak by som ho naďalej ignoroval, keďže téma stíhačky nie je moja šálka kávy. Akčná romantická klasika s T. Cruisem, ktorá je fajn ale žiadna sláva. Čakal som, že aspoň tento film mi vylepší mienku o tejto téme. Doteraz som videl až jeden film s podobnou témou a to Sky Fighters z roku 2005. Film je každopádne fajn ale žeby to na mňa spravilo Wau efekt to nie. Herci sú sympatický a aj dobre hrajú. Akcie som tu čakal omnoho viac. Celý film ťahajú obe hlavné postavy. Vedľajšie sa snažia ale nejako mi prišlo, že im je to úplne jedno. Čo sa týka romantiky, tak tej je tu viac ako akcie. Čo je za mňa škoda. Hudba je fajn aj, keď to nie je zrovna moja šálka kávy. Film môžem odporučiť hlavne romantikom, keďže tej je tu viac ako akcie. Celkové hodnotenie za mňa je 60%. ()

dustur

Za mňa klasika 80.tich rokov, ktorú som si pozrel po viac ako desiatich rokov, a ktorú som si pozrel ešte pred novým Top Gunom ( ktorý sa samozrejme chystám pozrieť ). Ale keď už Top Gun , tak si dáme menší maratón s filmami od Tonyho Scotta ( ktorý bol veľmi šikovný režisér ). A čo sa týka hercov tak každý z nich sympatický od Toma Cruisa, cez Kelly McGillis až po Vala Kilmera. Moje hodnotenie filmu 4/5. ()

E lan

Viděl jsem toto dílko po dlouhé době, vlastně inspirován Maverickem, který mě v posledních týdnech hodně nadchnul. A byl jsem spíše zklamán:-) Opravdu jsem na tento film vzpomínal s růžovými brýlemi, herecké výkony dost špatné, triky téměř žádné, děj docela slabý… Ale je to klasika a to se počítá:-) Vlastně je to taková povinná “četba” osmdesátkových filmů. ()

junxi91

Příběh o jednom námořním pilotovi kapitánovi Petu „Maverick“ Mitchelovi, který létá se svým navigátorem, nadporučíkem Nickem „Goosem“ Bradshawem s nadzvukovou stíhačkou F-14A Tomcat na letadlové lodi USS Enterprise. Při první akci se setkají s dvěma nepřátelskými MiGi-28, jedno se povede Maverickovi sestřelit, ze druhého se však vedoucí letu Cougar posere. Maverick se otočí o 180°a udělá si fotku s MiGem z kokpitu nad kokpitem a pak odmítne rozkaz k návratu na loď a vrátí se pro Cougara. Zde se poprvé projeví jeho „nebezpečnost“. Po této akcičce jsou Maverick a Goose vybráni velitelem lodi Stingerem k absolvování školy pro ty nejlepší piloty Topgun. Maverick na to samozřejmě má, je odvážný, schopný a bude určitě nejlepší. V baru se mu podaří narazit na jistou ženu, kterou chce ohromit svým zpěvem, a další den se dozví, že je to instruktorka Topgunu a astrofyzička „Charlie“. Během tréninku projevuje Maverick svou bezohlednost při létání a porušování dohodnutých pravidel, za což je kritizuje jeho rival, kapitán Tom „Iceman“ Kazansky. Charlie se jeho způsob létání tak nelíbí, ale nakonec jeho let obdivuje a romantika dostane zelenou a ti dva si spolu pořádně zašukají. Maverick má svůj styl – všude jezdí na Kawasaki GPZ 900 a nosí padnoucí černou koženou bundu s nášivkami a brýle značky Ray-Ban. Při dalším tréninkovém letu se vydá Maverick pronásledovat Vipera, a opustí svého velitele Hollywooda, je však vtažen do léčky a zasažen Jesterem. Je to lekce a demonstrace síly týmové spolupráce v boji nad osobní iniciativou. Z Mavericka a Icemana se stávají rivalové v Top Gun Trophy, kterou nakonec získá nejlepší pilot stíhaček – ten „nejlepší z nejlepších“. Tito dva rivalové společně pronásledují při tréninku letadlo A-4, při této akci dojde k poruše motoru Maverickovy stíhačky a letadlo padá do oceánu. Maverick a Goose se musí katapultovat, ale navigátor Goose narazí hlavou do skla a umírá. Následuje smutná scéna s Maverickem, držícím mrtvé tělo svého nejlepšího kamaráda Goose ve vodě. To Mavericka zlomí a chce se na to celé létání vysrat, a ani utěšování od Charlie mu nepomůže. Sejde se s velitelem Viperem a ten mu řekne, jak to bylo se smrtí Maverickova otce, když zemřel v letecké bitvě jako hrdina. A tak se snaží zvýšit Maverickovi sebevědomí, až se opět vrátí do Top Gunu. Trofej nakonec získává Iceman, i když rivalita je už dávno pryč, díky tragické smrti Goose. Následuje poslední akce, nasazení do boje, kdy se mají Maverick, Iceman a Hollywood vrátit na USS Enterprise pro zajištění letecké podpory v krizové situaci. Maverick je určen do záložní posádky. Při střetu se ukáže, že Migů je mnohem více, než se čekalo, a tak musí Maverick a Iceman vzlétnout z lodě a pomoc v boji poté, co je Holywood sestřelen. Maverick se však nečekaně rozhodne vrátit na loď, ale Goosovy „psí známky“ jej donutí vrátit se zpět a společně s Icemanem se setkat s MiGy. Ti dva se v závěrečné, naprosto perfektně sehrané akci vyznamenají, sestřelí celkem čtyři rusácké stíhačky a jako hrdinové se vracejí na loď. Stanou se z nich skoro přátelé a konečně si projeví vzájemný respekt. Maverick chce být dále v Topgunu jako instruktor. Na závěr se sejde se svou milovanou Charlie v baru a vše končí naprosto spokojeně. Film byl plný skvělé akce, hloupých rozhovorů, se kterými si scénárista příliš mnoho práce nedal a neslyšel jsem snad jediné souvětí. Vyzdvihování americké bojové síly a celkově naprosté výjimečnosti amerického námořního letectva působilo poměrně přehnaně. A ta romantická zápletka tomu nasadila korunu, takže musím dát jen 3*. () (méně) (více)

Inozuka

Tolik zpocených lidí není snad ani v pornu ... Top Gun je hrozná chujovina. Myslel jsem si, že alespoň ty letecké souboje jsou dobré, ale i zde to dost kulhá. Takže zbývá jen pár hezkých záběrů na F-14 a po shlédnutí Žhavých výstřelů nedokážete tenhle film brát jinak než jako komedii ... ()

Abdul

Kdo nelítá s náma, lítá proti nám. Jinak, jaké to je být nejlepším bojovým pilotem světa a přitom spát se svou nadřízenou s afrem na hlavě. Film samotný je klišovitá vojenská agitka a ještě k tomu k smrti nenávidím jak hudbu Harolda Faltemeyera, tak populární hudbu 80.let vůbec. ... Ovšem ty záběry F-čtrnáctek jsou jedinečné (v mnoha pozdějších filmech zkopírované) a proto hvězdy tři. ()

CGP

Jako náborový snímek amerického námořnictva velmi slušné (důkazem budiž fakt, že po uvedení snímku zaznamenala americká armáda větší příliv zájemců o přijetí do vojenského námořnictva než kdy předtím a vlastně i než kdy potom). Jako celovečerní film trochu moc hraje na city. Považte už jen ten soundtrack. Na druhou stranu však za něj můžeme být vděčni, vždyť bez něj by nejspíš vůbec nevznikly Žhavé výstřely!!! A že by to byla škoda. ()

fojtas

od decka jsem nevidel, jinak by to hodnboceni urcite bylo jinde...ale krasne vfr, super porsche a sem tam nejake letadlo an me pusobily mooooc hezdky:o) ()

KdG

Hrozná blbost, ale slušně natočené. Když jsem to viděl poprvé před 18lety tak se mě to líbilo víc. ;-) ()

LukH

Americké letectví za studené války aneb jeden z největších vhskových hitů 80.let. Pro mne neztratil tento kus kouzlo ani po mnoha letech. Letecké scény jsou natočeny na svou dobu nevídaným způsobem. Vedle mladého Cruise (kterému role dravého právem namachrovaného pilota vyloženě sedí) se zde objevují v malých rolích mladé budoucí hvězdy, v pidiroli lze zahlédnout např. Tima Robbinse. ()

Zajija

Když sem Top Gun viděl poprvé, tak sem byl ještě hodně malý kluk. Ale už v těchto letech se mi tento film zalíbil a viděl sem ho několikrát a s oblibou ho vidím i teď. Lamač dívčích srdcí Maverick(Tom Cruise), ale i vynikající pilot byl v mém dětství několikaletým filmovým idolem. ***** ()

Jozka7

Během vietnamské války se ukázaly výrazné nedostatky ve výcviku amerických stíhacích pilotů i ve výzbroji jejich strojů. Trendem totiž byly řízené střely vzduch-vzduch a prvky jako manévrový vzdušný boj či letecké kanony byly považovány za překonané. Tehdejší standardní stíhací letoun U.S. Navy a USAF, MDD F-4 Phantom II, v prvních verzích opravdu ani žádné kanony nenesl. Následkem toho všeho byl poměr sestřelů a ztrát ve vzdušných bojích nad Vietnamem neuspokojivý. U.S. Navy řešilo situaci rázně a 3. března 1969 založilo United States Navy Fighter Weapons School, známější pod názvem TOP GUN. Málo známým faktem je, že v počátcích tohoto výcviku Američanům výrazně pomohli Britové. Dalším krokem bylo zavedení nového námořního stíhacího letounu určeného k obraně letadlových lodí a vybojování vzdušné nadvlády, Grumman F-14A Tomcat. Ten byl mimo hrozivé baterie střel Sidewinder, Sparrow a Phoenix vyzbrojen i rotačním kanonem Vulcan. O zdařilosti konstrukce svědčí fakt, že Tomcaty pokročilejších verzí B a D sloužily v U.S. Navy až do roku 2005, resp. 2006. A právě o zmíněném výcviku a o stroji F-14, mimochodem považovaném za jeden z nejkrásnějších letounů všech dob, vznikl tento film. Nádherná pocta nádhernému letounu. Některé letové manévry jsou sice přitažené za vlasy a maskovat F-5tky za fiktivní MiGy-28 je úlet, ovšem to vynahrazují i dnes dechberoucí záběry. Při velkoformátové projekci a kvalitním nazvučení (aby vynikly oscarové kvality) jde stále o skvělou volbu.***** Mimochodem, hlášky o americké armádě (U.S. Army) u některých komentářů jsou úsměvné - TOP GUN je film o výcvikovém programu námořnictva a F-14 je námořní stíhačka. Plést si U.S. Army a U.S. Navy mohou snad jen ti, co nerozeznají Spartu od Slávie.:o) ()

DadysGirl

Take my breath away... Jojo, super song, k němu krásná milostná scéna... Občas si u toho i popláču :) A pak Tom v koupelně do půl těla... Hm.... ()

Zemřel herec Clarence Gilyard Jr.

Zemřel herec Clarence Gilyard Jr.

29.11.2022

Top Gun: Maverick letí k dalším rekordům

Top Gun: Maverick letí k dalším rekordům

05.06.2022

Že bude pokračování legendárního Top Gunu úspěšné, se vědělo už dávno. Cruisova pocta létání (a jemu samotnému) ale přesto překonala očekávání a zajistila mu kriticky i finančně nejlepší premiéru… (více)

Pokračování Top Gunu je prý filmem roku

Pokračování Top Gunu je prý filmem roku

13.05.2022

Nové detaily o vesmírném projektu Toma Cruise

Nové detaily o vesmírném projektu Toma Cruise

01.02.2022

V roce 2020 bylo oznámeno, že Tom Cruise, scenárista Christopher McQuarrie a režisér Doug Liman plánují natočit vůbec první hraný film kompletně ve vesmíru, do projektu měla být zapojena NASA, SpaceX… (více)