Láska je dar a stojí za to o ni bojovat... Čtrnáct let strávil Danny Flynn v belfastském vězení. Vešel do něj jako devatenáctiletý mladíček za atentát, jehož se s ostatními členy IRA zúčastnil, vychází z něj jako dospělý muž, který ztratil nejkrásnější roky svého života a už nechce páchat násilí. Jenže z Irské republikánské armády se nevystupuje. A rozum – i rozumní lidé – Dannymu radí: Odjeď pryč! A pak je tu Maggie, dívka, kterou tehdy miloval, na kterou myslel celých těch čtrnáct let a která teď před ním stojí skutečná. Jenže to není tatáž Maggie. Je vdaná, má syna a muže ve vězení. A irská žena, jejíž muž sedí ve vězení, je posvátná, nedotknutelná. Toho, kdo by se o ni pokusil, čeká kulka do hlavy. O důvod víc, aby Danny odešel někam daleko. Ale Danny nechce odejít. Tady je doma, a tady chce teď žít. (Česká televize)

NinadeL

Slabý film z prostředí boxu. Zajímavé je snad jen sledovat, jak se z kdysi elitního sportu stala rubačka pro ty nejnižší vrstvy. ()

Kaka

Sheridanovi se povedl vytvořit na relativně malém prostoru a při vcelku zanedbatelném rozpočtu nesmírně působivý snímek, který člověka strhne ani si neuvědomí jak. Chudý a nenápadný film co do výrazových prostředků však dokáže nesmírně zaujmout svou syrovostí a realističností nejen co se týče příběhu kdysi nadějného a na věky zamilovaného boxera, ale i rasovou a náboženskou problematiku tehdejšího Irska. Každou minutou nám tvůrci ukazují, že život v drsných čtvrtích Irských měst může být stejně těžký, jako být 14 let bez milované osoby. Boxerské zápasy, které zde v podstatě hrají roli prostředníka a pomáhají nám nahlédnout do Lewisovi postavy a jeho motivů, jsou nasnímány bravurně a závěrečná brutální bitka a scéna s automobily vyrazí dech způsobem nevídaným. To nejlepší je však na celém filmu bez jediného zaváhání Emily Watson. ()

Falko

Jim Sheridan natocil aj lepsie filmy, na ktore nikdy nezabudnem, ako napriklad na dramu VE JMENU OTCE (1993), v ktorom si taktiez zahral Daniel Day-Lewis a v ktorom ukazal este väcsi herecky talent, ako v tomto filme. Tym ale nechcem povedat, ze by bol Boxer na zahodenie. Bavil ma tiez, pretoze problematika nacionalistickej IRA - teda Irskej republikanskej armady alebo nenavist medzi protestantmi a katolikmi je zaujimava tema a zaroven aj zamyslenie sa nad tym, ze extremny nacionalizmus neprinasa v ziadnej krajine nic dobre a rozostvava proti sebe ludi, ktori by chceli v klude a pokoji zit, ale nie je im to dovolene... 27.05.2010 ______ Daniel Day-Lewis - (Danny Flynn) +++ Emily Watson - (Maggie) +++ Brian Cox - (Joe Hamill) +++ Maria McDermottroe - (Betty) +++ David McBlain - (Sean) +++ Ciaran Fitzgerald - (Liam) +++ Produkcia: Jim Sheridan +++ Hudba: Gavin Friday, Maurice Seezer +++ ()

castor

Syrový, realistický, dokonale zahraný (Daniel Day-Lewis, Emily Watson). Je docela paradoxní, že také v devadesátých letech byla tematika IRA využívaná častěji než mnohem děsivější nebezpečí ze strany islámského světa. Výrazově nenápadné drama, které si zaslouží opakované zhlédnutí. Je to takový poměrně přímočarý kus, který ovšem rozehrál hodně motivů, ale žádný nemá patřičnou hloubku a sílu. Navíc zamrzí, že má výborného režiséra, jenž ovšem tentokrát zůstal ve stínu svých jiných látek (Moje levá noha, Ve jménu otce). Přesto příště možná půjdu o hvězdu nahoru. Tahle parta by si jí zřejmě zasloužila. ()

Davies182

Drsné prostředí zamilovaným nepřeje aneb láska a válka trochu jinak, v Sheridanově podání a s opět skvělým Day-Lewisem, kteréhož herecký výkon nezrazuje ani český dabing. ()

Xmilden

Ve filmu Boxer překvapivě o box nejde. Čekal jsem že Danny po návratu z vězení si vyřídí staré účty se všemi, kteří ze jeho uvěznění mohli. Ale nakonec z toho byl úplně jiný příběh. No nevadí. Daniel Day - Lewis stejně předvádí své herecké mistrovství v plné palbě. Mimoto mě ovšem tenhle film nechal překvapivě chladným a to i přes to, že se mě předchozí Ve jménu otce moc líbilo. 50% ()

sepp

Pusobivy snimek o silenosti, ktera panuje v severnim irsku nekolik desitek let. Sam jsem v Belfastu byl a tamni prostredi je opravdu depresivni, ale Boxer krasne ukazuje, jak si toto prostredi vytvari lide sami, resp. vetsinou uzky okruh lidi, ktery pak zen zbytek tyranizuje. ()

kinej

Sheridan je dobrý režisér. Pokud spolupracuje s D.D. Lewisem, nikdy z toho nevzejde nic šedého. Boxer je výrazný tím, že dokáže nám nezúčastněným přiblížit hutnou atmosféru terorismem zmítaného Irska.Také demonstruje jak takové nesmysly jako víra, dokáží zničit životy tísíců lidí. Divák si uvědomí beznaděj života, v pernamentním válečném stavu. Box jako takový není hlavní náplní filmu, slouží zde jako světlo v temnotách, sjednocující pochodeň míru, která je však neustále zhášena. Přesto jsou boxerské scény nadmíru sugestivně, tvrdě a dobře natočené. Zejména finální souboj je nasnímán tak, že vtáhne diváka do ringu a po brutálních úderech se téměř dostavují mrákoty. Vytknul bych jen to, že když už se sanží být Sheridan tolik sociální a empatický, mohl nás ušetřit černobílého rozškatulkování na grázly a klaďase. Takový klaďas jakého zde Lewsi hraje, by se přeci nikdy nemohl dostat do krimu. Jinak je Boxer sice méně zdatný braříček "Levé nohy" a "Jména otce," ale ostudu rozhodně nedělá. ()

Ruut

Aby byl film dobrý nemusí mít nutně cool režii a barevné filtry v každém záběru. Netřeba ani srdceryvných scén a přebytku násilý. Ne je potřeba kvalitní příběh a hlavně výborní herci. Tohle všechno Boxer splnuje. Jenomže námět boxera sice má leccos do sebe, ale zpracování není zrovna nic moc extra. Tohle v podstatě komorní drama čerpá ze situací již mnohokát použitých jinde. Ničeho nového a zajímavého se tu nedočkáme. Z herců kromě tradičně kvalitníhoDaniela Day-Lewise nikdo další nevyčnívá. Celé je to takové pošmourné a místy až nudné. Bohužel film nespasí ani velice silná závěrečná čtvrthodina. Na druhé zkouknutí ještě mnohem slabší. ()

misterz

Tématiku IRA moc neobľubujem, ale tento snímok bude patriť k výnimkám. Hlavne vďaka charizmatickým výkonom D. Day Lewisa a E. Watson, ktorých som hltal v každej jednej scéne. Na druhú stranu, ale nosná kostra príbehu mohla byť o čosi zaujímavejšia (vrátane toho boxu), aj keď svojim záverom ma celkom milo prekvapila. Uvítal by som tiež viac emócií, rozhodne to chcelo lepšie naturálnejšie vyjadrenie tejto smutnej témy. Ešte šťastie, že tu bola tá jej romantická časť. Nadpriemer. 75/100 ()

Aidan

Zajímavé okénko do severoirského konfliktu, do iracionálních, hluboko zakořeněných nenávistí, z nichž těžko vybřednout. V jinak poměrně realistickém filmu mi však překážela tu fráze, tady zas patetická scéna, jinde šablonovitá postava. A navzdory dobrému herectví Daniela Day-Lewise a Emily Watsonové jsem se do jejich postav nedokázal dostatečně vcítit a trochu se nudil. Romantické téma, které vposledku staví citovou věrnost po léta zamilovaných nad věrnost manželskému slibu, dle mého také neústí šťastně. Útěk hrdinů ze světa politických a náboženských předsudků k ideálu vlastního, soukromého, sekulárního štěstí je pochopitelný, ale vede z bláta do louže. V závěru jsem se tak nemohl ubránit myšlenkám na uvězněného manžela, o němž happy end mlčel. ()

k212

Jako vždy Day-Lewis je výborný, Watsonová taky, ale celkově film ztrácí tempo, na mě působil rozvláčně od začátku, ale zvykla jsem si, vše nahradila atmosféra a snad i realističnost. Proč natáčet akční filmy o IRA (třeba ten paskvil s Harrisonem Fordem a Bradem Pittem), když to jde i bez akčních výstřelků (něco málo se najde, pravda). No a láska vždy zvítězí však to známe ... ale co se dělo dál, to se nedovíme ... ()

Šakal

Předně,nenechte se zmást názvem snímku, o samotné téma BOX zde jde až v druhé řadě. The boxer je politický snímek řešící tolik vděčné téma IRA. Je to příběh belfastského boxera Dannyho Boye Flynna ( v podání EXCELENTÍHO - jako vždy Daniela Day-Lewise), bývalého člena IRA ,čerstvě propuštěného z vězení. Příběh o tom, jak těžké je udělat tlustou čáru za minulostí a začít žít " obyčejným životem ". Na pozadí toho všeho se odehrává milostný příbeh mezi Dannym a jeho láskou z dětství, v podání vynikající Emily Watson. Je to snímek, který se vám s každou další postupující minutou dostává čím dál tím více pod kůži a vy Dannymu i přes nepřízeň osudu přejete " naplnění snu". Nemůžu nezmínit úvodní píseň Oh Danny Boy..... nedokážu si jednoduše představit lepší pozvánku na následující okamžiky. Já byl chycen za srdce hned...... Po druhém shlédnutí zvedám na plné hodnocení! ()

Anderton

Film Boxer som videl už veľmi dávno, ale až po V mene otca a Mojej ľavej nohe, ktoré ma veľmi zaujali. Boxer ma bohužiaľ väčšinu času nudil, mal som pocit, že postavy stále iba bezvýznamne kecajú, vchádzajú do dverí, vychádzajú z nich, prechádzajú sa po ulici, atď.. A poriadny box stále nikde. Chcelo by to vidieť po rokoch ešte raz, možno som k filmu nespravodlivý. VIDENÉ ZNOVA 10/2016: Ako som predpokladal, tento film potreboval revíziu. Áno, postavy vchádzajú a vychádzajú z dverí, kecajú, ale nie bezvýznamne, ale to nie je zďaleka všetko. Aby som to zhrnul, Sheridan + Day Lewis a môj mozog, to ide perfektne dokopy. ()

Smok

Veľmi príjemné prekvapenie z edície lacných dvd zo stánku. Dobrý pomer cena / výkon. Film krásne ukazuje nezmyselnosť nenávisti medzi katolíkmi a protestantmi v Írsku a ich "drobné" prieky typu bomba pod autom, alebo prestrelená hlava :( Plus výborný DD Lewis, citlivá love story, a boxerské zápasy ako bonus. ()

nascendi

Veľmi príjemné prekvapenie. Nebyť gudaulina, určite by som oň prišiel (má "iba" 75 %). Napriek vďake za sprostredkovanie však s ním nemôžem súhlasiť, že je to film o jednej nešťastne zemi a nešťastnej dobe. Ja ho vnímam ako film o ľudskej zlobe, fanatizme, túžbe po dominancii a tieto vlastnosti nie sú viazané na konkrétnu zem. Stačí hocikde dodať trochu náboženského, nacionálneho alebo rasového agaru a Severné Írsko bude aj tam, kde by ho nikto nečakal. Film je veľmi dobre nakrútený a zahraný, realistický, ponúkajúci množstvo námetov na zamyslenie, doprevádza ho výborná hudba, ktorá znie v ušiach aj po záverečných titulkoch a spoločne s Krvavou nedeľou a V mene otca tvorí trojicu filmov, ktoré treba vidieť, aby sme mali predstavu ako to vyzerá po prekročení Rubikonu. Takže s Boxerom mám iba jeden problém - prečo som mu nedal plný počet hviezdičiek. Iba preto, aby som mal dôvod ho vidieť ešte raz. ()

Happens

Fascinující pohled na život v Belfastu, zaostřeno na bývalého boxera, který se chce vrátit do ringu, vše situováno do střetů vyvolaných organizací IRA, za níž dříve tento boxer bojoval. Politické drama jemně vsunuté do zamilované peripetie a trochu toho boxu, který mě vždycky dokáže potěšit a k tomu fakt, že nebyl tak příšerně zpracován, jak to většinou bývá. Tedy 98%. ()

eLeR

Priamočiaro a jednoducho vyrozprávaný príbeh, v ktorom nájdete z každého rožku trošku. Minimum športu, romantika tiež len tak okrajovo, nosnou témou je IRA a vzťahy medzi ľuďmi. Čakala som, že sa ma to dotkne viac. Ani zďaleka to nemalo na V mene otca, ale charizmatický Daniel hral úžasne a prirodzená Emily tiež nikdy nič nepokazí. Nehovoriac o tom, že Gavinovi F. tie úderné songy idú. ()

Chrustyn

Alespoň pro mě velice slabé a nezajímavé drama, které zachraňuje jako vždy výborný Daniel Day-Lewis. Jinak mi film nepřišel opravdu ničím zajímavý a velice jsem se nudil ()