Jednotky vesmírného nasazení

• USA Space Force
USA, (2020–2022), 8 h 44 min (Minutáž: 25–37 min)

Kamera:

Simon Chapman

Steve Carell, John Malkovich, Ben Schwartz, Diana Silvers, Tawny Newsome, Jimmy O. Yang, Don Lake, Lisa Kudrow, Owen Daniels, Hector Duran, Dan Bakkedahl (více)

Série(2) / Epizody(17)

Armádní generál se neochotně spojí s výstředním vědcem, aby společně připravili ke startu nový útvar americké armády: Vesmírné síly. (Netflix)

Jara.Cimrman.jr

"Chci umět vysvětlit svým voličům, kteří nemají na jídlo, proč potřebujete pomeranč za 10.000 dolarů." Tak to je jednoduchý - v armádě nezáleží na penězích, ale na lidech. I když skafandry jsou mnohem dražší než astronauti, takže to je asi ta výjimka potvrzující pravidlo. Ale ono je to jedno, protože tohle je hovadina, která mě bavila a poučila. Třeba o tom, že Měsíc je přirozený prostředí vlkodlaků.  To mě třeba ve škole vůbec neučili. A taky mě neučili zpívat Kokomo, tak jsem výuku přenechal báječnýmu zpěvákovi a vynikajícímu tanečníkovi generálu Nairdovi, jehož interpretace je prostě vesmírná. Jo a ten seriál měl být o hodně vtipnější ve chvílích střetů zelenejch mozků s logikou, ale bohužel zůstalo jen u náznaků. ()

D.Moore

Čím raději máte vesmír a jeho dobývání, tím víc vás bude tenhle seriál bavit. Je to především komedie se skvělým obsazením (Steve Carell a John Malkovich jsou dvojice, kterou bych dokázal sledovat hodiny a hodiny), ale potěšilo mě, že to na druhou stranu není jen legrace a že postavy mají i svoje vážnější lidské momenty a že stejně jako o smích jde o příběh, který se postupně hezky vyvíjí. Co do komedie z dílů jasně vyčnívá ten druhý, při kterém jsem se smál od začátku do konce, ale vážně to neznamená, že bych se u ostatních nebavil. Druhou řadu bych prosil co nejdříve. ()

universal

Nevím čemu se dřív smát, je to směs ironie a neschopnosti americké vlády v zrcadle dvou komiků. Vědce a generála. Zaujala mě drsná satira prezidenta (twitter) a naopak absolutně uspala rodinná linka s dcerou a matkou ve vězení. Moralizování puberťáků opravdu nemusím.Škoda, že seriál v podstatě nezůstal u toho hlavního a snažil se přidávat balast, který tam neměl být. Mohl to být novodobý Mash, takhle to je akorát chvilková blbina. 6/10 Kvůli hercům. ()

bararich8

Nájezd to mělo skvělý, dost to připomínalo náš výborný Kosmo. To však v dalších dílech dost polevilo a pak už šla komedie poměrně do ústraní nebo se vtípky tolik nevydařily. Nicméně stále tam zůstalo výborné herecké obsazení, hlavně Malkovich je top, a obecně zajímavé prostředí plus oblíbené narážky na současnou politickou scénu a stereotypy. Ve výsledku mě tak trochu mrzí nevyužití potenciál, ale stále je to slušně koukatelné, slabší 4* ()

Joe321

Není to skvělý, není to špatný. Táhne to hlavně Malkovich se svými chvilkami vzteku, šílenství nebo melancholie. Určitě by si Space Force zasloužilo trošku lepší scénáře, jelikož idea v sobě skrývá mnoho potenciálu. Přitom výprava je určitě over budget tady. -"Look, this happened in space, so the response must be in space as well. I have consulted a space attorney." -"The fuck?" ()

• Fred Williard, ktorý tu hrá otca hlavnej postavy (Steve Carell), zomrel krátko pred premiérou prvej epizódy. (ČSFD)
  • Netflix získal ochrannú známku pre frázu "Space Force". (Weezy22)

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů