Když se ve staré rodinné firmě ukáže, že z ní kdosi vyvádí peníze ve velkém, nastává konfrontace s novou realitou, na níž nebyl nikdo připraven. Ivo Róna, dlouholetý šéf prosperujícího podniku Aron, se snaží zorientovat v nechtěné situaci, kterou mu jeho děti ani okolí neulehčují, ale kterou si na sebe dost možná seslal sám. Nový film režiséra Olma Omerzu proplétá komplikované rodinné vztahy se světem moderních komunikačních technologií, které dokáží využít naše slabá místa. Ve válce, která se ve filmu pokradmu rozpoutává, ale není vůbec jasné, kdo stojí proti komu, natož kdo z ní vyjde jako vítěz. (CinemArt)

zolo

Po zhlédnutí jsem si položil otázku: jaký rozdíl mezi 14 zpronevěřenými miliony hlupačkou a 11 miliony ze státního fondu kinematografie, kterými byl tento film podpořen z našich daní? Ať jedny nebo druhé miliony jsou vyhozené z okna. V druhém případě jsme přišli sice o 3 míče méně i s nádavkem klišoidních mouder ptáků, ale, bohužel, reálných kaček. No neberte to. ()

iz67

Rozhodně zvláštní věc. Hodně civilní, až to místy působí jako TV inscenace. Ale mám pro Omerzu slabost, tak se mi to vlastně líbilo. Včetně ulitleho motivu s ptáky. Atlas ptáků, atlas lidi?!... ()

Solverino

Tak líbily se mi herecké výkony prakticky u všech, Kotek se snad časem ještě trochu zlepší, ale už mu jdou i vážné role. Velmi příjemné překvapení, i když už od začátku bylo jasné jakým příběhem se scénárista inspiroval. Palec nahoru! ()

ostravak30

Olmo Omerzu se zaměřil na novodobý fenomén jemuž podléhají nejen ženy, ale i muži. Ozve se někdo ze zahraničí, pošle líbivou fotografii a vymámí z oběti plno peněz nebo celoživotní úspory. To je vlastně ten lepší případ, ten horší je fakt, že spolupracovnice ukradne prachy z firmy. Na této události se tříbí rodinné vztahy i zcela jiné chápání světa a společnosti Ivo Róna. Trochu je nám naznačeno, že podobným způsobem pracují čínští investoři, aby oslabili podnik do nějž chtějí nějakým způsobem investovat, ale u náznaků se tvůrci pozastavili. Toto je samostatná kapitola, neboť na tohle téma jsem viděl celý dokument. Pro mě je film v první řadě skvěle obsazen, neboť Alena Mihulová je stále velmi dobrá herečka a nesmírně přirozená téměř v jakékoli roli. E. Křenková, Vojtěch Kotek či Martin Pechlát jsou už takové herecké stálice podávající standart stejně jako Miroslav Donutil, který neumí podat špatný výkon. Film navíc otevírá dosud vcelku nepříliš propírané téma, které je ale docela aktuální už řadu let. Anabáze s ptáky je dost originální byť už možná lehce přehnaná forma hravosti. ()

Tominni

Atlas ptáků je dobrý film (určitě tedy na české poměry), který velmi dobře funguje při líčení on-line podvodů (Mihulová), problémů rodinných firem (skvělý Donutil), ale  už méně se věnuje samotnému atlasu ptáků v telefonu pana Róny a vztahům v rodině. Tak nějak mám neodbytný pocit, že Atlas ptáků mohl být skvělý a zůstal spíše na půli cesty. ()

jungewolf

Velice zajímavý film. O osamělosti, kterou zneužívají podvodníci za pomoci internetu (vč.krádeží identity). Jednu ze svých posledních rolí si zahrál významný brněnský herec M.Havelka. V epizodních rolích si zahráli : J.Vondráček(policej.vyšetřovatel),brněnský herec Viktor Skála(stát.zástupce), P.Motloch(předseda soudu), D.Sitek(soudce),Hana Igonda Ševčíková(Věra,zaměstnankyně ve vedení fy Aron),slovenská herečka C.Vašeková(Ingrid). Natáčelo se např. ve věznici Praha-Ruzyně, soudní jednání - budova soudu v M.Boleslavi, také ve Zlíně, v Kolíně, Lomnici n/Popelkou a Dobré Vodě u Hořic. Film měl podporu Zlínského kraje. Dostupný je na aerovod.cz(únor 2022). //Výborně obsazené, ptačí "dialogy/monology" taky neměly chybu : 4 * a 68 % . ()

blondboss

Tak takéto snímky ja môžem. Omerzu sa pochlapil a dodal jeden výživný rodinný príbeh, ktorý stojí a padá jednak na peniazoch, ale hlavne na hereckej one-man show Miroslava Donutila, ktorý si zobral takmer celý priestor pre seba. Skvelé dialógy, správne navodená atmosféra a do toho zaujímavá dejová linka. Mňa to bavilo a určite odporúčam. 80 % ()

Prubner

Stejně jako u předchozích Omerzuových filmů si kladu otázku: co tím chtěl básník říct ? Mělo to být varování starších žen před podvodnými nápadníky z internetu ? To je snad na celovečerní film málo. Nebo to měl být obraz narušených vztahů v bohaté rodině ? Na to je ale vykreslení postav a vztahů mezi nimi málo propracované, jen naznačené, nedotažené. Vyloženě mě štval hloupý a trapný nápad s ptačími komentáři a doslova useknutý konec. Stejný námět zkrátka mohl být (scenáristicky) zpracován mnohem lépe a důkladněji. Jinak natočeno je to profesionálně, zahráno většinou taky, i když z herců vyniká jen Alena Mihulová. Miroslav Donutil hraje jen x-tou variaci Doktora Martina. ()

tsatsiki

Tradiční Omerzova nuda.Nezměnilo to ani slibné obsazení, díky kterému jsem to dokoukal.Byl to zajímavý příběh, který neli ale více rozehrát, vše je to vedeno nudnym způsobem.Dozvíme se, co jsme čekali, že Ben není Ben, ale nějaký John, ale kdo se vydával za Bena, komu Mihulovw poslala peníze se nedozvíme.Hlavně, že víme, že Donutil měl milenky.A HLAVNĚ, ŽE PENÍZE, o kterých se tam mluví celý film zpět nedostal.Je to nejlepší film Omerza, ale pro mě je to málo.Nedivím se, že na to v kinech přišlo 3 tisíce diváků, já na to koukat v kině, tak chci vrátit vstupné.Za zimního večera v tv mi to nevadí.Za mě 35% za herecké obsazení w výkony. ()

sharka.68

Naprosto skvělý film, denně pouštět všem těm nandám, co si myslí,že je na dálku miluje doktor,právník,důstojník ve službách armády a čeká jen na ně..a tahá z nich peníze... suprově zahraná žena,které újíždí vlak až do  stanice BASA-smekám před Alenou Mihulovou a Mirek Donutil,to byla jízda, jeho Ivo Rona neměl chybu..švagři Pechlát a Kotek byli na pár facek...v pouštní bouři v Afgánu, chudák voják chcípá, tady hlavně po ránu,opeřenec pípá... v nejlepších rolích - ptáci. ()

Kunderion

Silně tady na čsfd podhodnocený film, asi měl smůlu na to, že přišel do tý covidový šarády. Na český poměry vynikající, pravdu dí Vitex. A další Donutilův majstrštyk. Co dodat? Řekl bych, že i lehce vizionářský... ()

cinemafil

Omerzu a velké očekávání.  Slovinec, ale rukopisem česká filmová škola.  Dost jiný Donutil, ale Pan herec. Minimalistický projev, ale výstižný.  Já si cením výkon A. Mihulové, to je film hlavně o ní.  Role psaná na tělo. Precizní filmařina. Omerzu nasadil laťku a  každým filmem výš a výš 3* ()

Germanicvs

Olmo Omerzu svým mainstreamovým mixem oblíbených hereckých tváří a rádoby originálním vyplňováním prázdných míst přírodou/válečnými reáliemi bohužel generuje až nečekaně průzračnou ptákovinu. Počáteční tajemství původce kriminálního přečinu se příliš brzy vyjevuje a vyznívá jaksi naprázdno. Totéž lze říci o ptačím telefonním seznamu či některých nadbytečných postavách. Zbytek představuje nudu a občasné náznaky dobrých hereckých výkonů. Celek pak působí jako agitka varující před nebezpečími pro naivní uživatele on-line prostoru. ()

Dawe2

Podprůměrná detektivka s nadprůměrnými herci. Hvězda dolů za zbytečné ptáky s většinou trapnými texty - naprosto zbytečný rádoby umělecký kýč navíc. ()

rigby

Téma je asi závažné, ale autoři se bohužel drží hodně u země a jakoby se obávali přitlačit na pilu. Výsledek je tedy takový nijaký. K tomu spousta vedlejších příběhů, které se objeví jenom v náznaku a nejsou ani dořečeny. Nechápu ani zbytečného Kotka, bez něho by se to obešlo úplně. A nakonec vlastně i bez těch ptáků, milenek a citátů jak někde z facebookových reklam. 3- ()

Cenu filmových fanoušků získal Zátopek!

Cenu filmových fanoušků získal Zátopek!

17.01.2022

Česká filmová a televizní akademie (ČFTA) dnes oznámila kompletní seznam nominací pro 29. ročník udělování cen Český lev. Mimo to byly během dnešní tiskové konference oznámeny i dvě nestatutární… (více)

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD