V nedaleké budoucnosti se rodí děti se speciálním X-faktorem, který jim dává nadpřirozenou sílu - ničivý laserový pohled, schopnost přesouvat předměty nebo ovládat počasí. Pro obyčejné lidi je těžké mutanty akceptovat, aniž by se jich báli. Profesor Xavier (Patrick Stewart), celosvětově uznávaný telepat - mutant, proto zřídí speciální školu a jeho záměrem je naučit mutanty zacházet se svými schopnostmi tak, aby z nich lidé neměli strach. Ne všichni mutanti jsou však ochotni přizpůsobit se, neboť nevěří, že by spolu lidé a mutanti mohli žít. Skupina X-men teď musí před těmito tvory lidstvo ochránit, protože jejich šéf, podlý Magneto (Ian McKellen), má s budoucností planety Země velice zákeřné úmysly! (Bontonfilm)

D.I.G

Ja komiks poznám a môžem povedať, že až na pár maličkostí to bolo skvele zvládnuté, ale myslím že Brian ďaľšie pochvaly nepotrebuje. Narozdiel od mnohých adaptácií je táto aj dosť vkusná, štýlová - má aj gule. Stewarta mám rád od Startreku a Jackmana som spoznal až tu. Super akcia a milé "zrúdy" , taký komiks pre odrastencov. ()

danielwanderer

Dnes som sa rozhodol, že si spravím menší filmový maratón, pretože som trošku imobilný, času mám dosť :). A tak začínam reveržovať svoje hriechy minulosti a to napríklad nikdy nevidenou sérkou X-men, ktorého prví diel ma celkom navnadil do čítania nejakého toho komixu, pretože sa mi tu kopia a ešte som nenabral odvahu sa do nich pustiť. Tak teda, vítam Vás aj seba vo svete mutantov, ktorý niesú v očiach ľudí až taký super. Skôr vyvolávajú strach, čo chce zmeniť istý Magneto, tým, že nám to dá všetko ochutnať. Ale prečo tomu nezabrániť? Máme tu celú školu na čele v Wolverinom (Rosomákom, lool), Profesorom X-om, Storm, Cyclops... Teda ten správny tým v žial trošku šedivom, ale predsa veľmi dobrom a pozerateľnom snímku ()

DjMetal

Na tento film som sa velmi tesil a prvy krat som ho videl este na starom PC na CD v kvalite nahravane z kina a s titulkami a bavilo ma to.Je to skvely film kde si vsetci zahrali dobre ulohy a velmi im to islo k telu. ()

stiewe

Velice příjemně vyhlížející příběh, který ve mě vzbudil lepší vztah ke komiks. Dobré herecké obsazení, režie i muzika. ()

zaso162

Ano, je to komix, ale aky komix! Je pravda, nikdy som ho necital, no o to viac som sa nan tesil a pan Singer bol zarukou, ze to bude pekna podivana. Ziadne velke prekvapenie sa nekonalo a podla ocakavania to bolo uzasne! Vyborne vybrani herci, ktori sa ako keby narodili s genom X, vyborny scenar a originalita. Jedinu vyhradu mam k slecne Storm (Halle Berry), ktora mi ako herecka nereze nikde, no mozem povedat, ze biele oci jej idu :) 5* ()

lenzi

Pjekná rozprávka to ale bola. Kvalitne natočená s dobrými hercami a podľa dobrého scenára. Pravdupovediac však, komiksové adaptácie s celou plejádou postáv ako z maškarného plesu nie sú moja šálka kávy. ()

john.h

I když to je určitě fajn zábava, kterou už jsem viděl několikrát, plný počet rozhodně nedám. S X-Meny jsem měl vždycky narozdíl od jiných filmů založených na komiksové předloze celkem problém. Možná jsem na to už moc přerostlý, možná mi vadilo, že hlavní postava Wolverine je vlastně jeden z mnoha, nevím. Plný počet ale rozhodně dát nemůžu, i když to je řemeslně dobře odvedené a solidně zahrané. Na trikách už je dnes znát trochu zub času a myslím si, že o rok starší Matrix je trikově asi tak o tisíc tříd výš než tento film. Což je také mínus, jelikož půlka tohoto filmu na trikách stojí. ()

Jamajdzan

Rozhoně nepatřím mezi pravidelné návštěvníky comixconu a ani mezi skalní komoxové fanoušky a tak sem se tomudle filmu mnoho let vyhýbal. Naštěstí sem se nechal přemluvit a...a todle zpracování si mě prostě totálně získalo. Hned sem běžel do půjčovny pro další pokračování a i kdyby vyšli další díly, tak na mě v kinech asi nebudou muset dlouho čekat. Nemá smysl hodnotit filmové triky každý asi vidí, že jim lze těžko něco vytknout a tak bych chtěl vyzdvihnou především scénář a na svůj žánr až překvapivě dobré herecké výkony, ale hlavním důvodem proč x-men patří mezi mé nejoblíbenější filmy je mnohem jednoduší... prostě mě to bavilo a moc! :-) Choose your favourite x-men and enjoy... ()

Petike

4 hviezdičky. Ou, a Wolverine, odpusť dementom z JOJky ich Vlkomuža. Nevedia, čo proti prekladu z angliny činia, Rosomák. ()

Don82

Vůbec si to nedokáži vysvětlit, ale Xmeni u mne zůstali hodně dlouho opomíjeni, takže když už se do kin chystal už asi pátý díl (!), řekl jsem si, že už s tím musím něco udělat a začít pěkně od začátku. Komiks jsem nečetl, takže jsem v tomto směru jako Alenka v říši divů. První Xmeni jsou takovým otvírákem do celé ságy a nutno říci že velmi povedeným. I když je vidět, že se autoři, jako by drželi zpátky, a něco si myslím, že i z předlohy vypustili, stále si myslím, že jde o velmi důstojné nastartování celé série X-Men. ()

kyLuke

Je velice těžké zfilmovat něco, čemu chybí úvod (tedy vysvětlení, co se stalo před tím). Ale Bryan Singer dokázal, že i toto jde.Skvělý film,který je v určitých montech správně děsivý,v určitých momentech správně drsný a v určitých momentech správně akční.Ani na moment jsem nepochyboval o plném hodnocení a nakonec je tedy dávám.Tento film si je totiž určitě zaslouží.P.S. I když dvojka první díl ještě předčila,tak musím za sebe říct,že díky tomu že je jednička první se mi líbí v hloubi duše stejně jako následující díl. ()

Izz

Jo,je to výborný,vlastně první komiksovej film,kterej rezignoval na pastelový barvičky a přiteplenou stylizaci a zkusil to regulérnější cestou.Ale první jsem zkrátka a dobře viděla dvojku,která je ještě o pár levelů výš,takže jakkoliv je ten film super,stejně to u mě na plný hodnocení nevytáhne. ()

DadysGirl

Narozdíl od ostatních za poslední dobu shlédnutých sci-fi, je tohle chvílemi hororové a není v tom vtip... Což je škoda, protože jinak by to byl hodně dobrý film... Takhle bohužel jen průměr, kterému nepomůže ani skvělý Patrick Stewart... Konečně vím, kdo je Wolverine,ale musím říct, že kostýmově a makeupově je pro mě obzvláště tato postava zklamáním, občas je jeho vzhled až k smíchu... Anna Paquin, která mě nezaujala ani jako Sookie ani jako Rogue tady až ke konci vypadá trochu lépe... Uvidíme co přinese dvojka... Každopádně kriticky musím říct, že jsem očekávala větší pecku, vzhledem k tady uvedeným 82%... A proboha dabing s šíleným překládáním jmen - rosomák, bouře a tulačka?! To jako vážně?! Fuck that! ()

Nightswimmer

Nie-nie, neobmakci ma ani vyborny Hugh a dokonca ani Famke (!) - jednoducho je to slabomyselna chujovina. Jediny zablesk nadeje predstavoval dialog - Wolverine: Hey! It's me. Cyclops;: Prove it! Wolverine: You're a dick. Cyclops: Okay. ()

Knor

Vynikající komiksák a po těch všech už zkouknutých asi můj nejoblíbenější, schopnosti mutantů jsou neomezené a fantazii se meze nekladou, už se nemůžu dočkat dalších dílů. Wolverine určitě nej postava, ale samozřejmě i ostatní mutanti jsou nezapomenutelní. Skvělá zábavná akční podívaná. ()

vZeč

Jedna z nejtemnějších komiksáren. Nikdy jsem nepochopil, proč se tak vyzdvihuje temnost Temného rytíře, když svět, který tenkrát přinesl Singer (jasně, i díky tomu, že je to vlastně malý komorní film, který se odehrává buď v noci nebo ve sněhu) je obrazem dost děsivé budoucnosti plné hrozeb včetně totálního rozpadu společnosti. A jsem jeden z mála, komu k X-Menům sedí nejvíc právě hudba Michaela Kamena z jedničky, která je... ocelová, chladná, chybí jí heroismus a přesto dokáže být dokonalým nářezem a jak už to u něj bývá, zesílit emocionální scény i přes to, že si hudbu ani neuvědomujeme. Ve dvojce už se upustilo od té všudypřítomné tiché temnoty i díky jiné kameře, která vnesla do X-Menů STRAŠNĚ divné pastelové barvy a zesnulého Kamena nahradil Singerův dvorní střihač/skladatel Ottman a přinesl i naprosto jiný druh hudby, který mi tam sedí mnohem míň. Jednička je menší a ve stínu opěvované dvojky, ale pro mě mnohem stěžejnější a pro filmový komiks taky. A hlavně přišel... Hugh Fuckin Jackman! ()

Logan od Mangolda je součástí MCU kánonu

Logan od Mangolda je součástí MCU kánonu