Detektiv newyorské policie John Shaft vyšetřuje incident, jehož obětí se stal mladý černoch Trey Howard. Shaft zatkne arogantního mladého bělocha Waltera Wadea. Podle výpovědi Treyovy přítelkyně je v baru napadl, a když ho Trey zesměšnil, tak ho venku brutálně zmlátil. Když Wade o umírajícím mluví s pohrdavým úsměškem, Shaft ho srazí k zemi pěstí. To je však jediný trest, který Wadea za zločin čeká. Syn vlivného obchodníka je propuštěn na kauci a vzápětí zmizí ve Švýcarsku. Mnohem vážnější důsledky má incident pro Shafta, který přijde o místo. O dva roky později pracuje Shaft v protinarkotickém oddělení jiného okrsku. Krátce po úspěšném zatčení drogového bosse dostane zprávu, že se Wade tajně vrací. Nasedne do limuzíny, kterou řídí Shaftův komplic Rassan, a detektiv ho vzápětí zatkne. Soudce Bradford ho však znovu propustí na kauci. Zuřící Shaft se rozhodne odejít od policie a dostat vraha po svém. Uvědomuje si, že rozhodující je svědectví barmanky Diany, která krátce po vraždě zmizela neznámo kam. Wade se ji pokusí umlčet dřív, než ji najde Shaft. (TV Nova)

mezonek

Je to rádoby drsnej akční film a trhák. Ale opravdu jen rádoby. Film je typický kýč podle šablony aje těžké neusnout u něj. Upřímně je to taky hodně "černej" film. ()

johny.duch

Průměrný film s kvalitním obsazením. Je pravda, že herci tenhle rádoby zábavný či akční děj posunuli trochu výše a proto až 3* ()

VS4ever

bezva jízda :-) jaaaaj Shaft vážne bomba drsnák a to jak tam rozbil toho dealera ako protislužbu za info ma uplne rozsekala :-) ()

nocnimura

Při traileru se šerifskou hvězdicí coby šurikenem hozeným na soudě bylo první shlédnutí velkým zklamáním; Ale už jsem to viděla asi 3x a nakonec tam našla docela dost "klasických" momentů ()

1990Jirik

V češtině mi málem upadly uši ale v angličtine smál sem se často byla to totiž hlavně sranda a opět Jackson snad všechny jeho filmy se mi líběj:) Je fakt že příběhová linie zrovna nedominuje u tohodle filmu ale přesto u mě to účel splnilo viděl sem zasmál sem se zabavil sem se a rád se podívám znovu:) ()

pumprdlik

Super mega film. Scenar, herci, hlasky, hudba, kopa srandy. Takhle si predstavuji super krimi film. Nemam co vytknout. - Pro ty co nepochopili, je to remake filmu ze 70.ych let, proto ta old school atmosfera ;-) ()

SNCIS

Obsahuje spoilery: "Ty bys nepoznal egyptskou bavlnu, ani kdyby ti ji poslal sám faraon... Ty hajzle v levnym padělku!" Christian Bale spáchá vraždu, ale díky nedostatku důkazů beztrestně vyvázne. Samuel L. Jackson se rozhodnem že ho dostane děj se co děj. Oddychová detektivka s old school atmosferou, které nechybí finále plné hvízdajících kulek. - 70%. ()

APLSMLS

Budiž mu země lehká, ale tohle John Singleton pos*al. Nebo kdokoliv další zodpovědnej za tuhle hovadinu. Naprosto nesouhlasí zdejší hodnocení tohohle dílu z roku 2000 a parádního pokračování z 2019. I kdybych tomuhle křivdil a tamtomu nadržoval, ty dva filmy jsou ÚPLNĚ jiná liga. Cool Samuela "Duty please the Booty" Jacksona je tady zkrouhnuté na minimum na úkor zbytečnýho děje se dvěma různejma záporákama ??? (z nichž Bale je uplně bez nápadu a substance, zatimco ten latino aspoň ke konci chytne zábavnýo rapla a rozjede rampage, ale jinak tam oxidoval ani nevim proč), kriminálka to neni pač celou dobu víte co se děje za oponou takže napětí neni, jen čekáte kdy to Shaft dořeší, ale jeho postupy a důvtip tady taky pokulhávaj, a hláškovitost překvapivě uplně na minimu. Přestřelky jakž takž. Nejdřív jsem čekal, co bude, pak už jsem se začal nudit a nakonec už jsem byl fakt vypěněnej, co to bylo za zbytečnost. Malý bezvýznamný plus za krásný Lexuse a mini roli původního Shafta R. Roundtreeho, kterej tady prozatím předstírá, že je strejda hlavního hrdiny. Pokračování vás bude možná trochu nabádat, ať víte co se dělo předtim a pustíte si tohle. Just don't. ()

Zemřel americký režisér John Singleton

Zemřel americký režisér John Singleton