Želvy Ninja

• USA Teenage Mutant Ninja Turtles (více)
USA, (1987–1996), 73 h 57 min (Minutáž: 21–47 min)

Tvůrci:

David Wise

Předloha:

Kevin Eastman (komiks), Peter Laird (komiks)

Série(10) / Epizody(192)

Želvy Ninja – kdo by je neznal? ovládají bojová umění a zachraňují celý svět! Leonardo, Donatello, Michelangelo a Rafael jsou nejsenzačnější želvy na světě, které statečně bojují se svým úhlavním nepřítelem Krangem a jeho pravou rukou Trhačem. Mají jen jednu slabost – pizzu. (oficiální text distributora)

pursulus

Otázka na tělo.¬         Asi nejpřípadnější poznámkou, co mohu napsati o želvách Ninja, je otázka "Proč se mi průměrná animovaná tvorba Japonců zamlouvá podstatně víc, než animovaná tvorba vzniklá v hranicích soustátí USA; vždyť bych měl míti kulturně daleko blíže ke svým bílým bratrům než ke žlutým barbarům?" ()

PollyJean

Po revoluci televizi zaplavila silná vlna špatných a ještě horších amerických seriálů (ti museli mít radost, jaké to našli prima odbytiště pro dávno vyšumělé kousky). ne, že by se mezi nimi občas nenašlo něco, na co by se dalo aspoň pár dílů koukat, ale želvy to určitě nejsou. ()

Kosmik 1

No jo no, zase další klasika z dětství. :-) Kdo by neměl rád tyhle zmutované želvičky a jejich učitele mistra Třísku, zmutovanou krysu. Pak Trhač a jeho zmutovaní pašíci Rocksteady a Beebop. Neměl jsem svého želvího favorita, ale nejvíc se mi líbil Rafa. :-) ()

Pipes

Velmi zajímavé animované, akční a rodinné sci-fi, na které jsem se vždy rád díval. Můj oblíbený želva byl Michelangelo a hned po něm Donatelo. Neměl jsem rád Rafaela, protože byl nevýrazný a málo se projevoval. Leonardo byl neutrální, ale až moc šéfoval. Také jsem si všiml, že v některých dílech měl Michelangelo jasně žlutou pásku přes oči a v jiných ji měl spíše oranžovou. Co se týče Trhače, Roxteadyho, Beabopa a Kranga - ve své podstatě jsem je měl rád. Šli za svým cílem a jejich politika nebyla zas tak špatná, jak se všude dočítám. Dalo by se psát hodiny, ale myslím, že to důležité jsem již zmínil. Ahoj. ()

Narcis

Nejdokonalejší kreslený seriál všech dob. Symbol mého dětství. Škoda, že od mé první třídy to neopakovali. Píseň z úvodu mi teď ještě zní v hlavě. ()

BloodMax

Jako malý jsem na tomhle seriálu opravdu "ujížděl"...nejvíc jsem miloval, když partička 4 želváků s krysákem Třískou dávali Trhačovi na frak...jo, to byly časy :D ()

giovanni3

Jako malý jsme na tomto seriálu ,,ujížděl,, a dokonce jsme si na Želvy hrál... ale postupem času nadšení opadlo a i teď to není něco úžasného bohužel.. 3z5 ()

Smileface

Na tomhle seriálu jsem vyrostl.Byla to skutečná kvalitní zábava pro malé i velké.Některé hlášky si pamatuju dodnes a rozhodně nemám rád pizzu s ančovičkami :-) ()

FIBO

Dětstvíííííí!!!! Tenhle seriál jsem jako kluk žral, kupoval si žvejkačky a samolepky s logem "Turtles". Když jsem odjížděl na školu v přirodě, tak mi to rodiče museli nahrávat na video :) Dneska už si pamatuju na málo z toho všeho, ale o to cennější ty vzpomínky jsou. ()

Mr.Jackass

Díky tomuto seriálu znám všechny renesanční umělce :) Když nic tak tohle stačí :) Chtěl sem být díky tomu karatystou a nebo želvou...ani jedno se mě nesplnilo... ()

slovan1

Akční animovaný seriál, který mě lákal svými bojovými scénkami. Nejvíc naštaný jsem byl, když jsem dostal zaracha na tv a v ní zrovna běžely želvy.. Kde jsou ty doby. Uvítal bych reprízování. ()

ranp

Absolutní závislost mého raného dětství. Jinak bych hodnocení ***** nedal, ale když si vzpomenu, jak jsem to zhruba ve věku 7,8 let hltal.. Měl jsem tričko s želvama, boty s želvama, flašku na pití s želvama, spoustu komiksů.. Prostě plný hodnocení to vystihne nejlíp :-) ()

Želví ninjové se dočkají rebootu

Želví ninjové se dočkají rebootu

02.07.2020

Želvy Ninja už se za ty roky dočkaly tolika rebootů, že by další verze klidně mohla vyprávět o čtveřici stárnoucích želv, co místo karate cvičí jógu a prochází si krizí středního věku. Naštěstí to… (více)