Želvy Ninja (TV seriál)

Teenage Mutant Ninja Turtles

Mladé ninja korytnačky

Animovaný / Akční / Dobrodružný / Komedie

USA, 1987–1996, 73 h 33 min (Minutáž: 21–47 min)

Pokud to člověk viděl v mládí, tak to byla pecka, ale po pravdě, je lepší si uchovat nostalgické vzpomínky, protože to vůbec nezestárlo dobře. V první řadě je velmi špatná animace, 2-4 jsou vrchol seriálu, který se nebere příliš vážně, ale zápletky jsou většinu času hodně na hlavu a od 5. dál to hodně ztrácí dech a je vidět, že tvůrci byli ochotni použít v podstatě cokoliv, jen aby měli materiál a velmi často je to extrémně chabé a různé experimenty moc nepomáhají. 3* jsou spíš z nostalgie. Ve skutečnosti na ně seriál většinu času nemá. Sjel jsem v průběhu posledních pár měsíců celý seriál a sám uznávám, že to nebyl úplně dobře investovaný čas.(18.11.2019)

dal bych i pět, ale přece jen, teď mi kazí dojem to, že to mám anglicky s holandskými titulky... a i jako malej jsem se smál těm, co to žrali až moc. ale koukal jsem se taky, to je jasná věc. a obrázky ze žvýkaček jsou pořád nalepené na skříni v pokoji (nejdou sundat). jen mi bylo vždycky líto Trhače - jako jedinej měl styl a přitom vždycky prohrál...(13.9.2005)

Ninja korytnacky samozrejme patria do mojich TOP detskych serialov. Po nejakej dobe som sa k tomu vratil a vazne som sa nestacil divit ze ten serial nestratil na svojom care skoro nic. Nie su to sice Kacerovky ktore stoja pevne a neoblomne na samotnej spicke ale pre mna to je serial ktory sa k tej spicke vazne splhal. Pri 200 dielnom seriali samozrejme nemozu byt vsetky casti TOP ale vacsina je velmi dobrych, mensia cast vynikajucich a par dielov je naozaj cisto genialnych :)(8.9.2010)

Legendary animák. Co dodat víc, čtveřice "zeleňáků" (nikoli zelenáčů) + mistr Krysa, to bylo něco. Jen těch mechandisových pitomostí, co se kolem toho točilo, od žvýkaček, přes kartičky, obleky, postavičky, skládačky, omalovánky a já nevím co všechno. Přesto nikdo nás nebyl proti. A proč? Protože jsme se do tohoto seriálu, my malí kluci, prostě zamilovali.(12.4.2012)

Nejlepší animovaný seriál, co v devadesátých letech chodil na Čtčku. Bylo tu všechno, co si může malý kluk přát: cool hrdinové, dáma v nesnázích, japonský mentor, ninjové a neschopní záporaci, s mysteriózním Krankem v čele. Vůdcem týmu a největší osobností byl samozřejmě Leonardo. No a ten awesome opening mi stále rezonuje v hlavě.(30.12.2009)

• - V dvoch častiach 3. serie sa objaví Usagi Yojimbo-Zajac samuraj, známa postava z amerických komiksov autora Stana Sakai-ho. (donnie22)

• - Zákerný mozog Krang je inšpirovaný postavami mimozemskej rasy Utrom z pôvodných komiksov o ninja korytnačkách. (donnie22)

• - V původním komiksu nosí všechny čtyři nindža-želvy červené pásky přes oči a hnědé chrániče loktů a kolen. Navenek se vzájemně odlišují pouze rozdílnými zbraněmi. (Poker_Face)