Želvy Ninja (TV seriál)

Teenage Mutant Ninja Turtles

Mladé ninja korytnačky

Animovaný / Akční / Komedie / Sci-Fi / Dobrodružný / Rodinný / Drama / Krimi / Mysteriózní / Fantasy / Thriller

USA, 1987–1989, 23 h 49 min (Minutáž: 21–23 min)

Tato verze sice méně odpovídá původnímu komiksu než ta novější, přesto jsem si jí jako dítě zamiloval. želvy byl vtipné, příběhy zábavné a Trhač s Krangem nikdy nevyhráli. Co si může dítě více přát? A navíc proti seriálu se tehdy zdvihla vlna zarytého odporu dospělých proti násilí. Kdyby věděli, co přijde pak za seriály.(25.5.2011)

Hrdý vlastník ilustrovanej knižky, vášnivý jedlík pizze, tiež starých filmov, tých korytnačích a samozrejme seriálu. Najobľúbenejší Donatelo, najrešpektovanejší Splinter, najodpornejší - votrelca pripomínajúci - mozog zo skúmavky. Bojová choreografia výborná a novinárka April krásna, nečudo, že pobláznila kvarteto obojživelníkov. Ten škaredý paškvíl čo dnes beží kinami už kráča okolo mňa. Nie je to jeho chybou, len sa zmenila doba a ja s korytnačím tempom nestíham :)(1.9.2016)

Zmutované želvy, jejich učitel Tříska, pizza, Trhač a jeho dva natvrdlí patolízalové, mozek Krang, April..Asi první akční hrdinové mého dětství. Dnes už nechápu, co se mi na tom tehdy tak líbilo. Asi to, že to bylo nové, neokoukané a akční..na tehdejší dobu samozřejmě. Pamatuji se, že na začátku devadesátých let se u nás vydával i komiks..(30.4.2013)

Skvely serial o Zmutovanych zelvach ninja, ktere bojuji proti zlemu demonovi Krangovi a jeho nohsledum z dimenze X. Jako male decko sem to miloval - libila se mi graficka stranka serialu a taky hudba, jako starsi sem na tomto serialu primo ujizdel, libilo se mi bojove umeni, ktere jednotlivy hrdinove i padousi predvadeli a take se mi libil zelvi zivot - pizza, jizda na skateboardech atd. Jako Teenager sem na serial nezanevrel a sem tam se taky kouknul, a nelitoval sem - dilko neztratilo nic ze sveho kouzla, kterym me v mladi okouzlilo a i kdyz sem se snazil ho brat spise s nadhledem - nepovedlo se a zase sem byl ten maly kluk a napjate sledoval zelvi dobrodruzstvi. Na serialu spolupracoval i Stan Sakai, autor kraliciho Ronina Usagiho - ktery se v jednom dile zelvicek taky objevil. Taky sem mel rad Trhace, a priznam se, obcas sem mu i fandil ,ale ne dlouho, pak sem byl zase na strane Leonarda, Donatela, Michalangela, Raffaela a jejich moudreho ucitele, mistra Trisky. Najdeme tady vsechno - sympaticke hlavni hrdiny, nesympaticke padouchy, najdeme zde humor ale i napeti a akci. Pro me jeden z vubec nejlepsich animovanch serialu vsech dob!!(12.7.2006)

Kdo vyrůstal na počátku devadesátých let, toho Želvy Ninja neminuly. Mým oblíbencem byl Raphael. (Mimochodem, proč mu všichni přidáváte ke jménu -o, které tam vůbec není?) No a Trhač, to byl borec. Svého času jsem měl doma i sběratelské album s "pohyblivými obrázky" a plátkové žvýkačky, jejichž pachuť cítím v ústech i po patnácti letech, byly samozřejmostí. (145.)(7.3.2007)

• - Spoiler: Leo, jehož dabuje Cam Clarke, trpí těžkou ofidiofobií (prozrazeno ve 155. dílu seriálu). Clarke propůjčil svůj hlas také Liquidu Snakeovi (Tekutému hadovi) z herní série MGS. (Zdroj: ČSFD.cz)

• - Zákerný mozog Krang je inšpirovaný postavami mimozemskej rasy Utrom z pôvodných komiksov o ninja korytnačkách. (donnie22)

• - V původním komiksu nosí všechny čtyři nindža-želvy červené pásky přes oči a hnědé chrániče loktů a kolen. Navenek se vzájemně odlišují pouze rozdílnými zbraněmi. (Poker_Face)