Želvy Ninja (TV seriál)

Teenage Mutant Ninja Turtles

Mladé ninja korytnačky

Animovaný / Akční / Komedie / Sci-Fi / Dobrodružný / Rodinný / Drama / Krimi / Mysteriózní / Fantasy / Thriller

USA, 1987 - 1989, 23 h 49 min (Minutáž: 193x21–23 min)

Tak jsem zase po X letech viděl pár dílů a vzpomněl si na tu moji závislost na tomto seriálu. Nejraději jsem měl Rafaela s těma vidličkama a červenou maskou a takovým zvláštním způsobem se mi líbil i Trhač s tím svým svým plechovým outfitem..:-)) No a taky mě fascinoval mluvící mozek Krang... Když se na to dívám dnešníma očima, tak musím uznat, že zase taková bomba to není. Tehdy to působilo jako zjevení proto, že nic podobného u nás předtím neběželo. Dnešní televize je plná animovaných akčních seriálů. Vlastně je to takový hezký nápad, jak přilákat puberťáka k televizi - co jej může přitahovat víc než mix bojových umění, sci-fi, kreslená forma a fůra humoru? Nejde ani tak o animaci, spíš mi dnes vadí ty neskutečně primitivní akce, dialogy a kupa nelogičností. Nemám rád, když se něco nadhodnocuje z nostalgie, tenhle seriál prostě na víc než 3* nemá (i když bych si asi jako 13letý pěkně vynadal...)(7.1.2007)

• Thovt

kolem roku 1992 jsem, stejně jako většina vrstevníků, želvy miloval. o to větší zklamání bylo, když jsem se na ně podíval po dvaceti letech. jako bych viděl scénáristům do hlav: "koukaj na to děti, tak se s tím nemusíme tak mazat". výsledkem je tím pádem neuvěřitelná splácanina, u který člověk (narozdíl od Kačerů, Včelky Máji apod.) necejtí nostalgii, ale trapnost. moje pětiletý já hodnotí za 5*, současný já pak za 0*(16.4.2014)

Hrdý vlastník ilustrovanej knižky, vášnivý jedlík pizze, tiež starých filmov, tých korytnačích a samozrejme seriálu. Najobľúbenejší Donatelo, najrešpektovanejší Splinter, najodpornejší - votrelca pripomínajúci - mozog zo skúmavky. Bojová choreografia výborná a novinárka April krásna, nečudo, že pobláznila kvarteto obojživelníkov. Ten škaredý paškvíl čo dnes beží kinami už kráča okolo mňa. Nie je to jeho chybou, len sa zmenila doba a ja s korytnačím tempom nestíham :)(1.9.2016)

Splinter na mňa vždy krivo pozrie, keď z okna čumím ako idú všetci piati do akcie. O geniálnej hudbe ktorá ich sprevádza netušia a ja si s posmechom spievam do vyčerpania Teenage mutant ninja turtles. Mám ich rád, ale ku mne sa nepriblížia, vedia že moje dve Beretty by narobili paseku z ich ázijských náradí. Nie preto, že som šikovný, ale som po smrti. A zbrane moje zbrane pochádzajú z rituálu a sú pomazané krizmou. Dristy, ktoré sa valia na nás z našich komerčných staníc sú na neudržanie a som zvedavý, ktorú z hlásateľok sí tí korytnačí muži vezmú. Panický strach z mozgu mávam, Technodrom vysvetľujem Francúzovi, nie Velodrome je názov štadiónu v Marseille. Zelené šialenstvo pretrváva stále. Aj v telke pre chlapov.(29.9.2013)

Je zajímavé, že takové Pokémony jsem žral a koukal na každý díl, ale Želvy Ninja mě osobně tolik nestrhly, přesto, že jsem viděl docela dost dílů, tak dnes už mám narozdíl od Pokémonů problém vybavit si pomalu všechny jejich jména. Jediné, co si vybavuju, že měl každý svoji zbraň a to se mi líbilo :-) Takže 3 hezké hvězdičky.(11.9.2009)

• - Spoiler: Leo, jehož dabuje Cam Clarke, trpí těžkou ofidiofobií (prozrazeno ve 155. dílu seriálu). Clarke propůjčil svůj hlas také Liquidu Snakeovi (Tekutému hadovi) z herní série MGS. (Zdroj: ČSFD.cz)

• - V dvoch častiach 3. serie sa objaví Usagi Yojimbo-Zajac samuraj, známa postava z amerických komiksov autora Stana Sakai-ho. (donnie22)

• - Spoiler: Členové klanu Foot byli v původním komiksu lidmi a Trhač nebyl antagonistou celého příběhu. Leonardo ho probodl hned v 1. čísle. (GilEstel)