poster

Želvy Ninja (TV seriál)

 • USA

  Teenage Mutant Ninja Turtles

 • Slovensko

  Mladé ninja korytnačky

Animovaný / Akční / Dobrodružný / Komedie

USA, 1987–1996, 73 h 33 min (Minutáž: 21–47 min)

 • boni
  ***

  Kvalitní seriál, pro který mám slabost už od dětství, čtyři želvy v každém díle destruují Trhače a šílený mozek v těle robota tomu nemůže uvěřit a plánuje další operace na přemístění technodromu z dimenze X. Co víc si může dítě přát pro své poklidné a vyrovnané dospívání. Nejvíc mě vždy dostanou "naprosto nenápadné" želvy v klobouku a kabátu. Docela by mě zajímalo, kolik lidí se naučilo od sebe želvy rozeznávat jinak, než podle pásek přes oči. ….. Když jsem viděl pár dílů již v dospělém věku, tak už mě to moc neoslovilo, některé animáky nestárnou, tenhle bohužel jo. Každopádně jako dítě jsem to měl velmi rád, takže alespoň tři hvězdy tomu ponechám.(30.3.2013)

 • fleker
  *****

  ...ve čtvrtym ročniku středni školy, sem byl při jednom zkoušeni z češtiny uplně dutej ("jednom" myslim obrazně) a nevymáčk sem ze sebe jedinou kloudnou větu....a když pánčelka viděla jak se v tom kálim.....tak pač mi chtěla pomoc.....dostal sem vodní záchranou votazku: : A takovej Michelangelo..Rafael...ani to ti nic neřika? fleker:....ále no japakby ne.....a Donatelo...a Leonardo.. Uč: aaaano, správně...... fleker: ...všechno to sou želvy nindži.....  ......a zatímco absolventka pedagogické fakulty kulila voči....začaly se ze třídy vozejvat Tříska....krang a ejpril......uplně zezadu pak eště Gumídci a paní Čvachtová ale to už bylo trošku mimo.....každopádně zachráněn atmosférou a nostalgií...šel sem si sednout bez znamky(4.2.2007)

 • L_O_U_S
  ***

  Kdo vyrůstal na počátku devadesátých let, toho Želvy Ninja neminuly. Mým oblíbencem byl Raphael. (Mimochodem, proč mu všichni přidáváte ke jménu -o, které tam vůbec není?) No a Trhač, to byl borec. Svého času jsem měl doma i sběratelské album s "pohyblivými obrázky" a plátkové žvýkačky, jejichž pachuť cítím v ústech i po patnácti letech, byly samozřejmostí. (145.)(7.3.2007)

 • Pipes
  *****

  Velmi zajímavé animované, akční a rodinné sci-fi, na které jsem se vždy rád díval. Můj oblíbený želva byl Michelangelo a hned po něm Donatelo. Neměl jsem rád Rafaela, protože byl nevýrazný a málo se projevoval. Leonardo byl neutrální, ale až moc šéfoval. Také jsem si všiml, že v některých dílech měl Michelangelo jasně žlutou pásku přes oči a v jiných ji měl spíše oranžovou. Co se týče Trhače, Roxteadyho, Beabopa a Kranga - ve své podstatě jsem je měl rád. Šli za svým cílem a jejich politika nebyla zas tak špatná, jak se všude dočítám. Dalo by se psát hodiny, ale myslím, že to důležité jsem již zmínil. Ahoj.(15.9.2005)

 • berg.12
  ***

  Odhlédnu-li od toho, že stejně jako pro mnoho dalších to byl jeden ze seriálů mého dětství, pak se jedná o seriál pro děti, kterému jeho bohatě využitý scénáristický potenciál kazí velmi průměrná animace. Ale komu to tehdy vadilo? PS: Na ty hnusný Turtles žvejkačky padly tenkrát všechny moje úspory a ty hodinky, co jsem za ně dostal, přestaly stejně po pár týdnech fungovat.(26.3.2005)

 • - Britové – a nejen oni – znají seriál pod názvem „Teenage Mutant Hero Turtles“, protože slovo „Ninja“ je údajně příliš násilné. (Zdroj: metro.co.uk) (JORDY)

 • - Zákerný mozog Krang je inšpirovaný postavami mimozemskej rasy Utrom z pôvodných komiksov o ninja korytnačkách. (donnie22)

 • - Spoiler: Členové klanu Foot byli v původním komiksu lidmi a Trhač nebyl antagonistou celého příběhu. Leonardo ho probodl hned v 1. čísle. (GilEstel)