poster

Dobrodružství Hucka Finna

 • USA

  The Adventures of Huck Finn

 • Slovensko

  Dobrodružstvá Hucka Finna

 • Kanada

  The Adventures of Huck Finn

 • Nový Zéland

  The Adventures of Huck Finn

 • Velká Británie

  The Adventures of Huck Finn

 • Austrálie

  The Adventures of Huck Finn

 • Irsko

  The Adventures of Huck Finn

Rodinný / Dobrodružný / Drama

USA, 1993, 103 min

 • MM_Ramone
  ***

  Mladučký Elijah Wood v titulnej úlohe filmu "Dobrodružstvá Hucka Finna" bol skvelý. V tomto, vzrastom malom, hercovi sa skrýva veľký talent. Toto konštatovanie stihol už potvrdiť viacerymi filmami, v ktorých si zahral. Samozrejme, bez pochýb zatiaľ ostáva jeho najvýraznejším hereckým výkonom, to ako stvárnil postavu hobita Froda v trilógii "Pán Prsteňov". Ale už aj v roku 1993, vo veku 12 rokov, vedel ako sa správať pred kamerou. Známu, literárnu postavu Huckleberryho Finna stvárnil presvedčivo. ***(5.7.2010)

 • ostravak30
  ***

  Nečetl jsem knihu ani neviděl předchozí verze. Nicméně můžu říct, že Finn v podání talentovaného Elijaha Wooda je perfektní. Jsem rád, že ne všechny dětské hvězdy svůj talent promarnily jako Macaulay Culkin a dokázaly jej naopak zúročit. Děj rozhodně není nudný a když je napsáno, že se jedná o dobrodružný film, tak je skutečně dobrodružný. Kvalitní herecké výkony, E. Wood hraje mimo jiné i očima a výrazem, k tomu celkem slušná hudba a dobrý konec, který k rodinným filmům patří, dělá z tohohle filmu docela slušný počin. Na Oskara to samozřejmě není, ale místy se i zasmějete a nudné to rozhodně není. Hlavní podíl viny na třech hvězdách má ale bez pochyby E. W. a celkem zajímavý scénář.(1.4.2018)

 • Tommassi3
  ***

  "Bavíš se, kluku ??" - "Možná jo, možná ne !!" ;) Já se ovšem u téhle adaptace klasiky, ačkoli či možná právě pro to, že jednoznačně sommersovsky sebereflexivní a rozpustilé, bavil určitě.. Výtečně obsazené i s chutí odehrané, s ještě hobitějším Elijahou Woodem na čele..(27.3.2017)

 • MickeyStuma
  ****

  Během čtyřicátých let minulého století žije v pěstounské rodině v Missouri mladý Huck Finn. Po únosu svým opilým otcem uteče, připojí se k uprchlému otrokovi Jimovi a společně plují na voru po řece Mississippi někam do země, kde není otroctví. A zažije dobrodružství, o jakém se mu ani nesnilo. Kdo by neznal slavnou dětskou postavičku od Marka Twaina, který je filmaři neustále přitahován. V této adaptaci si ho s chutí zahrál tehdy dvanáctiletý Elijah Wood a jak je na výsledku vidět, natáčení si užíval. Příběh je úsměvný, nenáročný, vřele odpočinkový. Jedná se o velice živý dobrodružný snímek s komediálním nádechem, ve kterém každá minuta vyznívá, jakoby se vůbec nebrala vážně. I tak se najdou v ději smutné části, což je vlivem knižní předlohy přirozené, avšak po divácké stránce nijak zvlášť nezasáhnou. Jako rodinný film je snímek skvělý, hlavně pro dětské diváky velice vhodný. Scénář byl velice dobře promyšlený a režisér Stephen Sommers vše po vizuální stránce velice dobře podchytil. Jako obvykle i tentokrát platí, že každá adaptace má své úskalí a přirozenost, a tak záleží jen na divákovi, které dá přednost. Tato si pozornost jistojistě zaslouží.(2.10.2018)

 • majo25
  ***

  Novodobejšia disneyovka podľa slávnej predlohy z pera Marka Twaina a hoci postráda výraznejšiu atmosféru z početných predchádzajúcich spracovaní a predlohe je verná len v hrubých rysoch, nemožno jej uprieť dejovú sympatičnosť, nadľahčenosť a dobre šlapajúci dej. Škoda, že na Elijaha Wood som si v roli Hucka dlhšie zvykal a ani obsadenie tupého černocha Jima nebolo nijak presvedčivé. Našťastie víťazí disneyovské dobrodružné srdce, ktoré si v dobe vzniku muselo cieľové publikum zaiste nájsť.(10.5.2018)

 • - Když je věšení Jima (Courtney B. Vance) přerušeno Mary Jane (Anne Heche), zazní zvuk pumpovací brokovnice. Ta v té době ale neexistovala a v následujícím záběru skutečně drží v rukou klasickou dvouhlavňovou loveckou brokovnici, tudíž by mělo být slyšet natáhnutí kohoutku. (Furi)

 • - Voda tekoucí z vodopádu musela být pumpována, protože vodní zdroj už zde není tak neomezený jako v minulosti. (HappySmile)

 • - Režisér Stephen Sommers se ve filmu také objevil. Je ale těžké si jej všimnout, protože se ukáže jen jako silueta v mlze (na DVD v čase 39:27 min). (HappySmile)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace