poster

Dobrodružství Hucka Finna

 • USA

  The Adventures of Huck Finn

 • Slovensko

  Dobrodružstvá Hucka Finna

 • Kanada

  The Adventures of Huck Finn

 • Nový Zéland

  The Adventures of Huck Finn

 • Velká Británie

  The Adventures of Huck Finn

 • Austrálie

  The Adventures of Huck Finn

Rodinný / Dobrodružný / Drama

USA, 1993, 103 min

 • l.enik.c
  ****

  Knihu jsem četla už kdysi dávno, takže si ji tolik nepamatuji, ale vím, že v té době jsem si říkala, že je tento film povedený. Líbí se mi i dnes. Na to, že se zde naráží na závažná témata, zejména díky hudbě působí Dobrodružství Hucka Finna milým, hravým až dětským dojmem. Ale na dětský film jsou tu celkem drsné scény (muž s prostřelenou hlavou, krevní msta v podobě vyvražděné rodiny, polití dehtem, bičování otroků...). Malý Elijah Wood táhne film velmi dobře, vedlejší postavy také super.(30.8.2017)

 • MM_Ramone
  ***

  Mladučký Elijah Wood v titulnej úlohe filmu "Dobrodružstvá Hucka Finna" bol skvelý. V tomto, vzrastom malom, hercovi sa skrýva veľký talent. Toto konštatovanie stihol už potvrdiť viacerymi filmami, v ktorých si zahral. Samozrejme, bez pochýb zatiaľ ostáva jeho najvýraznejším hereckým výkonom, to ako stvárnil postavu hobita Froda v trilógii "Pán Prsteňov". Ale už aj v roku 1993, vo veku 12 rokov, vedel ako sa správať pred kamerou. Známu, literárnu postavu Huckleberryho Finna stvárnil presvedčivo. ***(5.7.2010)

 • sidzej
  ***

  Roztomilé. Sommers má dobrodružstvo v krvi o tom niet najmenších pochýb. Dialógy drhnú ale rodinne ladenému filmu tento neduch odpustím. Malý Wood sa snaží, hudba dobrá a atmosféra je správne hravá a dobrodružná. Príbehovo však film veľmi nezaujme. Možno keby mám o 10 rokov menej dovolil by som si pridať aj tú štvrtú hviezdičku.(4.2.2009)

 • Morien
  ****

  "Je kráva kočka? Je kočka kráva? Mluví kočka jako kráva nebo naopak? Je kráva člověk? Je kočka člověk? A je Francouz člověk? Tak proč nemluví jako člověk?!" Naivní dětská logika, proti které se nedá nic namítat, a ta se dá aplikovat i na celý film. Jistě, není to vrchol intelektuálnosti, ale kouzlo dětských toulek a bezstarostnosti zachycuje přesně podle mého gusta. Přičtěme k tomu docela kvalitní hudbu a pěknou výpravu a máme milý snímek, který by žádné, byť i přerostlé, dítě neměl urazit. "Krevní msta? To jeden muž zabije v souboji jiného muže, jeho bratr potom zabije toho druhého a tak chtějí všichni bratři zabít všechny bratry, dokud se všichni nezabijou!"(19.11.2006)

 • MickeyStuma
  ****

  Během čtyřicátých let minulého století žije v pěstounské rodině v Missouri mladý Huck Finn. Po únosu svým opilým otcem uteče, připojí se k uprchlému otrokovi Jimovi a společně plují na voru po řece Mississippi někam do země, kde není otroctví. A zažije dobrodružství, o jakém se mu ani nesnilo. Kdo by neznal slavnou dětskou postavičku od Marka Twaina, který je filmaři neustále přitahován. V této adaptaci si ho s chutí zahrál tehdy dvanáctiletý Elijah Wood a jak je na výsledku vidět, natáčení si užíval. Příběh je úsměvný, nenáročný, vřele odpočinkový. Jedná se o velice živý dobrodružný snímek s komediálním nádechem, ve kterém každá minuta vyznívá, jakoby se vůbec nebrala vážně. I tak se najdou v ději smutné části, což je vlivem knižní předlohy přirozené, avšak po divácké stránce nijak zvlášť nezasáhnou. Jako rodinný film je snímek skvělý, hlavně pro dětské diváky velice vhodný. Scénář byl velice dobře promyšlený a režisér Stephen Sommers vše po vizuální stránce velice dobře podchytil. Jako obvykle i tentokrát platí, že každá adaptace má své úskalí a přirozenost, a tak záleží jen na divákovi, které dá přednost. Tato si pozornost jistojistě zaslouží.(2.10.2018)

 • - Když je věšení Jima (Courtney B. Vance) přerušeno Mary Jane (Anne Heche), zazní zvuk pumpovací brokovnice. Ta v té době ale neexistovala a v následujícím záběru skutečně drží v rukou klasickou dvouhlavňovou loveckou brokovnici, tudíž by mělo být slyšet natáhnutí kohoutku. (Furi)

 • - Snímek byl natočen na motivy románu Marka Twaina "Dobrodružství Huckleberry Finna". (Terva)

 • - Přestože je Tom Sawyer hlavní postavou v knize Marka Twaina, v této verzi filmu se objeví pouze v jednom záběru, když zakřičí: "Běž za slávou!" I když má mít velkou úlohu na konci filmu, dokonce není ani uveden v závěrečných titulcích jako postava, která by se ve filmu objevila. Přestože o 2 vteřiny dřív (v čase 3:43 min) tu samou větu na Hucka zakřičí i herec Danny Taberelli, kterého v titulcích uvedli jako Bena Rodgerse. (HappySmile)