Reklama

Reklama

Dobrodružství Hucka Finna

  • USA The Adventures of Huck Finn (více)

Obsahy(1)

Hlavní postavou v pořadí již osmé filmové adaptace nadčasového románu Marka Twaina je napůl negramotný chlapec Huckleberry Finn, který jde z jedné nepříjemnosti do druhé, navzdory všem marným snahám vdovy Douglasové, která se ho snaží po smrti jeho matky vychovat. Huckův otec, notorický alkoholik a hrubián, se rozhodne syna unést a zabít ho, aby získal peníze po chlapcově matce. Jeho plán se však nezdaří, protože Huck předstírá smrt, podaří se mu uniknout a po řece Mississippi se vydá zpět ve společnosti uprchlého otroka Jima. Cestou po legendární řece prožívá nesourodá dvojice celou řadu veselých i vážných dobrodružství a potkává řadu svérázných lidí a lidiček.

Jsou mezi nimi například dva podvodníci Ktál a Vévoda, kteří se vydávají za anglické cestovatele, aby podvedli dvě sestry a připravily je o jejich majetek, nebo odvážná dvanáctiletá dívka Susan Wilks, od níž nakonec Huck dostane první polibek v životě. Každé dobrodružství v Huckovi něco zanechá, stejně jako každý den strávený na řece a také Jim, který ho zbaví rasistických názorů, ve kterých Huck vyrůstal. (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (32)

MM_Ramone 

všechny recenze uživatele

Mladučký Elijah Wood v titulnej úlohe filmu "Dobrodružstvá Hucka Finna" bol skvelý. V tomto, vzrastom malom, hercovi sa skrýva veľký talent. Toto konštatovanie stihol už potvrdiť viacerymi filmami, v ktorých si zahral. Samozrejme, bez pochýb zatiaľ ostáva jeho najvýraznejším hereckým výkonom, to ako stvárnil postavu hobita Froda v trilógii "Pán Prsteňov". Ale už aj v roku 1993, vo veku 12 rokov, vedel ako sa správať pred kamerou. Známu, literárnu postavu Huckleberryho Finna stvárnil presvedčivo. *** ()

Morien 

všechny recenze uživatele

"Je kráva kočka? Je kočka kráva? Mluví kočka jako kráva nebo naopak? Je kráva člověk? Je kočka člověk? A je Francouz člověk? Tak proč nemluví jako člověk?!" Naivní dětská logika, proti které se nedá nic namítat, a ta se dá aplikovat i na celý film. Jistě, není to vrchol intelektuálnosti, ale kouzlo dětských toulek a bezstarostnosti zachycuje přesně podle mého gusta. Přičtěme k tomu docela kvalitní hudbu a pěknou výpravu a máme milý snímek, který by žádné, byť i přerostlé, dítě neměl urazit. "Krevní msta? To jeden muž zabije v souboji jiného muže, jeho bratr potom zabije toho druhého a tak chtějí všichni bratři zabít všechny bratry, dokud se všichni nezabijou!" ()

Reklama

Tommassi3 

všechny recenze uživatele

"Bavíš se, kluku ??" - "Možná jo, možná ne !!" ;) Já se ovšem u téhle adaptace klasiky, ačkoli či možná právě pro to, že jednoznačně sommersovsky sebereflexivní a rozpustilé, bavil určitě.. Výtečně obsazené i s chutí odehrané, s ještě hobitějším Elijahou Woodem na čele.. ()

sidzej 

všechny recenze uživatele

Roztomilé. Sommers má dobrodružstvo v krvi o tom niet najmenších pochýb. Dialógy drhnú ale rodinne ladenému filmu tento neduch odpustím. Malý Wood sa snaží, hudba dobrá a atmosféra je správne hravá a dobrodružná. Príbehovo však film veľmi nezaujme. Možno keby mám o 10 rokov menej dovolil by som si pridať aj tú štvrtú hviezdičku. ()

majo25 

všechny recenze uživatele

Novodobejšia disneyovka podľa slávnej predlohy z pera Marka Twaina a hoci postráda výraznejšiu atmosféru z početných predchádzajúcich spracovaní a predlohe je verná len v hrubých rysoch, nemožno jej uprieť dejovú sympatičnosť, nadľahčenosť a dobre šlapajúci dej. Škoda, že na Elijaha Wood som si v roli Hucka dlhšie zvykal a ani obsadenie tupého černocha Jima nebolo nijak presvedčivé. Našťastie víťazí disneyovské dobrodružné srdce, ktoré si v dobe vzniku muselo cieľové publikum zaiste nájsť. ()

Galerie (25)

Zajímavosti (5)

  • Snímek byl natočen na motivy románu Marka Twaina "Dobrodružství Huckleberry Finna". (Terva)
  • Přestože je Tom Sawyer hlavní postavou v knize Marka Twaina, v této verzi filmu se objeví pouze v jednom záběru, když zakřičí: "Běž za slávou!" I když má mít velkou úlohu na konci filmu, dokonce není ani uveden v závěrečných titulcích jako postava, která by se ve filmu objevila. Přestože o 2 vteřiny dřív (v čase 3:43 min) tu samou větu na Hucka zakřičí i herec Danny Taberelli, kterého v titulcích uvedli jako Bena Rodgerse. (HappySmile)
  • Voda tekoucí z vodopádu musela být pumpována, protože vodní zdroj už zde není tak neomezený jako v minulosti. (HappySmile)

Reklama

Reklama