Dobrodružství Hucka Finna

• Austrálie

• Irsko

Rodinný / Dobrodružný / Drama

USA, 1993, 103 min

Mladučký Elijah Wood v titulnej úlohe filmu "Dobrodružstvá Hucka Finna" bol skvelý. V tomto, vzrastom malom, hercovi sa skrýva veľký talent. Toto konštatovanie stihol už potvrdiť viacerymi filmami, v ktorých si zahral. Samozrejme, bez pochýb zatiaľ ostáva jeho najvýraznejším hereckým výkonom, to ako stvárnil postavu hobita Froda v trilógii "Pán Prsteňov". Ale už aj v roku 1993, vo veku 12 rokov, vedel ako sa správať pred kamerou. Známu, literárnu postavu Huckleberryho Finna stvárnil presvedčivo. ***(5.7.2010)

Roztomilé. Sommers má dobrodružstvo v krvi o tom niet najmenších pochýb. Dialógy drhnú ale rodinne ladenému filmu tento neduch odpustím. Malý Wood sa snaží, hudba dobrá a atmosféra je správne hravá a dobrodružná. Príbehovo však film veľmi nezaujme. Možno keby mám o 10 rokov menej dovolil by som si pridať aj tú štvrtú hviezdičku.(4.2.2009)

"Bavíš se, kluku ??" - "Možná jo, možná ne !!" ;) Já se ovšem u téhle adaptace klasiky, ačkoli či možná právě pro to, že jednoznačně sommersovsky sebereflexivní a rozpustilé, bavil určitě.. Výtečně obsazené i s chutí odehrané, s ještě hobitějším Elijahou Woodem na čele..(27.3.2017)

"Je kráva kočka? Je kočka kráva? Mluví kočka jako kráva nebo naopak? Je kráva člověk? Je kočka člověk? A je Francouz člověk? Tak proč nemluví jako člověk?!" Naivní dětská logika, proti které se nedá nic namítat, a ta se dá aplikovat i na celý film. Jistě, není to vrchol intelektuálnosti, ale kouzlo dětských toulek a bezstarostnosti zachycuje přesně podle mého gusta. Přičtěme k tomu docela kvalitní hudbu a pěknou výpravu a máme milý snímek, který by žádné, byť i přerostlé, dítě neměl urazit. "Krevní msta? To jeden muž zabije v souboji jiného muže, jeho bratr potom zabije toho druhého a tak chtějí všichni bratři zabít všechny bratry, dokud se všichni nezabijou!"(19.11.2006)

Knihu jsem četla už kdysi dávno, takže si ji tolik nepamatuji, ale vím, že v té době jsem si říkala, že je tento film povedený. Líbí se mi i dnes. Na to, že se zde naráží na závažná témata, zejména díky hudbě působí Dobrodružství Hucka Finna milým, hravým až dětským dojmem. Ale na dětský film jsou tu celkem drsné scény (muž s prostřelenou hlavou, krevní msta v podobě vyvražděné rodiny, polití dehtem, bičování otroků...). Malý Elijah Wood táhne film velmi dobře, vedlejší postavy také super.(30.8.2017)

• - Přestože je Tom Sawyer hlavní postavou v knize Marka Twaina, v této verzi filmu se objeví pouze v jednom záběru, když zakřičí: "Běž za slávou!" I když má mít velkou úlohu na konci filmu, dokonce není ani uveden v závěrečných titulcích jako postava, která by se ve filmu objevila. Přestože o 2 vteřiny dřív (v čase 3:43 min) tu samou větu na Hucka zakřičí i herec Danny Taberelli, kterého v titulcích uvedli jako Bena Rodgerse. (HappySmile)

• - Snímek byl natočen na motivy románu Marka Twaina "Dobrodružství Huckleberry Finna". (Terva)

• - Voda tekoucí z vodopádu musela být pumpována, protože vodní zdroj už zde není tak neomezený jako v minulosti. (HappySmile)