Reklama

Reklama

Dobrodružství Hucka Finna

  • USA The Adventures of Huck Finn (více)

Obsahy(1)

Hlavní postavou v pořadí již osmé filmové adaptace nadčasového románu Marka Twaina je napůl negramotný chlapec Huckleberry Finn, který jde z jedné nepříjemnosti do druhé, navzdory všem marným snahám vdovy Douglasové, která se ho snaží po smrti jeho matky vychovat. Huckův otec, notorický alkoholik a hrubián, se rozhodne syna unést a zabít ho, aby získal peníze po chlapcově matce. Jeho plán se však nezdaří, protože Huck předstírá smrt, podaří se mu uniknout a po řece Mississippi se vydá zpět ve společnosti uprchlého otroka Jima. Cestou po legendární řece prožívá nesourodá dvojice celou řadu veselých i vážných dobrodružství a potkává řadu svérázných lidí a lidiček.

Jsou mezi nimi například dva podvodníci Ktál a Vévoda, kteří se vydávají za anglické cestovatele, aby podvedli dvě sestry a připravily je o jejich majetek, nebo odvážná dvanáctiletá dívka Susan Wilks, od níž nakonec Huck dostane první polibek v životě. Každé dobrodružství v Huckovi něco zanechá, stejně jako každý den strávený na řece a také Jim, který ho zbaví rasistických názorů, ve kterých Huck vyrůstal. (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (32)

Morien 

všechny recenze uživatele

"Je kráva kočka? Je kočka kráva? Mluví kočka jako kráva nebo naopak? Je kráva člověk? Je kočka člověk? A je Francouz člověk? Tak proč nemluví jako člověk?!" Naivní dětská logika, proti které se nedá nic namítat, a ta se dá aplikovat i na celý film. Jistě, není to vrchol intelektuálnosti, ale kouzlo dětských toulek a bezstarostnosti zachycuje přesně podle mého gusta. Přičtěme k tomu docela kvalitní hudbu a pěknou výpravu a máme milý snímek, který by žádné, byť i přerostlé, dítě neměl urazit. "Krevní msta? To jeden muž zabije v souboji jiného muže, jeho bratr potom zabije toho druhého a tak chtějí všichni bratři zabít všechny bratry, dokud se všichni nezabijou!" ()

MM_Ramone 

všechny recenze uživatele

Mladučký Elijah Wood v titulnej úlohe filmu "Dobrodružstvá Hucka Finna" bol skvelý. V tomto, vzrastom malom, hercovi sa skrýva veľký talent. Toto konštatovanie stihol už potvrdiť viacerymi filmami, v ktorých si zahral. Samozrejme, bez pochýb zatiaľ ostáva jeho najvýraznejším hereckým výkonom, to ako stvárnil postavu hobita Froda v trilógii "Pán Prsteňov". Ale už aj v roku 1993, vo veku 12 rokov, vedel ako sa správať pred kamerou. Známu, literárnu postavu Huckleberryho Finna stvárnil presvedčivo. *** ()

Reklama

Tommassi3 

všechny recenze uživatele

"Bavíš se, kluku ??" - "Možná jo, možná ne !!" ;) Já se ovšem u téhle adaptace klasiky, ačkoli či možná právě pro to, že jednoznačně sommersovsky sebereflexivní a rozpustilé, bavil určitě.. Výtečně obsazené i s chutí odehrané, s ještě hobitějším Elijahou Woodem na čele.. ()

sidzej 

všechny recenze uživatele

Roztomilé. Sommers má dobrodružstvo v krvi o tom niet najmenších pochýb. Dialógy drhnú ale rodinne ladenému filmu tento neduch odpustím. Malý Wood sa snaží, hudba dobrá a atmosféra je správne hravá a dobrodružná. Príbehovo však film veľmi nezaujme. Možno keby mám o 10 rokov menej dovolil by som si pridať aj tú štvrtú hviezdičku. ()

majo25 

všechny recenze uživatele

Novodobejšia disneyovka podľa slávnej predlohy z pera Marka Twaina a hoci postráda výraznejšiu atmosféru z početných predchádzajúcich spracovaní a predlohe je verná len v hrubých rysoch, nemožno jej uprieť dejovú sympatičnosť, nadľahčenosť a dobre šlapajúci dej. Škoda, že na Elijaha Wood som si v roli Hucka dlhšie zvykal a ani obsadenie tupého černocha Jima nebolo nijak presvedčivé. Našťastie víťazí disneyovské dobrodružné srdce, ktoré si v dobe vzniku muselo cieľové publikum zaiste nájsť. ()

Galerie (25)

Zajímavosti (5)

  • Přestože je Tom Sawyer hlavní postavou v knize Marka Twaina, v této verzi filmu se objeví pouze v jednom záběru, když zakřičí: "Běž za slávou!" I když má mít velkou úlohu na konci filmu, dokonce není ani uveden v závěrečných titulcích jako postava, která by se ve filmu objevila. Přestože o 2 vteřiny dřív (v čase 3:43 min) tu samou větu na Hucka zakřičí i herec Danny Taberelli, kterého v titulcích uvedli jako Bena Rodgerse. (HappySmile)
  • Když je věšení Jima (Courtney B. Vance) přerušeno Mary Jane (Anne Heche), zazní zvuk pumpovací brokovnice. Ta v té době ale neexistovala a v následujícím záběru skutečně drží v rukou klasickou dvouhlavňovou loveckou brokovnici, tudíž by mělo být slyšet natáhnutí kohoutku. (Furi)
  • Režisér Stephen Sommers se ve filmu také objevil. Je ale těžké si jej všimnout, protože se ukáže jen jako silueta v mlze (na DVD v čase 39:27 min). (HappySmile)

Reklama

Reklama