Reklama

Reklama

Dobrodružství Hucka Finna

  • USA The Adventures of Huck Finn (více)

VOD (1)

Obsahy(1)

Hlavní postavou v pořadí již osmé filmové adaptace nadčasového románu Marka Twaina je napůl negramotný chlapec Huckleberry Finn, který jde z jedné nepříjemnosti do druhé, navzdory všem marným snahám vdovy Douglasové, která se ho snaží po smrti jeho matky vychovat. Huckův otec, notorický alkoholik a hrubián, se rozhodne syna unést a zabít ho, aby získal peníze po chlapcově matce. Jeho plán se však nezdaří, protože Huck předstírá smrt, podaří se mu uniknout a po řece Mississippi se vydá zpět ve společnosti uprchlého otroka Jima. Cestou po legendární řece prožívá nesourodá dvojice celou řadu veselých i vážných dobrodružství a potkává řadu svérázných lidí a lidiček.

Jsou mezi nimi například dva podvodníci Ktál a Vévoda, kteří se vydávají za anglické cestovatele, aby podvedli dvě sestry a připravily je o jejich majetek, nebo odvážná dvanáctiletá dívka Susan Wilks, od níž nakonec Huck dostane první polibek v životě. Každé dobrodružství v Huckovi něco zanechá, stejně jako každý den strávený na řece a také Jim, který ho zbaví rasistických názorů, ve kterých Huck vyrůstal. (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (32)

Tommassi3 

všechny recenze uživatele

"Bavíš se, kluku ??" - "Možná jo, možná ne !!" ;) Já se ovšem u téhle adaptace klasiky, ačkoli či možná právě pro to, že jednoznačně sommersovsky sebereflexivní a rozpustilé, bavil určitě.. Výtečně obsazené i s chutí odehrané, s ještě hobitějším Elijahou Woodem na čele.. ()

MM_Ramone 

všechny recenze uživatele

Mladučký Elijah Wood v titulnej úlohe filmu "Dobrodružstvá Hucka Finna" bol skvelý. V tomto, vzrastom malom, hercovi sa skrýva veľký talent. Toto konštatovanie stihol už potvrdiť viacerymi filmami, v ktorých si zahral. Samozrejme, bez pochýb zatiaľ ostáva jeho najvýraznejším hereckým výkonom, to ako stvárnil postavu hobita Froda v trilógii "Pán Prsteňov". Ale už aj v roku 1993, vo veku 12 rokov, vedel ako sa správať pred kamerou. Známu, literárnu postavu Huckleberryho Finna stvárnil presvedčivo. *** ()

Reklama

l.enik.c 

všechny recenze uživatele

Knihu jsem četla už kdysi dávno, takže si ji tolik nepamatuji, ale vím, že v té době jsem si říkala, že je tento film povedený. Líbí se mi i dnes. Na to, že se zde naráží na závažná témata, zejména díky hudbě působí Dobrodružství Hucka Finna milým, hravým až dětským dojmem. Ale na dětský film jsou tu celkem drsné scény (muž s prostřelenou hlavou, krevní msta v podobě vyvražděné rodiny, polití dehtem, bičování otroků...). Malý Elijah Wood táhne film velmi dobře, vedlejší postavy také super. ()

majo25 

všechny recenze uživatele

Novodobejšia disneyovka podľa slávnej predlohy z pera Marka Twaina a hoci postráda výraznejšiu atmosféru z početných predchádzajúcich spracovaní a predlohe je verná len v hrubých rysoch, nemožno jej uprieť dejovú sympatičnosť, nadľahčenosť a dobre šlapajúci dej. Škoda, že na Elijaha Wood som si v roli Hucka dlhšie zvykal a ani obsadenie tupého černocha Jima nebolo nijak presvedčivé. Našťastie víťazí disneyovské dobrodružné srdce, ktoré si v dobe vzniku muselo cieľové publikum zaiste nájsť. ()

MickeyStuma 

všechny recenze uživatele

Během čtyřicátých let minulého století žije v pěstounské rodině v Missouri mladý Huck Finn. Po únosu svým opilým otcem uteče, připojí se k uprchlému otrokovi Jimovi a společně plují na voru po řece Mississippi někam do země, kde není otroctví. A zažije dobrodružství, o jakém se mu ani nesnilo. Kdo by neznal slavnou dětskou postavičku od Marka Twaina, který je filmaři neustále přitahován. V této adaptaci si ho s chutí zahrál tehdy dvanáctiletý Elijah Wood a jak je na výsledku vidět, natáčení si užíval. Příběh je úsměvný, nenáročný, vřele odpočinkový. Jedná se o velice živý dobrodružný snímek s komediálním nádechem, ve kterém každá minuta vyznívá, jakoby se vůbec nebrala vážně. I tak se najdou v ději smutné části, což je vlivem knižní předlohy přirozené, avšak po divácké stránce nijak zvlášť nezasáhnou. Jako rodinný film je snímek skvělý, hlavně pro dětské diváky velice vhodný. Scénář byl velice dobře promyšlený a režisér Stephen Sommers vše po vizuální stránce velice dobře podchytil. Jako obvykle i tentokrát platí, že každá adaptace má své úskalí a přirozenost, a tak záleží jen na divákovi, které dá přednost. Tato si pozornost jistojistě zaslouží. ()

Galerie (25)

Zajímavosti (5)

  • Přestože je Tom Sawyer hlavní postavou v knize Marka Twaina, v této verzi filmu se objeví pouze v jednom záběru, když zakřičí: "Běž za slávou!" I když má mít velkou úlohu na konci filmu, dokonce není ani uveden v závěrečných titulcích jako postava, která by se ve filmu objevila. Přestože o 2 vteřiny dřív (v čase 3:43 min) tu samou větu na Hucka zakřičí i herec Danny Taberelli, kterého v titulcích uvedli jako Bena Rodgerse. (HappySmile)
  • Voda tekoucí z vodopádu musela být pumpována, protože vodní zdroj už zde není tak neomezený jako v minulosti. (HappySmile)
  • Snímek byl natočen na motivy románu Marka Twaina "Dobrodružství Huckleberry Finna". (Terva)

Reklama

Reklama