Hrdinové zanechali původních profesí číšníka a taxikáře a pronajali si prosperující diskotéku Brooklyn. Jejich poklidný život však naruší podvodník Kadlec, který nezapomněl, že to byli právě oni, kdo jej před dvěma lety dostali za mříže. Celou tu dobu myslel jen na pomstu. Dříve drobný podvodníček s pomocí svých kompliců, zetě Bureše a spoluvězně "Inženýra" se napojí na obchod s drogami a zahájí svou pomstu. Michal je zatčen pro znásilnění dívky, kterou v životě neviděl a Tomášovi nedá moc práce zjistit, že za vším je právě Kadlec. Dlouho také Tomáš netuší, že sympatická Ivana, která nastoupila do jejich podniku a do níž se zamiloval, pracuje také jako luxusní prostitutka a do podniku ji nasadil právě Kadlec. (oficiální text distributora)

ClintEastwood

Hello Kadlec! Povedené pokračování. Krimi zápletka zůstala, trošku se porevolučně zprivatizovalo, ale kvalita se naštěstí nevytratila. Lukáš Vaculík i Sagvan Tofi musí tentokrát čelit drogovým dealerům. ()

MM_Ramone

Lukáš Vaculík a Sagvan Tofi sa prvý krát objavili spolu v jednom filme v roku 1982. Bolo to v snímku režiséra Jaroslava Soukupa "Vítr v kapse". Neskôr režisér Soukup natočil s dvojicou Vaculík - Tofi ďalšie dva filmy: "Kamarát do deště" a následné pokračovanie "Kamarát do deště 2 - Príběh z Brooklynu". Rozgajdaný róm a vyfešákovaný blonďáčik. Nikdy sa mi táto dvojka nepozdávala. Je dobre, že "Kamarát do deště 2" bol ich posledný spoločný film. Ich ďalšia spolupráca by bola určite odpadová. * ()

Niktorius odpad!

Ach jo. Kdyby Soukupova "tvorba" alespoň vznikala v sedmdesátých a osmdesátých letech v USA. To by snad šlo o obyčejné brakové gangsterky. Jenže když se styl brakových gangsterek "obohatí" o čecháčkovství a zasadí se do českých reálií, vzejde z toho prachsprosté plýtvání celuloidem. ()

-bad-mad-wolf-

Zoufale nekonzistentní pitomost, v níž se neustále něco kuje a neustále nic z toho nedává smysl => takže téměř totéž, co jednička. S tím rozdílem, že veškeré sympatie zmizely. ()

lesumir

Není to tak hrozný, za mladých let se mi to hodně líbilo a věřím, že kdybych se na t oměl dívat znovu, nic by se nestalo. Naopak, Simonka tomu dává šmrnc :) ()

Jacinda

Z tohohle filmu se raději anglicky neučte..opravdu nechápu, jak mohl Vašut se svojí výslovností natáčet filmy za mořem...Radost mi tu dělá jen Vaculík..to je ta jedna hvězda ()

Big Bear

Po úspěchu jedničky se Soukup pustil do dvojky. Zase tu máme Lukiho se Ságem, jen jedem v drsnějším prostředí. Mafiáni už nekradou žigulíky, mají teď peugeoty a renolty, Plesnivé bundičky vystřídala fialová saka, jen ty bílé ponožky v mokasínách a sandálech zůstaly. Teď už nejde o tržby o pejsany, teď je doba drsnější - do sametové republiky přišly drogy. A znovu říkám, máme tu další konzervu, tentokráte ze začátku devadesátek - což byla taky jízda. Jo tehdy ještě Mára Vašut s culíkem v tričku s nápisem KGB neměl problémy s prostatou a necpal nám, že je vinař. To byly časy. Za dealera Vacka dávám o hvězdu navíc :-) * * ()

Peytl odpad!

Podnikavecké začátky nechutného, vyžraného prasete z kosmu a megagaunera Rittiga a jeho kámoše, primitiva a JUDrzelináře, zlodějského kokainisty, Mazánka Janouška. No, a taky tam v mlze hrála nějaká kurva na frndu... že by ta Krainová?? Děs běs! Helou Kadlec. ()

mzss1

Prokazatelně horší než první díl. Herecké obsazení je na tom opět výborně. Film funguje lépe jako krimi nebo tak nějak než komedie. Vtipné scény tu jsou, ale je jich o trochu méně než v jedničce. Už příběh mě tolik nezaujal. Určitou kvalitu film má i po více shlédnutích, ale na jedničku to rozhodně nemá. Takže to vidím jen tak na 64% = *** ()

kingik

Propuštěný Kadlec z vězení chystá se svým zetěm Burešem pomstu.Nerozluční kamarádi z jedničky Michal a Tomáš pochopitelně nic netuší a navíc mají svých starostí dost s diskotékou, kterou si pronajali v centru města. A pak je jednoho rána Michal obviněn ze znásilnění. Nebude to dlouho trvat a nerozlučná dvojka kamarádů do deště zjistí odkud zrádný vítr vane. Následně se rozběhne kolotoč událostí ve stylu, kdy jedna dvojice vždy přechytračí tu druhou.Vaculík s Tofim dobrá dvojka. Augusta s Hrycem dobří záporáci. Krainová slušná kost. Příběh a celý film si hraje na něco víc, než ve skutečnosti je. Není to totiž taková bomba, jak se to snaží být prezentováno. Několik nápadů stojí za pozornost, ale pak se tady najde množství slabých scén s laciným podbízivým leskem. Na vážno pochopitelně nešlo film pojmout, protože přece jen by to odradilo mladé publikum. Je to celkem v pohodě film, ale klidně mohl být i lepší, kdyby se ubralo na přepáleném scénáři a přidalo se trochu soudnosti v rámci reality příběhu. 60% ()

Fingon

Asi byla chyba dívat se na Kamaráda do deště po sérii českých filmů, které spatřilo jen málokteré oko - a že ty filmy byly opravdu dost nekoukatelné. Proti nim Příběh z Brooklynu plyne poměrně slušně - jeho největším problémem je naprostá průměrnost. Nebýt toho, že je to pokračování svým způsobem kultovního filmu s těmi samými herci, tak po tomhle filmu neštěkne ani pes, ani televize. ()

nash.

Poslušno pravidel pokračování, je tady všeho víc a je to všechno nablýskanější. Přesto je to stejné, neslané nemastné, místy nechtěně komické, nudné, dokonce nudnější než jednička. Přemýšlím, jestli bych to před dvaceti lety viděl jinak kdybych to tehdy viděl. ()

korbitch22

Můžu se opět jen smát,asi nevíte co znamená přátelství až za hrob.Možná mám tenhle díl ještě radši než ten první.Pral bych se vo tebe jak šavlozubej tygr...ale nějakej bez zubej ne?je tady kadlec.. a co chce?kafe!Jo tak jo,tenhle díl mám určitě radši....skvělá doba,skvělý přátelství...pro mě nejvíc.Bezva hudba,dramatická zápletka,boj o lásku,kamarádství ale hlavně ta čest... 42%?děte do prdele! ()

Na Anděla Páně 2 už přišel milion diváků

Na Anděla Páně 2 už přišel milion diváků