Hook

V ambiciózním dobrodružství Hook od úžasného Stevena Spielberga hraje Robin Williams dospělého Petra Pana a Dustin Hoffman nechvalně proslulého kapitána Hooka. O zábavu se postarají také Julia Robertsová v roli víly Zvonilky, Bob Hoskins jako pirát Smee a Maggie Smithová coby babička Wendy, kteří musí stárnoucího právníka Petra Banninga přesvědčit, že byl kdysi legendárním Petrem Panem. A tak začíná nové dobrodružství, v němž se Petr vydává do země Nezemě, aby ochránil své dvě děti před kapitánem Hookem. Cestou znovu objeví sílu představivosti, přátelství a kouzel. Nová verze klasického příběhu, určená dětem všech věkových kategorií, byla v roce 1991 nominována na pět Oscarů včetně kategorie nejlepší vizuální efekty. (HBO GO)

Mr.Apache

"Ten starý blbec není Petr Pan!" Nějak v tomto duchu se vyjádřil můj ještě ne pětiletý syn zhruba v půli filmu, a strašně u toho brečel. Myslím, že to vysvětluje poměrný neúspěch Hooka. Kdo chce dospělého Petra Pana - starého troubu? Nakonec se ale vše v dobré obrátilo. Asi vím, jak to Spielberg myslel, a i když se mu to zas tak úplně nepovedlo, za ten sympatický pokus to stálo. Hodnotím uznale, jsa vcelku dojat. ()

Shit

Jako pohádka na odpoledne dobrý, ale jako film od Stevena Spielbega hodně špatný. A nepomohlo mu ani, že si do svýho filmu vybral spoustu hvězd jako Robina Williamse, Julii Roberts nebo Dustina Hoffmana, ten byl ostaně asi nejlepší, Kapitán Hook mu dokonale seděl, ale jinak děs a bída, hlavně Williams se tam moc nehodil, Petera Pana bych si teda představoval trochu jinak a taky nevim proč musel Spielberg celej příběh o Petru Panovi vzít z druhýho konce, možná že chtěl ozvláštnit, už až moc ohranej příběh, ale já si myslim, že to bylo spíš k horšímu. Samozřejmě že to tak špatný neni, ale od režiséra formátu Spielbega bych čekal mnohem víc než obyčejnou pohádkou, ale zase na druhou stranu musim uznat, že to nenudí a dá se u toho slušně zabavit ()

Dadel

Nejhorší Spielbergův film, co jsem viděl. Začátek odehrávající se v reálném světě byl ještě docela zábavný, ale ty nevkusné, přeplácané kulisy a kostýmy, hrůza:) ()

Tuxedo

Spielberg znovu natočil film pro děti a ani tentokrát nešlápl úplně vedle, ale co jsem slyšel, tak to byl propadák. ()

Lynn

Dustin Hoffman je jeden z mých nejoblíbenějších herců a v té záporné roli byl prostě k sežrání. Ale přesně pravý opak se dá říct o Robinu Williamsovi, toho fakt nemusim (až na jednu vyjímku - Dobrý Will Hunting). Jinak není filmu co vytknout - prostě zase jedna variace na Petra Pana. A docela povedená. ()

berg.12

Možná to způsobila pro našince jistá odtažitost předlohy, možná opravdu nemám rád, když Spielberg začne moralizovat, obzvlášť v takovémhle filmu, ale tenhle Peter Pan kolem mě proletěl bez nějakého většího zájmu. A to mi věřte, že na filmy se opravdu dokážu koukat jako malý kluk. ()

Le_Chuck

Monumentálna, výpravná Spielbergovina only for the kids. A to každým "coulem". Vidieť to ako malý, určite by som ostal očarený a veľmi rád sponínal. Takto je to "len" krásny, farebný, rozprávkový svet, bez poriadného hrdinu (ne a ne, Peter Pan mi jednoducho nesadol), ale s veľmi príjemnou atmosférou a užasným Hoffmanom. ()

Kaka

Bohužel jeden z nejslabších filmů Stevena Spielberga. Výprava je skutečně úchvatná, výtvarná stylizace fantastická, a vůbec celé to má velmi silný pohádkový nádech. Spielberg si rovněž mistrně pohrává se světlem (stíny) a vyřádil se i s kamerou. Ovšem to co nahnal vizualismem, tak to zase ztratil po obsahové stránce. ()

Don Jebal

Rozpočet: 70 000 000 $ Otvárací Víkend: 13 522 535 $ (v 2 197 Kinách) Tržby USA: 119 654 823 $ Tržby Celosvetovo: 300 854 823 $ ()

viperblade

Už pěkně dlouho jsem neviděl poctivý rodinný film, kde vše jede podle šablony, kdy otec jen pracuje a děti mu musí připomenout, že na světě je toho mnohem víc. Ne, možná jsem jich pár viděl i minulý rok, nicméně si teď žádný nemůžu vybavit. Za to na tenhle film jen tak nezapomenu. Hook totiž ztělesňuje vše, co má rodinný fantasy film mít a ještě něco víc, když skončí, vy sami se cítíte, že jste opět malé děti, které nemají starosti a které si hrají v nekonečném světě plné vaší fantazie. A už za tenhle pocit prostě musím dát plný počet. Ani se k tomu nepotřebuju ohánět skvělým castingem či kouzelnou hudbou nebo precizní režií. Zkrátka a dobře, některé filmy si musíte k sobě pustit, aby vás okouzlily. Tenhle to svedl. 100 %. ()

castor

Spielberg vsadil na svůj dobře proklepnutý klíč – natočil pohádku vhodnou pro osmileté i šedesátileté. A vyšlo to. Vrátil se k hrdinovi svého dětství – Petrovi Panovi. Milý příběh, výborní herci, pestrá výtvarná stylizace a skvělá výprava si dokonale sedli, takže se dá počítat s tím, že pár let se s touhle bandou setkám znovu. Tři až čtyři hvězdy!! ()

MM_Ramone

Na to, že sa réžie chopil Steven Spielberg, tak to teda za veľa nestojí. Pri tomto filme musel mať jednu z výnimočných slabších chvíľ. Javí sa mi to celé akési nepresvedčivé. A aj keď hlavné úlohy boli obsadené hercami prvej triedy (D.Hoffman, R.Williams, J.Roberts), i tak sa mi ich predvedené výkony moc nepozdávajú. Rozhodne Spielberg má na svojom konte o poznanie lepšie diela ako je "Hook". *** ()

Davies182

Můj oblíbený film z dětství, který jsem viděl nejméně desetkrát. A pokaždé jsem Williamsovi TAK záviděl, že dokáže létat... Dnes se jen překvapeně divím tomu, že Hooka hrál Dustin Hoffman :-) ()

pepo

veľmi pekná zábava pre celú rodinu ktrorá dnes poteší možno viac než v dobe svojho vzniku.teraz sa už takéto filmy netočia.aspoň po harryho netočili.ale kvalita spielbergovich ostatných filmov chýba-to je fakt ()

Amarcord_1

85% - Víte... Chápu všechnu tu kritiku, ale když jsem ten film jako asi desetileté dítě viděl v kině, tak jsem takhle neuvažoval. Moc se mi to líbilo. Po scénáristické, vizuální, hudební, i herecké stránce to dnes, s odstupem času, vidím jako dobré řemeslo a ohromný kalkul. Myslím ale, že film nebyl určen pro rádoby kritika, který ze mě za tu dobu vyrostl, ale pro to dítě věřící v zázraky, kterým jsem kdysi byl. A právě o vztahu nás dospělých ke své krásné dětské naivitě vypráví Hook dojemně a přesvědčivě. Fňuk... ()

Xmilden

Steven Spielberg opět zavzpomínal na své dětství a tentokráte něřeší nic míň "originálního" než vztah otce a syna. Stevenův rukopis jasně rozpoznatelný, prakticky zde použil všechny své poznávací znaky. Místy jsem se přiznávám začal i trošku chytat a pošlapávat si nohou do rytmu, ale mé hodnocení sráží délka snímku. Hook je filmem, proč to neříct, pro ty nejmenší diváky. PS: V dobrodružnějších scénách mi přišlo že se dívám na Indiana Jonese v dětském vydání. ()

Phobia

Tato Spielbergova taškařice je spolehlivým testem, nakolik jste infantilní: Odpad - zřejmě jste byli naklonováni a do života vstoupili jako třicátníci; * - pravděpodobně jste se narodili lidské matce, ale na své dětství už jste ve víru všedních starostí a povinností dokonale zapomněli; ** - jistě jste se narodili lidské matce, na dětství si ještě občas vzpomenete, což vás nijak nelimituje v racionálním uvažování; *** - jste infantilní, ovšem před okolím to většinou dokážete zamaskovat; **** - jsi dítě, mazej se vyčurat, vyčisti si zuby a přines žákajdu ke kontrole; ***** - blázen, blázen, hoďte na něj síť! V dětství se mi Hook docela líbil, nadšená jsem z něj však nebyla. Pár zahlédnutých minut v minulém týdnu mi přišlo otravně uječených... šlehnu sem teda kompromisní průměr a do Země Nezemě se nehodlám vrátit, dokud nebudu úplně senilní babka. 50% ()

juta

Snad jediný film o Petru Panovi, který jsem jako malý viděl. Dřív jsem si toho nevšiml, ale teď bylo znát, že to točil Spielberg. Má plno záběrů, které se mohly pořešit o mnoho líp. Ten jeho styl mě moc nesedí, ale u tohodle filmu mu to odpustím. Co tenhle film dělá tak dobrý je mimo jiné hudba od Williamse. V pár písničkách bylo znát, že se inspiroval z filmu Sám Doma. Dodává filmu krásné kouzlo. ()

Joe Wright a „Peter Pan začíná“

Joe Wright a „Peter Pan začíná“

16.11.2013

Svérázný britský režisér se prosadil hlavně adaptacemi literárních klasik (naposled rozporuplně přijatá Anna Kareninová). Zdá se, že si tentokrát dá pro změnu něco lehčího, víc zaměřeného na rodinné… (více)