Dobrý voják Švejk

• Slovensko Dobrý vojak Švejk (více)
TV spot

Scénář:

Karel Steklý

Hudba:

Jan Seidel

Rudolf Hrušínský, Eva Svobodová, Josef Hlinomaz, František Filipovský, Miloš Kopecký, Svatopluk Beneš, Božena Havlíčková, Felix le Breux, Libuše Bokrová (více)

Nejznámější filmová adaptace satirického románu Jaroslava Haška v sobě spojuje nadčasový lidový humor a břitkou ironii, jež necílí zdaleka jen na nesmyslnost válečné mašinerie. Svérázného hrdinu, který se pro horlivé plnění příkazů nadřízených stává pohromou pro své okolí, ztvárnil ve filmu, vizuálně inspirovaném knižními ilustracemi Josefa Lady, nezapomenutelný Rudolf Hrušínský. (NFA)

SONNY07

A pak, že v té době vznikaly jenom braky. Maximální herecké obsazení s maximálními hereckými výkony, úžasný scénař a režie. Pan Hrušinský je nejlepší Švejk, co kdy byl. Miloš Kopecký jako Feldkurat Katz je snad nejlepší !!! ()

xmarco

Proste srdcovka... Kniha super ale Hrusinsky vo filme nema chybu akoby sa pre tuto rolu narodil. U mna jednoznacne 10 z 10 ()

Sadova302b50

Není mnoho co dodat, knižní absurdní nádech se zachoval, pan Hrušínský předvedl jednu z interpretací Švejka, kterou zahrál výborně a já nemám námitek. Ovšem herecký koncert Miloše Kopeckého je opravdu něco neskutečného. Pět, a ani nemrkám. 90% ()

Beliel

Nezapomenutelný film se spoustou skvělých hlášek a legendárním Rudolfem Hrušinským! Skvěle mu v tomto díle konkuruje či asistuje pan Miloš Kopecký! Skvělé dílo! A Chinin :-D Nejlepší je nechat si stříknout petrolej pod kůži, to máš horečku, že vyskočíš z okna :-D :-D :-D ()

Shady24

Výkony všech herců jsou perfektní. Všem tu roli věřím do posledního detailu. Švejk je můj nejoblíbenější "český" film, který jsem jenom za poslední rok a půl viděl aspoň 10×. Pokaždé objevuji nové a nové hlášky. Nedávno jsem se setkal s názorem, že Švejk vlastně možná vůbec není takový hlupák, jak se zdá, nýbrž je naopak nejchytřejší ze všech postav. Dodnes si nejsem jistý, jak to teda je. ()

megacik

Švejkove odpovede nemajú chyby, potreboval by som ho občas, aby išiel za mňa vybaviť veci na slovenské úrady. ()

cineczeck

Dokonalé vykreslené postavičky dle Haška jsou prostě nezapomenutelné...můžu se na to koukat stále dokola a dokola..) ()

M.C.S.

Naprosto skvělý film a naprosto skvělé výkony herců Hrušínského jako Josefa Švejka a Kopeckého jako Otto Katze. Vždycky se rád podívám znovu a znovu na výborný film. Zkrátka a dobře za mě 100%. ()

hanavo00

Snímek, který řadím do top 5 české kinematografie. Příběh pražského "ouřeního blba" zvárněný podle Haškovy knižní předlohy perfektně vystihuje českou měšťanskou společnost nejen začátku 20. století. Hrušinský jakoby se pro tuto roli narodil. Film sype jednu hlášku za druhou. Na závěr jen dodám literárními kritiky kladenou řečnickou otázku: "Švejk - idiot nebo génius?" 95 %. ()

mistr97

Povedené zpracování Švejkových příhod. Velkou zásluhu na tom samozřejmě má Rudolf Hrušínský, který je pro roli Švejka jako dělaný. Škoda jen, že humorné scény jsou založeny stále na tom samém, takže s ubíhajícím dějem se stávají méně zábavnými. ()

otaburda

Letos jsem si v klidu užil zrestaurovaný film a naprosto jsem si ho vychutnal. Dokonalé herecké výkony, herecký výkvět, výprava, zpracování, kostýmy, dialogy. Klenot českého filmu. Hrušínský v roli Švejka vynikající. Miloš Kopecký neuvěřitelně uvěřitelný. ()

BrokyyS

Film podle knižní předlohy od Jaroslava Haška vypráví o hloupém Švejkovi a jeho životě, příběh se odehrává po atentátu na Františka Ferdinanda d'Esteho, tedy na začátku I. světové války. Nechybí zde humor. Role Švejka obsazena úžasným Rudolfem Hrušínským. ()