Zlou Eufrozínu i s králem odnesli čerti do pekla, a tak se zdá, že Markýtce a Honzovi nic nebrání ve štěstí. Jenže v pekle se vychytralá princezna vlichotí do přízně Luciperovi, a když ho oblouzní, uteče i s králem pomocí sedmimílových bot. Spojí se s Brambasem, odhodlaná zbavit Honzu trůnu. Markýtce a Honzovi se v té době narodí synáček, radost mladých rodičů však netrvá dlouho. Honza odjede s kamarády na pomoc sousednímu králi, napadenému Brambasem, a do zámku se vloudí zlá Dora. Markýtce ukradne miminko, pustí je v košíku po vodě a sestru shodí ze skály. Dítě najdou dva čerti a vezmou ho s sebou do pekla, kde se brzy stane miláčkem všech, dokonce i samotného Lucipera. Štěstí v neštěstí přeje i Markýtce. Zachrání se pádem do vody a v odlehlé jeskyni na břehu se skamarádí s dráčkem, kterého tu drží Eufrozína s Brambasem, aby z něj mohli vychovat mocnou zbraň proti nepřátelům. S jeho pomocí a pomocí dračice unikne ze spárů Eufrozíny a spěchá zachránit Honzu, kterého Dora omámila nápojem zapomnění a snaží se za něj provdat. (TV Nova)

Guran

Slabší, ale pořád pěkné pokračování krásné české pohádky od Zdeňka Trošky. Nejvíce mě překvapil Karel Gott v roli Lucifera! ()

ostravak30

Je to odvaha, to se musí uznat, po příšerné jedničce se ještě pustit do dvojky. Na druhé straně, film od diváků nějaké ceny posbíral, stejně jako první, takže proč by do stejné řeky Zdeněk Troška nevstoupil víckrát. V první řadě je zvláštní shrnutí prvního dílu. To spíš připomíná nějaký seriál. Taky první díl měl skončit odnesením krále s princeznou do pekla a ne, aby tím začínala dvojka. Zdeněk Troška navíc opět dal najevo, že mu zkrátka opisování svých vlastních motivů není cizí. Stejně jako v Princezně ze mlejna 2 i zde stojí Honza na prahu války. Pokud mám srovnávat se Z pekla štěstí, pak zde je hudba podstatně lepší, co je ale špatné stejně je kamera. A opět tu máme míchání několika pohádek dohromady, to si po. Troška odpustit nemohl, zde máme pro změnu zlatou rybku. A aby toho míchání páté přes deváté a opakování toho, co už bylo vymyšleno nebylo málo, objevuje se opět drak. Dora pro změnu běží za čarodějnicí, ovšem jak na ni přišla to jasné úplně není. Navíc tak krátká stopáž Heleny Růžičkové a její postavy je spíše zarážející. Jako by chtěl režisér slavné herečce prostě jen dopřát roli a čarodějnici vymyslel jen kvůli ní. A ještě jedna zvláštnost. Čarodějnice dává Doře lektvar, ale zároveň jí říká, že láska se nedá koupit...trochu nelogické, ne? Závěr pak připomíná jiný Troškův film a to konkrétně Slunce, seno a pár facek. A tak lze pozitivně hodnotit jen hudbu, která udělala pokrok. V prvním díle nebyla ani jedna píseň, tady jsou rovnou tři. A ta závěrečná je navíc jedna z nejlepších pohádkových písní všech dob - docela protiklad ke kvalitě filmu. Ale nemůže za to jen Karel Gott, který mimochodem své role zvládl a je pozitivním oživením a taky tím jediným, co se dá na filmu najít kvalitního. ()

George8

Můžu říct, že to má trochu kruté hodnocení. Pohádka, která chtěla navázat kvalitou na první díl, ale nestalo se tak. Už to bylo okoukané a nemělo to kouzlo. Mně se to překvapivě líbilo. ()

JosefTomas

Skoro to vypadá, že si Troška nechal všechny své trumfy do pokračování a dokáže vytvořit tři paralelní linie, přičemž každá dokáže zaujmout a pobavit. Chytré nápady střídají druhé a i když je drak trikově otřesný (i na tu dobu a zvláště teď), dokáže pohádka bavit svým tempem a kreativitou. A hlášky jsou skoro pohádkovsky kultovní. ()

DearS

Každý režisér musí mít zatracene hodně 'z pekla štěstí', aby se 'dvojka' alespoň vyrovnala jedničce. V případě PRINCEZNY ZE MLEJNA se to Z.Troškovi povedlo, ale dvakrát po sobě by to byl zázrak. Největším kamenem úrazu je určitě katastrofální scénář. Příběh má daleko do ucelenosti, nabízí hodně víceméně samostatných dějových linií, mišmaš motivů a rozbředlý konec. Roztříštěnost celku podtrhuje nevyváženost scén - některé jsou úplně zbytečné, jiné téměř dechberoucí (hlavně ty s démonickou Dorou). Herecké výkony jsou taktéž rozmanité (buďme spravedliví, někteří jedinci nemají co hrát kvůli scénáři). Největší prostor a nejzajímavější příležitost dostala Dana Morávková a její intrikující Dora nemá chybu, je to padouch jak se patří. Hůlka s Gottem jsou sice prkenní, ale podle mě to není to nejhorší. Miriam Kantorková v roli chůvy je tak nesympaticky pitvorná a tak přehrává, že jsem jí vše špatné přála (bohužel nemohla skončit v pekle, protože patří k těm 'hodným'). Nostalgická vzpomínka na Jasněnku zůstává, lepší pohádku při vší snaze Troška (zatím) nenatočil. K tomuhle poslednímu počinu se (i přes jistá světlá místa) budu těžko vracet a návrat - to je znamení dobré pohádky, nebo ne? ()

smrtubohem odpad!

Trapnost, tragikomedie a šmíra přestrojená za pohádku. Kolik stovek miliónů dostal Kája, aby v tom hrál? Proč ještě nikdo nezastřelil Vydru? Proč se zde proboha angažoval herec velkého formátu R.Brzobohatý? ()

masik

Splácání všech pohádkových postav dohromady nemohlo dopadnout jinak než takhle. Podobně si pejsek s kočičkou pekli dort a jak dopadl zlý pes, když jim ho nakonec horký naráz snědl? Jako divák, který se musel dívat na tuhle "pohádku". ()

melisos odpad!

Svět se zbláznil aneb Troška chce vyhlásit válku vkusu po druhé . Pokračování nehorázné sračky a milióny tupých lidí se ženou zhlédnout do kin nový troškův pokus o pohádku . ()

maxnot odpad!

Kameňák, Kameňák 2, Kameňák 3, Z pr*ele klika (pardon - Z pekla štěstí)... Není toho už trochu moc?! ()

hani94

Pohádka se nepovedla. Ale tak je to skoro pořád. Jakmile má úspěch první film( pohádka), hned si potřebují dokázat, že mají i na druhý film( pohádku). Jenže bohužel ne. Ve většině případů se pokračování nepovede. A tato pohádka není výjimkou. ()

harycek

A najust všem rádoby "znalcům" dávám plný počet , to je pohádka pro děti a ne pro přestárlé kinomaniaky!!!!!! ()

Alden_Larson

Od prvního dílu je to velké zhoršení skoro ve všech aspektech. Děj je spletitý, nesmyslný a nezajímavý a stejně jako u prvního dílu by mohl být mnohem kratší. Prezentace je víceméně stejná, něketeré počítačové efekty ale vypadaly hrozně. Nejhorším aspektem filmu jsou herecké výkony, některé jsou hrozně slabé a jiné jsou hrozně přehrané. Nejhůř na tom je Sabina Laurinová, podle mě to vůbec není dobrá herečka a tady je příšerná. 2/10 ()

Salus

Máte-li rádi pohádky, možná si jednu hvězdičku přidejte, já to ale neudělá. Děj je vyloženě slabý a spousta "skvělého" obsazení ho dorazila. Návštěvnická úspěšnost filmu je nepochopitelná. ()

Zemřel zpěvák Karel Gott

Zemřel zpěvák Karel Gott

02.10.2019

Ve věku 80 let zemřel nejznámější a nejúspěšnější český zpěvák Karel Gott. Gott se na hudební scéně pohyboval od roku 1958, kdy se přihlásil do soutěže amatérských zpěváků. Právě tady započala jeho… (více)