Zlou Eufrozínu i s králem odnesli čerti do pekla, a tak se zdá, že Markýtce a Honzovi nic nebrání ve štěstí. Jenže v pekle se vychytralá princezna vlichotí do přízně Luciperovi, a když ho oblouzní, uteče i s králem pomocí sedmimílových bot. Spojí se s Brambasem, odhodlaná zbavit Honzu trůnu. Markýtce a Honzovi se v té době narodí synáček, radost mladých rodičů však netrvá dlouho. Honza odjede s kamarády na pomoc sousednímu králi, napadenému Brambasem, a do zámku se vloudí zlá Dora. Markýtce ukradne miminko, pustí je v košíku po vodě a sestru shodí ze skály. Dítě najdou dva čerti a vezmou ho s sebou do pekla, kde se brzy stane miláčkem všech, dokonce i samotného Lucipera. Štěstí v neštěstí přeje i Markýtce. Zachrání se pádem do vody a v odlehlé jeskyni na břehu se skamarádí s dráčkem, kterého tu drží Eufrozína s Brambasem, aby z něj mohli vychovat mocnou zbraň proti nepřátelům. S jeho pomocí a pomocí dračice unikne ze spárů Eufrozíny a spěchá zachránit Honzu, kterého Dora omámila nápojem zapomnění a snaží se za něj provdat. (TV Nova)

zette

Ja vidim nejvetsi problem ve vyberu "hercu" a hlavne v prekombinovanem pribehu. Na pohadku zbytecne moc. I diky hereckym vykonum, film diru do sveta neudelal. Presto si myslim, ze znacny "odpad" v hodnocenich je zbytecny. ()

WolfR

Příšerná pohádka, která postrádá logiku, nějaký děj a lidi, kterým se říká herci. Je to absolutně špatné a nic nefunguje. Staré dobré klasické pohádky. Jediné co je na tom filmu dobré je soundtrack a proto dávám 1 hvězdu. ()

V_erus_h odpad!

Zase ta uječená Kuklová.. Jak já ji nesnáším.. Naštěstí to nebyl dobrej film, takže mi ho nemohla zkazit.. Aneb Troška opět "nezklamal" ()

forsythia odpad!

Jako kdyby nestačilo, že se ten ubožák Honza na všechny vybodne, a oni mu všichni vesele skočí okolo krku, ještě se do toho musí montovat dalších pár tuctů stokrát ohraných písniček z jiných pohádek a já nevím, co je tohle za druh masochismu, že mně nestačil ten první díl a musím se podívat i na druhý. Příště už o tuhle splácaninu okem nezavadím. Ani Trošku. ()

otík

Troškova pohádková cesta na pohádkové dno. Tohle se nepovedlo ani přes nákladnou výpravu. Především scénář je neskutečně hloupý až debilní, některé scény vůbec nedávají vzhledem k následnému ději smysl, některé postavy jednají vyloženě iracionálně a hlavně postava Sabiny Laurinové je tak protivná, až to není ani možné. Troška si zřejmě s Gogelem pořádně cvakli v hospodě a napsali blábol, který ani nešlo natočit. Ale Troška to dokázal, bohužel. I když jsou určitě i horší pohádky, tahle vzhledem k řemeslnému umění režiséra a nákladné výpravě opravdu patří k pohádkovému dnu. ()

Samuel7 odpad!

Ani jako malému dítěti se mi to nelíbilo, takže pro mě úspěch v žádném směru... Snad se to líbilo alespoň někomu a tento ,,film" nevznikl nadarmo. Vlastně je mi tohoto dílka trochu líto. 15% ()

Mrkvič

Ani božský Kája nedokázal nic zachránit a to jsem na něj byl celkem zvědavý. Příšerní herci a ještě příšernější přehrávání. Do toho pohádka s příběhem připomínajícím logickou dopravní nehodu, kde se válí kus něčeho na kusu něčeho úplně jiného. ()

Zemřel zpěvák Karel Gott

Zemřel zpěvák Karel Gott

02.10.2019

Ve věku 80 let zemřel nejznámější a nejúspěšnější český zpěvák Karel Gott. Gott se na hudební scéně pohyboval od roku 1958, kdy se přihlásil do soutěže amatérských zpěváků. Právě tady započala jeho… (více)