Kauza CIA

Lakonický a rezervovaný Edward Wilson řídí tajné operace CIA během událostí v zátoce Sviní. Agentura má podezření, že Castro byl předem informován, a proto Wilson hledá, odkud informace unikly. V průběhu vyšetřování v sérii retrospektiv vzpomíná na otcovu smrt, studentská léta na Yale (poezii, Skull & Bones), nábor do začínající OSS, krátké aférky, vynucený sňatek, získání ostruh ve špionážní práci v Londýně, odloučenost od syna, vypuknutí druhé světové války a vztah s agenturou a britskými a sovětskými protějšky. Sledujeme, jak se jeho idealismus vytrácí a nastupuje něco jiného: odhalování podstaty toho něčeho jiného se v závěru vyšetřování stává ústřední myšlenkou celého filmu. (Filmbox)

zekon

Strašně utahaný nekompatní film bez nějaké zajímavější linky. skoky v čase jsou mimo děj a nenadálé. prostě ztráta času. ()

j0s3

Výborné herecké výkony (především Mat Damon si zaslouží pochvalu), ale přeci jen film by potřeboval trochu zkrátit. Přesto vřele doporučuji. ()

Hanged

Nepřehledné, neživotné, k uzoufání pomalé a nudné. DeNiro zřejmě předpokládal, že ty opravdu VELKÉ filmy se poznají a) podle uměřeného herectví (výsledek: všichni se tu chovají jako roboti na frázovitá moudra), b) podle toho, že děj není divákovi servírován doslovně (výsledek: 50% času nevíte, kdo, co a proč vlastně dělá). Samé dobré záměry, slibný ústřední motiv, frustrující výsledek. Kvalitní řemeslo, herci a několik opravdu silných scén to nevytrhne... možná kdyby to bylo o hodinu kratší, dal bych tři. ()

babuca

Veľmi ťažký film........na historických podkladoch o veľmi chúlostivej téme ,, tajných ,, amerických ale nakoniec aj svetových dejín. Chvala bohu , že film plynul pomaly aspoň sme si mohli uvedomiť mnohé historické fakty, kto sa nevyzná dostatočne do modernej historie USA sa určite nudil a chápem nízke ohodnotenia mnohých.... Kto je však fajnšmekrom zložitých politických pohľadov a ,, historických ,, filmov určite dá vysoké hodnotenie. Je obdivuhodné, že DeNiro sfilmoval pre USA tak citlivú tématiku.....a vôbec trocha sa divím, že mu to aj dovolili. Ani preto nemohol mať film úspech u amerických divákov lebo na túto časť americkej histórie tiež nemôžu byť veľmi hrdí, veď ich neukazuje ako bezchybných ()

Mazi23

Zklamání.Čekal jsem poměrně dost,bohužel, a tak to nemohlo dopadnout jinak. Filmy s tématikou špionáže,politických válek a vůbec celého tohoto pozadí mám rád, ovšem Kauza CIA nesplňuje základní kritérium, totiž není zábavná. Film se táhne a nebýt Matta Damona byla by to hvězda maximálně jedna, s jeho výkonem tři. ()

Lockeroom

Vzhledem k mnoha velkým jménům, které se na filmu podílely, to bylo pro mě obrovské zklamání. Film bez tajemství, pointy, dlouhý, nudný. De Niro vařil z vody a podle toho to dopadlo ...... ()

jurijuri

Film ma zaujal až asi tak v posledných 30-45 minutách, a dovtedy som musel bojovať s nutkaním ho jednoducho vypnúť a pustiť niečo iné. Keď to mám zhrnúť - jedná sa o lepší priemer vo všetkých ohľadoch. Tentokrát tu nebudem vypisovať všetko, čo sa mi nepáčilo. Na to mám Roberta až príliš rád. ()

Eksi

Retrospektívu mám rád, ale zmeniť dátum práve vykreslovaného deja toľko krát počas tak dlhej stopáže, pre mňa znamenalo isté zmätenie. Ustrihnúť z dĺžky aspoň hodinu, vynechať niektoré postavy a viac sa sústrediť na hlavný dej, ktorý sa v podstate dostal do povedomia v poslednej polhodine. Potom by som dal určite viac ako 3 ***, pretože je to nádherný kus filmárskej roboty. ()

bambiz

Řemeslo dobré, ale na mě příliš utahané a překombinované, asi mi nějak hlava odmítala stíhat kdo s kým a proti komu - možná nakonec reálný odraz toho, jak to v tajných službách chodí. Mě na místo agenta nikdo nelanařte! ()

StarFsh

Čo to vlastne je? Snaha o sebaobvinenie CIA? Snaha o ospravedlnenie sa, za X mŕtvych, za zmrvenú akciu v "Zátoke Svíň"? Fakt nechápem. A asi radšej nechcem... V každom prípade, "hrdina" ktorý si vybuduje svoju kariéru na smrti X ľudí, si zaslúži veľmi rýchly odchod z tohoto sveta... A to čím skôr, aby v rámci jeho ambícií neumreli ešte ďalší. ()

pumprdlik

Spionaz jako hrom, ale trochu z jineho pohledu. Zapomente na akci ala James Bond & Jason Bourne. Tenhle snimek se nese spise v rovine Tinker Tailor Soldier Spy http://www.csfd.cz/film/279519-jeden-musi-z-kola-ven/podle-datetime/ Je to hra slov a obrazu a taky pohled do zakulisi pocatku vzniku CIA. Musim zminit super rezii, strih a hudbu. Matt Damon hraje cely film s kamennym vyrazem (vim, ze se tezko kdy zasmeje, ale tady je to fakt stone face). Musim varovat vsechny zajemce o shlednuti ceskeho DVD, kter je zmrsene hned dvakrat. Jednak vyslo v orezu, puvodni format 2.35:1 (cerne pruhy nahore i dole) je roztahly na 16:9 (zadne pruhy). Znamena to, ze obraz je neostry a rozplizly. Druha vec je, ze vysel pouze kratky cinema cut. Ja jsem videl obe a tech 30 minut na vic jde znat. Palce nahoru! ()

splaty

Nechápu, proč jsem na tenhle film šla tehdy do kina. 3 hodiny jsem na to koukala a do dneška si pamatuju, že po odchodu z kina jsem ani já, ani můj doprovod netušili, o čem se to vlastně točilo. 10% ()

phoenix9

Mierné sklamanie z určitých pasaží , ale zvyšok je dobrý ,a hlavne spoločné scény M.Damona a A. Jolie , tak tie sa mi páčily najviac . 50 % ()

Bobby a Marty: další spolupráce?

Bobby a Marty: další spolupráce?

09.07.2008

Robert De Niro měl během pátečního přebírání ceny za celoživotní dílo ve Varech sdílnou náladu a svěřil se s plány udělat ze svého posledního režijního počinu, u nás uvedeného pod názvem Kauza CIA,… (více)

OSCARS - výsledky

OSCARS - výsledky

26.02.2007

Lék pro zakomplexovaný český film?

Lék pro zakomplexovaný český film?

20.02.2007

Nemůžeme bohužel posoudit, jaké bylo Berlinale, ale s klidným srdcem můžeme prohlásit, že to byl velký krok pro český film. Je to specificky česká vyprávěcí forma, kterou mám rád, ocenil snímek… (více)

Oscary již po devětasedmdesáté

Oscary již po devětasedmdesáté