Neporazitelný

(seriál)
  • USA Invincible
Trailer
USA, (2021–2024), 13 h 15 min (Minutáž: 42–56 min)

Série(2) / Epizody(17)

Neporazitelný je americký animovaný televizní seriál o superhrdinech pro dospělé, který vychází ze stejnojmenné série Image Comics od Roberta Kirkmana, Coryho Walkera a Ryana Ottleyho. Seriál sleduje sedmnáctiletého Marka Graysona a jeho proměnu v superhrdinu pod vedením jeho otce, Omni-Mana, nejmocnější bytosti na planetě. Během své proměny se Mark ocitá v rozporu mezi svým osobním životem a superhrdinskými povinnostmi, kdy bude nucen dokázat, že dokáže být takovým hrdinou, jakým je jeho otec. (LUKICKK)

Trailer

DaeGurth

Je to takové rozporuplné. Na jednu stranu pěkná ukázka amerického komixu, navíc příjemně krvavá. Na druhou stranu je to prapodivně americké. Politicky korektní (Taky co čekat od Amazonu, že?) a hlavní postava se plazí před černou feministkou, kterou by patřilo liskat od rána do večera a pak, pro jistotu, ještě jednou dokola, jen aby se chovala normálně. Některé postavy byly skvělé, některé tam neměly co dělat. Zkusím původní komix. Edit: Boha... v porovnání s origináním komiksem je tenhle seriál tak woke, až to bolí. Upravuju hodnocení. (A taky je ten komix vtipnější a delší) ()

TheEvilTwin

Nejsem si jistý, jestli chci strávit 12 hodin na animáku, který je "dospělácký" jen v tom, že se tam často sekají hlavy a stříkají litry krve. To, co bych od podobného díla očekával a co by jej odlišovalo od animovaných pohádek a právě by zabavilo i dospělé publikum, je neustálé hláškování, sprostost a podobně laděné komické scény (jako například v South Park, Mr. Pickles..), ale to zde úplně, ale úplně chybí. Takhle to nechám na průměru a popravdě nechápu nadhodnocení seriálu, ono koukat na 8 hodinových epizod pohádky asi není pro mě no... ()

tomashrabek

Po slabučkom The Falcon and the Winter Soldier som sa už skoro na ďalší superhrdinský seriál vyprdol. A akú by som urobil chybu! Invincible je svieži, zábavný a brutálny prírastok do žánru stredoškolských coming of age vzťahových drám. O vychrstnuté vnútornosti ani originálne nápady tu nie je núdza. Asi po prvýkrát v živote mám chuť siahnuť po komiksovej predlohe, aby som si skrátil čakanie na ďalšie sezóny. ()

vyfuk

Po jednom díle jsem nenašel nic, co by mi dávalo smysl pokračovat. Po dalších pár dílech skoro po roce mi to vůbec nedává smysl. Seriál,  který asi  láka na fabulaci a nějakou krvavost, ale není v ničem  nijak výjimečný. Asi v půlce série nevím, proč postavy dělají, to co dělají, proč je to pro ně důležité ani jaký, to má smysl. Dost se mi to zdá jako další nafuknutá bublina. Znám nějaké finále seriálu díky memům, což je škoda spoileru, o to víc nechápu, co se sakra muselo stát, že hlavní postava udělá na konci, to co udělá a nedává mi to smysl ani za mák. Zvláště, když do půlky série není náznak toho, co se má posrat. Plus když připočtu animaci jak za japonského krále Klacek-kun, tak  to moc nepřidává nějaké lukrativitě. ()

sskrblik

Čas mezi čekáním na třetí řadu The Boys vyplňuje seriál Invincible téměř dokonale a hned po prvním díle si získal zcela mou pozornost. Pochopitelně až po titulkové scéně. Ostatně dost často se při titulcích dějí zásadní věci. Oproti The Boys má tento seriál takřka neomezené možnosti a to díky animované formě. Baví mě jak umí kombinovat různá témata z komiksů nebo filmů. Je fakt, že jsem očekával spíše nekorektní komiksovku a místo toho je to brutální a temná iluze planety Země. Škoda jen že ničivou sílu věřím více záporným postavám, kdežto kladní hrdinové působí spíše komicky (tedy nový tým). Též mě vadí proč do toho zase cpou téma buzniček a černobílou romanci?! To už se bez toho dneska nic z hollywoodských pohyblivých obrázků nic neobejde? ()

• Komiksová predloha vyšla prvý krát v nakladateľstve Image Comics v roku 2003. Vychádzala do roku 2018. Celkovo bolo vydaných 144 dielov. (toi-toi)
  • Hrdnovia z Guardians of The Globe sú výrazne inšpirovaní postavami z Justice League od vydavateľstva DC Comics. Immortal nesie rovnaké schopnosti ako Superman, War Woman ako Wonder Woman, Aquarus vládne moru rovnako ako Aquaman, Darkwing má podobné zbrane a kostým ako Batman, Red Rush je výrane podobný s Flashom a každý tím má svojho marťana - Martian Man, respektívne Martian Manhunter. (toi-toi)
  • Viacero postáv bolo pre seriál prispôsobených podľa vzhľadu hlasových hercov. Na rozdiel od komiksovej predlohy sa menila farba pleti, rod či rasa postáv. Z postavy Marka Graysona sa tak stal Aziat (Steven Yeun), zo Shrinking Raya sa stala žena Shrinking Rae (Grey Griffin) či Amber Bennett dostala rovnakú farbu pleti ako jej herečka Zazie Beetz. (toi-toi)

Související novinky

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

31.12.2021

Přichází den, kdy se každoročně obracíme na nejoblíbenější uživatele, aby se nám svěřili se svými topkami 3 filmů (a případně 3 seriálů) uplynulého roku. Od loňska je navíc doplňují i vybraní… (více)

NEJ filmy a seriály roku dle žebříčků ČSFD

NEJ filmy a seriály roku dle žebříčků ČSFD

30.12.2021

Rok 2021 proběhl z hlediska kinematografie v o něco menší nejistotě než rok 2020, kdy byly v důsledku virové epidemie zavírány kinosály a filmové premiéry se houfně odsouvaly, což trvalo až do… (více)