Reklama

Reklama

Série(2) / Epizody(16)

Obsahy(1)

Animovaný seriál pro dospělé, založený na komiksu o teenagerovi, jehož otec je nejmocnějším superhrdinou na planetě. (JasonCZ)

Videa (1)

Trailer

Recenze (79)

HoneyBunny 

všechny recenze uživatele

Originální pohled na dnes už trochu vyšeptané komiksovky. Hlavní hrdina Mark má tatínka superhrdinu Omni-Mana, který je hrozně cool. Má SJW přítelkyni, která je hrozně otravná a doufám, že v druhé sérii skončí pod koly autobusu. A hlavně má Mark nové superschopnosti zděděné po tatínkovi, které musí začít používat, protože svět přišel o svoji "Justice League" (scéna, kde uvidíte jak, je hodně šokantní). Na můj vkus přeci jenom zbytečně krvavé, ale vidím tu velký potenciál, protože tenhle svět je sakra zábavný a nebojí se objevovat nové věci. Jen bych doporučila tvůrcům ubrat na té social justice agendě a potřebě "reprezentovat" jakýkoli gender, sexualitu nebo rasu. Jako dobře, záměr hezký, ale tady už je to příšerně očividná agitka. Dojem ze seriálu to ale tolik nekazí. Nejlepší je Omni-Man a jeho boží knír, Robot, který možná je nebo není padouch, a Hulk-holčička. ()

HAL 

všechny recenze uživatele

Solidní jatka, a na další sezony, pokud opravdu budou ten příběh rozvíjet dál a do většího měřítka, se dost těším. Tedy doufám že se s tím vývojem nezaseknou na obyčejné superhrdinské rutině jak naznačují poslední minuty série první, to by byla fakt škoda - potenciál na dotaženější rozvíjení světa a příběhu než v Justice League a Marvelovkách tu je velký. Ne že by to bylo nějak zásadně chytřejší, ono plán záporáků tady je asi stejně smysluplný jako plán Thanose nebo Darkseida, a pořád je to čistá superhdinská žánrovka, takže i ty komiksová klišé tam jsou, a i nějak výrazně větší hloubky by se jeden nedokutal. Je to další (lepší) Justice League, ne další Watchmen. Ale v animované podobě si můžou dovolit zajít o notný kus dál než v hraných filmech, žádné omezování PG ratingem s cílením na vyloženě dětské mainstreamové publikum tu neháže klacky pod nohy smysluplnosti příběhu. ()

Reklama

Kothy 

všechny recenze uživatele

Tak jsem se dostal i k tomuto vychvalovanému animáku od tvůrce Walking Dead. Začátek může vypadat jako kopírka JL a DC světa, ale vůbec to tak není. Nakonec se objeví dost rozdílů. Akce je tu dost a s ní i hodně záporáků. Hlavní hrdina je puberťák, který má slavného otce hrdinu a snaží se sžít se svými schopnostmi. Postupně se do toho dostane a začne chápat, jak tento svět funguje. Nic ale není zadarmo a bude se muset vzdát svých osobních svobod. Poté se vše zkomplikuje a my zjistíme, o čem to vlastně celé je. Budu se těšit na další sérii. Ještě bych zmínil, že hlavní postavy dabují samí známí herci. Taky je to dost krvavé. "Budu potřebovat oblek." ()

bart_ 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

1. série - "Why did you make me do this? You're fighting so you can watch everyone around you die! Think, Mark! You'll outlast every fragile, insignificant being on this planet. You'll live to see this world crumble to dust and blow away! Everyone and everything you know will be gone! What will have after 500 years?" "You, Dad. I'd still have you." ________ Jak v subkulturním undergroundu tak v popkulturním mainstreamu se již od dob vydání revolučního grafického románu 'Watchmen: Strážci' od britského autora a anarchisty Alana Moora (tedy rok 1986) zakořeňuje netradiční paradigma - vůči nejen mý libosti - tedy reflektovat superhrdiny bez růžových brýlí a jakýchkoliv příkras - nejčastěji jakožto zakomplexovaný sociopatický a mentálně labilní choleriky, jejichž extravagantní pestrobarevný kostýmy je pouze skrývají před temným alter-egem amorálních sadistů, jejichž ambivalentní karma jim nebrání konat v nesouladu s hrdinným pacifistickým konformismem, a namísto toho jít nekompromisně proti zásadám - a v krajních případech i přes mrtvoly.... A totéž platí pro seriálovou adaptaci dnes již legendární stejnojmenné komiksové série 'Invincible', která tyto radikální anti-teze determinovala a zpopularizovala. A já absolutně nepolíben komiksovou předlohou a neznalý jejího kánonu jsem neměl sebemenšího tucha, do jak moc krvavý louže vlastně kráčím. Na první pohled totiž seriál působí jako další z mnoha monotematických projektů, které se snaží odpovědět na stále exponenciálně rostoucí poptávku po dospělejších komiksových námětech - jenže autor Robert Kirkman - mimochodem tatíček kultovní série 'The Walking Dead', autorita svýho oboru - který je taktéž notoricky znám svým specifickým vypravěčským rukopisem a umem emocionálně vyjebat s čtenářem za každou cenu, se zde nepokouší o žánrový revizionismus - ale přímo o nefalšovanou renesanci a překopání fundamentálních stavebních základů žánru, potažmo redefinici nového směru, v němž se neštítí černého humoru, vulgarit, psychopatických sklonů, despektu vůči starým pořádkům, spektakulární epičnosti, ani explicitního násilí - a kontrastně tak nahlíží na odvrácenou stranu života lidí se superschopnostmi oděných do nablýskaných pláštíků - a to zcela bez cenzury.... 'Neporazitelný' se touto provokativní hrou s diváckým očekáváním tak vymyká klasický kategorizaci a schematickým distinkcím svýho žánru způsobem, na který nemaj koule ani 'Boys' - a to už je co říct. Finální epizoda je navíc tak nehorázně brutální, až se mi z toho málem obrátil žaludek naruby. A to jsem se rozhod tenhle seriál zhlédnout jen kvůli memu "Think Mark!".... Co dodat na závěr? Doopravdy nikdy bych si při čtení komiksových sešitů netroufal pomyslet nad tím, že komiks je jakožto individuální médium určeno výhradně pro mladší generace. Leda hovno. Doporučuju všema dvaceti. ________ // VERDIKT: VLAK 🚝 // ()

Nin 

všechny recenze uživatele

Znám původní komiks, který má mezi nerdy velkou fanouškovskou základnu, co na něho nedá dopustit. Já komiks nedávno znovu zkoušel a nepřijde mi nějak zvlášť dobrý. Seriál je ale podle mě úplně jiný kafe. Asi bych měl tedy dodat, že komiks Invincible je dlouhatánská série (která vyniká v tom, že se lehko čte), a já nečetl samozřejmě všechny díly, když mě zase tak nezaujal začátek, ale dal jsem mu dost šancí. Přečetl jsem několik knih, které vrcholí stejným velkým zvratem jako první řada (a i v tomhle případě je jeho seriálové zpracování násobně lepší), takže mám určitě právo srovnávat. Na druhou stranu připouštím možnost, že v pozdějších číslech to autor komiksu Kirkman psal lépe. Ale třeba takový Walking Dead psal Kirkman skvěle hned od začátku... Invincible je hodně zajímavá adaptace - Autoři seriálu (v těsné spolupráci s původním tvůrcem komiksu, který napsal i scénáře k několika dílům) si vzali z komiksu nejdůležitější scény, ale zbytek je dost jiný. V seriálu jsou stejné postavy plus přidaly některé nové. Ty původní postavy jsou v seriálu lepší, nepůsobí tak jednoduše jako v komiksu, a ty nové postavy v sobě obsahují více diverzity. Působí to trochu až směšně, když nejlepší kamarád je najednou otevřený gay, maminka je najednou asiatka a za přítelkyni má černošku, mezi jejíž zájmy patří "čtvrtá vlna feminismu". Jsem levičák, ale tady tady jsem měl občas chuť zařvat na obrazovku "Já to chápu! Jste demokrati! Jste woke! Nemusíte mi to furt cpát". Na druhou stranu drtivá většina scén s nimi je za mě v pohodě. Našly se i scény, které mi přišly hrozné - z nějakého důvodu mě hodně naštvala scéna s odhalením Invincibleovy identity, kde nejspíš chtěli převrátit komiksové klišé a hlavně ukázat, jak jsou ženy silné a nezávislé osobnosti... Což ale v mých očích znamenalo hlavně to, že se holky chovaly jak krávy a bylo mi Invincibla líto. Nutno říct, že tady s kritikou končím, a tohle přepálené "woke" je asi tak 5 % seriálu. Zbylých 95 % je parádní komiksová jízda. Jedná se o takový superhrdinský seriál, který připomene staré animáky, ale s tím, že  se najednou postavy chovají poměrně reálně, děj je o taky chlup realističtější a hlavně superhrdinské bitky jsou pořádně brutální. Hlavní příběh je taky velmi dobrý. V komiksu za mě spíš rádobyšokující zvrat je tu zpracovaný skvěle, stejně jako vynikající vedlejší dějové linky (které jsou někdy opravdu drsné a dramatické). Animace je solidní, dabují tam samí známí herci a do seriálu je nastrkaná hromada stylové hudby. Tohle je opravdu vyvedený superhrdinský kousek. (8/10) ()

Galerie (16)

Zajímavosti (7)

  • Viacero postáv bolo pre seriál prispôsobených podľa vzhľadu hlasových hercov. Na rozdiel od komiksovej predlohy sa menila farba pleti, rod či rasa postáv. Z postavy Marka Graysona sa tak stal Aziat (Steven Yeun), zo Shrinking Raya sa stala žena Shrinking Rae (Grey Griffin) či Amber Bennett dostala rovnakú farbu pleti ako jej herečka Zazie Beetz. (toi-toi)
  • Komiksová predloha vyšla prvý krát v nakladateľstve Image Comics v roku 2003. Vychádzala do roku 2018. Celkovo bolo vydaných 144 dielov. (toi-toi)

Související novinky

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

31.12.2021

Přichází den, kdy se každoročně obracíme na nejoblíbenější uživatele, aby se nám svěřili se svými topkami 3 filmů (a případně 3 seriálů) uplynulého roku. Od loňska je navíc doplňují i vybraní…

NEJ filmy a seriály roku dle žebříčků ČSFD

NEJ filmy a seriály roku dle žebříčků ČSFD

30.12.2021

Rok 2021 proběhl z hlediska kinematografie v o něco menší nejistotě než rok 2020, kdy byly v důsledku virové epidemie zavírány kinosály a filmové premiéry se houfně odsouvaly, což trvalo až do…

Reklama

Reklama