Neporazitelný

(seriál)
  • USA Invincible
Trailer 1
USA, (2021–2024), 13 h 15 min (Minutáž: 42–56 min)

Série(2) / Epizody(17)

Neporazitelný je americký animovaný televizní seriál o superhrdinech pro dospělé, který vychází ze stejnojmenné série Image Comics od Roberta Kirkmana, Coryho Walkera a Ryana Ottleyho. Seriál sleduje sedmnáctiletého Marka Graysona a jeho proměnu v superhrdinu pod vedením jeho otce, Omni-Mana, nejmocnější bytosti na planetě. Během své proměny se Mark ocitá v rozporu mezi svým osobním životem a superhrdinskými povinnostmi, kdy bude nucen dokázat, že dokáže být takovým hrdinou, jakým je jeho otec. (LUKICKK)

Trailer 1

LizianShaw

Zezačátku se to tváří jako typický origin mladého superhrdiny a má to podobný feel jako počátky Spider-Mana. S tím rozdílem, že jeho otec je nejsilnější hrdina s tím nejhustším knírem ve vesmíru. Animace je boží, nejvíce mě bavily scény, kde Invincible létal, zkrátka akční scény se hodně povedly. A není to jen létání, obzvláště v druhé polovině se rozpoutají úplná, ale fakt naprosto největší jatka, která jsem kdy v animácích viděl. Finále je asi ta nejbrutálnější a nejděsivější krvárna co jde se supersílou vytvořit, a obzvláště se mi líbí důraz na reálnost, kdy v každém filmu hrdinové zachrání svět, zatleskají si a odejdou, ale už vůbec není kladen důraz na to, kolik lidí bylo zraněno, či až zemřelo. Tak to tady není a obzvláště ve finále je to znát nejsilněji. Dalším kladem jsou dabéři, kdy velká jména jako J.K. Simmons, Steven Yeun, Malese Jow, Goggins, Quinto a Beetz opravdu kladou důraz na fakt, že se Amazon nesnaží o nějakou levnou adaptaci. Pro mě se jedná o nejlepší animovaný seriál, po boku Harley Quinn. Komiks jsem nečetl, ale určitě se to chystám napravit, protože jde o hodně chválené dílo. ()

FrankSusta

Tak tohle je fakticky nejkomiksovější filmařský počin všech dob. A to i když jsem komiksovou předlohu nečetl. Postavy (superhrdinové a superpadouš) jsou dělány podle klasických komiskových šablon, kdy je o jejich historii známo jen a pouze to nejdůležitější a tím otevírají prostor pro sebevětší scénáristův výmysl, příběhy jsou dělány jakýmsi impulzivním a jednoduším stylem vyprávění, který povoluje jakkoliv experimentovat a ke konci se vše tak nějak spojí dohromady a vytvoří jakýsi nejistý celek, jednotlivé charaktery jsou zase na první pohled přímočaré, ale po důkladném prozkoumání se v nich skrývá genialita... ale občas se ta genialita hledá fakt špatně. Tím tomuto rozhodně nadprůměrnému seroši rozhodně nechci křivdit, stejně jako nechci křivdit komiksům. Zkrátka a dobře to je nejen díky věrné animaci své předloze extrémně komiksové všemi rysy. A opravdu se v tom skrývá moře geniality. Rozhodně oceňuji  mnoho drobností, které z těchto komiksových jatek rovnou dělají nadprůměrnou zábavu, ať už se jedná o litry krve, které nejsou bezúčelné, i když se tak zprvu mohou jevit (jak komiksové!!!), nebo o extra přesně zvládnutý soukromý život hlavní postavy, která balancuje na rohu geniality. Fakt nevím, jak to ti dozajista už starší tvůrci dělají, že dokáží vystihnout tu nepříjemnost, trapnost a nerozhodnost zlaté mládaže. Dokonce i soundtrack je trefný (a to tadytu muziku nějak nemusím). No, ale největší plus má ta promyšlenost a občasné filozofické myšlenky (ať už o životě klona nebo nesmrtelnosti) či kulturní podobenství (Viltrumani jsou jasný nacisti!!!), které sem tam padnou. Ale samozřejmě to není bezchybné. Ať už se jedná o pomalejší rozjezd, z počátku rozpačité postavy či styl animace, který skutečně není pro každého. I mě trvalo těch osm epizod než jsem si na ni zvykl, jelikož rozhodně není můj šálek kávy. Ale i přes tyto nepatrné minusy (v šesti epizodách, až musím srazit jednu hvězdu) se ale jedná o něco opravdu nevídaného a překvapivě chytrého, které mě dokázalo na další série vskutku nalákat. Tleskám. ()

husokachna

Ač jsem si chvilku musel zvykat na odbytou animaci, nakonec mě pohltil příběh a Invinciblebla jsem si docela užil. Líbí se mi to pomrkávání po ostatních comicsech i necomicsech, bavil mě nosný příběh a vydržel jsem napnutej, co z toho vyleze. Rozuzlení je nakonec docela jednoduchý, ale rozhodně nezklame a tak i přes pár chyb a slabších míst, můžu dát spokojené čtyři viltrumy. Občasná brutalita už moc nepřekvapí, ale "masakr metrem" i tak potěšil svou nápaditostí. Největší chybou pak možná je, že Invincible přišel v době, kdy už všichni Watchmenové, Boysové a další, superhrdinským comicsům zrcadlo nějakou dobu nastavují a tak prostě nedělá žádnou díru do světa. ()

Kothy

Tak jsem se dostal i k tomuto vychvalovanému animáku od tvůrce Walking Dead. Začátek může vypadat jako kopírka JL a DC světa, ale vůbec to tak není. Nakonec se objeví dost rozdílů. Akce je tu dost a s ní i hodně záporáků. Hlavní hrdina je puberťák, který má slavného otce hrdinu a snaží se sžít se svými schopnostmi. Postupně se do toho dostane a začne chápat, jak tento svět funguje. Nic ale není zadarmo a bude se muset vzdát svých osobních svobod. Poté se vše zkomplikuje a my zjistíme, o čem to vlastně celé je. Budu se těšit na další sérii. Ještě bych zmínil, že hlavní postavy dabují samí známí herci. Taky je to dost krvavé. "Budu potřebovat oblek." ()

fablefavorit

Slátanina s pár silnými momenty. Kvalita animace kolísá v každém záběru, většina vedlejších postav a jejich dějových linek je buď plochá, nezajímavá, či obojí; slouží pouze jako vata k vyplnění stopáže. Design super-bytostí (s výjimkou ústřední dvojice) je snad úmyslně tuctový. Gradace neexistuje; seriál operuje v extrémech. Vzhledem k ohlasům jsem čekal něco víc, než parodii žánru, jejíž hlavním (čti pouhým) přínosem je šokující násilí. ()

• Viacero postáv bolo pre seriál prispôsobených podľa vzhľadu hlasových hercov. Na rozdiel od komiksovej predlohy sa menila farba pleti, rod či rasa postáv. Z postavy Marka Graysona sa tak stal Aziat (Steven Yeun), zo Shrinking Raya sa stala žena Shrinking Rae (Grey Griffin) či Amber Bennett dostala rovnakú farbu pleti ako jej herečka Zazie Beetz. (toi-toi)
  • Komiksová predloha vyšla prvý krát v nakladateľstve Image Comics v roku 2003. Vychádzala do roku 2018. Celkovo bolo vydaných 144 dielov. (toi-toi)
  • Hrdnovia z Guardians of The Globe sú výrazne inšpirovaní postavami z Justice League od vydavateľstva DC Comics. Immortal nesie rovnaké schopnosti ako Superman, War Woman ako Wonder Woman, Aquarus vládne moru rovnako ako Aquaman, Darkwing má podobné zbrane a kostým ako Batman, Red Rush je výrane podobný s Flashom a každý tím má svojho marťana - Martian Man, respektívne Martian Manhunter. (toi-toi)

Související novinky

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

31.12.2021

Přichází den, kdy se každoročně obracíme na nejoblíbenější uživatele, aby se nám svěřili se svými topkami 3 filmů (a případně 3 seriálů) uplynulého roku. Od loňska je navíc doplňují i vybraní… (více)

NEJ filmy a seriály roku dle žebříčků ČSFD

NEJ filmy a seriály roku dle žebříčků ČSFD

30.12.2021

Rok 2021 proběhl z hlediska kinematografie v o něco menší nejistotě než rok 2020, kdy byly v důsledku virové epidemie zavírány kinosály a filmové premiéry se houfně odsouvaly, což trvalo až do… (více)