Výborný příběh z pera H. G. Wellse a na svou dobu (ale i dnes!) působivé triky - vlastně celý film je jakousi přehlídkou trikového studia.(9.9.2010)

Pro mě nejlepší dílo ze svaté trojice Jamese Whala a dost možná (nebo lépe řečeno jednoznačně) vůbec nejzáživnější film, co jsem viděl z kinematografie od jejího počátku až do nějakých 40. let. Ani nevím, co mě donutilo nedat 5 hvězd a je dost možné, že hodnocení ještě časem upravím, ale Neviditelný muž mě, snad až na tu vřeštící ženskou, skutečně dostal, a to nejenom díky trikům, které nechápu, jak v té době udělali.(14.4.2006)

Temný sci-fi příběh s revolučními triky, které jsou stejně jako prakticky všudypřítomné napětí stále působivé. Vzpomínám si, jak dlouho a jak moc mě kdysi strašil úplně poslední záběr filmu, a vlastně se tomu vůbec nedivím.(10.9.2017)

Můžeme dělat co budeme chtít. Můžeme vládnout světu, občas nějaká ta vražda, můžeme vykolejit vlak! Rozkošná amorální uchylárnička s neuvěřitelným tahem na branku a triky (fakt rok 1933?) Navíc neviditelný muž pronáší neskutečný hlášky. Jeden z filmů u kterýho mě mrzelo, že už skončil. Fakt mi vyrazil dech.95%(29.3.2016)

H. G. Wells uměl psát a tudíž po něm zůstala řada skvělých předloh ke zfilmování. Neviditelný muž je rozhodně povedený snímek, jemuž nelze upřít parádní triky (na dobu vzniku), atmosféra, jež místy opravdu hraničí s hororem, ale zejména pak jeho pointa a samotný závěr nemá chybu. Pro fanoušky starých filmů se jedná o povinnost.(26.8.2016)

Hrůzostrašný příběh, oproti ostatním Whaleovým dílům jistě dnes ještě chytlavý.(5.10.2011)

V prvom rade úplne bravúrne triky, pri ktorých sa zastavuje rozum. Bohužiaľ dosť cítiť, že film vznikal hlavne kvôli nim. Whale neide do hĺbky a vzťahy medzi postavami v podstate iba verklikuje. No napriek tomu je Neviditeľný muž zaslúžená klasika, i keď mal na viac. Téma vedca, ktorý v honbe za úspechom zošalie, má v sebe nekonečný potenciál.(3.10.2010)

Neviditelný muž vidět není (až na poslední minutu na konci) ale výborný námět, režie, scénář a sakra výborné efekty (které nechápu jak tenkrát udělali) ano. Je to svižné, krátké a tím pádem je nuda naprosto vyloučena. Doporučuji si tento film sehnat každému, kdo má rád hodně kvalitní filmy.(30.3.2009)

Pokud nějaký film z 30. let opravdu předběhl svou dobu, pak je to jistě Whaleův The Invisible Man. Díky svému svižnému stylu vyprávění a použití, pro mě na tu dobu zcela nepochopitelných vizuálních efektů, se tenhle atmosferický thriller může s přehledem řadit mezi ty nejdůležitější filmy všech dob.(21.11.2009)

Na dnešné pomery má Neviditeľný muž od hororu ďaleko, ale určité desivé prvky mu nejde uprieť. Napriek tomu by som ho skôr označil za thriller s hrozivou atmosférou, ktorú si dokázala snímka udržať do dnešného dňa. A na to, že Claude Rainsa nebolo väčšinu času prakticky vôbec vidno, som si jeho prítomnosť užil plnými dúškami. Pán herec.(5.12.2018)

Lahůdka pro pamětníky i filmové nadšence, odshora až dolů napěchována skvělými nápady, které ve spojení s tehdejší těžce omezenou technikou vzbuzují upřímný údiv. Hlavní hrdina se mi sice svým chováním těžce protivil a počínání strážců zákona zase často nutilo k úsměvu, takže jsem moc neměl komu fandit, avšak svým vypravěčským drajvem a přímočarostí si mne film okamžitě získal a zcela se vymyká tehdejším uspávacím snímkům o vědeckých kiksech, Frankensteinem od samotného Whalea počínaje. V rámci žánru velký skok vpřed.(15.5.2014)

Neviditeľného muža mám od Whale ešte radšej, ako známejšieho a legendárnejšieho Frankensteina, pretože má medzi dobrom a zlom sa viac zmietaného šialeného vedca, väčšiu a zlovestnejšiu hrozbu - tak pre ľudstvo, ako aj pre asistenta Kimpa - v neposlednom rade aj z môjho subjektívneho hľadiska krajšiu herečku a naozaj výbornú výpravu a réžiu. a sám neviditeľný muž síce maskérsky nemá na frankensteina, ale ten kostým je podľa mňa ešte desivejší, pretože zahaľuje a neukazuje - a to ľudí desí viac.(27.8.2011)

Spíše než horor bych Neviditelného muže označil za thriller, jelikož vlastně kromě mrazivě působící scény vysvětlování plánů nebohému Kempovi film postrádá hororové prvky a spíš než děsí tak napíná tím, jakou metodu bezmocná policie zvolí na dopadení neviditelného šílence. V rámci starých snímků Universalu z podobného ranku se jedná o lepší průměr. Poznámka na okraj: ve srovnání s hystericky uřvanou hostinskou mi krvelačný neviditelný maniak přijde jako menší zlo...(24.11.2009)

Šetril som si komentár k Neviditeľnému mužovi kým pozriem celú edíciu a porovnávať, ale momentálne sa mi do toho nejak nechce, a tak sa uspokojím s týmito pár slovami o vynikajúcej technickej stránke a naplnených očakávaniach. 90% Päť hviezd nedávam vlastne iba preto, že za jediný ozaj desivý starý horor považujem Murnauovho Nosferatu a do krásy Frankensteinovej nevesty tomu zas chýba troška toho srdca. Ale kvalita.(13.5.2013)

Skvělé šlapající thriler, který i po téměř 80 letech od svého vzniku i po trikové stránce vypadá skvěle.(20.11.2011)

K filmom z daného obdobia pristupujem zväčša ako ku raritkám, historickým artefaktom, ktoré pomáhali definovať obraz kinematografie. Sem patria klasiky typu Dracula, Frankenstein a pod. No Invisible Man je aj dnes až prekvapujúco sviežim dielkom, ktoré v mojich očiach zatieňuje celú "klasickú" tvorbu a vytŕča z radu. Reči o nadčasovosti sú často sprofanované, ale pre toto dielo sedia určite. Triky, príbeh, nápady, réžia- bezchybné a vynikajúce...právom sa radiace medzi kultové dielo!(20.12.2010)

Skvělé monstrum se skvělým hlasem. To je první, co mě napadlo, když skončily závěrečné titulky. Charismatický chraplák Clauda Rainse provází celým filmem, i když občas ustřelí do hysterického smíchu, a dokazuje, že k dostatku charismatu nemusíte být ani vidět. Já mu fandil, přál jsem mu, ať zabije co nejvíc lidí a uteče těm pitomým policajtům, ať Whale natočí dvojku, trojku... a tak dále. Jak občas při hodnocení klasických hororů přivírám oko, u Neviditelného muže to není zapotřebí. Pět hvězd je zcela zasloužených. A ještě jednu věc je třeba zmínit - a tím je černý, místy až absurdní humor, který filmu dodává punc výjimečnosti.(29.7.2013)

Výborná hororová klasika s přelomovými triky a charismatickým hlavním hrdinou. Některé trikové sekvence vypadají dobře i po takřka 80 letech a to je co říct.(24.12.2010)

Nápadité, bez zdržování a trikově zvládnuté na jedničku. 75%(30.9.2010)

Zlatá klasika, která na tehdejší dobu má slušné efekty, ale hlavně příběh.(5.12.2009)