Komentáře uživatelů k filmu (143)

 • Hellboy
  *****

  Výborný příběh z pera H. G. Wellse a na svou dobu (ale i dnes!) působivé triky - vlastně celý film je jakousi přehlídkou trikového studia.(9.9.2010)

 • Dan9K
  ****

  Pro mě nejlepší dílo ze svaté trojice Jamese Whala a dost možná (nebo lépe řečeno jednoznačně) vůbec nejzáživnější film, co jsem viděl z kinematografie od jejího počátku až do nějakých 40. let. Ani nevím, co mě donutilo nedat 5 hvězd a je dost možné, že hodnocení ještě časem upravím, ale Neviditelný muž mě, snad až na tu vřeštící ženskou, skutečně dostal, a to nejenom díky trikům, které nechápu, jak v té době udělali.(14.4.2006)

 • D.Moore
  *****

  Temný sci-fi příběh s revolučními triky, které jsou stejně jako prakticky všudypřítomné napětí stále působivé. Vzpomínám si, jak dlouho a jak moc mě kdysi strašil úplně poslední záběr filmu, a vlastně se tomu vůbec nedivím.(10.9.2017)

 • Wacoslav1
  *****

  Můžeme dělat co budeme chtít. Můžeme vládnout světu, občas nějaká ta vražda, můžeme vykolejit vlak! Rozkošná amorální uchylárnička s neuvěřitelným tahem na branku a triky (fakt rok 1933?) Navíc neviditelný muž pronáší neskutečný hlášky. Jeden z filmů u kterýho mě mrzelo, že už skončil. Fakt mi vyrazil dech.95%(29.3.2016)

 • cheyene
  ****

  H. G. Wells uměl psát a tudíž po něm zůstala řada skvělých předloh ke zfilmování. Neviditelný muž je rozhodně povedený snímek, jemuž nelze upřít parádní triky (na dobu vzniku), atmosféra, jež místy opravdu hraničí s hororem, ale zejména pak jeho pointa a samotný závěr nemá chybu. Pro fanoušky starých filmů se jedná o povinnost.(26.8.2016)

 • LiVentura
  ****

  Hrůzostrašný příběh, oproti ostatním Whaleovým dílům jistě dnes ještě chytlavý.(5.10.2011)

 • JohnnyD
  ****

  V prvom rade úplne bravúrne triky, pri ktorých sa zastavuje rozum. Bohužiaľ dosť cítiť, že film vznikal hlavne kvôli nim. Whale neide do hĺbky a vzťahy medzi postavami v podstate iba verklikuje. No napriek tomu je Neviditeľný muž zaslúžená klasika, i keď mal na viac. Téma vedca, ktorý v honbe za úspechom zošalie, má v sebe nekonečný potenciál.(3.10.2010)

 • Webb
  *****

  Neviditelný muž vidět není (až na poslední minutu na konci) ale výborný námět, režie, scénář a sakra výborné efekty (které nechápu jak tenkrát udělali) ano. Je to svižné, krátké a tím pádem je nuda naprosto vyloučena. Doporučuji si tento film sehnat každému, kdo má rád hodně kvalitní filmy.(30.3.2009)

 • Chlupis
  *****

  Pokud nějaký film z 30. let opravdu předběhl svou dobu, pak je to jistě Whaleův The Invisible Man. Díky svému svižnému stylu vyprávění a použití, pro mě na tu dobu zcela nepochopitelných vizuálních efektů, se tenhle atmosferický thriller může s přehledem řadit mezi ty nejdůležitější filmy všech dob.(21.11.2009)

 • Cappuccino
  ****

  Na dnešné pomery má Neviditeľný muž od hororu ďaleko, ale určité desivé prvky mu nejde uprieť. Napriek tomu by som ho skôr označil za thriller s hrozivou atmosférou, ktorú si dokázala snímka udržať do dnešného dňa. A na to, že Claude Rainsa nebolo väčšinu času prakticky vôbec vidno, som si jeho prítomnosť užil plnými dúškami. Pán herec.(5.12.2018)

 • lamps
  ****

  Lahůdka pro pamětníky i filmové nadšence, odshora až dolů napěchována skvělými nápady, které ve spojení s tehdejší těžce omezenou technikou vzbuzují upřímný údiv. Hlavní hrdina se mi sice svým chováním těžce protivil a počínání strážců zákona zase často nutilo k úsměvu, takže jsem moc neměl komu fandit, avšak svým vypravěčským drajvem a přímočarostí si mne film okamžitě získal a zcela se vymyká tehdejším uspávacím snímkům o vědeckých kiksech, Frankensteinem od samotného Whalea počínaje. V rámci žánru velký skok vpřed.(15.5.2014)

 • Jordan
  *****

  Neviditeľného muža mám od Whale ešte radšej, ako známejšieho a legendárnejšieho Frankensteina, pretože má medzi dobrom a zlom sa viac zmietaného šialeného vedca, väčšiu a zlovestnejšiu hrozbu - tak pre ľudstvo, ako aj pre asistenta Kimpa - v neposlednom rade aj z môjho subjektívneho hľadiska krajšiu herečku a naozaj výbornú výpravu a réžiu. a sám neviditeľný muž síce maskérsky nemá na frankensteina, ale ten kostým je podľa mňa ešte desivejší, pretože zahaľuje a neukazuje - a to ľudí desí viac.(27.8.2011)

 • strougy
  ***

  Spíše než horor bych Neviditelného muže označil za thriller, jelikož vlastně kromě mrazivě působící scény vysvětlování plánů nebohému Kempovi film postrádá hororové prvky a spíš než děsí tak napíná tím, jakou metodu bezmocná policie zvolí na dopadení neviditelného šílence. V rámci starých snímků Universalu z podobného ranku se jedná o lepší průměr. Poznámka na okraj: ve srovnání s hystericky uřvanou hostinskou mi krvelačný neviditelný maniak přijde jako menší zlo...(24.11.2009)

 • dr.horrible
  ****

  Šetril som si komentár k Neviditeľnému mužovi kým pozriem celú edíciu a porovnávať, ale momentálne sa mi do toho nejak nechce, a tak sa uspokojím s týmito pár slovami o vynikajúcej technickej stránke a naplnených očakávaniach. 90% Päť hviezd nedávam vlastne iba preto, že za jediný ozaj desivý starý horor považujem Murnauovho Nosferatu a do krásy Frankensteinovej nevesty tomu zas chýba troška toho srdca. Ale kvalita.(13.5.2013)

 • PetrPan
  *****

  Skvělé šlapající thriler, který i po téměř 80 letech od svého vzniku i po trikové stránce vypadá skvěle.(20.11.2011)

 • jojinecko
  *****

  K filmom z daného obdobia pristupujem zväčša ako ku raritkám, historickým artefaktom, ktoré pomáhali definovať obraz kinematografie. Sem patria klasiky typu Dracula, Frankenstein a pod. No Invisible Man je aj dnes až prekvapujúco sviežim dielkom, ktoré v mojich očiach zatieňuje celú "klasickú" tvorbu a vytŕča z radu. Reči o nadčasovosti sú často sprofanované, ale pre toto dielo sedia určite. Triky, príbeh, nápady, réžia- bezchybné a vynikajúce...právom sa radiace medzi kultové dielo!(20.12.2010)

 • Oktavianus
  *****

  Skvělé monstrum se skvělým hlasem. To je první, co mě napadlo, když skončily závěrečné titulky. Charismatický chraplák Clauda Rainse provází celým filmem, i když občas ustřelí do hysterického smíchu, a dokazuje, že k dostatku charismatu nemusíte být ani vidět. Já mu fandil, přál jsem mu, ať zabije co nejvíc lidí a uteče těm pitomým policajtům, ať Whale natočí dvojku, trojku... a tak dále. Jak občas při hodnocení klasických hororů přivírám oko, u Neviditelného muže to není zapotřebí. Pět hvězd je zcela zasloužených. A ještě jednu věc je třeba zmínit - a tím je černý, místy až absurdní humor, který filmu dodává punc výjimečnosti.(29.7.2013)

 • Chrustyn
  ****

  Výborná hororová klasika s přelomovými triky a charismatickým hlavním hrdinou. Některé trikové sekvence vypadají dobře i po takřka 80 letech a to je co říct.(24.12.2010)

 • jonyyy
  ****

  Nápadité, bez zdržování a trikově zvládnuté na jedničku. 75%(30.9.2010)

 • honajz
  *****

  Zlatá klasika, která na tehdejší dobu má slušné efekty, ale hlavně příběh.(5.12.2009)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace