Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Trojice gangsterů, kteří vykradli banku, se uchýlí ve vile na pláži. Okolí vily je opuštěné, ale vila je obsazena mladými děvčaty, které zde mají seminář. Útočníci využívají tohoto místa jako svého útočiště a dívky pak zneužívají ke svým zvrhlým choutkám. Neutuchající teror vede pomalu k neodvratné obraně a pomstě... (Flipnic)

Recenze (15)

POMO 

všechny recenze uživatele

Traja gangstri na úteku terorizujú v odľahlom dome na pláži skupinku mladých dievčat. Zástupca nasty-euro-trashu, konkrétne revenge-flicks (ďalej napríklad The Last House on the Left alebo americký I Spit on Your Grave) s tradične príšernými hercami a dialógmi. Pritom s kamerou sa zaobcháza dobre a lokácie okolo baráku sú fajn. Nechutností je primerane aj pre slabší žalúdok, no sú podané formou divných hypnotických spomalovačiek, ktoré viac kazia než vylepšujú. ()

Campbell 

všechny recenze uživatele

Obrovská vila, dvě holky, a tri lupičů kteří zrovna vykradly banku. Námět jak stvořený pro teror jízdu. Ta se nakonec moc nekonala. Kamera střídá interiérní scény s hercema společně na pohled krajiny. Je v tom takovej mišmaš.Sem tam sáhne nuda. Ale to nejhorší je ten pokus o drama, ten režisérovy totálně nevyšel. Ale i tak to nebylo špatné a na jedno zkouknutí to bylo celkem dobré. ()

Reklama

pornogrind 

všechny recenze uživatele

Ať si říká nebo píše kdo chce co chce je mi to jedno. Mě se to líbilo a sedlo mi to. Inspirace je celkem jasná. Lze to brát i jako vykrádačku. A možná právě proto se mi to tak líbilo. Protože jsem zavzpomínal na takový filmový kulty jako(na který se to samozřejmě kvalitou nechytá) The Last House on the Left(1972) od Wese Cravena(4hvězdy) a nepřekonatelnej perfektní The House on the Edge of the Park(1980) od Ruggera Deodata s nezapomenutelným Davidem Hessem(5hvězd), kterej mám po tomto filmu silný nutkání si  zopáknout. Za mě je The Last House on the Beach snímkem kterej se veze na stejný vlně. Sice nemá tak charizmatický záporáky jako byl třeba výše zmiňovaný David Hess ale ani tihle tři hajzlové nejsou k zahození. Navíc tady proti nim stojí celkem pěkný děvčata. Snad jen trochu zamrzí, že finální msta je odbitá tak bleskurychle. I tak ale rád trochu nadhodnotím a tu 4hvězdu přihodím. ()

Kusko.t2 

všechny recenze uživatele

Slnečné Taliansko, mladé a príťažlivé dospievajúce slečny, užívajúce si mladé životy v odľahlom dome na pláži, kde okrem slnenia pri bazéne nacvičujú vlastnú verziu shakespeareovského predstavenia Sna noci svätojánskej pod dohľadom sestry Cristiny, pocítia trpkú príchuť tvrdej okupácie. Neďaleký prepad banky trojicou beštiálnych zlodejov ich predstavenie a pohodu predčasne ukončí, keďže práve ich sídlo pokoja sa má stať útočiskom kriminálnych živlov na nadchádzajúcich niekoľko dní. Prakticky 24 hodinový psychický a fyzický teror počas každého dňa (bitie, znásilňovanie, ponižovanie, vraždy, výsmech, atď...) musia dievčatá pokorne znášať. Stav psychického zrútenia sa blíži k svojej limitnej hodnote. Prišiel čas sa o niečo pokúsiť! ### Zaujímavosťou La settima donna je, že jeden z jej alternatívnych názvov (The Last House on the Beach) nepriamo odkazuje na známu klasiku Wesa Cravena – THE LAST HOUSE ON THE LEFT. Že sa jedná o jeho >vykrádačku< by som sa neodvážil tvrdiť. Známa Cravenova klasika v tomto prípade si myslím poslúžila iba ako štýlová inšpirácia či impulz, ktorý temnú cestu exploitation žánru z časti osvietila a zviditeľnila. Prosperi po nej po vlastných musel prejsť už sám. Navyše okrajovo treba brať do úvahy aj fakt, čia vykrádačka (a to značná) je The Last House on the Left. Ale to už je iná téma, ak si divák film dokáže naplno užiť, bezvýznamná. ### Podľa mňa technicky, herecky a žensky nádherný predstaviteľ exploitu, využívajúci neskutočne kamerové nájazdy, strihy a pohľady do očí plných vášne, strachu a nenávisti, vrátane “slow motion“ záberov, predlžujúcich príležitostne čas vzrušenia pred a počas tyranie. Hudobný doprovod Roberta Pregadiona počas celej minutáže neskutočne sadnúci! Chváliť jednotlivé stránky La settima donna, vrátane jej nemalého množstva nezabudnuteľných scén, by som mohol až do rána/noci. Preto by som to záverom zhrnul tak, že ani jedná malá blbá vec, ktorú by som mohol vytknúť, ma nenapadá. Ak by som sa mal rozhodnúť medzi už spomínaným Cravenovým, a určite ešte v ďalších komentároch tu v budúcnosti spomenutým The Last House on the Left, Cravenovu verziu by som v porovnaní s La settima donna oželel. A to hovorí niekto, kto má pôvodný The Last House on the Left v značnej obľube. Franco Prosperi, L'Incredibile!!! Pár ďalších zákulisných informácii je možné sa dozvedieť z dokumentu Holy Beauty vs. The Evil Beasts (2007). ()

Flipnic 

všechny recenze uživatele

Jedna z několika vykrádaček kultovního Cravenova Last House on the Left (1972). Italové jsou ve vykrádání sice mistři, ale co se kvality jejich filmů týče, často za originálem pokulhávají, ne-li mu dělají ostudu. Toto je typický příběh, kdy se trojice gangsterů ukryje s ukradenými penězi ve vile na pláži, která je jinak v okolí opuštěná, ale uvnitř plná děvčat. Gangsteři jsou samozřejmě zvrhlá úchylná hovada, takže divák sleduje řadu nepříjemných až nechutných a drsných scén od ponižování, přes znásilňování až po vraždění atd. Klasický explotation, který ač je technicky velmi dobře zvládnut, nejde tolik do hloubky a divák je v mnoha ohledech docela šetřen. Řada násilností je natočena tak, aby diváka zcela neodrovnala a netraumatizovala. Probíhají spíše záběry na aktéry násilí, než na oběti. Navíc oběti i aktéři hrají svoje prožitky špatně. A na tom zejména padá celý film. Naprosto otřesné výkony všech herců, jak těch špatných, tak obětí. Dále pak jistá "plochost" filmu a jeho "odtažitost" od diváka. Jednoduše tvůrci nešlapou ani z poloviny na plyn jako Craven nebo Zarchi. Ve srovnání s bravurním Deodatovým House on the Edge of Park (1980) film také prohrává na celé čáře. Shrnuto, podtrženo ... klasický explotation násilný kousek, určený spíše divákům, kteří se chtějí s tímto okrajovým filmovým žánrem seznámit a nepřistoupit hned k některým z výše jmenovaným a traumatizujícím dílkům... ()

Galerie (6)

Zajímavosti (1)

  • Ray Lovelock (ktorý hrá vo filme aj hlavnú rolu) spieva tiež song s názvom" Place for Landing" a počas nej hrá aj na ústnej harmonike. (westerns)

Reklama

Reklama