Cirkus Humberto

• Západní Německo Zirkus Humberto
všechny plakáty
TV spot 3
Drama / Rodinný / Historický
Československo / Západní Německo, 1988, 10 h 35 min (Minutáž: 52–55 min)

Předloha:

Eduard Bass (kniha)

Kamera:

Andrej Barla

Hudba:

Karel Svoboda

Jaromír Hanzlík, Petr Haničinec, Kathy Kriegel, Josef Kemr, Martin Růžek, Jiřina Bohdalová, Radoslav Brzobohatý, Claudine Coster, Josef Dvořák (více)

Epizody(12)

Jeden z nejvýpravnějších seriálů České televize podle slavného románu Eduarda Basse, k němuž složil hudbu Karel Svoboda a ústřední melodii nazpíval Karel Gott. Životní příběhy šesti generací rodu Humberto zobrazují pohnuté osudy lidí, kterým se cirkusová manéž stala osudem. (Česká televize)

Jasmín

Neodmyslitelná část mého dětství. Povedlo se to od hudby, přes herce (až na dospělou představitelku Heleny Berwitzové...), výpravu, prostě všechno (výborný je třeba epizodní manželský pár Nárožný, Janžurová). A závěrečný díl - to je pro mě citový výplach. Díky za natočení. ()

smalda

Opět jeden z "našich" vynikajících seriálů. Pouze dvě věci mi brání mu dát hodnocení absolutní a sice,herecké "výkony"některých zahraničních protagonistů a poté (věk) stárnutí či spíše nestárnutí některých postav,kde by např.J.Kemrovi muselo být snad 120 let!To jsou pouze detaily,které sice zamrzí,ale neodradí. ()

Nataniel

Podle mě nedoceněný seriál, natočený podle románu Eduarda Basse. Nejlepší český herci , do detailu propracované kulisy. Celkově není co vytknout ()

Bránolog

S jedním kamarádem jsme to na vojně sledovali každou neděli večer a nechali si od ostatních nadávat do komunistů. Co je k tomu vedlo, Bůh suď. ()

corax8

Hodně povedený seriál. Je dobré že je vyparávěn o osudech cirkusu a to bez přikrášlení. I kydž v některých dílech jsem moc neměl rád tu temnou atmosféru. ()

Ospalek

Hudba Karla Svobody mě dostala do jakési tenze při sledování seriálu. Jak je možné, že nejlepší čeští režiséři vymírají a zůstává nám tu jen takový "odpad"? ()

pelegryna

Rozhodně patří do zlaté pokladnice .Od brilantních hereckých výkonů, bez přehrávání a přehánění, vynikající hudba no prostě vynikající.Je zajímavé, že čím jsem starší tím více v tom nacházím obyčejného lidského moudra.Což u jiných seriálů tuzemské produkce není možno...... ()

Bojinda

Senzace atrakce, světový unikát! Skvělé výkony herců včetně Němců, snad jen tu krasojezdkyni Helenku mohla hrát jiná, ne taková almara. Magický úvod, který nás láká shlédnout příběhy minulého věku, které neztratily na přitažlivosti ani tím, že je už věk další, mě spolehlivě přitáhne. Vyvážený vtip a vážný příběh a dokonce dětský herec, který nevypadá jak plakát. Pecka. S Dobrodružstvím kriminalistiky můj nejoblíbenější seriál na nedělní dopoledne. ()

nihiliste

Moje srdeční záležitost. Seriál, který jsem už jako dítě sledoval a nenechal si uniknout jediný díl. Perfektní herecké výkony všech zůčastněných a dokonalá hudba v režii geniálního Karla Svobody. ()

Loooba

Tento seriál mne doprovázel několik krásných týdnů mého dětství. Nádherná podívaná vonící kočovným životem. ()

bizal

Tento seriál jsem viděl několikrát, když byl v televizi nikdy jsem si jej nenechal ujít. Viděl jsem jej jako kluk, jako školák, jako student a naposledy jako otec malého synka. Pokaždé jsem jej vnímal jinak a pokaždé to byl zážitek. Ta hudba a výkony herců jsou prostě boží. ()

jossC

Eduard Bass se točí v hrobě jak vrtule... Ty výkony německých herců???Ukázka,jak se dá lehce zabít jeden z nejkrásnějších románů.Tu knížku miluju,,, Ale,když jednu z nejkrásnějších postav hraje almara...??? Ta představa,že se Paolo Romeo a Vašku přetahujou o to dvoumetrový strašidlo mi zničila všechny iluze...Prostě zabít jí bylo málo.... Tři hvězdy jsou moc...Nebejt tam ta kráva,tak dám klidně pět...:-)) ()

lebi

Werner Possardt je skvělý herec, pan režisér Filip vše zvládnul ukočírovat a seriál je jedním z našich nejlepších. ()

Paolo123

Vedle F.L. Věka a Nemocnice na kraji města nejlepší normalizační seriál. Autoři se obratně vyhnuli jakékoli ideologizaci a dokonce, světe div se, hrdinou je manažer a majitel cirkusu. Věrná adaptace, jaká se jen málo vidí. Dnešní nekonečné nebo epizodní seriály si tady vůbec neškrtnou.kromě jiných výtečný part předvedl nezapomenutelný Josef Kemr. ()

Zemřel režisér František Filip

Zemřel režisér František Filip