Cirkus Humberto

• Západní Německo Zirkus Humberto
všechny plakáty
TV spot 5
Drama / Rodinný / Historický
Československo / Západní Německo, 1988, 10 h 35 min (Minutáž: 52–55 min)

Předloha:

Eduard Bass (kniha)

Kamera:

Andrej Barla

Hudba:

Karel Svoboda

Jaromír Hanzlík, Petr Haničinec, Kathy Kriegel, Josef Kemr, Martin Růžek, Jiřina Bohdalová, Radoslav Brzobohatý, Claudine Coster, Josef Dvořák (více)

Epizody(12)

Jeden z nejvýpravnějších seriálů České televize podle slavného románu Eduarda Basse, k němuž složil hudbu Karel Svoboda a ústřední melodii nazpíval Karel Gott. Životní příběhy šesti generací rodu Humberto zobrazují pohnuté osudy lidí, kterým se cirkusová manéž stala osudem. (Česká televize)

jonnybe

Je zajímavé jak se dřív točili takové seriály jako tento. Scénář, výprava a hlavně herci. Zrovna jsem se dokoukal na poslední díl a musel jsem konstatovat, že to je seriál, který stojí za to. Jen více. I když je doba jinde tak lidi se nemění, vkus možná ano, ale vypravování a příběh jsou věčné. Dost bylo filosofování. A tak Vážení přátelé, ano. ()

ajfelka

Uznávám, že po řemeslné stránce je to výborný seriál, ale já už od dětství nesnáším cirkus a vše, co s ním souvisí, proto nemůžu jít s hodnocením výš. ()

Reyak

Úžasný seriál, který vás dostane právě svým dějem po dobu 98 let, kdy se z malého cirkusu stal cirkus evropského formátu, poté zkrachoval, stalo se z něj varieté a nakonec se slavné jméno téměř vytratilo v zapomnění, nebýt ovšem Vaškovi vnučky. Mohu pochválit celý štáb, nebýt ovšem detailů, na které já jsem pes. Mimochodem německé herce, kromě tedy direktora Berwitze zvláště v pozdějším věku, považuji hrozný omyl (já vím, mezinárodní produkce je mezinárodní produkce a nese s sebou závazky, ale nezdála se Vám Helena, jako přehnaně hrající chlap v paruce?). Smutný pohled na pomalu stárnoucí postavy, zašlou slávu jména Humberto a hlavně skvělé zakončení, ve kterém si na místě pana Hanzlíka neumím představit nikoho jiného a samozřejmě ta hudba! " Zejtra je ve městě jarmark... Cirrrkus Humberto přece nesmí chybět! " ()

Otan

Naši se na to dívali a já občas s nimi.Bože,ono je to možná uděláno dobře,ale já cirkus nesnáším.(tedy kromě toho Slunečního). ()

Antal89

I do mistrného seriálu se občas vloudí chybička: V 11. dílu vidíme v scénu, kdy Helenka vychází plná smutku na rušnou pražskou ulici. Při krátkém pohledu od ní do ulice však v 5:58 vidíme věc, která do daného období nepatří - je to konkrétně kamenný normalizační koš na odpadky. ()

pegtr

Výborný historický seriál z cirkusového prostředí.Sice jsou některé díly slabší a o většině dílech se to říct nedá.Skvělé výkony herců a výborný scenář udělaly z tohoto seriálu kult české televizní tvorby. ()

petr.k09

skvělý seriál jenom škoda že to ty zahraniční herci nam to trošku kazí jinak vyborný škoda že ted se netočí takový hezký seriály jako dřív ()

valinka

Cetla jsem i viděla jsem.obojí ve mně zanechalo silný zážitek i když pochopitelně psaná verze je obsáhlejší. přiznávám,že raděj jsem měla období malého Vašku,ale zas ve filmu mám nejraděj scény se zvířaty,tím však trpím od dětství artisty jsem nikdy nemusela ()

Himbajz

Dílo hodno génia. Nemá asi cenu více přidávat na superlativech. prostě srdeční záležitost. Je to dílo, co vezme za srdce. ()

ssarka

sice chápu,že to není žádná blbá telenovela,ale po shlédnutí každného dílu už od mala mám chuť si jít skočit z okna...děj a hlavně výborná hudba je hrozně depresivní...jinak zpracování,herecké výkony a vůbec vše výborné ()

Timonthy

Volná citace:,,Nevejdou se a nevejdou." ,,Máš tam dost místa... pro mé dromedáry." ,,Zavolej Vaška." ,,Chceš na mě posílat Vaška? Copak jsem lev?" ()

Peabody

jedna z mých nejoblíbenějších českých knih (i v dobách kdy byla nedostatečně dějinami dělnického hnutí a moc se ve škole nefedrovala). Velmi slušná scenáristická práce i když je to hodně přepsané, ale ono by to asi jinak nešlo, myslím, že rodina Zelenků odvedla výbornou práci. Z české strany velmi slušné herecké obsazení, jen Petr Haničinec zamlada je trochu starší než by měl být, ale to je detail, Pavel Mang i Jaromír Hanzlík vynikající, celá osmička velmi dobrá, výborný výkon Josefa Dvořáka, pana Kemra i ostatních, rodiče Berwitzovi docela dobří, ale kámen úrazu je většina německých (zjevně třetiřadých) herců jen srovnejte tupého Hanse s Josefem Kemrem, který září) a zcela děsná je ta německá kredenz co hraje Helenku. Proboha jezdkyně s touhle figurou (ksicht taky nestojí za nic, ale to není hlavní) - to by musela jezdit školu na pivovarském valachovi, hrozné a herecky tak amatérská. Škoda, při troše změn by to mohlo být skoro dokonalá adaptace. ()

Juratt

Pro mě nejlepší český seriál všech dob. Parádní výkony. Škoda, že seriály tohoto typu a kvality se v Čechách už hodněěěěě dlouho netočí, místo toho se točí akorát nekonečné blbosti...... ()

Nick321

Spíše smutný seriál o cirkusu Humberto, který zažil vzestup i totální pád zapříčiněný stařeckou paličatostí Petra Berwitze. Usnul na vavřínech, hýřil za zvířata, o která nebyl takový zájem, jak si myslel, nedal si poradit od moudřejších a posledním hřebíčkem do rakve byla cirkusová budova, kterou považoval za jistotu a která se v nouzi nejvyšší ukázala jako bezcenná. Velice zajímavou postavou je zde Vašek Karas, kterého můžeme pozorovat jako roztomilého vesnického chlapečka, kterému tragicky umře maminka a tak se s otcem vydá do Hamburku, kde poznají magický svět krotitelů šelem, kouzelníků, polykačů ohně, akrobatů a skákačů- a Vašek chce umět všechno z toho. Kdo jediný mě v celém seriálu iritoval byl Josef Kemr, ač ho v jiných filmech jako herce mám rád, tak tady pro mě byl rušivý element seniorské senility. ()

uletov

Todle mě nikdy nechytlo. Proč tam flákli ty německé neherce nechápu. Hudba od Karla Svobody stojí za zmínku.. jo a cirkusy nesnáším. ()

Hombre8

Nakonec to na ty čtyři hvězdy dolezlo, i když řada výhrad. Zejména nechápu, proč se to točilo v koprodukci (vlastně chápu) a díky tomu tam bylo tolik nesympatických gesichtů. Zvláště Kriegel je tedy mimořádně odpudivá. ()

Bohdy67

Seriál, který má stejný ročník narozní jako já, jsem nikdy dříve neviděl. A pocity z jeho shlédnutí po více jak třiceti letech od uvedení? Bez znalosti románu Eduarda Basse? Prostředí cirkusu mě nikdy moc neoslovovalo, ale zde mi ani nevadilo. V podstatě to bylo o vztazích a lidech, než li o představeních. Asi nejvíc co stojí za ocenění je plejáda vynikajích českých herců. Ti němečtí se teda povedli. Horší byl snad jen casting na Dva nosáče, ale jelikož každému bůh nadělil dle svého uvážení Kelišová, nechme toto stranou. Pan Haničinec, Kemr, Dvořák, Bartoška, Němec a mnoho dalších. Jako téměř vždy radost pohledět. U Jiřího Bartošky, snad zatím nejsympatičtější role co jsem viděl. Děj jako takový už bych trochu podrobil kritice. Respektive. Nacpat osudy šesti generací do pouhých 12ti dílů a ješte to obrovské množstí vedlejších postav? To prostě nejde a kdyby se to dělalo dnes, mělo by to jistě několik sérií. Tady v podstatě nejvíce času máme věnováno osobě Petra Berwitze a Václava Karase a jejich životního příběhu. Tedy vlastně pouhých dvou generací. Zbytek tak byl projet šmahem, přičemž hlavně začátek a život Carla Humberta a následně Bernharda Berwitze, výborně ztrvárněného panem Brzobohatým by si jistě zasloužili pomalu samostatný seriál. To samé na konci, osud kolem malého Petra Karase, byť ten nebyl od kumštu, ale poté i jeho dcery Ludmiliy, jejímž "osudem" to celé skončilo. Také vedlejší postavy mohli mnoho nabídnout. Malina o kterém byl vlastně první díl, se dál objevoval v roli pana Kemra už jen sporadicky. Atd... Tohle všehcno ve mě zanechává s tím, že byl celý seriál vcelku pochmurný, neboť snad v každém díle někdo zemřel, pocit neúplnosti a "smutku".... Ale ano, asi to patří ke zlatému fondu české seriálové tvorby, jen je škoda, že narozdíl od některých jiných které měli skončit daleko dříve, tento seriál měl být naopak o něco delší a obsáhlejší...77% ()

donvito

Dávám pět hvězdiček, protože tak náročné seriály se již dnes netočí, skvělí herci i cirkusový kompars. Výborné přenesení románové předlohy na TV obrazovku, akorát je zde problém obsáhnout herce do tak dlouhého období, pan Hanzlík jako 17 letý působí dost komicky, ale jinak super. ()

Zemřel režisér František Filip

Zemřel režisér František Filip