Pach krve

• USA Wrong Turn (více)

Greenbrier Backcountry, Západní Virgínie. Chris Finn spěchá na pracovní pohovor a kvůli zácpě na dálnici se rozhodne zkrátit si cestu po lesní silničce. Nesprávně však zahne, zabloudí v lesní pustině a navíc se srazí s protijedoucím autem s pěticí mladých výletníků. Skupinka se vydá hledat pomoc do nejbližšího domu. Místo pomoci tam však naráží na rodinku zmutovaných kanibalských zrůd, která se baví štvanicemi na zbloudilé automobilisty a jejich krvavou likvidací. Stanou se mladí lidé dalšími obětmi šílených kanibalů? Kolik z hrdinů krvavou štvanici přežije a dokáže se dostat ven z lesa?

V produkci trojnásobného držitele Oscara za zvláštní maskérské efekty Stana Winstona a producentů mimořádně úspěšných hororů Resident Evil a Tajemství loňského léta vznikl podle scénáře zkušeného Alana B. McElroye (Halloween 4, Spawn, Tělo na tělo) horor evokující nejlepší díla žánru založená na minimálním vkladu financí a maximálním vkladu talentu strašit diváky. Debutující režisér Rob Schmidt nabízí děsivý příběh o skupince mladých lidí, která se v hlubokých lesích Západní Virgínie utkává s vražedným zlem ve stylu legendárního Texaského masakru motorovou pilou kombinovaného s děsivou atmosférou Záhady Blair Witch. (oficiální text distributora)

flanker.27 odpad!

Tohle jsem včera náhodou viděl na HBO. Teda asi jen první půlhodinu, pak jsem znechuceně vypnul televizi. Scéna, kdy monstrózní záporák usne a "hrdinové" místo aby popadli nejbližší sekeru a udělali z něj kulaté čtverečky začnou hystericky zdrhat, mě vždycky tak nas***, že jdu od toho. To nemluvím o dalších klišé typu zkrátím si cestu lesem, půjdeme do chaty uprostřed lesů, ke které nevede žádné vedení, třeba tam bude telefon a tak dále, jen za ten kousek co jsem viděl, by se toho dalo napočítat nepočítaně. ()

Dudek

"Všichni tady zemře(m/t)e." To je věta, která figuruje ve většině hororů a v Pachu krve tak nemůže samozřejmě chybět. Nad tímto faktem však není důvod pozastavovat se. A to ani nad tím, že je horor absolutně neděsivý. Je spíše humorný a to platí hlavně u scén, kde vystupuje vtipný horský mužík (myslím toho nejhubenějšího). Pokud se rozhodnete tento film zhlédnout očekávejte však nepříliš originální zápletku a drobně podprůměrný příběh. Hloupý kastrát a zejména neuvěřitelná vykradačka Cravenova klasického hixplotation. ()

Gilmour93

V rádiu říkali, že kdo zaseje sémě do vlastního rodu, pohněvá Boha a třeba v takové Západní Virginii to s incestním setím berou evidentně od podlahy.. Tisíckrát omleté schéma proti sobě znovu postavilo skupinku pohledných junáků a dívek s obnaženými pupíky - všichni pochopitelně příliš mladí na smrt a jedno zdegenerované trio motorizovaných kanibalů - zřejmě výplod dávné touhy otce a dcery, ale pravděpodobněji se jeví spojení chlípného dědečka a vačice, co s poraněnou tlapičkou nestihla utéct.. Vše je patřičně krvavé, postavy se chovají až nadstandardně idiotsky a přirozený výběr evoluce tak na konci ponechá jen ty, co si to alespoň ždibec zasloužily. Osobám se slabším srdcem doporučuji pohlídat si vzduchem svištící sekery, ať se nestanete u Wrong Turn obětí číslo osm.. ()

genetique

Z pohľadu zábavnej osožnosti a spokojnosti siaha u mňa táto vyvražďovačka do vysokých sfér. Preto, lebo vďaka rýchlemu deju, príjemným (hlavne na pohľad) hercom a aj vďaka pár dosť dobrým death-scénam si ho pozriem aj znovu. Ale opäť to nebolo nič nové, nič inovatívne, proste u mnohých zapadne v rade tuctových horroríkov. Ale myslím, že Schmidt by mohol mať budúcnosť. 75%. ()

sniper18

Je to výborný horor. Má veľmi dobrý príbeh o skupinke mladých ľudí, ktorí havarujú na nezmapovanej lesnej ceste uprostred Virgínskych lesov a stanú sa terčom trojice zmutovaných kanibalov, ktorí v tejto oblasti už roky lovia a tak im v tomto pre nich neznámom prostredí musia uniknúť. Spracovanie je výborné, poteší skvelý úvod s horolezcami a už sa začne venovať hlavným postavám, s ktorými sa divák určitý čas zoznamuje a po prvom kontakte s kanibalmi sa začne výborná naháňačka až do konca. Dej je po celý čas zaujímavý, nemá slabé miesta, aj vďaka krátkej dĺžke je veľmi dynamický a nesklame ani záver. Atmosféra tu nie je, čo trochu sklame, ale zase musím pochváliť, že väčšinu času si udržuje slušné napätie a to aj napriek tomu, že takmer celý film sa odohráva za denného svetla. Čo sa týka krvavých scén, tak je to úplne ideálne, s množstvom a aj kvalitou som určite spokojný. Film nejde zbytočne do žiadnych extrémov, ale pár slušných úmrtí tu je a ani krv nechýba. Najviac sa mi páči napínavá časť v dome kanibalov, slušná likvidácia na strome a časť s policajtom. Herecké obsadenie je v rámci žánru výborné, málokedy sa stane, že sa dá v podobnom filme fandiť hlavným postavám, ale tu to platí a všetci sú bez problémov, poteší hlavne Desmond Harrington a Eliza Dushku. Réžia je na tom dosť dobre, až na pár detailov jej nemám čo vytknúť a výborná je aj technická stránka. Pach krvi patrí medzi moje najobľúbenejšie horory, príjemne sa naň pozerá aj viackrát, len škoda tých zbytočných mizerných pokračovaní, ktoré nemali nikdy vzniknúť. Ale za to tento film nemôže. Objektívna kvalita filmu- 66%, film sa páči mne na 78%. ()

dwi

Další z variant hry na kočku a na myš, která se už v současné produkci stává dosti fádní. Šestice mladých lidí se ocitá na dalším pustém prostranství, kde shodou okolností žije trojice geneticky zmutovaných monster. Široko daleko nikdo, hra může začít. Rob Schmidt svým počinem rozšířil již takhle velkou „hroudu“ teenagerských hororů, v nichž jde prakticky pořád o to jedno. Dvakrát, třikrát by se to ještě dalo skousnout, ale po x-té už to zavání značným stereotypem. Z toho se Schmidt snaží vybrousit naturalistickými krvavými scénami, ale kde není napětí, není ani dostatečný prostor pro šokování. Nevím, dřív bych tento horor doporučil na sobotní večer, dnes již jen na zaplácnutí sobotní nudy. ()

ScreamJay

Jayík se těšíl, že se bude bát :). Tak dost, bez prdele na to. V oparu těch stále ještě aktuálních teenage vyvražďovaček by se jeden ztratil a tak se mi po nějaké době dostalo do rukou DVDčko s tímto, v pravdě lákavým, titulkem na přebalu. Wrong Turn, skrze poutavou grafiku úvodních titulků, disponuje v bratru tradičním rozložením svého osazenstva – párek namakaných borců a nezbytné prsaté krásky v těsně upnutých svršcích, spodcích a přízemních dialozích. Jak běžela minuta za minutou, měl jsem stále silnější pocit, že to budování atmosféry je asi stejně tak úderné, jako banda toluenem načichaných zedníků při stavbě bytové příčky. Tedy opět omílaná klišé z hororů podobného ražení a až podezřele podobné rozložení příběhu, jako v témž roce remakeovaném The Texas Chainsaw Massacre. Avšak, po těch dvou značně rozpačitých třetinách, se přeci jen nějaká ta atmosféra zformuje a k duhu lze připočíst i těch pár „krvavózních“ efektů v pokusu o jakýsi post-gore ve spoďárech teenagerky. A jak tohle vysvědčení pokompletovat? Pochvalu zaslouží slušně vybraná hudba, která k příběhu nadmíru sedí a stejně tak chytlavé prostředí. Ono je to vlastně od Roba Schmidta a štábu řemeslně slušně zvládnuté, bez nějakých zbytečných excesů, jenže ve výsledku, přes mizerný konec a celkově příběh bez nápadů, je to prostě zase další z mnoha podobných hororů. DVD: V bonusech naleznete fotografie a pár trailerů, zvuk v původním znění, Česky a Maďarsky, stejně tak titulky. Nic víc, nic míň. Hodnocení. Kdybych dal víc než 2 hvězdičky, nebyl bych rejpalem a protože si rýpnout pro klid duše musím, dávám [4/10] :)) ()

yenn

Standardní dosti předvídatelná a po logické stránce místy pokulhávající vyvražďovačka, která by ani nestála za zmínku, kdyby neobsahovala jednu naprosto úžasnou scénu: morbidně krásná smrt druhé z mladic je natolik skvěle zpracována, že za ni samotnou přihazuji hvězdu navíc. 5/10 ()

NinadeL

Celovečerní reklama na tílko Elizy Dushku. Nebo na Elizu Dushku v tílku? Každopádně nemá smysl se pozastavovat na tím, co ten film je, ale nad tím, čím není. Není obyčejnou teen vyvražďovačkou / lekačkou. Je blbostí na entou, o vnitřní logice některých scén nemluvě. Čili z kategorie: "Šlo to." Jen si to užijte. ()

akisha

Je to blbost, ale kolikrát jsem se přistihla, jak si listuju albem DVD a ejhle, Wrong Turn, šup tam s tím. Přiznávám, že mám slabost pro Desmonda Harringtona a pořád si přeju, aby si už taky zahrál v normálním filmu a ne furt Wrong Turn a Loď Duchů. No ale ani pak film zas tak neselhává. Protože se tu podařilo zachytit opravdu rozlehlou a opravdu pustou krajinu tak, že divák fakt cejtí, že postavy tam jsou samy. Pak banda nadrženců není ani tak extrémně nesympatická, jak jsme u těchto filmů zvyklí (Eliza Dushku jasně vede) a banda horskejch mutantů sympaticky nechutná a odporná. Takhle nějak vypadá slušně natočenej vyvražďovák. Nemůžu si stěžovat. ()

castor

Ani pach krve, ale absolutně ani žádné děsivé závany se ke mně nedostaly!! Režisér (můžeme-li ho tak profesně nazvat) povyšuje hororový žánr na relativně úsměvnou komedii (zejména skákání ze strážní věže do korun stromů). Zase tu máme partu teenagerů, kteří logické myšlení nechali doma, zřejmě i scénáristu, dobře vypadají a trička (u dívčího osazenstva) mají dostatečně obtáhlá!! Trio záporáků-sekáčů je jako z komparzu z natáčení "Pána prstenů", chybí napětí, typické atributy (jako benzinová pumpa se senilním podivínem) naopak nechybí. Ale na druhou stranu to svižně odsýpá, brutalita je relativně uspokojující a hlavně stopáž je tak akorát. Na závěr jedno přiznání: celkové hodnocení notně ovlivňuje Eliza Dushku!! 30% ()

viperblade

Zřejmě první takový horor, který sem viděl.. (myslím takováto vyvražďovačka) ... a celkem slušný. Hlavně ze začátku v lese. ()

MM_Ramone

Pokiaľ ste mali možnosť vidieť "Texaský masaker motorovou pilou" alebo "Hory majú oči", kľudne postačia aj ich novšie remake verzie, tak je úplne zbytočné sa pozerať na "Wrong Turn". Pretože je to len lacná, béčková vykrádačka spomínaných kultových hixploitation horrorov. Nebojím sa napísať, že sa mi to zdá ako dosť nepodarená karikatúra. Plná nelogickostí; doslova absurdít. Vrcholom je nočná naháňačka v korunách stromov. Nebol som s týmto titulom spokojný. Slabota. Nič pre horrorových veteránov. ** ()

Faustka

Hustá, napjatá, krvavě lahůdková atmosféra obklopující se nedozírnou hloubkou lesů a mohutností zelených velikánů. Poodhalit mimoděk tuto fascinující nádheru znamená pro mnohé jistý ortel smrti. Horor s příslibem pocitu čerstvě nabroušené sekery v těsné blízkosti, stačí okamžik... a jsi navždy ztracen. ()

MMR

Tak jeden z mála hororů, který jsem viděl (lépe řečeno, u kterého jsem seděl před obrazovkou, jelikož jsem měl po většinu času ruce na očích). Díval jsem se na to se svou bývalou na její žádost, já sám bych se na to nedíval. Bylo dost drastický, krve až moc. Tohle rozhodně není film pro mě, ale hodnotím vysoko, hlavně díky Elize Dushku. ()

2Pac

Dalsi z radu teenhororov, ktory vsak oproti ostatnym ma v sebe istu davku invencie:) a celkom slusnu davku strachu. Samozrejme, ze aj tu su "blbe americke deti" , na druhej strane tu su nechutne chutny zaporaci. Mne ti traja typci strasne pripominali tiez podobnych :) typkov z jednej epizody Aktov X. Predstava, ze niekde v hustom americkom lese zije tlupa zdegenerovanych "neandrtalcov" mi pripada dost scary... ()

petero

No takéto niečo tu už bolo a myslím si že toto nič nové neprináša. Je to opäť len prehliadka hororového klišé a žiadna radosť z brutálnych scén či strach pred niečím alebo o niekoho sa u mňa nedostavili. Dvojka rozhodne režijne lepšia a hlavne zábavnejšia. ()

Davies182

Zhovadilost - jedno slovo by stačilo. Debilní postavy, debilní záporáci, atmosféra nula. Předvídatelné, nestrašidelné. Ale kupodivu nenudné! Při delší stopáži bych neváhal s odpadem, takhle se to ještě kupodivu celkem dalo zkousnout (film přesně na stav s kocovinou - hlava jak střep - ve kterém byl shlédnut a kdy se nedá dělat nic jiného, než tupě hledět před sebe a čekat, až to celé skončí)... ()

Mahalik

V lese do sebe nabourají dvě auta. Samozřejmě, že v něm sedí teenageři a protože není na mobilu signál ( AHA !) začnou prozkoumávat okolí. Jenže všechno není jak se zdá být. V lese je totiž napadnou zmutovaný panáci, kteří - bla, bla, bla,bla,bla. Už mě to docela otravuje, ale psát to budu dokud si to producenti neuvědomí (copa kdyby náhodou tenhle koment četl americký producent :D) a to že dnešním režisérům jakoby docházela šťáva. Všechno je na jedno brdo a žádná lekačka už vás nevystraší, poněvadž ji čekáte. Je to nuda, je to ohraný, je to prostě starý jako Metuzalém. Kdyby alespoň hlavní hrdina nebyl demence sama, možná bych se i polepšil a tu čtverčičku přihodil. Ale ne člověk si má stát za svým názorem. Je to blbost a tečka, vykřičník a pomlčka ! ()