Během vánočních svátků rozpoutá v ulicích Gothamu peklo znetvořený muž přezdívaný Tučňák. Mstí se za rodiče, kteří ho po narození hodili do kanálu, i za samotu, v níž byl nucen žít. Jeho nenávisti využije milionář Schreck a přesvědčí ho ke kandidatuře na úřad starosty. Chce jeho prostřednictvím ovládnout město. Milionář Bruce Wayne je nucen znovu v masce Batmana vyrazit do boje, vinou Tučňákova ďábelského plánu se však stává v očích veřejnosti zločincem. Zvrátit nepříznivou situaci a k tomu zachránit město se zdá nemožné. Naštěstí je tu ještě Kočičí žena, která má se Schreckem nevyřízené účty. (TV Nova)

unclejack

A čo z toho vyplýva? Ak ma bude vydierať, vyhodím ju z vyššieho poschodia. Ach, bratia filmofylovia, čo ste mi to urobili?!? Sedemdesiatsedem percent? Bavíme sa o pokračovaní prvého Batmana v réžii Tima Burtona, ktorý sa náležite uvolnil, príbeh stemnil a nakrútil ešte lepšieho Batmana než originál! Dôvody sú jasné - scenár je na vysokej úrovni a Bruce Wayne sa konečne pohol z polohy pozri ja som drsný veľký chlap do polohy pozeraj, som normálny chlap schopný vtipkovať, nenávidieť jednoducho niečo cítiť. Práve tu majú korene všetky vtipy medzi sluhom a jeho pánom, ktoré sa stali spolu so vzájomnou úctou poznávacím znakom ich vzťahu. Je síce pravda, že na začiatku sa venujeme hlavne Shreckovi, Penguinovi a Catwoman, ale to je úplne nevyhnutné pre pochopenie motivácie ich činov. Joker konal len z odplaty voči celému okoliu, ale Penguina čaká morálna premena a Catwoman dokonca vzťah s Waynom. To sú oveľa prepracovanejšie postavy, zvlášť samostatná a presvedčivá Michelle Pfeiffer, ktorá zanechala lepší dojem než Vicky Kim Basingerovej. Skvelá burtonovská atmosféra, prekvapujúcom vyspelý Batman, dostatok presvedčivosti v konaní postáv, akčné súboje nezabúdajúc na batmobil - tento Batman je kvalitou skutočne len krôčik za Nolanom a Tim Burton vo mne zanechal skvelý dojem. ()

Etherium

Pokračovanie Batmana- Batman sa vracia... A odkiaľ? Šak je stále v Gothame :D. Návrat filmu, no... Tú atmosféru z jednotky to malo áno, ale vytratila sa tam taká tá veľkoleposť, také konzervatívne a také nasilu šialené až vianočné. Postavu Tučniaka, akože ok, Catwoman "mňau", Ešte ten šéf,... No zbytočne moc narvaných záporákov a hlavne Catwoman, ktorá tam bola asi len preto, aby tam hrala aj nejaká žena. Ku koncu to stráca tempo, no a káčer pána tučniaka ma vyslovene sral... proste z ničoho nič sa v budove cez podlahu vynorí káčer. No a čo sa mi páčilo? Tie prelety kamerou ponad park, tradične dobré zábery na Gotham city, proste tá pravá Batmanovská atmosféra. ()

Patr1k

Môj najoblúbenejší Batman, tá ponurá atmosféra Gothamu dáva filmu strašný šmrnc. Danny DeVito by si zaslúžil nejaké to ocenenie za svoju hnusnú kreatúru, tak odporného záporáka nevidno len tak. Catwoman bola pre film pomerne zbytočná, no treba dodať, že Michelle Pfeifer v narýchlo zbúchanom latexe je k zožraniu. Christopher Walken je len čerešnička na torte tejto atmosférou a vizuálom deprimujúcej adaptácie môjho obľúbeného komixu. ()

PeteBuck

Vydarené pokračovanie "jednotky". Opäť skvelá atmosféra, záporáci (tých tu bolo požehnane), dej a Batman. Super, nemám, čo vytknúť. ()

LencaN

Úúúúúplná lahoda pro oči! Super kulisy s grandiózní temnou náladou. Tohle se Burtonovi opravdu povedlo na jedničku s několika hvězdičkami a tuctem podtržení. I příběh byl zajímavý. Postavu člověka-tučňáka (DeVito) jsem do té doby nikde snad ani nezahlédla, protože takovou kreaturu bych si určitě pamatovala. Catwoman vypadala ve svém sexy sešívaném oblečku taky luxusně, akorát mi občas přišla, jako by utekla z nějaké psychiatrické léčebny, protože Michelle Pfeiffer se občas tvářila jako naprostý blázen. No celý film jsem si pomlaskávala a snažila se to co nejvíc vnímat. ()

Jayk19

Více se mi líbil první film s Nicholsonem,ale ten DeVito alias tučňák byl taky nebyl špatný.Maličko se nakláním k prvnímu íle ale druhý taky rozhodně neurazil. ()

Tuty

Musím říct, že mě film po letech dokáže pobavit víc než předchozí díl. Celkově je na obou filmech znát Burtonův rukopis, správná potemnělá armosféra s dostatečně úchylnými postavami a kostými, zraje to jako víno... ()

AnysekMel

Batman byl pro mě vždy tím nejlepším superhrdinou, kterému komiksová tvorba vdechla život. Nejvíc mě fascinovalo to, že narozdíl od ostaních jeho příběh je poměrně uskutečnitelný. Tímhle ale zpracování Tima Burtona zcela opovrhlo a ... ... paradoxně vzniknul z toho pro mě nejlepší Batmanovský film! Přiznejme si, nebyl to Burton, nebýt na jeho filmu něco absurdního. ()

v.indruchova

Eh, na některé detaily si vzpomínám, ajko dítě jsem to viděla víckrát a vím, že padouši a to pan tučňák mi připadal děsivý, ale je potřeba to hodnotit méně vzpomínkově. Jo deprese. ()

Jenn

Prostě Burton. Neodolatelná kočičí žena a děsivej Tučňák, co mě jako malou holku děsil. Tohle je boží, tak to mám ráda. ()

HellsAngel

Mesto Gotham je pre Tima Burtona ako stvorené. Bláznivý vizionár nám vo svojom návrate do sveta netopierieho muža predstavuje ešte podivnejšie, úchylnejšie a zvrátenejšie postavy, ako tomu bolo v prípade prvého dielu. Samotný Batman tu má omnoho menší priestor a v porovnaní s jedinečnou galériou záporákov je žiaľ tou menej zaujímavou postavou. Ani badateľné navýšenie produkčných hodnôt tak úplne nezakryje skutočnosť, že rozprávanie je omnoho viac nesúrodé. Burton sa teda žiaľ neprekonal no aj napriek drobným pochybeniam ide o dôstojného nástupcu a taktiež skvelú voľbu pri hľadaní originálneho vianočného filmu. ()

HennessyVSOP

Asi nejlepší Burtonův film a pravděpodobně nejlepší Batman, i když s Nolanovým se to srovnává složitě, neb jsou každý úplně jiný materiál. Je vidět že do filmu se pustili peníze a že měl Burton volnou ruku. Groteskně fascinující podívaná a opět hlavní roli záporáka perfektně zvolený herec. Obrovské plus je také za Michelle Pfeiffer, která i po těch letech neztratila vůbec nic ze sexappealu a vynikla by i v současném filmu. Skvělý a nadčasový film! ()

Winster

To byla jízda! Ještě ponurejší Gotham...s tučnákem z kanálu a kočiči latex kočkou a samozřejmě s Batman. Možná ještě lepší než jednička... ()

KukulienkaHO

Film nebol zlý, aspoň čo sa týka hereckých výkonov, masiek, kostýmov a kamery. So scenárom je to trochu horšie, pretože film potápajú nelogické chyby. To je dôvod, prečo som mu dal 4* a nie 5*. Napríklad, ako mohol vedieť Tučniak písať a čítať keď bol celý svoj život v kanáloch alebo ako je možné, že sa z neho stal geniálny zločinec, keď nemal nikdy možnosť rozvíjať svoju myseľ. Ďalší problém mám s hudbou, ktorá sa mi v niektorých momentoch do scén nehodila. Ale na druhú stranu sa mi toto pokračovanie páči oveľa viac ako 1. diel, s ktorým mám omnoho viac problémov. P.S.: Catwoman mohla radšej zomrieť, keď sa už v ďalšom pokračovaní neobjavuje. ()

PanPyzamo

Batman se vrací je ještě lepší než předešlý díl z roku 1989. Přibyla nám zde Catwoman a místo Jokera je zde Penguin, který sice není až tak dobrý, ale je stále dobrý. Příběh je opět vynikající. Akční scény jsou tentokrát ještě o něco lepší a celkově se jedná o vynikající pokračování. 8,5/10 ()

Frecerick

Temnější, přes zub času přístupnější, ale i komiksově naivnější a poněkud přehnaně zvířecí pokračování Batmana od Tima Burtona. Nový záporák Penguin tady tahá narozdíl od Jokera za delší konec a Batmana, nebál bych se říct, lehce zastiňuje. Kromě toho, že z něj jde i dneska strach a celá ta maska nevypadá nijak zastarale, je Oswald zároveň tragickou postavou, která se svým konáním snaží spíše pomstít za křivdu, než pouze páchat „zlosynství“. Pak tu máme psychicky labilní Catwoman, která v tom latexovém kostýmku vypadá trochu… jak to říct… divně, ale určitě bych věřil tomu, že z ní před těmi skoro 30 lety byli někteří hoši paf. Paradoxně se mi z této ústřední trojice jeví jako nejslabší článek právě Batman, který už prostě není tak cool jak v minulém filmu. No uznejte sami, vždyť většinu problémů vyřešil nějakými ajťáckými triky ze svého pokojíčku v jeskyni. Jinak kromě těch pár scének, kdy nakopal zadek pár cirkusákům, byl zajímavý akorát během interakce s Catwoman. Nutno dodat, že nakonec tvořili celkem roztomilé duo. Ve výsledku jsem si to užil dost podobně jako jedničku, a tak bez váhání označuji Batman se vrací za úspěšný sequel! Žebříček všech celovečerních filmů s Batmanem najdete zde: https://sarden.cz/2021-04-13-0000/batman-vs-batman-usvit-batmanovosti ()

HBO Max plánuje seriál o Tučňákovi

HBO Max plánuje seriál o Tučňákovi

14.09.2021

Tučňák, resp. The Penguin, patří mezi nejznámější Batmanovy záporáky. V devadesátých letech ho nezapomenutelně ztvárnil Danny DeVito ve filmu Batman se vrací, a příští rok se pak dočkáme na filmových… (více)

Dvojka Jumanji nabírá posily

Dvojka Jumanji nabírá posily

06.01.2019

Dvojka k hitu Jumanji: Vítejte v džungli! s Dwaynem Johnsonem (Rychle a zběsile 5) a Kevinem Hartem (Night School) se pomalu ale jistě řítí a tento týdne jsme se dozvěděli o dvou nových hereckých… (více)

Anne Hathaway si brousí drápky

Anne Hathaway si brousí drápky

20.01.2011

Dohadům je konec (a že jich během uplynulých měsíců bylo!), studio Warner Bros. a Christopher Nolan oficiálně představili hlavní záporáky i jejich představitele pro The Dark Knight Rises. Ochránce… (více)

Angelina Jolie jako Catwoman?

Angelina Jolie jako Catwoman?

01.08.2008

Temný rytíř trhá rekordy všude, kde se objeví a vypadá to, že třetí díl je jen otázkou času. Nadšení jsou kritici, fanoušci netopýřího muže i obyčejní diváci a pokladničky tvůrců se plní dolary… (více)