Během vánočních svátků rozpoutá v ulicích Gothamu peklo znetvořený muž přezdívaný Tučňák. Mstí se za rodiče, kteří ho po narození hodili do kanálu, i za samotu, v níž byl nucen žít. Jeho nenávisti využije milionář Schreck a přesvědčí ho ke kandidatuře na úřad starosty. Chce jeho prostřednictvím ovládnout město. Milionář Bruce Wayne je nucen znovu v masce Batmana vyrazit do boje, vinou Tučňákova ďábelského plánu se však stává v očích veřejnosti zločincem. Zvrátit nepříznivou situaci a k tomu zachránit město se zdá nemožné. Naštěstí je tu ještě Kočičí žena, která má se Schreckem nevyřízené účty. (TV Nova)

Yojimbo

To, co jsem vyčítal prvnímu filmu, druhému nechybí. Pomyslným "drivem", který Batmanovi dodává šmrnc, se stal překvapivě sex, respektive sexuální podtón. Tučňák je slizský a nechutný, ale narozdíl od pstů na rukou mu nechybí libido. Catwoman je sexuální psychopatka, schizofrenní domina, jejíž kostým vybízí k sadomasochistickým hrátkám. A Batman? Ano, ani ten není úplně normální hrdina, ale v porovnání se svými protivníky vtipně působí jako romantický hošík, respektive panic. Tomuto filmu skutečně nemám co vytknout: Burton mohl díky úspěchu jedničky dát ještě větší průchod svému osobitému stylu; některé scény jsou naprosto úchvatné (tanec Bruce a Seliny na slavnosti, kdy odhalí svá alter ega) a nejlepší herecký výkon bezpochyby nabízí Michelle Pfeiffer, která si dokázala poradit s oběma polohami své role. A zapomenout nesmím ani na konec, který je.. prostě nezapomenutelný. ()

Barak

Oproti předchozímu Batmanovi je to docela velký propad. Batman docela ustoupil do pozadí a prostor dostává Kočičí žena - tam bych chtěl vědět, kde se všemu tak rychle naučila - a hlavně Tučňák, který na sebe převzal všechnu pozornost. Všichni mají na sobě tuny make-upu, ubylo akce, víc se mluví - řekl bych, že docela do větru -, táhne se to, a zkrátka to dost nudí. Moc mě to nebavilo.... ()

Jeand´Boa

Tento film si stačí pustit kdekoliv uprostřed a je hned jasné, kdo je režisérem ... nejde totiž o nic jiného než o kouzelnou vizuální podívanou - Burtonův koncert ... a všechny myslitelné nástroje tohoto orchestru opravdu ladí!... ()

asfalt

Nedávno (marec 2009) som si tento film pozrel znova a musím ešte jednu hviezdičku pridať. Tento film je dokonalý. Úžasne bizarné postavičky, znova skvelá Elfmanova hudba, výborné kostýmy a Burtonova réžia snáď ani nepotrebuje komentár: Film vás drží v napätí počas celého priebehu.... skrátka, je zbytočne veľa písať, lepšie raz vidieť ako stokrát počuť. ()

Mr.FreeZer

Druhý díl také supr. Danny DeVito jako tučňák, Pfeiffer jako kočičí žena. Prostě výborné pokračování prvního dílu. ()

Don Carlos

Nejlepší díl ze "starých Batmanů". Expresionistické, až surrealistické pojetí se mi možná líbí i o malinko víc než Nolanovy hyperrealistické kousky :) EDIT: určitě se mi líbí víc ;) ()

Biopler

Prvý Batman mal skvelého Keatona a Nicholsona. V druhej časti je Keaton jemne v úzadí a dopredu sa tlačí tučniak a nemastný-neslaný príbeh. Zaujme len Burtonovo vizuálne majstrovstvo. ()

denisavary

Kdybych si měla vybrat mezi Burtonem a Nolanem, tak samozřejmě vyhrává Nolan....Ale co se musí uznat Burton má lepší tajemnou atmosféru i komiksovost, no tak dobře, vím, že je tam rozdíl 20let, ale i tak :). Tenhle Batman byl pro mne lepší než jeho první část. Zde vynikaly více postavy, vtip a lepší atmosféra. Postavy jako Tučňák či Kočičí žena mě bavili po celou dobu filmu....docela i zastínili Batmana:). ()

Stíba

Přímočařejší a temnější díl a to především díky skvěle odpornému tučňáko v podání Dannyho DeVita. Druhý Burtonův Batman má opět svojí osobitost a prvnímu dílu je rovným soupeřem také díky kočičí ženě Michelle Pfeiffer nebo rovněž výbornému Christopherovi Walkenovi. Obsazení druhého dílu se opravdu povedlo. ()

Al44...

Volně navazuje na předchozího Batmana - stejně dobrá atmosféra, hudba a herci - přesto již sem začínají pronikat prvky přeplácanosti a stupidních nelogičností - některé hloupé dějové situace s Tučnákem, který mi jako hlavní záporná postava vůbec nesedl - Cat woman je zde řekl bych v pohodě - dle mého je to o něco horší film než "originál". ()

Killingjoke

Po velikém úspěchu a nesporných kvalitách prvního filmu Batman, dostal režisér Tim Burton od studia Warner Bros. volnou ruku pro pokračování. Burton se hozené rukavice nezalekl, naopak se více pustil z řetězu a naplno předvedl svou výtvarnickou a vizuální stránku, jejíž kontury jsou dnes dobře rozpoznatelné každému divákovi. Vzniklo tak pokračování Batman se vrací, které je srovnatelně výborné s prvním filmem. Tentokrát je vizualizace víc nořena do gotických kulis a výprava je místy téměř hororově-pohádková. Nezaměnitelný režisérův rukopis dodává příběhu ještě temnější atmosféru, která je podpořena zvoleným příběhem a hlavně výběrem postav jako je Penguin, Max Shreck nebo dvojznačná Catwoman. Z prvního filmu se do hlavní role vrací skvělý Michael Keaton, aby zopakoval svou ikonickou roli a dokázal, že ještě skoro patnáct let bude on jediným opravdovým Batmanem. Druhým filmem se však netopýří ochránce noří více do stínů a hlavní otěže přebírají záporné postavy v podaní Danny DeVita, jehož Penguin je z počátku politováníhodný vyděděnec, postupem času však jedna z nejodpornějších kreatur, jaké jsem kdy ve filmu viděl. Vedle Penguina zde máme Catwoman v podání krásné Michelle Pfeiffer, další tragickou figurku batmanova universa, jenž jako pravá kočka hraje svou hru na všechny strany a nutno dodat, že hraje parádně (no a na latex jsem nikdy moc nebyl, ale Michelle je v kostýmu Catwoman nezapomenutelná a neskutečně sexy). Batman se vrací si vzal to nejlepší z prvního filmu včetně hudby Dannyho Elfmana, avšak rozehrál hru s trošku jinými kartami, přesto ve výsledku musel potěšit nejednoho fanouška komiksové předlohy. I dnes, s odstupem dvaceti let má pro mne své velké kouzlo a patří k mým nejoblíbenějším filmům... ()

caramell

Hlubší, komplikovanější, propracovanější a především lepší než jednička od Burtona. Ale na Temného rytíře to nemá. ()

bolf!k

Nolanův Batman má něco (hodně) do sebe, ale je příliš přeceňovaný. TOHLE je nejlepší Batman ever. 90% ()

chernobyl

První Burtonům Batman mě těsně po revoluci spolehlivě vyhnal z kina v první třetině. Ale drápek zaťal. Dvojku už sem si kompletně užíval. Se vší tou mentální špínou, pokřiveným světem a "over the top" art deco výpravou to do dneška vnímám jako nejlepší batmanovský spektákl. Tohle je prostě Batman, kterej nepotřebuje uvěřitelný svět ani uvěřitelné motivace. Na rozdíl od jedničky, která čerpala z The Dark Knight Returns, se Burton ponořil zpět do sedmdesátých let, kdy se do bat-univerza po ztripovavých 60s zase navrátila gotická atmosféra a nejednoznačná pozice hlavního hrdiny, jež vystupuje spíše jako pozorovatel a jemný korektor tohoto svého světa, než jako deus-ex machina stojící mimo morálku. Krásně se na to kouká, krásně to hraje. Kdybych chtěl přemýšlet o morálních dilematech a politickém backgroundu současného světa, tak jak to dělá Nolan, tak si pustím třeba House of Cards, ale ne Batmana. ()

KafuR

Keaton nám trochu zestárl a s tím jeho vyzrálejším vzhledem i jeho Batman získal věrohodnější masku. Druhý Batman už také tolik nespoléhána náhody, ale hodně toho svěřil do rukou hlavních herců, což se koneckonců vyplatilo. Hlavního záporáka je sice člověku spíš líto a Walkenovo zosobnění bezpáteřního obchodníka budí občas spíše sympatie než hrůzu, ale Pfeiffer splnila svou dvojroli téměř bez výhrad. Do toho všeho pak mistr Burton pouští do ulic svou depkoidní symfonii plnou zmaru a špinavosti, která zamořuje mysl, a náladu směřuje do hlubokých kanálových vod Tučňákovy říše. ()

tranquill

Klasické, naprosto komixové, zpracování Batmana ala Tim Burton. Tedy s jeho typickou kostýmní výpravou i kulisami. A také s výbornými hereckými výkony, především Dannyho de Vita. ()

Kingjiri

Za mě o fous lepší než Burtonova batmanská prvotina. Samotnej Batman sice nedostává tolik prostoru, ale díky vrnící Catwoman (btw. její "zrození" bylo pěkně natočený) a nadrženýmu Tučňákovi má příběh větší spád, přičemž akce je znatelně víc. A taky je fajn, že Danny DeVito, Christopher Walken i Michelle Pfeiffer dokázali s přehledem vyrovnat Jokera Jacka Nicholsona, což nebyl vůbec lehkej úkol. Čtvrtá hvězda teda letí hlavně za casting. ()

FanKalEl

O dva stupne intenzívnejšie dielo než prvý Burtonov batman. Super momenty, hlášky, hutné postavy a bombová atmosféra. Radosť sa k takémuto filmu vracať. Takmer dokonalé až na ten pretoustovaný záver finálnej časti kde sa to rozprsklo explóziou a iskrami do prázdna. (90%) ()

NiaWolf

,,Ty jedna koketo, měl jsem tě dát vykastrovat!" • ,,Já se o ty masy hloupých, mizerných loutek v Gothamu postarám!" • ,,Vždyť všechny pohlaví si jsou rovna, sakra. Tak ať jdou se svýma erotogenníma zónama k čertu!" • ,,Proč jste oblečený jako Batman?" ()

dalziel

Tučńáci z Madagaskaru : Gothamská Misia. V r.1992 to šlo no v r. 2021 je to pozerateľné len s  vypätím všetkých síl. ()

HBO Max plánuje seriál o Tučňákovi

HBO Max plánuje seriál o Tučňákovi

14.09.2021

Tučňák, resp. The Penguin, patří mezi nejznámější Batmanovy záporáky. V devadesátých letech ho nezapomenutelně ztvárnil Danny DeVito ve filmu Batman se vrací, a příští rok se pak dočkáme na filmových… (více)

Dvojka Jumanji nabírá posily

Dvojka Jumanji nabírá posily

06.01.2019

Dvojka k hitu Jumanji: Vítejte v džungli! s Dwaynem Johnsonem (Rychle a zběsile 5) a Kevinem Hartem (Night School) se pomalu ale jistě řítí a tento týdne jsme se dozvěděli o dvou nových hereckých… (více)

Anne Hathaway si brousí drápky

Anne Hathaway si brousí drápky

20.01.2011

Dohadům je konec (a že jich během uplynulých měsíců bylo!), studio Warner Bros. a Christopher Nolan oficiálně představili hlavní záporáky i jejich představitele pro The Dark Knight Rises. Ochránce… (více)

Angelina Jolie jako Catwoman?

Angelina Jolie jako Catwoman?

01.08.2008

Temný rytíř trhá rekordy všude, kde se objeví a vypadá to, že třetí díl je jen otázkou času. Nadšení jsou kritici, fanoušci netopýřího muže i obyčejní diváci a pokladničky tvůrců se plní dolary… (více)