Hospoda

Česko, (1996–1997), 22 h 45 min (Minutáž: 24–29 min)

Režie:

Jaroslav Dudek

Scénář:

Jiří Drejnar

Kamera:

Alois Nožička

Petr Nárožný, Ladislav Potměšil, Bronislav Poloczek, Jiří Menzel, Jan Kanyza, Jiří Krytinář, Pavel Vondruška, Václav Knop, Věra Tichánková, Lubomír Lipský st., Josef Dvořák, Zuzana Bydžovská (více)

Série(2) / Epizody(52)

Do hospůdky tři schůdky, z hospody tři schody. Oblíbený sitcom z prostředí malé pražské hospůdky a o neobyčejně veselých příhodách denních štamgastů. (TV Nova)

YURAyura

5/5 - takovy lehce nadprumerny bohuzel v prubehu tech 25 minut i v jednotlivych dilech nevyrovany cesky serial, ktery drzi nad vodou herecke kreace zucastnenych a jejich sporadicke ale NEBETYCNE hlasky. Kanyza a Narozny jsou bozi a zbytek tech vypitku jim znamenite sekunduje. Skoro bych rekl, ze je to obraz novodobeho ceskeho naroda jako takoveho. ()

Herr_Flick

Tenhle sitcom mě vždycky pobavil, vždycky jsem se smíchy válel na zemi, takže už na to koukám aspoň po 4té. "Starý báby by se měly střílet už za mlada." ()

Derek

zasa nova a zasa seriál, ktorý je namiesto neuveritelne vtipný, neuveritelne trapný. čo tam pre boha robí menzel!? pivo mám strašne rád, ale keď v "hospode" pustia túto hovadinu tak by som ho najradšej šmaril o zem a dal sa na nealko. ()

L_O_U_S

Skvělý seriál, ve kterém se naše herecká elita zhostila postav nejrůznějších českých typů - sofistikovaného právníka, inteligentního psychiatra, užvaněného řidiče, zdrženlivého topiče, slizkého domovníka, nerudné báby, sklerotického dědka, popudlivého hostinského a jiných. Největší sodou je zřejmě díl "Záloha na palmáre", ve kterém si štamgasti upečou "zajíce". "Neříkej mi dědku, já ti taky neříkám cucáku." (261.) ()

Colonist

Asi ten nejpovedenější vlastní seriál TV Nova. Rozmanité postavy, které hrají kvalitní herci a je vidět, že si natáčení skutečně užívali. Navíc se téměř v každé epizodě objeví několik "zvláštních hostů", kteří jsou také ztvárnění předními českými herci. Scénáře nejsou nějak propracované a je pár epizod, které se točí jen kolem vyprávění hospodských historek, ale u jiných je zase příběh celkem zajímavý. Jako u každého komediálního seriálu jsou i zde špatné a dobré epizody. Těch dobrých je naštěstí více. Za nejlepší považuji díl, kde se natáčí reklama na pivo. "Chmelomok, božský lok." ()

*Elfík*

A co je tohle? To bude tím, že nechodím do hospody, protože ten jejich zvláštní humor nechápu. Jak někdo může dát tak vysoký hodnocení, to taky nechápu. Kruci lidi, vykašlete se na přihlouplý český seriály a pusťte si třeba Přátele! ()

Trevor

Útulná Hospoda svojho času bavila a na jej jednotlivé epizódy som sa tešl. Sympatickú zostava stálic miestnej krčmičky stále ktosi doplnil a občas to fungovalo lepšie, inokedy menej. Text titulnej piesne si pamätám dodnes a jednotlivé epizódy som hodnotil podľa toho, ako som si na ne spomínal. V každom pípade Petr Nárožný a Ladislav Potměšil predviedli dobré výkony. Za zmienku stojí hodotenie na čsfd, seriál má sotva 60% ale obe sérietakmer 80%. Niekto skrátka z princípu udelí nízke hodnotenie aj keď si pozrie iba jednu epizódu. Taká je realita na čsfd. ()

Anglie

Jediné, za co si tenhle seriál zaslouží pochvalu, je obsazení některých rolí - Poloczek nebo Potměšil jsou opravdu ty správné opilecké typy do takovýchto rolí. ()

kapsomut

No tak tohle je prostě skvělý český seriál! Hospoda je mazec seriál... Výborné herecké obsazení. U každého dílu jsem se neuvěřitelně bavil! Hospodská elita mě nikdy nezklamala. LUXUS!!! EXELENTNÍ ČESKÝ SERIÁL!!! ()

Bonaparte.

Skvělej seriál o místních štamgastech v silném hereckém složení. Některé díly jsou slabší ... logicky. Ale většina z nich mě parádně pobaví. 65% " Nevím čím to může býti asi pivem, asi tím pivem " ()

Carlossss

Vždyť to zas tak strašný nebylo... určitě je to to lepší, co nova vyprodukovala a všechny ty Ordinace, Pojišťovny, Pasáže a Ulice Hospoda hravě strčí do kapsy... ()

rakovnik

Mnohé postavy jsou vyloženě stupidní a bezduché, ale jako hospodská zábava to funguje. Skvělé herecké obsazení tomu určitě napomáhá, i když tupost postavy Broni Poloczka mě fakt štve. Ale v tomto seriálu vůbec tupost, násilí a kličky vítězí. Kéž bychom i dnes platili ceny, které v seriálové hospodě platí hosté. ()

Wiikii

Tenhle seriál je tak strašně jednoduchý a někdy až hloupí. Ale ty postavy jsou tak charakterní občas až geniální... ()

cariada

Tomuhle seriálu jsem přišel na chuť teprve nedávno při repríze. Musí se nechat ,že je to asi to nej co tv nova natočila. Herci jsou dobří a má to i slušný humor. Možná co mě tak trochu nepasuje je vybavení hospody,ten pult u výčepu je jak někde v bufetu a ne v hospodě. ()

Zemřel Ladislav Potměšil

07.09.2020

Věra Tichánková 1920 - 2014

Věra Tichánková 1920 - 2014

09.01.2014

Bronislav Poloczek (1939 - 2012)

Bronislav Poloczek (1939 - 2012)

16.03.2012