Hospoda

Česko, (1996–1997), 22 h 45 min (Minutáž: 24–29 min)

Režie:

Jaroslav Dudek

Scénář:

Jiří Drejnar

Kamera:

Alois Nožička

Petr Nárožný, Ladislav Potměšil, Bronislav Poloczek, Jiří Menzel, Jan Kanyza, Jiří Krytinář, Pavel Vondruška, Václav Knop, Věra Tichánková, Lubomír Lipský st., Josef Dvořák, Zuzana Bydžovská (více)

Série(2) / Epizody(52)

Do hospůdky tři schůdky, z hospody tři schody. Oblíbený sitcom z prostředí malé pražské hospůdky a o neobyčejně veselých příhodách denních štamgastů. (TV Nova)

Mrkvič

Hospoda v našich končinách měla velký potenciál. Chopit se jí v dnešní době stejně jako Okresního přeboru, byla by to asi pecka. Takhle je to až nepřirozeně uhlazené, slušné a mravokárné, když se tam do diskuze zapojují bezďáci, kotelníci atd. Místy to je ale sranda i tak. ()

filmmovier

Skvělý seriál, na který se rád podívám opravdu vždy. Sympaticky obsazení herci, kterým vévodí Nárožný a Dvořák a vše se děje tam, kde je to nám Čechům tak blízké. Vůbec nejlepší je ale Václav Knop, Věra Tichánková a Lubomír Lipský, kteří v seriálu nemají konkurenci. Některé díly jsou opravdu hodně blbé, ale u většiny jsem se vážně moc dobře smál. A bez hudby Jardy Uhlíře by to snad už ani nešlo. 80 %. ()

Kri-kri

Nějak mi uniká smysl tak vysoké oblíbenosti tohoto seriálu. V době, kdy ho Nova poprvé uvedla do vysílání jsem ho sice sledoval, ale ani tenkrát nijak extra se zaujetím. Tehdy mi to ani tak nepřišlo, ale po letech mi čím dál víc dochází, že seriál působí strašně nevěrohodně. Ty řeči a situace, které se tam vedou vůbec nenavozují prostředí klasické české hospody, na to je tam až příliš intelektuálů. Dialogy jsou na hospodské poměry až moc škrobené, scénář se drží při zemi a vůbec se nepouští do kontroverznějších témat, jako je politika nebo sociálně-společenské problémy. Přitom v polovině 90. let by to ještě bylo možné, tehdy svoboda slova nebyla zdaleka tak okleštěná jako dnes. Spíš než hospoda to na mě působí jako nálevna pro vyšší společnost. Pokud chcete autentičtější seriál z hospodského prostředí, raději si pusťte hospodské díly Tlučhořových, Kaiser a Lábus vystihují hospodskou partu mnohem věrohodněji. Víc jak 1 * nedám. 25% ()

kurcatovium

Ne že by to bylo kdo ví jak zábavné nebo dobře natočené nebo zkrátka jinak kvalitní ... já jen vždycky dostanu chuť na toho buřta, čočku nebo podobnou hospodskou mňamku, kdykoliv slyším znělku. ()

Zdeňka

Díky tomuto seriálu si vždycky vzpomenu na své dětství, kdy jsem na něj koukala se svým taťkem. On netelevizní divák se na tento jediný, spolu se Zdivočelou zemí, dokázal koukat a možná proto mě to tolik ohromovalo. Výborný zde byl Petr Nárožný s Josefem Dvořákem, na kterého jsem se především těšila a čekala až vyleze z té své kuchyně. U stolu se někdy vedli opravdu vtipné dialogy a dnes mě velmi uchvacuje, že u jednoho stolu seděl řidič, topič, psychiatr, právník a prodejce novin. ()

Nihlathak

Nestydím se říct, že mi přijde naprosto geniální výběr herců. Jistě, zábava je to mnohdy skutečně "hospodská" s uvozovkami i bez nich, pro většinu "uměleckých filmových citlivých lidí" možná nízká a mrzká. Já to miluju. -"Nechcete si odpočinout?" -"Proč?" -"Vypil jste 6 piv na ex!" -"A co má bééjt?" ()

Hádés

Když mi bylo nějakých 14 tak jsem hospodu sledoval pravidelně. Je to rozhodně jeden z těch lepších (nováckých a primáckých) seriálů. ()

gjjm

Ale jo...pivní humor tohohle typu prostě není sitcomovatelný a tohle splnilo nemožný úkol docela použitelně. A dobrých vtipů je tam na český seriál rozhodně dost - především díky perfektnímu Janu Kanyzovi. - Mě učili si po chcaní umýt ruce. - A mě učili si je nepochcávat. ()

pytlik...

Jo jo, jak se člověk mění... před patnácti lety v raném mládí mi tento seriál připadal nesnesitelný. Divil jsem se, jak může někdo takhle zbůhdarma trávit čas v hospodě, proč radši něco zajímavého nedělá, něco netvoří? A Kanyzovy a Menzelovy řeči mi připadaly nesnesitelně rádoby intelektuálské a rádoby nad věcí. No a roky se sešly s roky a já se teď při sledování výborně bavím, zejména dialogy mezi Nárožným a Dvořákem, příp. panem domácím, jsou geniální. Potměšil a Poloczek působí tak přirozeně, ti snad už za školku chodili sem. I ta nechuť k doktorským výrokům se výrazně zmírnila. Na to, že něco v životě dokážu, jsem už totiž taky rezignoval... ()

noriaki

Není to žádný zázrak, to bezpochyby. Spoustu vtipů je jen takové klábosení u piva a kdyby nebylo přirozených herců a přátelské atmosféry, tak by bylo těch hluchých míst ještě víc. Speciálně Petr Nárožný dlouhými monology zachránil nespočet scén. Bronislav Ploczek svým nekonečně protahovaným vtipem na téma "Dneska budu pít jen zlehka, tak dvacet, třicet piv.", taktéž. Ani nevadilo, že je to neustálé omílání téhož. Plus dávám za sympatickou znělku. A za spoustu malých, ale zajímavých rolí. ()

Chris Masters

Když nemáte co do pozadí, k vaření, seriál Hospoda je tou nejlepší volbou. Ale POZOR! Způsobuje po zhlédnutí velkou chuť na pivo :) ()

Krysa SPK

Geniální ! Na to, že Hospodu vyprodukovala Nova, je to seriál nadmíru kvalitní. Pochopitelně jen díky skvělým hercům, na kterých většina zápletek stojí. Humor je v Hospodě jemný, trefný a typicky český s nezapomenutelnými hláškami. ()

Compadre

Hospoda...to mluví za všechno. Mě velmi blízké téma, které bylo v seriálu podáno reálně a velmi sympaticky. Tak na zdraví! :) ()

Zemřel Ladislav Potměšil

07.09.2020

Věra Tichánková 1920 - 2014

Věra Tichánková 1920 - 2014

09.01.2014

Bronislav Poloczek (1939 - 2012)

Bronislav Poloczek (1939 - 2012)

16.03.2012