Hospoda

Česko, (1996–1997), 22 h 45 min (Minutáž: 24–29 min)

Režie:

Jaroslav Dudek

Scénář:

Jiří Drejnar

Kamera:

Alois Nožička

Petr Nárožný, Ladislav Potměšil, Bronislav Poloczek, Jiří Menzel, Jan Kanyza, Jiří Krytinář, Pavel Vondruška, Václav Knop, Věra Tichánková, Lubomír Lipský st., Josef Dvořák, Zuzana Bydžovská (více)

Série(2) / Epizody(52)

Do hospůdky tři schůdky, z hospody tři schody. Oblíbený sitcom z prostředí malé pražské hospůdky a o neobyčejně veselých příhodách denních štamgastů. (TV Nova)

Recenze uživatele majky19 k tomuto seriálu (29)

Bezdomovec (1996) (S01E19)

Opět velmi povedený díl, ve kterém se tentokrát řeši trable harmonikáře Josky. Ten se pohádá s manželkou, která ho vyhodí z bytu a z něj se stává ze dne na den bezdomovec. Naštěstí jej v nenechají ve štychu kamarádi od piva. ()

Stávka (1996) (S01E20)

Povedená část, ve které se štamgasti rozhodnout uspořádat stávku ve prospěch svého příele Václava Nováka, který má zákaz konzumace piva v Duškově hospodě. Vše vyvrcholí ve chvíli, kdy Dušek nemá na zaplacení piva dodavatelům a na scému v rolích zachránců přichází štamgasti, kteří Duška ze svízelné situace osvobodí. Dostane ale Novák to kýžené pivo? ()

Prvorodič (1996) (S01E21)

Tato epizoda patří dle mého soudu k tomu slabšímu, avšak vzhedem k tomu, že je ze života a aktuální, protože každý rodič tuto situaci aspoň jednou řešil, tak ji oceňuji průměrným hodnocením. ()

Fotbal (1996) (S01E22)

Jedna z nejlepších epizod tohoto seriálu, už jen proto, že Fotbal a Hospoda prostě k sobě neodmyslitelně patří. Jak to ale dopadá, když nemají v hospodě odpovídajícící televizi, na níž by se dal přenos sledovat? I o tom a nejen o tom pojednává tento díl. ()

Vynálezce (1996) (S01E23)

Trošku hloupé, ale v zásadě vtipné a neurážlivé. Zkrátka epizoda, jež nenadchne ani neurazí. Zaujme především Ladislav Gerendáš v roli "šíleného" vynálezce, který se dožaduje a dovolává svých nejen vlastnických práv. ()

Bomba (1996) (S01E24)

Jak to dopadá, když se v hospodě objeví taška s neznámým obsahem, ze které vychází podezřelé zvuky a o níž mají všichni podezření, že se v ní ukrývá bomba? I tohle nabídne výše uvedené epizoda. ()

Dlužník (1996) (S01E25)

Jeden z mých nejoblíbenějších dílů, zejména díky výkonu pana domácího (Václava Knopa), který se zde opravdu blýskl. Taky se jedná snad o jediný díl, kdy dostane od někoho "nakládačku". ()

Schůze (1996) (S01E26)

V tomto díle už jsem začínal cítít, že to jde se seriálem trošku z kopce. Možná je to i díky tomu, že hlavní prim v této epizodě opět hraje dvojice Vlach-Knop, která mi v tom seriálu absolutně neštimuje a je dle mého soudu spíš na škodu. V každém případě celá první série seriálu Hospoda byla nadprůměrná s občasnými výkyvy, ale ve srovnání s druhou sérií vskutku nadprůměrná. ()

Série 2 (1997) (S02)

Co se týče druhé seriálové řady, musím říci, že ta mě ve srovnání s tou první už tolik nenadchla. Samozřejmě i zde jsou okamžiky, kdy se lepší epizody střídají s těmi horšími, avšak ta první série byla zcela určitě daleko lepší a daleko zábavnější a vtipnější než druhá. ()

Zemřel Ladislav Potměšil

07.09.2020

Věra Tichánková 1920 - 2014

Věra Tichánková 1920 - 2014

09.01.2014

Bronislav Poloczek (1939 - 2012)

Bronislav Poloczek (1939 - 2012)

16.03.2012