James J. Braddock, přezdívaný Cinderella Man, se v polovině třicátých let stal idolem miliónu prostých Američanů. Má tři děti a nadevše miluje svou manželku Mae. V kariéře má slušně našlápnuto, ale tak jako ostatním ani jemu se nevyhne hospodářská krize ve 30. letech 20. století. Nepřízeň osudu ani obnovená zranění mu nezabrání v tom, aby šel za svým cílem. Rozhodne se vrátit do ringu. Nikdo nevěří, že by mohl mít šanci uspět, ale podceňovaný boxer začne vyhrávat jeden zápas za druhým. Z obyčejného člověka, který měl problém si najít práci, se najednou stane neporazitelný hrdina a zároveň symbol nadějí a snů lidí sužovaných hospodářskou krizí. Jeho strmý vzestup nakonec vyvrcholí soubojem se světovým šampiónem těžké váhy Maxem Baerem, který během zápasu v ringu usmrtil dva své protivníky. (TV Nova)

JJ.Gibson

Teeda, velký dík Ronu Howardovi za tento film! Musím podotknou, že 144 minut mi uběhlo jako slabá hodinka. Ani jednou jsem se nenudil. Vše bylo skvělé, jak souboje v ringu, tak příběh mimo ring. Při závěrečném fightu jsem byl mnohem nervoznější než u Rockyho 1 :) Russell Crowe se do této role vžil nadmíru skvěle a Renée Zellweger mu výborně sekundovala. ()

Ridick

vcelku vynikajuci film (avsak vobec nema na zuriaceho byka s de nirom). boxerske sceny su natocene s prehladom a howard tym dokazuje, ze nie je prenho problemom natocit kvalitny snimok. ohladom hercov by som sa opatrne vyjadroval o crowovi, skor ma zaujal paul giamatti, kt. ako trener predviedol svoj vcelku siroky slovnik neslusnych slov. renee tam akosi bola len do "party". a nakoniec este musim pochvalit prekrasnu hudbu a vypravu (scena madison square garden pred zapasom s maxom baerom bola vynikajuca).... ()

Davson

Od první minuty jasně daný a vykalkulovaný film. Ron Howard se však přepočítal, nedokáže nijak zaplnit prázdnotu snímku a občasné masivní útoky na divákovy city jsou jenom nehoráznými blufy a nechaly mě zcela chladným. Otravné hysterické herectví Reneé Zellweger se dá skousnout, nikoliv však otřesné a zmatené nasnímání a sestříhání boxerských zápasů, zejména toho závěrečného. Těžká váha není vyloženě špatná, je slušně natočená, celkově je to však jedno velké nic. ()

aluna

Popelka v kalhotách (trenkách a županu) si probil cestu z krize a stal se vzorem a motorem, jenž poháněl víru a naději obyvatelstva v chudoubou zdecimované zemi :). Jo jo, ještě, že to napsal sám život, kterej holt už je někdy sentimentální a tak je to asi dobře. Jedinou výtkou je pro mě snad jen střih v samotných zápasech, díky němuž jsem často nevěděla, kdo rozdává a kdo inkasuje a Renée, kterou mám spjatou s diblíkem Bridget, ale to je asi jen můj problém. ()

cervajzik

Podle mě byl film ještě lepší než Rocky, případně nový Warrior. Celý film výborně zachycoval tehdejší atmosféru. Sice jsem se trochu obával dlouhé stopáže, avšak obavy byly zbytečné, neboť film vtáhne do děje a necelých 150 minut uteče rychle. Zápasy jsou natočeny perfektně, lze se v nich orientovat a zároveň si člověk připadá, jako by byl v Madison Square Garden a sledoval je živě. Opravdu jsem nečekal, že budou až takto napínavé. Russel Crowe opět ukazuje, že v současnosti patří mezi nejlepší americké herce. ()

Laxik

Těžká váha je většinu času tak průměrný film, že ve světle ostatních boxerských filmů si škaredě zahrává s podprůměrem. Přeci jen mám rád boxery na způsob nevyrovnaného taliána Jakea LaMotty než jako slušné, svou ženu milující a nebijící Irčany!? typu J.J. Braddocka. No a když už to musí být slušňák, ať je to aspoň někdo tak fešný jako Maggie Fitzgeraldová. Něco takového mi prolétávalo hlavou i u tohohle filmu. Ale pak přišel finální zápas a já se přistihnul, jak se kroutím podle Jimových pohybů, jak mu fandím jak malej kluk a jak si celý ten vysoce sugestivní "záznam" zápasu užívám. Je to tak, filmový boxery mám prostě rád, i když jde tenhle sport totálně mimo mě. A Buldok (nebo Fénix?) není výjimkou. ()

MikO_NR_1909

Ron Howard vie, ako v disproporcionálnych roztržkách vyťažiť maximálneho proporcionálneho účinku. V rámci (tak trochu) rozprávkovej ságy Rocky sa dajú brať bočné, zjednodušujúce segmenty za ľahko, ale v prípade životopisných artiklov s reálnymi menami, chronologickými udalosťami a hlavne mne ako znalcovi problematiky i doby, v ktorej sa bojovníci v rukaviciach kedysi predierali, ma málinko pobúril. Ako nezainteresovaný, emocionálne založený divák by ma takýto biják aj dojal (a z aj časti nenechal chladného), ale jeho puritánsky prístup a nepresvedčivé zaobalenie do vyumelkovaného hávu je natoľko očividné, až sa čudujem, aký kult si J.J. Braddock (zdôrazňujem) pre tieto generácie vytvoril týmto filmom a nie jeho skutočným príbehom. ()

numi

Russell Crowe je extra třída, to se dávno ví. V jeho pojetí postav se přesto začíná projevat mírná repetice mimiky a chování. James J. Braddock mi totiž v některých chvílích hodně připomínal doktora Nashe z Čisté duše. Přesto se však zaslouženě stává velkým adeptem na Oscara a vůbec bych se nedivil, kdyby ho také získal. Konkurence ale bude velká. To samé by se dalo říct i o režii Rona Howarda, která je také precizní, ale i on se začíná už opakovat a neškodila by změna žánru, aby dokázal, že umí lovit i v jiných vodách. Těžká váha je emocionálně nabitý film, který má skvělý tah na divákovu branku a drží si jeho pozornost po celou svou víc než dvou hodinovou stopáž. Více než boxérské souboje nadchnou záběry meziválečného New Yorku a dokonalé vyobrazení hospodářské krize na maličkostech, které však jsou emocionální atomovkou (hromadná oslava narozenin, hromadný pohřeb...). Souboje jsou často zachyceny z velké dálky a chybí jim dynamika. Boxérským filmem číslo jedna tak zůstává i nadále první Rocky. PS: Trošku zklame ta proměna filmu ze seriózního pravdivého příběhu na pohádku o chudém Honzovi. On totiž Max Baer nebyl vůbec takový nadutec, jak ho film ukazuje, ale naopak velmi férový a sympatický boxer. Dostal se dokonce na americké poštovní známky. Smrt v ringu přesto skutečná byla, ale i ta jen na půl. Jeden boxer po knokautu od Baera skutečně zemřel a Baer po této nehodě trpěl léta nočními můrami a chtěl skoncovat s boxem. Dokonce i v bonusech na DVD si můžete například prohlédnout původní záběry zápasu s Braddockem ze třicátých let a Max Baer měl z Braddockova vítězství snad větší radost než on sám. A oni mu ve filmu ještě odpárali židovskou hvězdu z trenýrek. No, dovedete si představit závěrečný duel se sympatickým židem? No, tak to trošku přibarvíme, že... Chudák Baer, ten se musí v hrobě obracet. Tři a půl hvězdičky a za toho Baera zaokrouhleno dolů. [leden 2006] ()

Vojcl

Jeden z nejlepsich boxerskych filmu jaky jsem kdy videl... brilantne sestrihane zapasy,ktere na rozdil od jinych zanrove podobnych snimku vypadaji neuveritelne realisticky, skvele herecke vykony - hlavne Crowe a Giamatti pusobi tak neuveritelne prirozene,ze jim proste musite fandit... a nesmim opomenout ani pusobivy soundtrack... skvely film, nemam co vytknout... ()

buldock

Spíše než o sportovní tématiku , se zde jedná o vykreslení hospodářské krize 30.let (můj subjektivní pocit) a legenda Jamese L. Braddocka je trochu potlačena do ústraní , ovšem obojí je skloubeno vynikajícím způsobem a když se k tomu přidají skvělé herecké výkony Russella Crowa a Renée Zellweger , vyjde vám tento emotivní , dramatický a velmi dobře natočený snímek , na který jen tak nezapomenete. Film: 86% ()

zipper111

Amazing story... Na tomdle filmu je vidět, jak je svět krutě nespravedlivej, a jenom málokomu se podaří se tomu vzepřít. Jimmy to dokázal, Howard skvěle natočil a Crowe výborně zahrál. Plus vynikající Paul Giamatti a Renée, a je to jasná pecka! 5* ()

Freemind

Jak nemám rád filmy o sportovcích, tak tenhle ujde! Sice si rejža zase neodpustil tradiční klišé "hodného chlapce z lidu, který to daleko dotáhne", ale což. Je to napínavé a dojemné, Russel Crowe válí, výtečný Giamatti dodává moc hezký kontrapunkt, Zellwegerová se jim to snaží moc nekazit. Palec nahoru. ()

BloodyVamp

Ron Howard překvapil. Natočil vynikající životopisné drama o muži, který bojuje za "mléko pro svou rodinu". Howard se chopil zajímavého námětu velice zručně, ze solidního scénáře s předvídatelným koncem ždímá maximum. Absolutorium si zaslouží skvěle, moderně natočené souboje v ringu. Samotný finální zápas překypuje napětím, které by se dalo krájet, při něm jsem málem zapomněl i dýchat. Exceluje tu Russel Crowe, který je jeden z nejlepších současných herců a fakt, že ani nebyl nominován mi nedá jen tak spát. Zdatně sekunduje i Paul Giamatti, který se dnes v Hollywoodu rovněž neztratí. Chválím tu emotivní hudbu Thomase Newmana, která dokáže rozvířit emoce. Co naopak nepochválím, je sterilní ubrečený výkon Renee Zellweger (ta ženská mi poslední dobou čím dál víc leze na nervy), výskyty klišé a skutečně předvídatelný konec. Ale i tak se jedná o vynikající podívanou, plnou emocí. 90%. ()

Tony.cs

Neskutečně úchvatný příběh o vytrvalosti, odvaze a pevné vůli. Nevzdat se, pokud je za co bojovat. Crowe a Giamatti absolutně válí. Finálový zápas mě držel v takovém napětí, že jsem se radši skoro počůral, než bych si film stopnul. Promiň Rocky, jsi frajer, ale jdi se bodnout. Tenhle příběh je pravdivý a proto má mnohem větší sílu. ()

kaylin

Být boxerem za Velké krize se jistě vyplatilo. Člověk měl práci. Akorát to chtělo být úspěšným boxerem. James J. Braddock byl úspěšným boxerem před velkou krizí, ale několikanásobná zlomenina jeho zabijácké pravé ruky vedla k tomu, že s boxem musel seknout, respektive dostával jenom hodně špatné zápasy. Práci si zajistil pouze tehdy, když měl štěstí a zrovna na něj ukázali, když měli v docích volno. Nebylo to jednoduché, zvláště když měl vychovávat tři děti a živit také manželku. Po dalším prohraném zápase, kdy si znovu zlomil ruku, mu bylo řečeno, že už o něj není zájem. Nevzdával se, ale štěstí mu přinesl jeho manažer. Domluvil mu zápas s mladým šampionem, který se potřeboval trochu ostřílet. Překvapivě se nekonala velká porážka starého mistra, ale jeho vítězství. A hvězda začíná znovu stoupat. Tohle je přesně příběh, který by mohl natočit Ron Howard. Příběh plný emocí a patosu a on se nebojí ho tam narvat ještě víc. Je to trochu škoda. Kdyby to nebylo tak příšerně patetické, tak je to ještě mnohem lepší film. Russell Crowe, kterému jsem dlouho nemohl přijít na jméno, opět ukazuje, jak výborným hercem je, Renée Zellweger role jednoduše sedla. Paul Giamatti je mnohdy snad z jiné dimenze - až příliš nedoceněný herec. Jeden člověk jednou někde napsal, že nejsou špatné boxerské filmy. Já musím souhlasit. Je v nich něco, co diváka prostě zajímá. Ať už měl "Rocky" kolik chtěl pokračování, každé mě bavilo. "Těžká váha" je také film, který mě zaujal, jen kdyby nebyl tak strašně patetický. Více: http://www.filmovy-denik.cz/2012/10/ztraceno-v-prekladu-4-bratri-na-dotek.html ()

rt12

Nádherný filmový zážitek. Síla vůle dokáže skoro i nemožné, ze samého dna se dostat až na vrchol. Pokud je alespoň 70% pravdivých z popisovaných vlastností Braddocka, tak klobouk dolů před tak silnou osobností. A smekám před tvůrci tohoto profesionálně odvedenému dílu. ()

Maq

Dlouho jsem se odmítal podívat na film s tak profláknutou dějovou linkou. Ale to se musí nechat, tady tvůrci věděli jak na to. A pasáže vykreslující bídu Velké Deprese jsou skvěle zvládnuté a opravdu působivé. ()

Damiel

Perfektně natočené drama podle všech hollywoodských pravidel, jak dosáhnout divácky úspěšného blockbusteru. Profesionálně odvedená práce, která má značný potenciál diváka uchvátit a nepustit. Světlo, kamera, střih, scénář, režie, herecké výkony... nevidím nic, co bych měl vytknout. Přesto musím konstatovat, že z boxerských filmů se mi Million Dollar Baby líbí víc... ()

swed

Pohádkový doják jako ze staré školy. Vlastně se jedná o pořádnou ždímačku citů, ale kvůli Howardově režisérské zručnosti (napínavé zápasy, cit pro vyprávění příběhu) mi to ani nevadilo. Zajímavostí je herecké obsazení, z něhož jako vítěz vychází Paul Giamatti. Jeho postava byla zdánlivě až ta třetí v pořadí, přesto svým hereckým umem dokázal sestřelit Popeláka i s chotí. 7/10 ()

Russell Crowe jako fantasy pistolník?

Russell Crowe jako fantasy pistolník?

06.08.2012

Oscary plné překvapení