XdanteX

Znáte to když máte nějaký film, který se vám snad nikdy neomrzí? Tohle je právě ten můj.....Ať už jde o obsazení, herecké výkony jako takové, hudbu, příběh či dobu do které je film zasazen.....to všechno kdybych měl hodnotit jednotlivě tak u mě dostane 6 hvězdiček. První místo v mé Top10 ()

Paity

Příběh z Bronxu, to je film, ve kterém se sešli dva ze tří největších filmových mafiánů. Robert Deni Niro a Chazz Palminteri. Už tam jen chybí Al Pacino a bylo by to kompletní. Díky tomu je také jasné, že tohle je kvalitní záležitost, ve které o napětí není rozhodne nouze. ()

Rapikk

Po ulici běhají děti a hrají baseball. Klídeček. Pohodička. Avšak najednou zvuk dětského smíchu vystřídá tříštící se sklo, rána ruční zbraně a křik kolemjdoucích. A aniž byste si to uvědomili, dostali jste se do kontaktu s místním gangem. Nezáleží na tom, že jste malé dítě a zatím jste nepoznali nic jiného než nevinnost. Ulice Vás pohltí a už nikdy nepustí. Bronx na první pohled působí mile a sympaticky, ale ve skutečnosti jde o nehostinné místo s velmi tvrdými pravidly přežití. A ne, abyste se náhodou zatoulali do špatné čtvrti, motherfuckers. ()

Mathew55

Netradiční 'mafiánský' film a Robert De Niro v ještě netradičnější roli. Bronx Tale nemá strhující příběh, tempo, nezapomenutelné scény a není ani vtipný. Přesto ve mně něco zanechal. Do detailu vykreslené postavy a skvělé herecké výkony vám dovolí se plně sžít s Calogerovým příběhem. Krátký vstup od Joe Pesciho na závěru mě donutil se pousmát..."The working man is the tough guy!" ()

Pretender

"Sonny and my father always said that when I get older I would understand. Well, I finally did. I learned something from these two men. I learned to give love and get love unconditionally. You just have to accept people for what they are, and I learned the greatest gift of all. The saddest thing in life is wasted talent, and the choices that you make will shape your life forever. But you can ask anybody from my neighborhood, and they'll just tell you this is just another Bronx tale." ()

Bouřňák

Tak to jsem zase po delší době 100%-ně spokojený. Prostě kombinace Robert De Niro a prostředí italské mafie mě snad nikdy nezklamala. Velice příjemný a skvěle natočený film, nevím co bych mu vytknul. ()

Ještěřák

Deer Hunter, Goodfellas, Casino, Heat, Sleepers, A BRONX TALE... jak to do prdele ten De Niro dělá, že se z každého druhého projektu, se kterým spojí své magické jméno, vyklube perla? Je za tím přirozený herecký um? Vražedné nasazení, se kterým se vžívá do svých rolí? A nebo fakt, že si až donedávna vybíral pořád stejné prostředí? No jo, asi ode všeho ždibec. Podstatné koneckonců není jak a proč, ale že bůhvíproč polozapomenutý PŘÍBĚH Z BRONXU není v tomto výjimkou a patří k oné štastnější půlce. Nechrochtám blahem jako u Casina, nejsem extrémně dojat jako u Spáčů, nemám chuť hupnout na plátno a rozbít mu hubu za tu nepříliš gentlemanskou vložku v taxíku (Tenkrát v Americe), ale stejně... je mi krásně. I když ho tady celkem výjimečně přehrávají jiní, o které v tomhle sladkokyselém příběhu šlo v první řadě. ()

Schuldiner

Po delší době jsem shlédl toto dílko a musím se divit mému původnímu hodnocení (5*), protože i přesto, že se mi film líbil, se nelze ubránit dojmu, že to chvílemi působí celkem naivně, postavy jsou málo prokreslené, o vztahu Calogera a Jane ani nemluvě (to vyznělo tak trochu komicky).. V některých pasážích dost jednoduše pojaté, někdy směšné (např. vajíčka jako odveta za zmlácení). Najde se samozřejmě i spousta plusů, hlavně v některých proslovech Sonnyho a Lorenza, takže nemam z filmu pocit, že nemá co říct a co dát. Ale prostě a jednoduše, ze žánrového hlediska, existují rozhodně lepší filmy!!! A o dost lepší !!! -- -- Velmi trefný komentář: Marquz ()

Ixbalanke

Nemůžu si pomoct, ale chtěla bych tenhle film vidět s de Nirem v roli Sonnyho... To by byla LAHŮDKA! Ale jako poctivej taťka byl taky dobrej. Na autobusáka se dokázal setsakramentsky postavit mafiánovi s gorilama okolo. Je to klasika a velmi příjemné pokoukání s kvalitním hudebním doprovodem. ()

Norino12

Milujem filmy s podobnou tematikou a musím povedať, že je tento kúsok jedným z najlepších aké som mohol vidieť. Herecké výkony sú na veľmi vysokej úrovni a poklona patrí hlavne Robertovi De Nirovi. Taktiež super scény a veľmi dobre zvládnutá atmosféra. Film ma od začiatku zaujal a nenudil ani jednu minútku. Skvelý príbeh z gangsterského prostredia, ktorý môžem vrelo odporučiť. ()

Pablinho

"... and they'll tell you this is just another Bronx tale" Hezkej příběh, parádní herci, neodlepil jsem se od toho ani na okamžik... Co víc si přát :) ()

Shimargh

60. léta miluju, De Nira miluju, filmy o mafii miluju, takže nelze jinak než že jsem si zamiloval i tenhle nenápadný snímek, Tenkrát v Americe a Kmotr je sice ještě o malilinko výš, ale i tak je radost se na to koukat, je to vskutku dobová lahůdka. Navíc mě natolik pohltila atmosféra filmu, že po skončení jsem se divil kde že to sakra jsem, kde je moje čtvrť, vždyť jsem se v Bronxu narodil, nebo ne? :-) A nesmí chybět Joe Pesci, sice jen na pár chvil, ale potěšil. PS: "Nejsmutnější věc v životě je promarněný talent." ()

Prochy38

Na film s R. De Nirem se nemusím nijak zvlášť nechat přemlouvat. A v tomto případě musím smeknout před jeho vynikající režií. Prostředí italské čtvrti v Bronxu na jedničku, postavy výborné, celé to v dokonalou atmosféru halí dobře volená stylová hudba. Role autobusáka De Nirovi sedla a byl jako vždy hvězda číslo jedna. Nebylo to o něm a na to film doplatil. Herecky to ani nebylo tak zlé... Ale ten příběh. Jak si můžu příběh užívat, když hlavní hrdinové jsou gangsteři, kteří nemají úctu ke starším, nemají úctu k pracujícím.... prostě ne, vím, že se to tak nemá hodnotit, ale mě se nemůže líbit film o něčem, ze srdce nesnáším... Ale De Niro byl vynikající. A jednou i pobavil: "600 dolarů? Nastřádal?? To děláš mozkovýho chirurga?" ()

Paldiny

Aj De Niro je iba človek a v roli režiséra u neho márne hľadám talent a vlastný prejav. Rozhodne pri tom nič neflákal, naopak, pristupoval k práci pedantne, niekedy vraj makal aj 18 hodín denne a podarilo sa mu tiež presvedčivo stvárniť jednu z hlavných rolí. Lenže prerozprávanie príbehu o rozdieloch života v zákone a mimo neho, či predsudkoch, k akým sme chovaní odmalička, pôsobí tak trochu chladne a bez emócií. Veľký podiel nosia šablónovito napísané postavy, z ktorých mnoho ani nemá pre dej žiadne opodstatnenie a každá z nich sa dá začleniť do škatuľky hlúpych, dobrých, zlých, alebo škaredých ľudí. De Niro sa snažil využiť všetky podchytené finty, čím klame pohľadom, že je jeho dielo niečím viac ako len poviedku z Bronxu. ()

angloumene

Ne každý má to štěstí, aby na něj bděli rovnou dva otcové. Navíc aby si byli tak nepodobní, jak to jen a jde a přitom aby každý z nich měl svým způsobem pravdu. Bronx tale přináší velice zajímavý pohled na dospívání (ne)obyčejného italského kluka v (ne)obyčejné čtvrti Bronx. Zvlášť se mi líbila romantická linka spojená s vzrůstající rasovou nenávistí. Celkově 79 %. ()

Honzeek95

Tyhle filmy o střetu dvou protichůdných pohledů na život mě vždycky dokáží zaujmout. Když se k tomu přidají ještě výborní herci, z nichž jeden to zároveň povedeně zrežíruje, není co řešit... ()

TAMEHEMP

Proč každá gangsterka musí vyprávět příběh pomocí vypravěče z třetí osoby. Nemám to rád, akorát se film snaží udělat větší dojem, než je jeho reálná úloha. Film má diváka vtáhnout do děje a tohle vyprávění (ještě navíc totální blábolení a prázdný věty) mě akorát sere. Korunu tomu nasadí hlavní postava 17ti letej kluk, kterej je přehnaně debilní. Tak nějak jsem nepostřehl žádnou zápletku, což je fajn a baví mě, když jde film proti utvrzenym konceptum, ale celý to stojí jenom na vodě. ()

prezdivaka

Z čeho si tady všichni sedli na zadek? Dobře udělaný film, ale trochu to kazí určitá líbivost. Těžko mohu uvěřit, že autobusák jde do baru, drze hodí peníze šéfovi mafie a ještě na něj drze křičí. Ve skutečnosti by asi byli oba dávno mrtví a mafie by si nekomplikovala život tím, že někdy promluví. To jsem ale přešel, ovšem další věci už tak věrohodné nebyly. Ve srovnání s podobnými filmy tohoto žánru jde o slabší dílo. ()

willis

Další příležitost pro italo-americké herce zahrát si v mafiánském filmu. I když tentokrát to není klasická gangsterka. ()

dehlie

dnes už jeden z klasických počinov s de nirom, tentoraz ako aj s jeho režijným debutom. príbeh ako mafián "ukradne" poctivému statočnému otcovi jeho syna. ()