poster

Vetřelec: Covenant

 • Velká Británie

  Alien: Covenant

 • Austrálie

  Alien: Covenant

 • Nový Zéland

  Alien: Covenant

 • USA

  Alien: Covenant

 • USA

  Alien: Paradise Lost

  (neoficiální název)
 • USA

  Prometheus 2

  (neoficiální název)
 • Slovensko

  Votrelec: Covenant

Sci-Fi / Thriller / Horor

Velká Británie / Austrálie / Nový Zéland / USA / Kanada, 2017, 122 min

Externí recenze k filmu (17)

 • Akurnik.cz (Martin Dvořák)

  "Zjednodušeně řečeno, Vetřelec: Covenant nenadchne, ale ani neurazí. Tipuji, že něco z toho, co jsem napsal výše, si uvědomují i v 20th Century Fox. V dubnu tohoto roku byl zastaven projekt dalšího dílu, jenž měl režírovat Neill Blomkamp a Scott jej měl produkovat. Náhoda? Moc na ně nevěřím. A bude…" (více)

 • AVmania.cz (Marek Čech) ***

  "Frankensteinovské téma je zde zdvojeno. David se vymkne svému stvořiteli a sám se stává stvořitelem, který je pro naplnění své vize ochoten lidstvo zničit. Oslabuje se tím vliv a funkce titulního monstra. Z modelu klaustrofobického sci-fi hororu z původních částí se stává příběh o stvoření tohoto…" (více)

 • CinemaView.sk (Michal Klembara) ***

  "Scenár nie je práve originálny, recykluje, čo sa dá a zanecháva príliš veľa otázok. Je ich rozhodne viac ako odpovedí, pričom táto séria filmov, ktoré predchádzajú pôvodnej štvorici snímok o votrelcoch, mala hlavne vysvetliť pôvod votrelcov a možno aj ďalšie momenty, ktoré viedli k známym…" (více)

 • Comicbox.eu ****

  "Režisér Ridley Scott si už se svou filmografií může natočit opravdu cokoliv. Přestože oceňuju návrat k této látce, mohl nám přece jen prozradit víc o mytologii Vetřelce místo nastolování filozofických otázek. Film končí dost otevřeně, takže se pokračování určitě dočkáme a já si na něj rád zajdu.…" (více)

 • ČervenýKoberec.cz (Karolina Benešová) ****

  "Jaký je další Vetřelec? Dobrý. Temný, strašidelný, propracovaný a „vymazlený“. Tu a tam předvídatelný, v dalším momentě zase umí přinést nečekané. Jde hlouběji než kterýkoli jiný díl, jen občas moc pomalým tempem. Je to ale důstojné pokračování, které nás dokáže upoutat, vystrašit, napínat,…" (více)

 • EuroZprávy.cz (Jakub Laxar) **

  "Vetřelec: Covenant neví, co chce být. Zdá se, že honí hned několik králíků – se svázanýma nohama a šátkem přes oči. Ve výsledku nefunguje jako Vetřelec, výpravná filozofická sc-fi, ani jako béčko. Navíc se bojí riskovat. 55 %." (více)

 • FandimeFilmu.cz (Petr Slavík) ***

  "V souhrnu je snímek méně odvážný než Prometheus, hraje víc na jistotu a je až zbytečně polopatický, ale zase je o to přehlednější a méně zmatečný. Pokud bychom na Covenant koukali čistě jako na napínavou sci-fi, tak je asi o chloupek lepší, než jeho předchůdce, to ale u šestého filmu v sérii nejde…" (více)

 • FFFilm.name (František Fuka) ****

  "Kdybych bral oba filmy naprosto nezávisle, pravděpodobně bych musel uznat, že Vetřelec: Covenant je o trochu lepší, než Prometheus. Pokud je ale beru jako dva na sebe navazující díly série, jsem nucen konstatovat, že se tento filmový seriál nebezpečně blíží k tomu, jak dopadli Terminátoři. Pořád je…" (více)

 • Filmpress.sk (Martin Černický)

  "Nový film sa zákonite nemôže rovnať „dokonalosti“ pôvodného diela a narozdiel od neho ide len o dobre natočený moderný sci-fi horor. Či je to dosť, alebo málo, musíte rozhodnúť vy sami. Nestarnúci režisér má každopádne v pláne ďalšie dva diely, ktoré by mali naplniť jeho víziu a postupne nás…" (více)

 • Filmspot.cz (Jan Varga) ***

  "Vetřelec: Covenant navazuje na Promethea v jistém slova smyslu zdárně a vetřelčí sérii zajisté obohacuje, ale dopouští se přitom mnoha nedostatků, kvůli nimž ho za vyloženě dobrý film považovat nelze. To, že zeslabil vliv titulního monstra a přesunul střed pozornosti na jiného nepřítele, podstatně…" (více)

 • MovieScreen.cz (Marek Koutesh) ***

  "Nepříjemnou pachuť ponechává závěr, který se „pyšní“ zvratem a cliffhangerem, které šlo zpozorovat nejméně dvacet minut předem. Film je podává s naprostou vážností a suverenitou bez vědomí, jak předvídatelně a směšně působí. Zde Covenant dokazuje, že rafinované vyprávění není v současné době…" (více)

 • MovieZone.cz (Matěj Svoboda) **

  "Alien: Covenant si dává hodně na čas, než vypustí do akce zabijácké potvory, bohužel ani během tři čtvrtě hodiny, kterou strávíme s posádkou, se neobjeví jediná zajímavá postava. Víme sice, že jsou to všechno manželské páry, ale co jsou zač a proč by se o ně měl člověk bát, když jim klape čelist…" (více)

 • Novinky.cz (Stanislav Dvořák) ****

  "Vetřelci mají ve filmu až neuvěřitelné štěstí, zato hloupost lidí je alarmující. Když ztepilý kosmonaut poslechne někoho, kdo je zjevně zlý, a nesmyslně nacpe hlavu do otevřeného vetřelčího vejce, místo toho, aby ho rozstřílel, divák se podivuje. A tak trochu zlomyslně mu přeje plně zaslouženou…" (více)

 • Obrazor.cz (Ilona Podivínská, Filip Šula) *****

  "Vetřelec: Covenant má přesně to, co měl mít Prometheus. Aspoň napodruhé to vyšlo." (více)

 • Okodivaka.cz (Lukáš Plaček) ***

  "Ridley Scott se rozhodl složit takový reparát, že zapomenete na to, jak se mu nepovedl Prometheus. No a jediné co dokáže je to, že možná nakonec přehodnotíte názor na tenhle několik let starý prequel. Vetřelec: Covenant je totiž těžce nezajímavou, nudnou a stupidní podívanou, která vlastně neví čím…" (více)

 • Pinbacker.cz (Jakub Brych) ***

  "Kam jsme to jen dopracovali. Namísto uvědomělé reakce na rozháranost Promethea přichází polo, nebo spíš třičtvrtěpokračování, které sice zodpovídá některé otázky, opět ale nastoluje spoustu tajemství, a především z vysoka kálí na podlouhlou vetřelčí hlavu. Ridley Scott by si potřeboval srovnat…" (více)

 • Rozhlas.cz (Kristina Roháčková) ***

  "Divák dostane přesně to, co se dá od scottovského Vetřelce očekávat: dlouhé průzkumné záběry, kontrastování krásy s hororem, mrazení v zádech, umírání postav při zvláštních událostech, a především tradiční vylézání mimozemských obludek lidskými ústy i břichem. Na rozdíl od originálu už ale zápletka…" (více)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace