poster

Vetřelec: Covenant

 • USA

  Alien: Covenant

 • USA

  Prometheus 2

  (neoficiální název)
 • USA

  Alien: Paradise Lost

  (pracovní název)
 • Velká Británie

  Alien: Covenant

 • Slovensko

  Votrelec: Covenant

 • Nový Zéland

  Alien: Covenant

 • Kanada

  Alien: Covenant

 • Austrálie

  Alien: Covenant

Sci-Fi / Thriller / Horor

USA / Velká Británie, 2017, 122 min

Externí recenze k filmu (21)

 • Akurnik.cz (Martin Dvořák)

  "Zjednodušeně řečeno, Vetřelec: Covenant nenadchne, ale ani neurazí. Tipuji, že něco z toho, co jsem napsal výše, si uvědomují i v 20th Century Fox. V dubnu tohoto roku byl zastaven projekt dalšího dílu, jenž měl režírovat Neill Blomkamp a Scott jej měl produkovat. Náhoda? Moc na ně nevěřím. A bude…" (více)

 • AVmania.cz (Marek Čech) ***

  "Frankensteinovské téma je zde zdvojeno. David se vymkne svému stvořiteli a sám se stává stvořitelem, který je pro naplnění své vize ochoten lidstvo zničit. Oslabuje se tím vliv a funkce titulního monstra. Z modelu klaustrofobického sci-fi hororu z původních částí se stává příběh o stvoření tohoto…" (více)

 • CinemaView.sk (Michal Klembara) ***

  "Scenár nie je práve originálny, recykluje, čo sa dá a zanecháva príliš veľa otázok. Je ich rozhodne viac ako odpovedí, pričom táto séria filmov, ktoré predchádzajú pôvodnej štvorici snímok o votrelcoch, mala hlavne vysvetliť pôvod votrelcov a možno aj ďalšie momenty, ktoré viedli k známym…" (více)

 • Comicbox.eu ****

  "Režisér Ridley Scott si už se svou filmografií může natočit opravdu cokoliv. Přestože oceňuju návrat k této látce, mohl nám přece jen prozradit víc o mytologii Vetřelce místo nastolování filozofických otázek. Film končí dost otevřeně, takže se pokračování určitě dočkáme a já si na něj rád zajdu.…" (více)

 • ČervenýKoberec.cz (Karolina Benešová) ****

  "Jaký je další Vetřelec? Dobrý. Temný, strašidelný, propracovaný a „vymazlený“. Tu a tam předvídatelný, v dalším momentě zase umí přinést nečekané. Jde hlouběji než kterýkoli jiný díl, jen občas moc pomalým tempem. Je to ale důstojné pokračování, které nás dokáže upoutat, vystrašit, napínat,…" (více)

 • EuroZprávy.cz (Jakub Laxar) **

  "Vetřelec: Covenant neví, co chce být. Zdá se, že honí hned několik králíků – se svázanýma nohama a šátkem přes oči. Ve výsledku nefunguje jako Vetřelec, výpravná filozofická sc-fi, ani jako béčko. Navíc se bojí riskovat. 55 %." (více)

 • FandimeFilmu.cz (Petr Slavík) ***

  "V souhrnu je snímek méně odvážný než Prometheus, hraje víc na jistotu a je až zbytečně polopatický, ale zase je o to přehlednější a méně zmatečný. Pokud bychom na Covenant koukali čistě jako na napínavou sci-fi, tak je asi o chloupek lepší, než jeho předchůdce, to ale u šestého filmu v sérii nejde…" (více)

 • FFFilm.name (František Fuka) ****

  "Kdybych bral oba filmy naprosto nezávisle, pravděpodobně bych musel uznat, že Vetřelec: Covenant je o trochu lepší, než Prometheus. Pokud je ale beru jako dva na sebe navazující díly série, jsem nucen konstatovat, že se tento filmový seriál nebezpečně blíží k tomu, jak dopadli Terminátoři. Pořád je…" (více)

 • Filmpress.sk (Martin Černický)

  "Nový film sa zákonite nemôže rovnať „dokonalosti“ pôvodného diela a narozdiel od neho ide len o dobre natočený moderný sci-fi horor. Či je to dosť, alebo málo, musíte rozhodnúť vy sami. Nestarnúci režisér má každopádne v pláne ďalšie dva diely, ktoré by mali naplniť jeho víziu a postupne nás…" (více)

 • Filmspot.cz (Jan Varga) ***

  "Vetřelec: Covenant navazuje na Promethea v jistém slova smyslu zdárně a vetřelčí sérii zajisté obohacuje, ale dopouští se přitom mnoha nedostatků, kvůli nimž ho za vyloženě dobrý film považovat nelze. To, že zeslabil vliv titulního monstra a přesunul střed pozornosti na jiného nepřítele, podstatně…" (více)

 • Gorilla.cz (Lukáš Franta) ***

  "Vetřelec: Covenant není úplně špatný film a pokud chcete vidět umírat hodně lidí hodně škaredě, budete spokojení. Ale ve snaze doplnit mezery ve vetřelčí sáze je naprosto zbytečný (nemluvě o tom, že příběh o stvoření vetřelce tak, jak z toho zatím leze, je dost zvláštní). Nemá hrdiny, kteří by si…" (více)

 • Horor-web.cz (Martin Štefko) ***

  "Ridley Scott jednoduše natočil snímek, který dělá to, co dělat měl. Spojuje film „Prometheus“ s vetřeleckou sérií. Dělá to způsobem, který není moc okatý, ale který není ani nijak překvapivě promyšlený. Fanoušek dostane to, co očekává, navíc může sledovat nějaké návaznosti. Je to akční, má to tempo…" (více)

 • Kameraalitera.cz (Jiří Valášek) *

  "Ta premisa je milionkrát viděné klišé od Scotta samotného až po céčkové noční výplachy na Prima Cool, což ale nevadí, protože líp to vymyslet nejde. Vadí to, že Scott ji ničím neozvláštňuje, ani obrazově, ani stylově. Vše zapadá do ohoblovaného mustru, který diváka bezpečně vede dále, jen si…" (více)

 • MovieScreen.cz (Marek Koutesh) ***

  "Nepříjemnou pachuť ponechává závěr, který se „pyšní“ zvratem a cliffhangerem, které šlo zpozorovat nejméně dvacet minut předem. Film je podává s naprostou vážností a suverenitou bez vědomí, jak předvídatelně a směšně působí. Zde Covenant dokazuje, že rafinované vyprávění není v současné době…" (více)

 • MovieZone.cz (Matěj Svoboda) **

  "Alien: Covenant si dává hodně na čas, než vypustí do akce zabijácké potvory, bohužel ani během tři čtvrtě hodiny, kterou strávíme s posádkou, se neobjeví jediná zajímavá postava. Víme sice, že jsou to všechno manželské páry, ale co jsou zač a proč by se o ně měl člověk bát, když jim klape čelist…" (více)

 • NaFilmu.cz (Lukáš Vaněk) ***

  "Covenant sice krkolomně odpovídá na otázky, které zůstaly díky Prometheovi nezodpovězeny, nicméně stále má se sérií Vetřelec opravdu málo společného. A smutné na tom je, že je pod oběma snímky podepsán režisér původního filmu Vetřelec z roku 1979. Scott vsadil více na filosofické otázky bytí a…" (více)

 • Novinky.cz (Stanislav Dvořák) ****

  "Vetřelci mají ve filmu až neuvěřitelné štěstí, zato hloupost lidí je alarmující. Když ztepilý kosmonaut poslechne někoho, kdo je zjevně zlý, a nesmyslně nacpe hlavu do otevřeného vetřelčího vejce, místo toho, aby ho rozstřílel, divák se podivuje. A tak trochu zlomyslně mu přeje plně zaslouženou…" (více)

 • Obrazor.cz (Ilona Podivínská, Filip Šula) *****

  "Vetřelec: Covenant má přesně to, co měl mít Prometheus. Aspoň napodruhé to vyšlo." (více)

 • Okodivaka.cz (Lukáš Plaček) ***

  "Ridley Scott se rozhodl složit takový reparát, že zapomenete na to, jak se mu nepovedl Prometheus. No a jediné co dokáže je to, že možná nakonec přehodnotíte názor na tenhle několik let starý prequel. Vetřelec: Covenant je totiž těžce nezajímavou, nudnou a stupidní podívanou, která vlastně neví čím…" (více)

 • Pinbacker.cz (Jakub Brych) ***

  "Kam jsme to jen dopracovali. Namísto uvědomělé reakce na rozháranost Promethea přichází polo, nebo spíš třičtvrtěpokračování, které sice zodpovídá některé otázky, opět ale nastoluje spoustu tajemství, a především z vysoka kálí na podlouhlou vetřelčí hlavu. Ridley Scott by si potřeboval srovnat…" (více)

 • Rozhlas.cz (Kristina Roháčková) ***

  "Divák dostane přesně to, co se dá od scottovského Vetřelce očekávat: dlouhé průzkumné záběry, kontrastování krásy s hororem, mrazení v zádech, umírání postav při zvláštních událostech, a především tradiční vylézání mimozemských obludek lidskými ústy i břichem. Na rozdíl od originálu už ale zápletka…" (více)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace