Joseph D. Pistone je zvláštním agentem FBI, který je nasazen do mafiánského podsvětí pod krycím jménem Donnie Brasco. K mafii se dostane tak, že se vydává za odborníka na šperky. V jednom baru si ho všimne jistý Benjamin Ruggiero zvaný Lefty. Chce po Donniem, aby mu pomohl prodat jeden vzácný prsten. Donnie mu řekne, ať prsten dá raději své ženě, protože je falešný. Lefty Donniemu nevěří. Vezme ho s sebou za mužem, který mu prstem prodal. Donnie muže zmlátí a donutí ho, aby jako náhradu dal Leftymu své drahé auto. Lefty začíná Donnieho brát... Lefty je mafián, ne zrovna s vysokým postavením, ale s kontakty na ty nejvyšší bosse. Zpočátku je vůči Donniemu opatrný, ale netrvá moc dlouho a vezme ho do mafiánské společnosti a dokonce se za něj zaručí. To znamená, že kdyby Donnie někdy zradil nebo něco zkazil, schytá to i Lefty. V mafiánských špičkách to začíná vřít. K moci se dostává Sonny Black. Lefty je naštvaný, protože ho přeskočili. Myslí si, že svůj rajon měl dostat on, a ne mladší Sonny. Mezitím Donnie postupně shromažďuje důkazy proti mafiánskému podsvětí... Sonnymu kšefty moc nejdou, a tak se na Donnieho doporučení rozhodne omrknout Floridu, kde mafie není moc rozrostlá. Všechno jde výborně, po dohodě s místním mafiánským bossem si tam zřídí vlastní hernu. Donnie tím  splní úkol od FBI a zapojí ještě jednoho agenta z Floridy do akce… (TV Prima)

Pavlínka9

Na tomhle filmu mě již před více než 10ti lety zaujal hlavně jeho klid, i když se jedná o mafiánské prostředí. Al Pacino do tohoto prostě sedne jako poklice na hrnec, tehdy ještě mladý a dá se říci i sexy Johnny Depp - a Michael Madsen, který si prošlape cestičku až na vrchol...Celé je to takové klidné, zároveň svižné a nejsou tam zbytečné okecávačky a plno informací navíc :) Není tam ani zbytečně moc krve, mrtvol apod. - spíš zajímavé techiky a způsoby komunikace a vyjednávání...vzájemné "bodání nožů do zad" apod.... Lítání na Floridu a zpět do zimy NY - taky bych si nechala líbit :) Nedokážu si ani představit, co všechno tajný agent, který je zasazen do takové práce více jak několik měsíců, dokáže v klidu spát... ()

ywo666

Moc ma to nebavilo. Pár dobrých scén, ale jediné, čo mi utkvelo v pamäti je, ako Depp s tenkými rukami dvíha činky alebo robí kliky. A možno ešte "v tej dobe dobrý" Michael Madsen. A to vypovedá o všetkom. Slabé 3*. ()

anglanek

Dneska jsem si to dal asi " postopadesátý,a můžu v klídku říct,že mi zase celej film stálo péro . Ten film nemá jedinou chybu. ()

noriaki

Srovnávání s klasickými gangsterkami 70. let film pochopitelně neunese. Donnie Brasco ovšem prohrává i se svými vrstevníky typu Carlitova cesta a Příběh z Bronxu. Když se na plátně neobjevoval Al Pacino, zábavnost prudce klesala. Filmu chybí pocit opravdovosti, jímž se mohly chlubit Scorseseho dramata, a navzdory zápletce a několika krvavým scénám není ani příliš napínavý. Celá infiltrace se nese v poklidném duchu, a ani momenty kdy práskačovi hrozí odhalení mnou nehnuly. Závěrečná zrada nejlepšího přítele vyšuměla úplně do ztracena. ()

dANo

Kvalitný film z mafiánskeho prostredia, kde excelujú 2 herecké osobnosti (ale aj ďalší herci sa nenechali zatieniť) a kde ma zaujalo aj to, že sa to natočilo na základe skutočnej udalosti... ()

Master19

Hodně dobře zpracované. Navíc skvěle vybraní herci. I přes delší stopáž není kupodivu nic natahované a divák nemá moc prostoru se nudit. Na druhou stranu, filmy o agentech nemám přiliš v lásce, jakkoliv může být zdůrazňováno, že je vše podle skutečných událostí - proto nedávám plný počet. ()

Tomesh

Newell se nikdy nestane Scorsesem. Pacino a Depp se sice můžou přetrhnout, ale na víc než čtyři to nikdy nebude. Byl bych totiž mistrům mafiánského řemesla křivdil a to bych byl skutečně nerad, protože bych taky mohl najít koňskou hlavu v posteli a nezbývalo by mi nic jiného než ulehnout na matrace a čekat dokud se ta zapeklitá situace nevyřeší, jinak bych se pak kmotrovi už nemohl podívat do očí, teda pokud bych ho vůbec ještě spatřil, o čemž bych v tomto případě vážně pochyboval. ()

JohnSmith

Nejdřív jsem měl pocit,že Pacino,Madsen a spol jsou jen nějací pseudomafiáni a můj názor se během filmu pořád měnil. Pohled na mafiána na luxusní jachtě co otvírá klub na Floridě vs pohled na mafiána,co se snaží dostat drobný z parkovacího automatu.Depp je výbornej,dobře na něm pozorujete,jak se mění jeho chování v závislosti na tom,jak dlouho je u mafie.A Pacino?jak jinak než skvělej a k tomu hraje postavu,od který byste nic nečekali,ale která vás pořádně překvapí ()

Brain-D

Al Pacino je opět gangstar, sice už není tak namachrovanej a není ani boss. Prostě jeden starší pěšák, kterej vše dělá podle pravidel podsvětí. Ale o tom to ani tak není. Je to o infiltraci Joa Pistoneho do mafie. A to co to z naším agentem udělá (řezání kostí, mlácení lidi, tvrdá ruka a peníze) ()

Tomatáš

Mám rád filmy, založené na skutečných událostech, bo si vážím lidí, kteří svůj život obětují pro vyšší principy. Na tomto filmu oceňuji především herecké výkony Al Pacina a Michaela Madsena. Asi díky těmto dvěma rolím, ke kterým se připojil svým standardem také Johny, dávám 3*. Čekal jsem mnohem více. ()

sskrblik

Netradiční gangsterka skrze tajného ejdženta, kterého skvěle zahrál mladý Johnny Depp. Al Pacino má také velmi dobrou roli típka co si džonyho oblîbí. A scéna kdy do toho začne tepat Don't Bring Me Down od ELO, no jeje! A i jiné další fláky. Načasování soundtracku mě po delší době velmi bavilo. ()

VanTom

Infiltrací do hierarchie newyorské mafie pěkně od spodních pater provádí Donnieho Brasca (přesný Johnny Depp) nepříliš významný gangster Lefty (strhující Al Pacino ve svém živlu), který se za něj zaručí životem – akorát že si na prsou hřeje agenta FBI v utajení. Vyčerpávajícím vykreslením zločineckého prostředí, vztahů, dennodenní rutiny a hořce emotivním, nevyhnutelným koncem (jednoho specifického přátelství) se Newellův snímek řadí mezi žánrovou klasiku. ()

headcrab

O třídu slabší než klenoty žánru, ale pořád slušná záležitost, která nenudí.A to především díky mým třem oblíbencům - Al Pacino, Johnny Depp a Michael Madsen.Bez nich by to bylo na 3*.Je tady totiž trocha toho americkýho patosu, kterej např. ve Scorseseho majstrštycích nenajdete. ()

Taio

Skvelí Pacino, Depp a Madsen alebo čo z toho?... Osobne ma veľmi dostal príbeh nedoceneného Pacina vo filme a ten jeho nepriamy v smútok v par scénach ma neskutočne dostal ako aj v tej predposlednej. Musím aj spomenúť super dialógy medzi Pacinom a Deppom! Ale je to na mizerné 3*...Proste príbeh ma nudil a to jest zle. ()

FrajerTom

Klasika mafiánského žánru. Skvělý příběh insirovaný skutečností. Fantastický Johnny Depp a naprosto fenomenální Al Pacino, který zde podává jeden ze svých úplně nejlepších výkonů.. Vychutnávám si každou vteřinu této výborné gangstarky! ()

šerminator

Velmi zajímvé pohlédnutí do pocitů a myšlenek obyčejného nižsího mafiána. To mě na tom bavilo nejvíc. Vždycky to jsou tvrdí chlapi ale taky mají své tužby a přání. Dobrý byl taky výkon Johnnyho Deppa, který se postupně z nastrčené krysy stával opravdoým mafiánem. Co mi vadilo byla dlouhá stopáž a atmosféra filmu byla taková slabá. Žádné větší napětí jsem nepociťoval. Slabší 4*. ()

J-o-k-e-r

A. Pacino v mafiánském filmu nemůže být špatná kombinace, Když k tomu přidáte ještě J. Deppa musí vzniknout skvělý film. Vznikla rozhodně gangsterka s velkým G. Klasika s poldou v tajení jenž se vmísí do party velkých kápů. Sice docela ohrané , ale herci tomu vždy dodají ještě něco navíc, a to se zde počítá. ()

KarKulA

Po filmařské a herecké stránce jde této gangsterce skutečně máloco vytknout. Osobně se mě ale film příliš nedotkl. ()

Zemřela herečka Anne Heche

Zemřela herečka Anne Heche