bif

Nevim asi se všichni zbláznili, proboha co děláte? dyť je to skvělý díl a to že tam Rocky neboxuje...to vem holub..Podle mě kdo má rád Rockyho jako celek ocení i tenhle díl a neřeší to, že by měl Rocky v každym díle bojovat..prdlajs. ()

Al44...

Nejslabší díl. Děj se soustřeďuje převážně na život hlavního hrdiny potom, co vyhrál boxérský zápas v Rusku. Samozřejmě nemůže boxovat, přijde o peníze a musí opět a poněkolikáté začínat od nuly. Rozhodne se trénovat mladý talent, atd..atd. Některé situace jsou v tomto filmu tak naivně podané až to spíše vzbuzuje pocit, že sledujeme parodii. Navíc tu není dostatek akce a vůbec chybí nějaký "zajímavý" záporňák. ()

Dm1tr1j

Piate pokračovanie príbehu talianskeho Žrebca je nádherným zobrazením toho ,že ľudia sa delia na dobrých a zlých,pričom dobrí už zomreli. Oklamaný a zničený Rocky sa s rodinou vracia do Philadelfie, kde najprv syna zoznamuje s prostredím ulice ale v zápätí na neho zabúda a venuje sa len Tomymu, nádejnému a zapálenému boxerovi,ktorý Rockyho prehovoril aby ho trénoval. To mladému Rockymu láme srdce a začína trénovať aby sa z neho stal boxer ako je Tomy Gunn. Najsmutnejšie scény nasledujú keď sa Rocky junior začína prebíjať životom sám a zbije chlapca,ktorý ho predtým šikanoval. Vzťahy v rodine Stalone zachytil nádherne,to sklamanie a smútok keď sa Tommy uberá na cestu mediálne nafúknutej boxerskej hviezdy kvôli zárobku mi zlomilo srdce. Nasledovala ukážka toho ,že byť slávny neznamená byť dobrý keď Tommy pod tlakom médií zaútočí na Rockyho a zvrhne sa to na pouličný boj ,ten ukáže že jednotkou je stále Rocky.Dej je pochmúrny,smutný iba občas pretkaný radostnou scénou. Celý film ako celok sa mi páčil práve kvôli hlbokej myšlienke o rodine a jej súdržnosti jednoznačne si zaslúži päť hniezd. ()

Jakubik

Po velmi povedené čtyřce dostává Rocky další ránu pod pás v podobě pátého dílu. Syn za pár „týdnů“ co byl tatínek v SSSR vyroste tak o 5 let aby mohl v Rockym hledat svého otce. Jenže se to nějak nedaří. Naprostá fraška co se týče scénáře a režie. Zkrátka jasna kdyby tento díl vůbec nevzniknul nic by se nestalo. Na druhou stranu zas to nebudu tolik hanět. Nevím jak je to možné ale film mě ve skutečnosti celkem bavil. Z Rockyho se totiž stal pouliční rváč a občan Filadelfie a celkem mu to zase začalo slušet a byl to starej dobrej Rocky. Celkově vzato lepší než trojka ale horší než ty ostatní… ()

Stíba

Určitě ne zbytečný díl, který by dělal sérii ostudu tak jak tu někteří píšou, ale na druhou stranu je to rozhodně nejslabší díl celé série. Vše začíná už u scénáře a pokračuje přes další nepovedené věci ale ruku na srdce, ono to celkově s absencí Apolla a Mickeyho už zkrátka ani nemůže být ono. ()

PlutisMovie

Bohužel už od třetího dílu v tom nejsou ty emoce. 5 díl se snaží vytěžit co nejvíc z nostalgie a z vzpomínání na první díl, ale moc to nefunguje. Na druhou stranu, je to celkem dobrý film o boxu i když nejslabší díl série. Hodnotím 60% ()

PEZ

Okľukou späť na začiatok. Po hyper-nadupanej štvorke bolo načase sa vrátiť späť na zem. Správna voľba. Sklamaní sú tí, ktorí čakali, že to pôjde stále tým istým smerom. What goes up must go down. V živote je to viac sínusoida ako exponenciálna krivka nahor. Rocky V je podobne komorný snímok ako prvé dva diely a ukazuje Rockyho ako boxera za zenitom a jeho pokusy o vysporiadanie sa s tým. Nemalú rolu v ňom hrá jeho filmový syn (ale zároveň skutočný syn, ktorý bohužiaľ pred pár rokmi ako len 36-ročný zomrel). Ten kto videl všetky filmy a chápe, že Rocky v skutočnosti nie je (len) o boxerských zápasoch, nemôže na päťku nadávať. Príbeh pokračoval tam, kde štvorka skončila a odzrkadlil Stalloneho kariéru, ktorá po dosiahnutí výšin trocha (zákonite) klesla. Scenár ako vždy obstaral Sly, ale na režisérsku stoličku sa vrátil režisér jednotky - John G. Avildsen. Na dlho to bol posledný diel, trochu sentimentálny, ale vrámci série nevybočujúci, uzatvárajúci kruh. 8/10 ()

geek.ondra

Námět je strašně super. Pád na dno a Rockyho svěřenec. Bohužel Avildsen už na to nemá a Stellone tentokrát už nenapsal tak kvalitní scénář. Kdyby to mělo zápal jedničky tak by to mohlo být vynikající drama... takhle je to jen slušná jednohubka s promrhanýn potenciálem ale stále fungujícíma emocema. 5,5/10 ()

Fat'Fatal

V tomhle díle Rockymu pro změnu zemřel testosteron a tak sepsal suverénně nejhorší díl, ve kterém je finální souboj spíše smutnou parodií na ty památné (až na trojku) z předchozích filmů. Mimoto se snaží hrát na otcovské city, zároveň řve na Adrian, začne zase kouřit a celkově se chová jak totální ocas. I tak ho ale o cenu největšího ocasa překonávají jiné zdejší postavy jako Cane, ale především dement Duke, jehož herectví se vyrovná i moje hrané předstírání před přítelkyní na promítání V síti (2020), že mě to chování úchylů pohoršuje. // EN, EN SUB  ()

Odpadlik

No já nevím, podle mého tenhle díl byl po jedničce nejlepší - mě ani až tak moc neberou boxerské scény, jako ta atmosféra, a tady už se zase atmosféra jedničce blížila, mě se tady prostě Stallone ve svém ošuntělém oblečení a klobouku líbil. ()

fandalehy

Rocky už není to co býval...a tohle páté pokračování zřejmě nekonečné ságy o jednom Philadelphském boxerovi je jednoznačně nejslabším a nejpotupnějším. Tady totiž nenajdete není žádný scénář, žádnou akci a ani atmosféru dřívějších dílů, kdy mi třeba Mr. T nebo Clubber Lang naháněli husí kůži. ()

lokol

myslim ze tie hodnotenia su trosku prehnane...po stvorke ste asi cakali neco viac...ale jedna hviezdicka je pomerne malo alebo odpad....neni to uz ten rocky co byval to je pravda ale je tam neco dobre...mne sa to pacilo.... ()

waska

Nechápu proč Sly tenhle film natočil. A taková pěkná série to byla. Tenhle zápas na celé čáře prohrál. ()

Mathiue1994 odpad!

Myslím, že tady se dá perfektně uplatnit fráze "v nejlepším se má přestat". Rocky IV byl naprostý vrchol geniality, protože tam nešlo jenom o dvě gorily co se tupě mlátily do havy, ale mělo to i duševní podtext ve ztrátě přítele, touze odplaty apod. Ale tenhle trapný pokus nějak pokračovat v sérii Rocky naprosto selhal. Celý film jsem usínal, a dokonce i na konci, když by se měl člověk klepat napětím kdo tu "finální bitku" vyhraje jsem byl znuďen. Na tomto filmu není jediná pozitivní věc. ()

Likan7

Dlouhé roky jsem byl smutný z toho, jak tahle legenda odešla. Jasně nejslabší díl série. Naštěstí si Sly pochroumanou reputaci zlepšil a natočíl úžasný VI. díl. ()

krizi

Souhlasím se zdejším hodnocením i se samotným Slyem v tom, že to je nejslabší Rocky. Ale přesto to není zas tak špatný film... ()

Nekroskop

Lidi jsou nevděční...Nudou to začalo a nudou to končí (no dobře no, ještě je tu ten nástavek). Až na pár světlých míst to bylo o ničem. ()