Filmové zpracování slavné pohádky bratří Grimmů. Film byl natáčen i u nás na hradě Pernštejn. V hlavní roli hraje Sigourney Weaver a Sam Neil. Klasický pohádkový příběh ve vynikajícím ztvárnění herecké špičky Hollywoodu Vás udrží v napětí od začátku do konce. (Q FILM PLUS)

Timy68

Horor ? Ani náhodou. Ale sledovat se to dalo. I přes všechny postavy, které my byly proti srsti jsem to dokoukala až do konce, do toho předvídatelného stereotypního konce. Do první poloviny bych to dala i za *** a půl, ale od druhé půlky to bylo až přehnaně mysteriózní, což hodně zkazilo můj celkový dojem. ** ()

ladanda

Nebylo to zase až tak hororové, ale koukatelné určitě ano. Netradičně pojatá realizace známého příběhu o Sněhurce přináší drsnější pohled na vztah macechy a nevlastní dcery s využitím vyloženě sněhurkovských prvků - kouzelné zrcadlo, vyrvané zvířecí srdce, otrávené jablko a další. ()

Chlo0opek

Tak tohle mě nějak nevzalo. A to mám přitom ty novodobé předělávky pohádek rád. Ale tahle se holt nepovedla. Sigourney nehraje špatně, ale stejně jako ostatní ničím nezaujala, ostatně jako celej film. Chybělo tomu holt něco zvláštního, nějaké odchylka od originálu - ne jen prosté předělání příběhu do hrané podoby. Tak nějak lepší 2*. ()

J.J.1972 odpad!

Pridávam sa ku komentáru od "JB2203" a "Sign". Pridám len môj odkaz pre úchylákov ktorí to natočili, i tým, ktorí tomuto ktovie prečo dali ***** - odbavte sa na vlastných hororových výmysloch a rozprávkam dajte pokoj. Takto to vyzerá že trpíte ukrutným nedostatkom fantázie, pretože ani na kvalitnú prerábku pôvodnej rozprávky nemáte. Ozaj nestála za nič - ani horor, ani rozprávka, ani nič podobné o čo ste sa pokúsili. Bratia Grimmovci určite robia pod zemou vývrtky... Už keď horor, tak jediná dobrá voľba bola Sigourney, ktorá chudák odkedy účinkovala vo Votrelcoch (vďaka tomu napr. aj v paródiách na horor - Krotiteľoch duchov), sa do konca života hororovej nálepky nezbaví. ()

uprchlice

Sympatická vetřelčí žena Sigourney Weaver v netypické roli. Tajemná, děsivá a v plné síle. Pohadkově krvavá podívaná, která rozhodně není pro děti. Pohádka o Sněhurce podaná v hororovém hábitu. Pěkně krvavá a šťavnatá. Sam Neill zahrál svou roli na výbornou. Snehurka: Příběh hrůzy je poutavý, avšak nesmírně tajemný příběh s kapkou krve a strachu. Každý si zde najde to své tajemné a krásné. ()

mertikek

Toto zpracování je řekl bych, s přehledem jeden z lepších Béčkových filmů určený především k pobavení. Není pochyb, že by děj šel přetáhnout do hlubšího absurdna, ale to už bychom se dostali mezi Céčkové (a) pornofilmy. Poklonu bych složil především tvůrcům, kterým se povedlo zachytit pár zvučných holywoodských jmen, díky kterým se film stal vcelku koukatelný. Zároveň využití plodů zahnívajícího českého podhoubí byl dobrý nápadap, Miroslav Táborský zvládl svou roli obstojně, přičemž nepochybuji, že jeho plat a zacházení bylo na úrovni holywoodských komparsistů. ()

tribican

Roztáhlá nuda se skvělou Sigourney Weaver a pro Čechy zajímavým Miroslavem Táborským. Kamera ani scénář za mnoho nestojí, ale Sigourney vše zachraňuje, jak jen může. 50 % ()

Niko_DA339

No poviem to tak, že toto bola omnoho lepšia Snehulienka ako tá so Stewartkou. Tuto aj napriek tomu, že je to skoro 20 rokov staré, stále cítiť to napätie, ktoré očakávate v novších filmoch. A Sigourney pôsobila omnoho presvedčivejšie ako zlá kráľovná v Snehulienke a Lovcovi, takže :) Je to vskutku originálne a nezabudnuteľne spracovaný príbeh o Snehulienke a siedmich trpaslíkoch s niekoľkými lepšími scénami. Aj ked sa film ocitol v nemilej situácií, kedy sa dali použiť ešte lepšie možnosti, stále to neuberá na kúzle a dokáže to rovnako ako Votrelec pripevniť ľudí na sedadlá :) A pokiaľ sa niekto pýtate že prečo porovnávam tento film s tým druhým - Je to vlastne o tom istom len každý je v inom pojatí a tento film je omnoho kvalitnejší a lepšie spracovaný ako ten druhý. ()

iMarusha

Vzdyť to nebylo špatný... Sigourney bezva, Táborský skvělý, poslední trpaslík děsně sexy.. hmm... Sněhurka teda krajně nesympatická /alespoň mně/ tak bych snesla i trochu drsnější nápady od zlé královny.. :P Ale jinak jo.. za mě dobrý.. :) ()

Evelyn02

Jako vždy úžasná Sigourney. Mohlo to být o něco temnější, je to tak na půl cesty mezi pohádkou a hororem (i když tyto žánry k sobě mají blízko, minimálně u Grimmů). Líbí se mi nápad, že trpaslíci vlastně nejsou žádní trpaslíci, ale spíš banda maníků skrývajících se před zákonem nebo tak něco, a Sněhurka nakonec skončí místo prince s jedním z nich. Zkrátka celkem zajímavá verze Sněhurky. ()

Pollini

Úžasný herecký výkon Sigourney Weaver jenom podtrhl katastrofu všeho ostatního. Chvíli je to super horor a dalšího většinu času nevím, jestli je to trapná pohádka nebo její alternativní pokus. Škoda. ()