Filmové zpracování slavné pohádky bratří Grimmů. Film byl natáčen i u nás na hradě Pernštejn. V hlavní roli hraje Sigourney Weaver a Sam Neil. Klasický pohádkový příběh ve vynikajícím ztvárnění herecké špičky Hollywoodu Vás udrží v napětí od začátku do konce. (Q FILM PLUS)

Pitryx

No tak na druhý pokus jsem to dal až do konce i když s rychloposuvem. Nevím, proč se mi tenhle film nelíbí. Krásná příroda, krásná Lily, ale děj pomalý, nudný, bez vzruchu. Prostě monotónní vyprávění, tak bych to asi nazval. Nevím nebudu pátrat proč mi tohle „dílo“ vůbec nesedí a hodnotím, jak hodnotím. Prostě to nemá spád, ani napětí ani nic. 20130708nest.s.Prima Family ()

route60 odpad!

Tato údajně pohádka mně utvrzuje v tom že američané neumí natáčet hrané pohádky a tahle Sněhurka je skutečně hrůza Michael Cohn je Magor, Sigurney Weaver a Sam Neill se asi hodně musí stydět za tuhle hrůzu 1% hnus hnus hnus nechápu to velké hodnocení prosím za co? ()

MiniMer

Není to úplně dokonalý film, ale má něco do sebe. Sigourney ho pozvedává o hvězdu. Mile mě tu překvapil M. Táborský a oblíbila jsem si Sama Neilla. ()

J.Mayen

Asi bych film líp pochopil kdyby mi bylo něco mezi 8-12 let,ale na tuhle neuvěřitelnou, blbou šaškárnu jsem přeci jenom už trošku starej. Ač mám velmi rád Sigourney, tohle je snad její provní role,za kterou bych jí dal koleno. Film nejenom,že je neuvěřitelně blbej a nudnej,ale navíc aby tu divák atmosféru pohledal, mělo jít o kouzla, čáry, fantasy, horor nebo v 70 minutě dokonce péčko? Já nechci jenom plivat promiňte,ale marně pátrám po něčem, co by si zasloužilo alespoň bod, zlatá Perinbaba, Panna a Netvor, Nebojsa, 9té srdce a další jiné české skvělé pohádky. ()

Lucbric

Zajímavé provedení známé pohádky o Sněhurce :) Sněhurka není vzkříšena polibkem, ale obyčejnou větou: „Dýchej, dýchej, musíš!" :D Závěr připomínající jatka má dost hororový nádech (Ilsa á la zombie, svíčka v oku, atd.) Taky mě pobavilo shledání královny a Sněhurky - „Vypadáš docela živě na spratka, který už hnil v zemi!" :D a když už je po všem, Sněhurka si ani nevzpomene na to, co se stalo s Peterem Gutenbergem, kterého si kdysi chtěla vzít, hlavně, že je z toho venku s otcem a trpaslíkem :) Ale hezké zpracování :) ()

ZHODNOTITEL

Hrůza to byla. To mohu jen potvrdit. Klasický americký béčkový film, který je možná zajímavý i záhadný zároveň svým obsazením a doplněním o české herce a české lokality. Tedy pro Čecha zajímavé, pro diváka ale už poněkud nevydařené. ()

Abalzo

Poměrně originálně pojatý příběh, který jistě všichni dobře známe. A se skvělou Sigourney v hlavní roli. ()

blekekeke

Přijde mi to jako natočený film z donucení, i když musíme vzít v potaz, že hrad byl zapůjčen na nějaký ten týden dva, tak se točilo honem honem ... ()

Lenny09

Opravdu originální pojetí "milé a hodné Sněhurky" s boží královnou, které ruplo v bedně a začala čarovat. A ti "milí trpaslíci", mají Sněhurku (Lilli) tak rádi...... Jen to nepouštět dětem :-) 60% ()

salome

Hororová Sněhurka, super. Takovým směrem by se mohli vydat režiséři i k ostatním pohádkám. Vždyť pohádky jsou tak morbidní. :-) ()

Hakuna Matata

Viděl jsem dnes Sněhurku: Příběh hrůzy. Jak vám ten film představit? Herci Sigourney Weaver, Sam Neill..a Miroslav Táborský, který hraje skvěle vedlejší roli. Ne tedy, že by Sigourney nebo kdokoli jiný hrál špatně. Ale jak vám jinak přiblížit atmosféru filmu, když jste ho neviděli? Zkusíme to jednoduše. Vsadím se, že tvůrce scénáře a možná taky režisér, jsou velcí fanoušci původní pohádky. Ale jednoho dne si sedli a řekli: "Jak by Sněhurka vypadala, kdybychom ji zasadili do středověké doby a udělali z ní pořádnou pohádku." Pohádky přece byly původně velice děsivé a dětem měly ukázat, jak je svět nebezpečný. Pak se z toho stala dětská říkanka, pak disneyovská pohádka a nakonec horor pro lidi, kteří mají rádi sérii Saw, ale nejen pro krev a smrt, ale taky pro příběh. Pokud to chápete, jsem velmi rád. Ale moment, dostal jsem nápad. V roce 2012, kdy byl natočen nový film o Sněhurce. S Lily Collins jako Sněhurkou a Julii Roberts jako zlou královnou. A film, stejně jako Sněhurka: Příběh hrůzy, nebyl dobře přijat. A já se ptám proč? Ano, Sněhurku 2012 jsem neviděl, ale řeknu vám: Určitě se zakládá na stejném principu, jako hororová Sněhurka. Autoři obou filmů byli velcí fanoušci původní pohádky. Ale přepracovali si ji podle svých představ. Ale víte, na čem podle mě závisí skutečná kvalita snímku? Ten pocit, který si z něho odnášíte, špatné efekty jsou jen třešňička na dortu. Poslední odstavec. Hororová Sněhurka měla vyznít hororově - a vyzněla. Sněhurka a sedm trpaslíků (1937), to zase měla být pohádka - a byla. A Sněhurka 2012? To nevím, neviděl jsem. Ale než tak udělám, poukážu na jeden holý fakt. Sněhurka hororová se nejmenovala Sněhurka,ne ne.. Celý film po ní král volal: "Lily, Lily,Lilyano!" A teď to zajímavý. Herečka Sněhurky 2012 se jmenuje Lily Collins. Není to souvislost? Protože i když by byla Sněhurka 2012 strašnej úlet, důležité je, jestli zachovává myšlenku Sněhurky. Závěr? Původní pohádka zahřála na duši. Proto 5 hvězd Disneymu. Hororový příběh? Taky 5 hvězd. Sledujte Weaver a Táborského, který by měl dostávat vážné role. Scénáristé si "znásilnili" příběh o Sněhurce a středověký čas jim sedl nádherně, 90%. Ten třetí film ještě hodnotit nemohu. ()

ludovit14

Po dlhšej dobe som sa vrátil k tomu filmu (snehulienka), mysteriózno-fantasy príbehom.A musím sa priznať ,že ma to znovu zaujalo,ale nenadchlo.Veľká škoda je tá,že námet tu bol-chcelo to len trochu doriešiť scenár,ale hlavne Michael Cohn tu zaspal.Ponúkol nám zbytočne veľa hluchých scénok: načo bolo dobré montovať tých trpaz. do filmu,veď tu boli len do počtu(zabrali veľký priestor) a Táborský sa tu motal 40min. Ale čo bolo fajn,bol herecký výkon MACOCHY (Weaver). Ale stále ufňukaná Lilli mi poriadne brnkala na city.HOD:55,11%. PS: veľmi málo hororové!!! ()

Thailon

No, kym si nechceli dat trpaslici snezny grupak, bolo to tak na 2*. Vo vseobecnosti taky nepodareny ani horor ani rozpravka. Sigourney Weaver tomu tu jednu * pridava. Takze 2. ()

brasek

Sklamanie! Veľmi zle vyrozprávaný príbeh, roztiahnutý a nezáživný dej, bez atmosféry. Toto rozhodne nie je horor, je to len zlá rozprávka, veľmi zlá. ()

Misterioso

Neprávem polozapomenutý film s překvapivě nízkým hodnocením (že by špatný dabing?) je v podstatě one-woman show Sigourney Weaver. Její ďábelský smích, pohledy a vzlyky dávají dohromady nezapomenutelnou kreaci této Herečky s velkým H. Když se k tomu přidají ostatní herci (fajn, Sněhurka je otravná, ale není ona snad tak trochu otravný charakter sám o sobě? :)), včetně nepromluvšího Miroslava Táborského, nemám výhrad. K tomu navíc nádherné prostředí českých lesů a hradů, perfektní podoba "té babky s jabkem" či odstranění všech otravných prvků klasické Sněhurky (trpaslíci a pohodová chaloupka, princ "skoro se neznáme a on mě svou nehynoucí láskou probudí" či o něco více propracovaná psychologie postav než obvykle). Poslední bod je možné dobře vysledovat na postavě "macechy". Zprvu obyčejná ženská toužící po lásce, uznání a dítěti se pod vlivem rozmazlené Sněhurky a jejího záměrného provokování mění až po velkém životním zklamání v nelítostnou svini. Takže žádné klasické "ona je zlá, protože je prostě zlá". Pohádky rád nemám, horory také nijak zvlášť nevyhledávám. Přesto kdyby měl každý podobný film takovou ATMOSFÉRU, tak bych asi tenhle mix žánrů začal mít hodně rád. Kéž by více režisérů mělo koule (byť i Michael Cohn je mohl mít o něco větší ;-)). S klidným svědomím za 4 *, s mojí extrémní posedlostí Sigourney za 5. ()

Desmi

Drsnější a temnější Sněhurku jsem ještě neviděl a vlastně doufám, že už ani neuvidím. Jediným překvapivým prvkem je drsné prostředí, které ale začne velmi brzy nudit... ()

Scaevola

Některé dílčí nápady a celková idea na jiné pojetí pohádky dávají smysl, ale snímek nedokáže patřičně zaujmout a triky jsou z dnešního pohledu už nepřesvědčivé, natož aby byly strašidelné v době svého vzniku. Navíc roubovaná zápletka s princem, který se jen neobjeví jako v klasickém příběhu, ubírá přepracované pohádce na působivosti. ()