Filmové zpracování slavné pohádky bratří Grimmů. Film byl natáčen i u nás na hradě Pernštejn. V hlavní roli hraje Sigourney Weaver a Sam Neil. Klasický pohádkový příběh ve vynikajícím ztvárnění herecké špičky Hollywoodu Vás udrží v napětí od začátku do konce. (Q FILM PLUS)

easaque

bohužel je to bez šťávy a málo děsivé atmosféry, klidně ji mohl režisér přidat. Takový slabý odvar - ani pro děti ani pro dospělé. Všechny vedlejší postavy mě taky zklamaly i Táborský měl určitě navíc. [ PŘÍBĚH: 1 /// NÁLADA: 1 /// ART: 0 /// STYL: 1 /// CASTING: 1 (3*MAX) ] ()

balba

Sněhurka pro děti rozhodně není , množství krve , nechutností a úmrtí by tentokrát uspokojilo i některé benevolentnější fanoušky Freddyho Kruegera.Vynikající herecký výkon Sigourney Weaverové. ()

rakovnik

Je zajímavé, že američané natočí pohádku, ale protože evropské pohádky jsou plné násilí, vražd (a vzkřísení), bojů a úkladných zločinů, nazvou pohádku horrorem :-) Každopádně mají moc hezkou Sněhurku, povedenou macechu a my máme krásné hrady. ()

Nach

Zajímavé, i když značně průměrné zpracování pohádkové klasiky, která si o pohádkově-hororovou verzi přímo říkala. Nejzajímavější postavou (a nejpropracovanější) je zde určitě sama královna, která na začátku vůbec nevypadá jako ta záporná čarodějnice, ale spíše nešťastná žena toužící po lásce nevlastní dcery. Sigourny Weaver zde exceluje a drží toto filmové dílo nad vodou. Škoda té druhé poloviny, která je o trochu horší. Nicméně i tak tuto temnou, atmosférickou pohádku pro dospělé doporučuji. 70% ()

cariada

Zvláštní Sněhurka, která moc nezaujme, ale na jedno zkouknutí se to nechá. Ještě že tam byl M. Táborský, ten hraje jako vždy skvělého záporáka. ()

Fallen_One

Zajímavě zpracovaný příběh o Sněhurce. Ďábelská Sigourney Weaver, nepříliš výrazný Sam Neill a atmosféra českých lesů co by se dala krájet. Ovšem, guláš mezi (ne)vztahy postav. Proto to na 5 hvězd nemá. ()

carly

temné poňatie so štipkou mágie aj štipkou reality. vizuálne príťažlivé a herecky viac menej stojace na úžasnej Sigourney Weaver. odceňujem, že SW si narazila miesto princa jedného z "trpaslíkov" ()

pakobylka

Hned v začátku se stanete svědky pozoruhodného přírodního úkazu, neboť na starém rozložitém dubu vyroste pěkné červené jablíčko. Možná proto, abyste se nenechali zmást - abyste si přes avizovaný hororový nádech (podtržený úvodní scénou) dostatečně jasně uvědomili, že jste se ocitli v pohádce ... i když VELICE netradiční - a dětem nepřístupné. Neboť uvidíte nadprůměrně temné pojednání o tom, že není radno připlést se do cesty ženě, která přišla o dlouho a toužebně očekávané dítě - zvláště když za pomoci kouzelného zrcadla umí i trochu čarovat. S ohledem na chudičkou výpravu musím uznat, že se podařilo vytvořit velice slušnou, místy dokonce lehce přízračnou atmosféru. Nebýt do určité míry nelogického finále, uvažovala bych i o čtvrté hvězdě. Jak už to hlavní hrdinové s oblibou dělávají, i tady se na můj vkus až příliš lehkomyslně rozdělí - což lze vysvětlit snad jen bezbřehou naivitou spojenou s nedostatkem zkušeností, zbrklou statečností či dočasným pominutím smyslů. P.S.: Sigourney Weaver hrála jako o život, přesto mi do role zlé macechy nějak neseděla. Daleko víc nežli zákeřná snaha o likvidaci nevlastní dcerky jí zkrátka sluší nerovný boj s Vetřelci. ----- (Shodou okolností jsem tuhle tak trochu jinou Sněhurku viděla hned druhý den po zhlédnutí zbrusu nového velkolepého trháku "Sněhurka a lovec" Ruperta Sanderse, který je taktéž převelice originální, ale měl k dispozici neporovnatelně vyšší rozpočet - což lze rozpoznat hned na první letmý pohled. Tudíž si mohl dovolit být DALEKO epičtější - kromě toho jsou mi jeho hrdinové DALEKO bližší, a to bez ohledu na množství investovaných finančních prostředků.) ()

Juto

Film si zachováva úžasnú stredovekú atmosféru a podáva veľmi dobré výkony, najmä od Sigourney Weaverovej. Avšak veľmi trpí nerovnomernosťou tónu. Pre deti je príliš tmavá a násilná, pre dospelých potom nie je dosť strašidelná. Fanúšikom hororu a fantasy sa to však môže zdať celkom príjemné. 5/10 ()

st.verka

Pohádka přesně jako by ji napsal Wilhelm Hauff. A to, že dávám tak vysoké hodnocení je pouze za výkon Sigourney Weawer, která je zde opravdu neskutečná. Tato herečka dokáže přesvědčivě zahrát skutečně všechno a zdá se, že tuhle roli si opravdu užívala (nebo se v ní vyžívala?). ()

fiLLthe3DD

Snímek "Sněhurka a Lovec" mne roku 2012 okouzlil natolik, že jsem se ihned pustil do hledání dalších "temných pohádek" - a i toto zpracování mě svého času celkem zaujalo. Příběh kombinuje prvky pohádkového hororu s trochou dramatu, navíc i přes nižší úroveň scénáře vcelku zvládá vykreslit charaktery hlavních hrdinů - zejména se zlou královnou nutí diváka sympatizovat (nebo je to charismatem Sigourney Weaver), zatímco princeznu vykresluje jako rozmazleného spratka... Plusové body přidává i ponurá atmosféra, české exteriéry, pěkné kostýmy či masky. ()

MsUtahraptor

Sněhurka je spratek. Jako malá i -náctiletá. Macecha vlastně nic neprovedla, přijde o dítě a zcvokne se. Veškeré její další skutky jsou svým způsobem logické a vzhledem k jejím možnostem očekávatelné. Sněhurka nalezne skupinku pofidérních individuí, zredukuje je svou přítomností na hlouček snesitelných, zbaví se macechy a žije šťastně až do smrti. ()

Han22

Zajímavá předělávka. Režisér Cohn natočil pohádku o Sněhurce tak, jak by se mohla nejspíš stát, kdyby byla skutečná. Nevynechal žádné podstatné detaily (zrcadlo, jablko, skleněná rakev), ale zasadil Sněhurku do historie. Takže se ocitáme v době křižáckých výprav, není tu žádný pohádkový král, ale bohatý šlechtic, nejsou tu trpaslíci, ale obyčejní horníci, kteří žijí na hraně zákona kvůli bídě, kterou trpěli jako poddaní a příkořím šlechty, romantický princ je doktor z Paříže (a nakonec s ním Lily stejně neskončí). Nejlepší je vztahová linie Sněhurka-macecha, kdy Sněhurka (tady vlastně Lily) je rozmazlený fracek a její macecha jemná dáma, která se snaží ji mít ráda a je hodná... dokud neztratí své dítě, nezblázní se a díky čarovnému zrcadlu nezačne nenávidět všechny a všechny. Líbilo si mi přitvrzení - je to tak akorát, aby příběh fungoval jako pohádka, ale zároveň je tu docela temná magie, slušný počet mrtvol a nechutných scén a brutální finále nemá chybu. Příjemné překvapení a slušný horor. ()

Ivusha

To už je taky doba, co jsem to viděla... Vím, že mi to přišlo originální a Sigourney byla skvělá. Ovšem i tak si pamatuju ten pocit 'nedotaženosti'. ()

Holina

Tak tato Sněhurka je opravdu příběh hrůzy. Jen se nemohu rozhodnout jestli to bylo hrozně strašidelné, nebo hrozně zpracované ()

Teg

Povedené, i když musím přiznat, že po úvodní krvavé scéně s císařákem na sněhu jsem čekal mnohem brutálnější story, ale znásilňující banda trpaslíků se tentokrát nekonala. Snad příště :)) P.S: Zrcadlo, zrcadlo, ve kterém filmu odvedla Ripleyová nejlepší výkon? Tohle bude určitě adept. ()