poster

Sněhurka - Příběh hrůzy

 • USA

  Snow White: A Tale of Terror

 • Slovensko

  Snehulienka

Pohádka / Horor

USA, 1997, 100 min

Režie:

Michael Cohn

Předloha:

Jacob Grimm (kniha), Wilhelm Grimm (kniha)

Scénář:

Tom Szolossi

Kamera:

Mike Southon

Hudba:

John Ottman

Producenti:

Tom Engelman

Střih:

Ian Crafford

Scénografie:

Gemma Jackson

Kostýmy:

Marit Allen
(další profese)
 • Ant
  ***

  Osobitá verze Sněhurky akorát na Štědrý večer. K hororu to sice mělo daleko, ale atmosféra byla skvělá.(25.12.2009)

 • kingik
  ***

  Od chvíle, kdy se mladý šlechtic znovu oženil, začalo pro jeho dcerku peklo. Macecha Sigourney Weaver se jí chce zbavit, a tak jedinou možností, jak si zachránit život, je útěk do lesů. Nenechte se mýlit tahle verze Sněhurky není žádná milá pohádka pro malé dětičky, ale čistokrevný horor, který by ovšem zasloužil lepší režijní provedení a větší stylovost. Jinak to nebylo špatné a docela zvrácené.(24.2.2009)

 • AlistairMir
  *

  To byl vážně hrůzný příběh...Stará Replay-ová jako zlá macecha by se měla vrátit k vraždění šmejdů z vesmíru a nevinné dívky, co vypadají lépe, nechat být. Slovo horor zde je bráno ne jako, že se budete bát, ale že tento film je fakt děsná blbina, kterou by nezachránilo ani kdyby trpaslíčci vzali motyčky a zlé maceše je narvali do...chřtánu...Než na to koukat znova, tak radši kousnu do toho jablka a čekám až mě pomocká princezna.(7.10.2014)

 • hirnlego
  ***

  Originálně temně pojatý příběh o Sněhurce a sedmi "trpaslících" (lolz) s pár slušnými really-not-for-children scénami, skvostnou Sigourney a otravným rozmazleným frackem-Sněhurkou. Škoda jen, že režisér se svou originalitou zůstal ještě poměrně daleko za úžasnými možnostmi, které se mu s tímto námětem nabízely (např. konec mohl být přeci úplně jiný, Sněhuru mohli víc potýrat, apod.) - no tak snad někdy příště někdo jiný... Ale i tak docela milé.(28.10.2007)

 • balba
  ***

  Sněhurka pro děti rozhodně není , množství krve , nechutností a úmrtí by tentokrát uspokojilo i některé benevolentnější fanoušky Freddyho Kruegera.Vynikající herecký výkon Sigourney Weaverové.(6.1.2007)

 • - Na začátku filmu trhá malá Lilliana u hrobu své matky ze stromu jablko. Možnost, že by na daném stromu vyrostlo jablko není příliš vysoká, protože ten strom je dub. (Jezinka.Jezinka)

 • - Herečka Sigourney Weaver, která si ve filmu zahrála roli zlé macechy, prohlásila, že by ho své dceři nepustila. Prý by se jí až do konce života bála. (fiLLthe3DD)

 • - Keď sa macocha (Sigourney Weaver) teší zo smrti Liliany (Joanna Roth), bradu a krk si zašpiní krvou. V nasledujúcom zábere sa stará o zraneného muža ale tvár má čistú a iné šaty. V ďalšom zábere už má bradu a krk opäť od krvi a pôvodné šaty. (ti88na)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace