Sněhurka - Příběh hrůzy

Pohádka / Horor

USA, 1997, 100 min

Michael Cohn

Předloha:

Jacob Grimm (kniha), Wilhelm Grimm (kniha)

Tom Szolossi

Mike Southon

John Ottman

Tom Engelman

Ian Crafford

Kostýmy:

Marit Allen

temné poňatie so štipkou mágie aj štipkou reality. vizuálne príťažlivé a herecky viac menej stojace na úžasnej Sigourney Weaver. odceňujem, že SW si narazila miesto princa jedného z "trpaslíkov"(14.11.2011)

Váhala jsem mezi 3 a 4 *, ale nakonec přece jen ty 3, občas to byla dost nuda. Ale pořád je to "pohádka" mýho mládí :D (na co mě to ti rodičové nechali koukat...:)).(1.7.2013)

Už začátek, kdy na kočár v lese zaútočí smečka vlků a útok přežije jen šlechtic s právě narozenou dcerou (viz komentář HoneyBunny), dává tušit, že příběh bude patřičně temný. Zapomeňte na klasickou Sněhurku. Tahle se jmenuje Lily a je to neuvěřitelně rozmazlený a žárlivý malý fracek. Jediná omluva jejího chování je ta, že její nová macecha je rovněž pěkně žárlivá a po potratu vlastního dítěte ji regulérně prdne v palici a začne praktikovat tu nejčernější magii, aby se zbavila všech v okolí. Zapomeňte taky na roztomilé trpaslíky. Tady je jenom jeden a moc roztomilý není a zbývajících šest, to jsou pěkně ostří hoši, z nichž někteří by se vůbec neštítili chudáka Lily ojet ještě před tím než ji vrátí tatínkovi, samozřejmě za tučné výkupné. Jen je škoda, že film nenatočil Juraj Herz. Dopadlo by to totiž ještě mnohem temněji.(26.2.2006)

Tak to byl super skvělý, hrůzostrašný příběh. Ripleyová nezklamala, jejímu kouzlu hororové královny jsem propadla i já. Mirek Táborský hrál jejího němého bratra a byl zároveň vyslán (místo starého známého myslivce), aby sladké Lili podřízl sněhobílý krček a její srdce pak přinesl své sestře. Do této role byl vybrán ženiálně, jelikož jeho kukuč je na takové role prostě stvořen. Já ho potkat potmě v parku a on na mě udělat takový obličej jako tady na Lili ... tak jsem v pérdeli pane hrábě a hledám, kde nechal pánbů díru. Děj se o základy slavné pohádky pouze opírá, jinak si vede svou vlastní příběhovou nit a já se u toho skvěle bavila.(18.5.2014)

• MartinezZ

Pusy: originální adaptace příběhu, natáčeno v Česku, pěkná kamera i výprava, Ripleyová. ~ Mínusy: Plno zbytečných postav navíc (snoubenec), poněkud dlouhé a nezáživné, zombies. ~ Bez Sigourney propadák.(10.6.2012)